felmondás gyes alatt


zsófilány # 2009.10.10. 08:49

Köszönöm szépen a válaszodat.
Tehát, ha jól értem 97.000-rel megteheti, hogy kifizeti a szabimat?? De kevesebbel nem??? Függetlenül attól, hogy mennyit kap az aki a munkakörömet látja el? És étkezési jegyet mindenki kap, tehát akkor nekem is kell???

Köszönöm.

sila # 2010.03.17. 00:59

zsófilánynak

szia.tudtommal.a munkáltatód,ha volt béremelés.béremelési munkabérrel kell hogy számoljon.
A szabikat is.

Bukriné # 2010.03.17. 16:07

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a munkáltatómmal felvettem a kapcsolatot miszerint gyes alatt vissza szeretnék menni dolgozni már 2002 febr. óta itt voltam alkalmazott de azt mondta hogy a szabikat kifizeti és neki jobb lenne ha aláírnánk egy közös megegyezéses papírt de én nem akarom ezt mondtam neki főleg nem gyes idő alatt de a kérdésem az lenne hogy jár-e nekem végkielégítés attól függetlenül hogy nem dolgoztam valami sokat a munka helyemen.Most mi tévő legyek nem akar gyes alAtt se foglalkoztatni és az állásidőre járó bért de mertem felhozni neki. Kihez fordulja?

pazs # 2010.03.17. 16:42

hát, ha 2002 óta itt dolgoztál (akkor is, ha gyesen/gyeden voltál), akkor bizony jár végkielégítés, ha a munkáltatód felmondana. Közös megegyezés alapján pedig az, amiben megállapodtok.
Az állásidőre járó bérről: ha te nem mered felhozni, akkor ki fogja megtenni helyetted?

fdrienn # 2010.03.21. 19:18

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. A férjemnek kft-je van, amiben én vagyok az asszisztens. A cágbe a volt barátnője is be van jelentve, mivel mikor még együtt voltak, a lány terhes lett, de nem volt állása. A férjem így bejelentette, fizette utána a járulékokat, hogy legyen gyed-e. Ez most májusban lejár, és a lány azt akarja, hogy vegyük vissza dolgozni, persze csak papírom, mert egyébként nem akar dolgozni, de a fizetését követeli minden hónapban a számlájára. Azt mondta, ha nem fizetünk, feljelent a munkaügyi bíróságon. Nem ez az első, hogy ilyenekkel fenyeget, még rosszabbakkal is. Azt szeretném tudni, hogy van-e rá mód, hogy kitegyük őt a cégből (nyomós indok felmondásra), vagy hogy ne kelljen "visszavenni alkalmazni" és fizetni neki. Sok kérdés foglalkozik ezzel a témával, de mind a munkavállaló védelmével, a munkáltatóéval egyik sem. Itt viszont mi vagyunk zsarolva, és szeretnénk tenni ellene. Előre is köszönöm!

nandy # 2010.03.21. 20:46

Márpedig kötelesek vagytok foglalkozatni, de minimum bért fizetni... A szívességi bejelentés következményeit pedig előbb kellett volna átgondolni (pl. határozott idejű szerződés megkötésével). Ha a barátnő bíróságra megy, megnyeri.

lipay # 2010.03.21. 20:56

Azért olyan csak nincs, hogy dolgozni nem akar, csak fizetést. Kell valami munkát adni neki, aztán előbb utóbb lesz valami ok a rendkívűli felmondásra.

nandy # 2010.03.21. 21:00

De az már az idegek harca lesz :)

lipay # 2010.03.21. 21:05

Hát nálunk a gyerekes anyukák sokat késnek, egy két írásbeli felszólítás gondolom elég a rendkívüli felmondáshoz. Valamint azt sem lehet tudni jár e a gyermek bölcsibe, hiszen azt sem olyan könnyű elintézni, lehet az anyuka nem is tudna dolgozni, csak pénzt akar.

nandy # 2010.03.21. 21:17

Persze, igazad van.:) De azért több kell egy kis késésnél szerintem. Azt pedig ne felejtsük el, hogy a szabadságot mindenképpen ki kell fizetni, aztán meg elmehet az anyuka táppénzre is... A jelek szerint tisztában van a jogaival (csak nem innen a fórumról? :D)

lipay # 2010.03.21. 21:30

Én is a fórumból tanulok sokmindent, a táppénz az a munkáltatnak is jobb talán, de sokáig azt sem lehet húzni. Viszont csúnya dolog így kihasználni valakit, de ez már off. :)

hhhhh # 2010.03.22. 11:31

Tisztelt Hozzáértő!
Gyed alatt járt le határozatlan idejű munkaszerződésem, a munkáltató nem küldte el a papírjaimat.(Tehát állományban tartott)Ebben az esetben is határozatlan lett a munkaszerződésem?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 11:41

Határozottat akartál írni.
Nem, ettől nem válik határozott idejűvé a munkaszerződés, ahhoz munkát kellene végezni.
Valójában a munkaviszony meg is szűnt, hiszen ehhez nem szükséges semmiféle mulasztás a munkáltató részéről.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 11:41

Na, tessék, én is!
Úgy értem, nem válik határozatlan idejűvé.

hhhhh # 2010.03.22. 12:25

Köszönöm a gyors választ. és akkor mi lesz a bent maradt szabikkal és a papírjaimat a ez előtt két évi dátummal fogom meg kapni?

hhhhh # 2010.03.22. 12:38

Valóban nem értem, az apeh és az oep nyilvántartása szerint is állományban vagyok.Tehát ha megszünt a munkaviszonyom az hogy lehet hogy semmi papír nincs erről a kezembe. Az apeh szerint ha megszünt a munkaviszonyom 2008 ban akkor nekem az akkori szabadságommal el kellett volna számolni és nekem azt be kelett volna vallanom. Hát tényleg nem értem, vagy a szabadságom is elveszett?

ildi12 # 2010.03.22. 14:18

Tisztelt Olvasók!

Én irtam már erre az oldalra de lenne egy kérdésem röviden összefoglalom a dolgokat. Az Elmű 2004 augusztusában felvett határozatlan munkaidöre 2007 júliusában elmentem betegbe mert augusztusban szütem.2010. januárjában kaptam egy levelet hogy megszüntetik a munkaviszonyomat mert lejárt a határozott időm. Én szóltam hogy én ilyen szerződést nem irtam alá ők elfaxolták a szerződést és nem volt aláirva az én mezőm.Ők azt állitották hogy 2008. májusában ők elküldték postán de én biztos nem küldtem vissza. 50 nap szabim ki lett fizetve de nem tudom járna e végkielégités. Voltam ügyvédnél aki 1x irt egy normális levelet hogy vegyenek vissza de már másfél hónapja nem válaszoltak rá de sajnos anyagilag nem tudom bevállalni tovább az ügyvédet igy félek ha Biróság elé menne az ügy biztos a munkahely nyerné meg. Vagy még milyen megoldást tudna valaki javasolni? Segitségüket előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 14:31

Nem értem, hogy mit nem értesz, hhhh. (Elnézést, ha egy-két laringális spriráns lemaradt volna.)
A munkaviszonyod megszűnt, mert a kikötött határozott idő lejárt. Ezen a tényen semmit nem változtat, hogy elmulasztotta az összes kötelezettségét: nem jelentett ki, nem küldte meg az iratokat, nem számolt el veled.
Két dolgot tehetsz. Egy: felhívod rá, hogy teljesítse a kötelezettségeit, a szabadság megváltást kamattal követelheted. Kettő: lapítasz, remélve, hogy elfelejtették, határozott idejű szerződésed van. Ha aztán a fizetés nélküli szabadság megszűnése, a korábbi évek szabadságainak kiadása után még mindig nem kaptak észbe, és legalább egy napot dolgozol is- na akkor válik határozatlan idejűvé a munkaviszonyod. (Ami egyébként már mgszűnt.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 14:34

Ildi, egy pernek nem érdemes azzal nekimenni, hogy úgyis a másik fél nyer. Akkor tényleg jobb el se kezdeni.
Egyébként kérhetsz költségmentességet, pártfogó ügyvédet.

hhhhh # 2010.03.22. 16:45

Köszönöm Kovács Béla!

ildi12 # 2010.03.22. 19:28

Köszönöm Kovács Béla Sándor de én amin kiakadtam hogy ők állitották hogy én aláirtam a határozatlan munkaidős szerződést határozottra és a szerződésben az aláirásom nem szerepelt. Lehet hogy az előbb nem irtam értelmesen le? De köszönöm a segitséget

ildi12 # 2010.03.22. 19:32

Ja és engem 2 évig nem tájékoztattak a munkaviszonyom megszüntetéséről.

dodó02 # 2010.03.22. 20:55

Tisztelt Olvasók!
Kérem, hátha tud valaki segíteni. Vettem egy családi Kft-t 1 éve. Az eredeti tulajdonos sajnos meghalt. A saját közeli hozzátartozóját még 2006-ban bejelentette azért, hogy gyest kapjon. Most lejárt a gyes és szabadulnánk egymástól. A kismama belemenne abba, hogy ne fizessek neki semmit, hiszen semmi közünk egymáshoz. Ő egyetlen napot sem dolgozott ebben a cégben és ezután sem kíván itt dolgozni. Van-e valami törvényes lehetőség arra, hogy leszámoljon, de ne kelljen kifizetni vagy kiadni a szabadságát?
Előre is köszönöm!

nandy # 2010.03.23. 15:06

Közös megegyezés esetén az jár, amiben a felek megállapodnak. De a szabit akkor is ki kell fizetni - legalább papíron.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.24. 08:07

Ildi, csak emlékszel talán, hogy mit írtál alá, mit nem. Akkor meg mit számít, hogy mit állítanak?