felmondás gyes alatt


mayernora # 2011.09.08. 16:18

Köszönöm.
Nem mintha dohányoznék, de vibrál a levegő a nikotinelvonás miatt.:(

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 17:10

Majd leszoknak.

coffjani # 2011.09.09. 10:54

Kedves KBS!
Tanácsodra ajánlott levélben tájékoztattam a munkahelyemet, hogy a szeptember 1-i munkába állásomat a szabadságom kivételével szeretném kezdeni.
Ma telefonáltak, hogy aznap (09.01-én) meg kellett volna jelennem a munkahelyemen, hogy a szabadságomat kiírjuk és ez nem történt meg. Senki nem szólt, hogy jelennjek meg. Tényleg be kellett volna mennem a levél ellenére? Lehet késöbb bajom ebböl?
Előre is köszönöm.
Szilvi

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.09. 11:00

Háááát... Azt nem mondtam, hogy a szabadságot egyoldalúan veheted ki.

coffjani # 2011.09.09. 13:34

Úgy tudtam, hogy a kismamáknak a felgyülemlett szabik kivételével kell kezdeniük a munkába állást. Ez adhat okot a rendkívüli felmondásra?
Szilvi

menkecs # 2011.09.13. 21:43

Kedves fórumozók. Miután elmentem munkáltatómtól szülni, egy ideig tologatták a feladataimat, majd részmunkaidőben felvettek egy új dolgozót, más munkaköri elnevezéssel, de szinte szó szerint azonos feladatkörrel először határozott, majd határozatlan munkaidőre. Gyes lejárta után nekem felmondott a munkáltatóm átszervezésre hivatkozva, hogy a munkaköröm megszűnt. Valóban átszervezés ez? Hiszen már előre megkapta a munkáimat? És lényegében őt a távozásom után vették oda. Tehát úgy is nézhetnénk a dolgot, hogy az én eljövetelem után alkalmazott új munkaerőt kvázi azonos munkakörre. Mi az önök meglátása?
Köszönöm a segítséget, minden szempont érdekel.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.14. 05:12

Úgy tudtam, hogy a kismamáknak a felgyülemlett szabik kivételével kell kezdeniük a munkába állást.
Ilyen szabály nincs. Olyan van, hogy az akadály megszűntét követően 30 napon belül ki kell adni. Hogy ezt azt jelenti-e, hogy 30 napon belül el kell kezdeni a kiadást, vagy hogy be is kell fejezni, azon lehet vitatkozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.14. 05:13

Menkecs, ha ketten vagytok ugyanolyan munkakörben, és a munkáltatónak csak egy kell, akkor miért ne küldhetné el az egyiket? S az is az ő joga, hogy válasszon.

menkecs # 2011.09.18. 12:55

Kedves KBS! Ez egy 10 fős cég. Hogyan tudunk ketten ugyanolyan munkakörben lenni, amikor nincs annyi feladat, hogy 2 fő kelljen rá? Ezért is lehet az utódom részmunkaidőben. Talán verekszünk, hogy ki küldi el a faxot? Valami ötlete lenne bárkinek, amivel megtámadhatnám a felmondást? Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.18. 15:38

No, igen. Az a fránya PISA-teszt. Negatív.

menkecs # 2011.09.19. 13:34

Köszönöm, ez valóban jó érvnek tűnik.... Más valakinek lenne ötlete? Köszönöm szépen!

ObudaFan # 2011.09.19. 13:40

Hacsaknem szúrta el a munkáltató a felmondási tilalom idejét, vagy valami más banális dolgot, akkor nem érdemes megtámadni. Az alapján, amit írsz, biztosan nem.

menkecs # 2011.09.19. 14:41

A védelmet nemigen szúrta el, mert kivártam a 3 éves kort és még utána volt vagy 3 hónap szabim. A kilépő papírjaimat nem kaptam meg időben, illetve szerintem anyákat nem alkalmaz, ezért dobott engem. Csakhogy ez nyilván nem írott tény, hogyan bizonyíthatnám? Köszönöm.

DriN # 2011.09.20. 13:22

Tisztelt KBS!

Már korábban is írtam ezen az oldalon. A helyzet annyit változott (számomra nagyon negatívan), hogy miután felhívták a munkáltatóm figyelmét a védettségemre, hirtelen törölte a szabadságaimat, és mindent visszacsinált, mintha sosem vett volna vissza az állásomba. Ezután küldött egy levelet, (sajnos az első hivatalos választ a kérésemre), hogy jelentős szervezeti és szerkezeti átalakítások miatt nem áll módjukban támogatni a fizetés nélküli szabadságom megszakítását. (Sajnos annak idején 3 évet írtam alá. Nem én kérvényeztem így, az biztos, egy formanyomtatványt írhattam alá jóhiszeműen, most ezzel próbálják elérni, hogy gyesen maradjak még egy évet.) Megteheti ezt a munkáltató? Én kétlem, hiszen kértem a megszakítást, munkába állást, ők szóban el is fogadták, és ki is írták a szabadságaimat, amit mint írtam visszavontak egyoldalúan. Most itt tartok gyes és fizetés nélkül, valamint azzal a tudattal, hogy lehet igazuk lesz, és el lehet utasítani a fizetés nélküli szabadság megszakítását, csak azért, hogy megússzák az állásidő fizetését. Akkor kérdem én, kinek is találták ki a védettséget, ha ilyen könnyen gyesen maradásra "kötelezhetnek".
Várom válaszát! Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.20. 13:29

Nincs méltánylási joguk, egyoldalúan megszakíthatod a fizetés nélküli szabadságot, ők meg kötelesek tudomásul venni.

DriN # 2011.09.22. 05:53

Köszönöm! Azon tűnődtem, hogy vajon ha elfogadják a Munkatörvénykönyv módosítását, és megszűnik a kismamák védettsége a gyermek 3 éves koráig, akkor vajon ez azokra is érvényes lesz, akik aktuálisan éppen benne vannak a védettségben? Mi szokott lenni a gyakorlat? Sajnos minden verziót végig kell gondolnom, mivel nagyon valószínű, hogy a következő lépés egy egyeztető tárgyalás lesz (ügyvéd jelenlétében) a munkáltatómmal, és tudnom kell, ő is mibe tud kapaszkodni. Lehet, ki szeretné várni a módosítást, vagy visszavesz abban a reményben, hogy a törvény hatályba lépését követően azonnal elengedhet.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.22. 07:23

és megszűnik a kismamák védettsége a gyermek 3 éves koráig,

Ezt ki mondta neked? Mondott mást is?

durum # 2011.09.25. 18:46

Hát arra számíthatunk az új Munkatörvénnyel, hogy ugyan megmarad a védettség 3 éves korig, de ha visszamennél dolgozni, akkor rendes felmondással felmondhat, vagyis a védettséged csak arra a helyzetre fog szólni, ha otthon csücsülsz Gyed/Gyesen. Nagyon várom már a törvényt, hogy mit fognak ebből az egészből kihozni!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.25. 20:23

Ez sem igaz, még a tervezetben sem ez van.

kiskocsi # 2011.09.27. 09:47

Kedves szakértők!

Elméleti bunyóban vagyok a munkáltatóm könyvelőjével. 2 gyermek, 2 Tgyás, 2 gyed után felszámolás miatt elválnak útjaink a felszámolás alatt lévő munkáltatómmal. Vagyis a felszámolóval. A szabadság kifizetésével van egy kis problémánk. Ő azt mondja, hogy a munka törvénykönve módosítása miatt (aug. 1. után) csak fél évre számol nekem szabit. Viszont mindenhol azt olvastam, hogy rám nem vonatkozik, mivel nem visszamenőleges, így nekem még a gyed első évére kellene számolnia a szabijaimat. Mivel 2 gyermek gyedéről van szó, így 22 napot nem akar számfejteni, ami elég nagy különbség. Kérem mondják meg, hogy rám vonatkozik -e az új változás? A második gyedem 2011. aug 25-én járt le.

Üdv

ObudaFan # 2011.09.27. 09:57

Semmilyen átmeneti szabályt nem tartalmaz a módosító törvény, így ez nem egyértelmű, de véleményem szerint éppen ezért vonatkozik rád.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.27. 10:06

Valaki utalt az Mt. 215. § (5) bekezdésre.

ObudaFan # 2011.09.27. 10:22

Az Mt-nek nincs 215. § (5) bekezdése.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.27. 11:53

Január elsején se lesz neki? :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.27. 11:54

Bocsánat, azt mondja, 211. §