felmondás gyes alatt


pazs # 2010.07.01. 22:19

Jelentsd be írásban, hogy mikortól szünteted meg a fizetés nélküli szabadságodat, ekkor ki kell adniuk a felgyülemlett szabadnapjaidat, utána pedig - hacsak írásban fel nem mentenek a munkavézés alól, de ekkor is jár állásidőre munkabér - minden nap menj be a munkahelyedre és állj rendelkezésre.
Nem kötelező elfogadni a közös megegyezést és az el nem fogadása nem ad okot felmondásra.

sszilvia1 # 2010.07.01. 20:44

Jelenleg GYED-en vagyok, de néhány nap múlva már GYES-t fogok kapni. A munkáltatómnak korábban szóban jeleztem, hogy szeretnék visszamenni dolgozni és ebben támogattak is. De ma mégis azt mondták, hogy nem vesznek vissza, mert hiába adom be a gyerekem bölcsődébe, félnek, hogy sokat fog betegeskedni és rám nem tudnak teljesen számítani. Ők azt szorgalmazzák, hogy legyen közös megegyezéssel való munkaviszony megszűntetése.
Ezt én nem szeretném elfogadni, és jár a felmondási védelem is.
Segítséget kérek, mi tévő legyek.
Előre is köszönöm.

nandy # 2010.04.01. 08:39

Adót és járulékot akkor kell fizetni, ha a szabadságra járó pénzt is kifizetted. Ha nem fizeted ki a szabikat, azzal munkajogi előírásokat sértesz, azt az APEH nem vizsgálja.

Ha az elkövetkezendő 3-4 évben nem kapsz munkaügyi ellenőrzést, vagy nem jelent fel az alkalmazott, akkor megúszható a dolog. De ha a hölgy meggondolja magát, és bíróságra megy (mert pl. összevesztek), akkor baj van. Vagy ha ellenőrzést kaptok.
A döntés és a felelősség a tiéd.

dodó02 # 2010.03.30. 20:22

Nandy! Köszönöm a válaszát. Sajnos nem is a papíron történő szabadság kifizetésévev van a baj, hanem annak igen jelentős adó és járulék vonzatával :-(
Köszönöm: Dodó02

nandy # 2010.03.25. 18:39

Közölnöd kell velük, de nem tilthatják, hogy máshol is munkaviszonyt létesíts. Csak tudomásul kell venniük. Ennyi.

mamocika165 # 2010.03.25. 08:06

szia értem és köszönöm a TB-kiskönyv-et a munkáltatómtól kell kérnem?
nem macerás ez az uj helynek ha igy vesznek fel?
és az eredeti m.helynek van ehhez köze?mármint beleszólhat?meg kell mondanom?

nandy # 2010.03.24. 18:32

Addig, míg meg nem szűnik a munkaviszonyod, addig a másik helyed mellékállásnak számít, így oda kilépőpapírokat nem nagyon tudsz vinni. Egyedül a TB-kiskönyv kellene, hogy az új hely is bejegyezhesse a biztosítási jogviszonyt. Megrpóbálhatod előbb elkérni a papírokat, de sok helyen nem szívesen adják oda előre, mert egy-két hónap alatt még sokminden történhet (én is jártam már úgy, hogy két nappal hamarabb átadtam a papírokat, aztán az alkalmazott elhúzott táppénzre...)

A szabira járó pénzt lehet, hogy csak a felmondási idő végén fizetik ki, mert törvény szerint akkor kötelező.

mamocika165 # 2010.03.24. 17:44

szia köszi csak azt nem értem hogy akkor meddig vagy itt álományban és mivel ha a felmondásról megkapom a papirokat csak akkor kezdhetek a másik helyen nem?
vagyis ha azt irod kifizetik akkor azt egyben kifizetik rögtön aztán még maradok fizetetlenen akkor mikor kapom meg a pairjaimat?
mert ugy gondolom hogy azokr szükségem van a másik helyen való kezdéshez?vagy nem igy van?

nandy # 2010.03.24. 17:40

A szabikat köteles kifizetni a munkáltató.
A felmondási időt elvileg le kellene dolgoznod, de a gyes miatt maradhatsz továbbra is fizetés nélküli szabin, azalatt meg letelik a felmondási idő. Nyugodtan kezdj a másik munkahelyen.:)

mamocika165 # 2010.03.24. 17:15

Szép napot
remélem jó helyre irok próbáltam hasonló kérdés miatt visszaolvasni de nem találtam
tehát olyan érdekelne hogy ha a gyes lejárta elött néhány hónappal felmondok akkor kifizetik e a szabijaimat és ha igen akkor addig állományban tartanak a mig az a kb 3 hónap le nem jár vagy felmondás után kezdhetek egy másik helyen?
előre is köszönöm

ildi12 # 2010.03.24. 16:23

Igen én tudom hogy nem irtam alá de ők állitották mire elfaxolták és nekem volt igazam mert nem volt aláirva az én nevemnél a mező tehát az egész simlizés. Đe most fellépek ellenük

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.24. 08:07

Ildi, csak emlékszel talán, hogy mit írtál alá, mit nem. Akkor meg mit számít, hogy mit állítanak?

nandy # 2010.03.23. 15:06

Közös megegyezés esetén az jár, amiben a felek megállapodnak. De a szabit akkor is ki kell fizetni - legalább papíron.

dodó02 # 2010.03.22. 20:55

Tisztelt Olvasók!
Kérem, hátha tud valaki segíteni. Vettem egy családi Kft-t 1 éve. Az eredeti tulajdonos sajnos meghalt. A saját közeli hozzátartozóját még 2006-ban bejelentette azért, hogy gyest kapjon. Most lejárt a gyes és szabadulnánk egymástól. A kismama belemenne abba, hogy ne fizessek neki semmit, hiszen semmi közünk egymáshoz. Ő egyetlen napot sem dolgozott ebben a cégben és ezután sem kíván itt dolgozni. Van-e valami törvényes lehetőség arra, hogy leszámoljon, de ne kelljen kifizetni vagy kiadni a szabadságát?
Előre is köszönöm!

ildi12 # 2010.03.22. 19:32

Ja és engem 2 évig nem tájékoztattak a munkaviszonyom megszüntetéséről.

ildi12 # 2010.03.22. 19:28

Köszönöm Kovács Béla Sándor de én amin kiakadtam hogy ők állitották hogy én aláirtam a határozatlan munkaidős szerződést határozottra és a szerződésben az aláirásom nem szerepelt. Lehet hogy az előbb nem irtam értelmesen le? De köszönöm a segitséget

hhhhh # 2010.03.22. 16:45

Köszönöm Kovács Béla!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 14:34

Ildi, egy pernek nem érdemes azzal nekimenni, hogy úgyis a másik fél nyer. Akkor tényleg jobb el se kezdeni.
Egyébként kérhetsz költségmentességet, pártfogó ügyvédet.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 14:31

Nem értem, hogy mit nem értesz, hhhh. (Elnézést, ha egy-két laringális spriráns lemaradt volna.)
A munkaviszonyod megszűnt, mert a kikötött határozott idő lejárt. Ezen a tényen semmit nem változtat, hogy elmulasztotta az összes kötelezettségét: nem jelentett ki, nem küldte meg az iratokat, nem számolt el veled.
Két dolgot tehetsz. Egy: felhívod rá, hogy teljesítse a kötelezettségeit, a szabadság megváltást kamattal követelheted. Kettő: lapítasz, remélve, hogy elfelejtették, határozott idejű szerződésed van. Ha aztán a fizetés nélküli szabadság megszűnése, a korábbi évek szabadságainak kiadása után még mindig nem kaptak észbe, és legalább egy napot dolgozol is- na akkor válik határozatlan idejűvé a munkaviszonyod. (Ami egyébként már mgszűnt.)

ildi12 # 2010.03.22. 14:18

Tisztelt Olvasók!

Én irtam már erre az oldalra de lenne egy kérdésem röviden összefoglalom a dolgokat. Az Elmű 2004 augusztusában felvett határozatlan munkaidöre 2007 júliusában elmentem betegbe mert augusztusban szütem.2010. januárjában kaptam egy levelet hogy megszüntetik a munkaviszonyomat mert lejárt a határozott időm. Én szóltam hogy én ilyen szerződést nem irtam alá ők elfaxolták a szerződést és nem volt aláirva az én mezőm.Ők azt állitották hogy 2008. májusában ők elküldték postán de én biztos nem küldtem vissza. 50 nap szabim ki lett fizetve de nem tudom járna e végkielégités. Voltam ügyvédnél aki 1x irt egy normális levelet hogy vegyenek vissza de már másfél hónapja nem válaszoltak rá de sajnos anyagilag nem tudom bevállalni tovább az ügyvédet igy félek ha Biróság elé menne az ügy biztos a munkahely nyerné meg. Vagy még milyen megoldást tudna valaki javasolni? Segitségüket előre is köszönöm.

hhhhh # 2010.03.22. 12:38

Valóban nem értem, az apeh és az oep nyilvántartása szerint is állományban vagyok.Tehát ha megszünt a munkaviszonyom az hogy lehet hogy semmi papír nincs erről a kezembe. Az apeh szerint ha megszünt a munkaviszonyom 2008 ban akkor nekem az akkori szabadságommal el kellett volna számolni és nekem azt be kelett volna vallanom. Hát tényleg nem értem, vagy a szabadságom is elveszett?

hhhhh # 2010.03.22. 12:25

Köszönöm a gyors választ. és akkor mi lesz a bent maradt szabikkal és a papírjaimat a ez előtt két évi dátummal fogom meg kapni?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 11:41

Na, tessék, én is!
Úgy értem, nem válik határozatlan idejűvé.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.22. 11:41

Határozottat akartál írni.
Nem, ettől nem válik határozott idejűvé a munkaszerződés, ahhoz munkát kellene végezni.
Valójában a munkaviszony meg is szűnt, hiszen ehhez nem szükséges semmiféle mulasztás a munkáltató részéről.

hhhhh # 2010.03.22. 11:31

Tisztelt Hozzáértő!
Gyed alatt járt le határozatlan idejű munkaszerződésem, a munkáltató nem küldte el a papírjaimat.(Tehát állományban tartott)Ebben az esetben is határozatlan lett a munkaszerződésem?