Végrehajtási jogi fórum


papinianus88 # 2024.06.06. 06:38

kaboca: Sajnos nincs. Ha kiadták párhuzamosan a 2 eljárási cselekményt, akkor ez van. 35 napig ki kell bírni. Lehet szidni az elszámolás módszerét, sajnos ez van, ezt kellett alkalmazni. Érdemes felvenni a kapcsolatot a jogosulttal, aki követel, hátha sikerül elérni egy megállapodást, részletfizetést, talán valamennyit elengednek. Érdemes azt is figyelembe venni, hogy az inkasszó ismételt kiadását kérelmezheti a végrehajtást kérő. A készpénz nem megoldás, a Nyugdíjfolyósító foganatosítja a letiltást, tudja mekkora a munkabére.m

Szóval itt nem a letiltással van a baj, hanem azzal, hogy az inkasszó is kibocsátásra került, mivel a követelés rövid időn belül nem térül.

kaboca68 # 2024.06.06. 06:19

Igen, kiadták az inkasszót. Van-e bármilyen mód arra, hogy megússza ezt a 60.000.-Ft-ig való letiltást. Igen, tehetősebbnek számít a 600.000.-Ft-os nyugdíjával, viszont végigdolgozta az életét, és most ebből 60.000.-Ft marad. Devizahitel tartozásról van szó, régen ki van fizetve a hitel, amit felvett, de tudjuk az elszámolás módszerét. Gyakorlatilag majd minden letiltott összeg kamatokra megy, minimálissal megy le a tőke tartozás. Hosszú távon ebből pont éhen hal, Ha készpénzben kéri a nyugdíjat, akkor is elérik az 50%-os letiltáson túl?
Vagy valami más lehetőség? Köszönöm az eddigi válaszokat!

papinianus88 # 2024.06.06. 06:16

.„Mi a teendő?Panasz az MBVK nàl?

A panasz egyéni jog vagy érdeksérelem megszüntetésére irányul. Azaz a csúnya végrehajtó, vagy helyettese csúnyán beszélt veled a telefonba... Végrehajtási kifogást terjeszthetne elő a fiad, de itt nem a végrehajtó intézkedése lesz a hunyó... A perköltséget, költségeket nem a végrehajtó üti fel random, hanem a végrehajtható okiraton (végrehajtási lap), mint közokiraton feltüntetett összegek alapján. Úgy gondolom a fiad nem teljesen mesélte el a történetet. Meg kell nézni azt a végrehajtható okiratot... alaposan. De persze ha van felesleges 15.000 - Ft-od a kifogás illetékére, akkor beadhatod. Ne lepődj meg az eredményen. És nem, nem játszanak össze ezek a ravasz, csúnya jogászok.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.06. 05:51

De a dátumokat érdemes megnézni. A mobilos tartozás nagyon gyorsan elévül.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.06. 05:51

MOK levél, tàjékoztatás nem érkezett

Mondja a gyerek...

gerbera317 # 2024.06.05. 18:47

Mi a teendő?
Meg kell fizetni. Aki mást javasol, az hazudik, de legalább téved. Vagy nagyon ráér.

Aniko75 # 2024.06.05. 18:28

Szép napot kívánok, 20 éves gyermeknek végrehajtás érkezett telefonszámla miatt ami nem haladja meg az 50 ezer forintot.
Közjegyző rendelte el a végrehajtàst, MOK levél, tàjékoztatás nem érkezett.A végrehajtó megspékelte 78 ezer forint perköltséggel.Hozzáteszem peren kívüli eljárásról van szó, hiszen közjegyző rendelte el.....nem volt semmilyen per!!.Mi a teendő?Panasz az MBVK nàl?

papinianus88 # 2024.06.04. 11:52

Valószínűsítem, hogy párhuzamosan intézkedett a végrehajtó - jogszerűen - a hatósági átutalási megbízás kibocsátásáról (ahol csak mentes összeg van, ami minimum 60 ezer forint, maximum 130 ezer forint), valamint a letiltásról a munkabérre (ahol mentes összeg és mentes jogcím is van). Amúgy rosszul gondolod, mert a Vht. 63. §-a kiterjesztő , speciális szabályt alkalmaz a tehetősebb adósok munkabérére kibocsátott letiltás esetén:

levonás után fennmaradó összegből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely meghaladja a 200 ezer Ft-ot

De mondom: valószínűsítem, hogy itt az inkasszó is kibocsátásra került, nemcsak a letiltás.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.04. 08:33

nyugdíjból csak max. 33%-ot vonhatnak
Csakhogy a bankszámlainkasszó nem levonás. A pontos összeg nincs fejben, de ha 60K-t ott hagytak a számlán, az még több is a kötelezőnél szerintem. Esetleg egyszerre leemelték a teljes tartozást?

kaboca68 # 2024.06.04. 07:51

Tisztelt Jogi Fórum! Kérdésem az lenne, hogy ha valakinek 600.000.-Ft-os nyugdíja van, akkor bármilyen módon jogos lehet-e, hogy ebből a nyugdíjból a bankszámlán 60.000.-Ft-ot hagynak. Úgy tudom, hogy nyugdíjból csak max. 33%-ot vonhatnak, kivéve, ha gyerektartás egyéb miatt van letiltás. Ilyen nincsen. Van 2 fajta devizahitel és egyéb (parkolás, közmű) tartozás. Munkabérből lehet 50%-ot, nyugdíjból - ismereteim szerintem - nem. Illetve nem egyértelmű. Ha lehet is 50%-ot, akkor is, ez az összeg jóval magasabb. Tudom, hogy a bankszámla végrehajtás alá vonható, de oda csak a nyugdíj érkezik, akkor jogos a levét? Ha készpénzben kéri a nyugdíjintézettől a nyugdíját, akkor a nyugdíjintézet köteles vonni belőle, de mégsem ennyit. Állítólag a Postát is megkereste a végrehajtó, és a készpénzben kihozott nyugdíjra is ugyanezt elérte a végrehajtó. Kérdésem az, hogy van-e az a jog, ami alapján valóban ennyi is tiltható?
Várom válaszát!
Üdvözlettel

osztap # 2024.03.12. 07:09

bucuka,

Általában egy-két hónap az elsőfok, ha a másodfokra megy, az még lassabb lehet. Nem vagyok teljesen biztos, hogy egy megnyert másodfok után még idén birtokba fog adni, mert jön majd a moratórium megint. Remény van, persze.

bucuka # 2024.03.11. 22:11

osztap
Bocs hogy ide irok de az "ingatlan arveres"-hez nem tudtam hozzaszolni.
Beadtam a vegrehajtoi kifogast 2 heten belul es az lenne a kerdesem hogy mikorra varhatok valaszt? Ez is a Torvenyszeken fog kikotni, es ha igen van-e remeny hogy megkapjam a lakast meg ebben az evben. Koszonom a valaszt

gerbera317 # 2024.03.09. 08:53

Azt írja a kérdező, 2012-ben kapott fizetési meghagyást. Ha tényleg azt kapott, és még csak most rendelték el a végrehajtást, akkor nyugodtan lehet elévülésre hivatkozni, akármi is az a követelés. Ha viszont csak most vette észre, hogy 12 éve folyik ellene végrehajtás, akkor előbb meg kell vizsgálni a körülményeket, és úgy hivatkozni elévülésre, ha annak a feltételei fennállnak.
Tartok tőle, hogy nem lesz könnyű rábírni a valós tényállás közlésére. Azt írja, "kaptunk" (többesszám első személyben). Tapasztalatból mondom, hogy aki így fogalmaz, nem tudja, hogy mit kapott, ki kapta, és talán még azt se, hogy kitől.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.09. 07:47

A 2014. március 15. után kötött szerződésekből eredő követelések elévülését nem szakítja meg a fizetési felszólítás. A fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem igen - feltéve, hogy jogerős, végrehajtható döntéssel végződik. Viszont a távközlési szerződésből eredő követelések elévülési ideje 1 év; így ez a követelés akár a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése óta is elévült, ha nem kértek végrehajtást. (Még sőtebb: a végrehajtásban is elévülhetett.)

Majordomus # 2024.03.08. 21:21

Valami zavar van.
2012-ben kaptál levelet a 2014-es tartozásról?

Nem 2022-ben?

Nem évült el, ha kaptál időközben felszólitásokat.

"Mi lenne a teendőm?"

Fizetni.

Vedd fel a kapcsolatot a behajtó céggel.

gesztenye77 # 2024.03.08. 20:44

Tisztelt Fórumozók
Ma kaptunk, egy behajtócégtől, egy levelet. 2014-es telefonszámla tartozást akarnak érvényesíteni! Ajánlatuk, ha befizetjük kb. a tartozás részét, a kamatokat, ami 150 ezer körüli, el engedik! Még 2012-ben kaptunk egy fizetési meghagyás!
A régi iratok között előkerült!
Azt sem tudom, ki lett e fizetve?
Kérdésem az lenne, hogy mi lenne a teendőm? Elévült már?
Köszönöm válaszukat!

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.04. 06:08

Nem, Major, neki nem csak ez a lényeg. Jól érzékelhetően aggódik valakiért, akinek az ügyben tiltják a fizetését. (Nem mellesleg az a valaki követelheti tőle, hogy részben vagy egészében térítse meg neki, amit tőle letiltottak. Persze, csak az örökösi felelősség keretein belül.)

Majordomus # 2024.03.03. 21:38

Csak az öröksg erejéig felelsz a tartozásokért ez a lényeg.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.03. 17:17

a tulajdonlapon már befejezett az ügy,
Ha te vagy a tulajdonos és a testvéred, akkor dehogy fejeződött be! Számodra akkor fejeződik be, ha sikeresen elárverezték az ingatlant. Te, ahogy osztap is mondja, más vagyontárgyaddal nem felelsz, a te fizetésedből nem fognak tiltani. Akitől viszont tiltanak (adóstárs, készfizető kezes), azok tiltani fognak, amíg a teljes tartozás ki nem egyenlítődik. (Az ingatlan lefoglalásával egy fillér sem térült meg.)

osztap # 2024.03.03. 15:51

Körülbelül egy hónapja örököltem meg ezt az adósságot
Ez fontos, mert az örökös csak a hagyaték erejéig, elsősorban a hagyaték tárgyaival felel az adósságért. Már ha egyébként nem adóstárs, kezes, stb. A hitelezők meg a végrehajtó persze nem tudják, mennyi az örökség, ezért meg kell nekik ezt mondani.

annarita12 # 2024.03.03. 13:59

Azt értem, hogy miért van végrehajtás az ingatlanon, sőt azt is értem, hogy miért tilt le akár munkabérből vagy nyugdíjból, azt is tudom, hogyha maradt fent tartozás, arra ugyanúgy végrehajtás lesz kérve. Mindenesetre csak egy kérdés volt ez részemről, mert eleinte nem láttam az összefüggést, de így hogy egy nyilvántartást néztem, teljesen más a dolog. Viszont, egyáltalán nem lassú a felfogásom, megértem a végrehajtó állásait is. Körülbelül egy hónapja örököltem meg ezt az adósságot és próbálom átlátni, de ettől függetlenül nem tartom magam lassú felfogásúnak vagy bármi ilyesminek és a végrehajtót sem.

gerbera317 # 2024.03.03. 13:18

A végrehajtást nem a földhivatal foganatosítja. Az csak nyilvántartja, ha az ingatlant lefoglalta a végrehajtó.
Lennél csak egyszer végrehajtást kérő! Rögtön értenéd, miért kell a végrehajtást folytatni, ha az árverésből a követelésednek csak egy része térült meg. De hát nem vagy, így aztán marad neked az adósok lassú felfogása. Ugyebár.

annarita12 # 2024.03.03. 12:51

Azt nem értem meg, hogyha a tulajdonlapon már befejezett az ügy, akkor miért von ugyanúgy azoktól akik a kezesek voltak? Az ingatlan amin a végrehajtás van, az enyém és a testvéremé, örököltük a tartozással együtt. Haszonélvezeti joga édesanyánknak van. A nagyszüleim háza lett árverezve, belement a tartozásba. Akkor ők is ugyanúgy adósok maradtak?

Kovács_Béla_Sándor # 2024.03.03. 12:45

???
Fuss neki mégegyszer!

gerbera317 # 2024.03.03. 12:44

Az attól függ. Ha az árverési vételár mindenre elég, akkor a végrehajtások befejeződnek. Ha pedig nem elég, akkor a fennmaradó tartozások behajtása iránt folynak tovább a végrehajtások. Ez nem magától értetődő?