felmondás gyes alatt


Fee22 # 2011.05.11. 11:01

Köszönöm!De arra ugye nem kötelezhetnek,hogy vegyem ki az aktuális szabikat is.Gondolom azért levelek borítékolását az én munkaköröm részlegén nem adhatnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.11. 18:53

De arra ugye nem kötelezhetnek,hogy vegyem ki az aktuális szabikat is.

Dehogynem. Mivel ők rendelkeznek a 3/4-ével.

ondolom azért levelek borítékolását az én munkaköröm részlegén nem adhatnak?

Miért ne?

Fee22 # 2011.05.12. 07:22

Mi van akkor,ha felajánlanak egy munkakört amire ők azt modják,hogy hasonló de szerintem csak 1 része hasonló,a fő munkakör pedig más,amit én nem is tudnék elképzelni?

pazs # 2011.05.12. 07:37

Csak ismételni tudom magam: ha nem fogadod el, akkor nem módosul a munkaköröd. A védettség lejártával azonban rendes felmondással megszüntethetik a munkaviszonyodat, ha megszüntették a munkakörödet.

Fee22 # 2011.05.12. 07:44

Szuper,tehát nem vagyok köteles elfogadni?Részemről a közös megegyezéssel-persze úgy ha azt kapnám mint amit a védettségemig és azon felül kapnék- előrukkolni mennyire megnyerő vagy sem?

pazs # 2011.05.12. 08:12

Nem vagy köteles elfogadni. Ne feledkezz el, hogy évi 44 munkanapra viszont átirányíthat másik munkakörbe (de ez ideiglenes és nem jelenti a munkaszerződés módosítását - itt figyelj arra, hogy nehogy véletlenül aláírj egy szerződésmódosítást...).
A munkáltatódat te ismered, hogy mennyire lenne vevő közös megegyezésre (és hogy te akarod-e). De ha ő nem akar megtartani, akkor valószínűleg kapni fog az ajánlaton.

Fee22 # 2011.05.12. 08:20

Nagyon szépen köszönöm a rendkívűl hasznos tanácsokat!

ági69 # 2011.05.12. 19:43

2009.jún.24-én született kisfiam és ez év júl.25-én telik le a Gyed-em! Jeleztem a munkáltatómnak,h visszamennék dolgozni.De közölték,h nem tudnak visszavenni eredeti munkakörömbe,szerződést akarnak módosítani velem és az új munkakörömbe alkalmaznának.Azt szeretném tudni jogszerű-e ez? Tisztában vagyok azzal,h gyermekem 3éves koráig nem mondhatnak fel,csak azt nem tudom hogyha felmondom a Gyes-t és 8 órába dolgozok vagy ha Gyes alatt dolgozok akkor érvényes ez a védelem?? Mi van akkor ha nem fogadom el a felajánlott munkakört?olyankor mit tehetek?? Mit jelent az állás idö??

Kovács_Béla_Sándor # 2011.05.13. 05:08

Ugye, nem olvastad el a topic korábbi bejegyzéseit?

Hannababababa # 2011.05.13. 06:06

Tisztelt Szakértő!

Olvastam a korábbi válaszokban, hogy a gyermek 3 éves koráig van védettség rendes felmondás alól. Igaz ez a kormánytisztviselőkre is?

Köszönöm gyors válaszát!

Fee22 # 2011.06.15. 08:11

Szép jó reggelt,ismételten lenne egy apró kérdésem.
Ha a cég közös megállapodásnál felajánl nekem egy összeget és azt mondja mellé,hogy jutalom jogcímen számfejtenék,az esetleg valami hátrányt vagy számukra előnyt jelent?Van ennek egyáltalán valamilyen jelentősége?
Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.15. 08:38

Fee: sokat nem számít. Ha álláskeresési támogatást szeretnél igényelni, akkor kifejezetten jobb, mintha végkielégítés lenne.

Fee22 # 2011.06.15. 09:33

Értem,nagyon köszönöm!

Xénia72 # 2011.06.15. 23:06

Üdvözletem!

Kérem, segítsen már valaki az alábbiakban:

Év végén lejár a gyes-em, és már előre látható, hogy a munkáltatómmal gondok lesznek, nem fog visszavenni, de a gyed első éve alatt felgyűlt szabijaimat sem fogja kifizetni (mondván nincs pénz!), szóval csatára (perre) lehet majd számítanom.

Kérdésem, hogy a munkábaállási szándékomat elég-e, ha csak e-mailben (a tulajdonosnak és a könyvelőnek egyszerre megküldve) jelzem? Muszáj a tértivevényes levél? (a későbbi bírósági ügy szempontjából?)

A tértis leveleket állítólag (recepciós szerint) nem veszik át a cégnél, az e-mailt pedig valószínűleg megkapja, és vagy a főnök ,vagy a könyvelő válaszolni is fog rá. Elfogadja ezt is később a Munkaügyi bíróság?

Köszönöm!

Ciklámen # 2011.06.17. 21:01

Tisztelt Szakértő!

Az lenne a kérdésem, hogy hány hónap végkielégítés jár a következő feltételekkel számomra. A munkaviszony 9 és fél éve áll fenn (jelenleg nem dolgozom de állományban vagyok mert otthon vagyok gyermekemmel Gyes-t kapok). 2008. 10. hó-ban jöttem el táppénzre (veszélyeztetett terhesség miatt) akkor minden szabadságom kivettem. 2009-ben született meg gyermekem azóta vagyok itthon vele (Tgyás, Gyed majd gyes-en) Nem tudnak/akarnak visszavenni megbeszéltük a közös megegyezést végkielégítéssel. Mire figyeljek oda, hány havi bér jár számomra? Köszönöm segítő válaszát!

Ciklámen # 2011.06.17. 21:01

Tisztelt Szakértő!

Az lenne a kérdésem, hogy hány hónap végkielégítés jár a következő feltételekkel számomra. A munkaviszony 9 és fél éve áll fenn (jelenleg nem dolgozom de állományban vagyok mert otthon vagyok gyermekemmel Gyes-t kapok). 2008. 10. hó-ban jöttem el táppénzre (veszélyeztetett terhesség miatt) akkor minden szabadságom kivettem. 2009-ben született meg gyermekem azóta vagyok itthon vele (Tgyás, Gyed majd gyes-en) Nem tudnak/akarnak visszavenni megbeszéltük a közös megegyezést végkielégítéssel. Mire figyeljek oda, hány havi bér jár számomra? Köszönöm segítő válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.18. 06:02

Közös megegyezés esetén egyáltalán nem jár végkielégítés. Annyit kapsz, amennyit ki tudsz alkudni magadnak. (Egyébként azt is jobb lenne jutalomnak vagy versenykorlátozó megállapodás díjazásának titulálni.)

Ciklámen # 2011.06.18. 12:55

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm a válaszát, nem tudnak (nem is akarnak) visszavenni de nem akarnak felmondani hanem ily módon megszüntetni a munkaviszonyom - közös megegyezéssel, mondván hogy az előbbi nekik macerás..de kifizetik ami jár. Nem tudom mi lehet ebben macerás illetve továbbra sem hogy mi és mennyi hány havi bér járna. Miért lenne jobb jutalom címén kapni? Köszönöm előre is válaszát.

végrehajtó1 # 2011.06.18. 13:10

Mint írták neked elöbb közös megegyezésnél nem jár semennyi plusz bér.Sem végkielégítés.

Ezért nem akar neked felmondani.

Egyébként ha vissza akarsz menni dolgozni akkor köteles visszavenni.Olyan nincs hogy nem.Legfeljebb felmondhat ha akar...

De hogy egyiket sem akar ...olyan sincs.

Xénia72 # 2011.06.19. 21:11

Hello, nekem nem tud valaki válaszolni a kérdésemre? Levelezhetek a munkáltatómmal e-mailben? Azt elfogadja a bíróság később, vagy csak a térvivevényes levelet? Köszi!

Hannababababa # 2011.06.20. 18:28

Tisztelt Szakértő!

Kormánytisztviselő vagyok és issza szeretnék menni a gyed lejárta( év végén) után dolgozni a munkahelyemre. Már most pedzegetik, hogy valószínűleg leépítés lesz. A kérdésem az lenne, hogy milyen indokkal, milyen módon tudnak elküldeni a gyermekem 3 éves koráig?

Előre is köszönettel:

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.20. 22:16

Xénia, az attól függ, mit akarsz vele bizonyítani. Annyi biztos, hogy az emil nem minősül írásbeli közlésnek. Ezért például felmondani nem lehet benne.

Xénia72 # 2011.06.21. 23:13

Köszönöm KBS! :)

Magát az igazamat szeretném vele bizonyítani, amiben én kérem, hogy a GYES-em végeztével számoljon el velem, ő (a főnököm) pedig válaszol majd rá, hogy nem tud (ilyen vagy olyan oknál fogva).... (ez már önmagában egy olyan "irat", amivel fordulhatok a m.ügyi bírósághoz). Ha postai levélben írom meg, és átveszi, biztos, hogy telefonon fog felhívni, és úgy küld el a búsba.. (azt pedig nem fogom tudni bizonyítani). De akkor maradok inkább a bizonytalan postai levélnél... Köszi még egyszer! Xénia

Kovács_Béla_Sándor # 2011.06.22. 08:52

Nem nagyon értem, ez miért szorul bizonyításra, pontosabban ez miért lényeges körülmény. azt tudom mondani, amit már annyiszor: az elvi jellegű kérdés helyett jobb lenne, ha a konkrét tényállást és a konkrét problémát adnád elő. (Pl.: "Szúr az oldalam" ahelyett, hogy az "a máj epekiválasztásának elégtelensége milyen fizikai tünetekben nyilvánulhat meg"?)

Fee22 # 2011.06.23. 06:24

Szép jó reggelt,ismét itt vagyok:-)
Új fejlemény van az én ügyemben.Ugye jelenleg ott tartunk,hogy május óta állásidőn vagyok és egyezkedünk a céggel közös megegyezés ügyben.Tett a cég nekem egy ajánlatot amire én az saját elképzeléseimet megírtam,hogy én mire számítok és mikor megyek bele.Most még várom a reakciójukat.Tegnap viszont kiderült,hogy várandóa vagyok.Kérdésem az lenne,hogy így kapok ismét már tgyást stb?Hiszen nem dolgoztam,hanem gyes után már a szabijaimat töltöttem és úgy volt,hogy visszavesz a cég,de mivel nem akarja visszaadni a munkám ezért van az állásidő.Ilyenkor mi a helyzet?Meddig kapom az állásidőt?a szülés idejéig vagy előtte menjek táppénzre?Gondolom a cég szívrohamot kap vagy lehet,hogy megemeli a közös megegyezésre vonatkozó ajánlatát?Kérdés kérdés hátán:-)Előre is köszönöm a választ!Üdv