felmondás gyes alatt


zekikomi # 2011.03.21. 21:03

Jó estét kivánok.Szeretném a segitségüket kérni.Ma közös megeggyezésel megszünt a munka viszonyom.A kérdésem az lenne hogy a munkáltatómnak mennyi idön belül kell kifizetnie a szabadságomat?Aszerződésben erről nem volt szó ezért nem tudom.Kérdeztem őket de nem monták hogy mikor.Válaszukat elöre is köszönöm.

vviki81 # 2011.03.21. 20:58

Kedves Mindenki!

2010.02.22-én született kislányommal vagyok jelenleg itthon. Pedagógus vagyok, általános iskolában tanítottam. Úgy néz ki, 2011 szeptemberétől engem neveznek ki ott igazgatónak (persze le kell tennem a szakvizsgát). Azt tudom, hogy a GYED-et le kell mondanom. Viszont GYES-re sem vagyok jogosult? Vagy a szerződésben ki lehet kötni, hogy csak napi 6 órát dolgozhatok? Esetleg nagymamára fel lehet venni?

A válaszokat előre is köszönöm!
Viki

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.17. 18:09

Ha a munkáltató jogutód nélkül megszűnik, akkor a munkavállalók munkaviszonya is megszűnik. Ilyenkor mindaz jár nekik, ami munkáltatói rendes felmondás esetén járna (végkielégítés, a ki nem adott szabadságok megváltása). De ha felszámolás miatt törlik a munkáltatót, akkor valószínűleg nincs fedezet a kifizetésre, ezért a Bérgarancia Alap fog helytállni, annak viszont van egy maximuma.
Nem valószínű, hogy bárki is felszámolás alatt álló céget venne, de ha meg is történne, a munkavállalók munkaviszonyát az semmilyen vonatkozásban nem érintené.

agota564 # 2011.03.17. 17:00

Kedves Kovács Béla Sándor!

Jelenleg Gyeden vagyok a kislányommal, aki 2010.januári születésű.
A cégnél 2008.07.01.-től dolgozom.
Jenenleg a cég felszámolás alatt áll.
Ebben az évben lenne meg a három éves munkaviszonyom, ha a cég kitart addig, akkor jár az 1 havi végkiekégítés? Milyen járandóságok illetnek meg ha megszűnik a cég? Jár e a ki nem vett szabadságaim(sima szabadság után járna) után kafetéria?
Amennyiben megveszi a céget egy másik cég, akkor engem mint Gyeden lévő anyukát köteles átvenni(milyen feltételekkel)?

Segítségét előre is köszönöm szépen!

agota564 # 2011.03.17. 16:59

Kedves Kovács Béla Sándor!

Jelenleg Gyeden vagyok a kislányommal, aki 2010.januári születésű.
A cégnél 2008.07.01.-től dolgozom.
Jenenleg a cég felszámolás alatt áll.
Ebben az évben lenne meg a három éves munkaviszonyom, ha a cég kitart addig, akkor jár az 1 havi végkiekégítés? Milyen járandóságok illetnek meg ha megszűnik a cég? Jár e a ki nem vett szabadságaim(sima szabadság után járna) után kafetéria?
Amennyiben megveszi a céget egy másik cég, akkor engem mint Gyeden lévő anyukát köteles átvenni(milyen feltételekkel)?

Segítségét előre is köszönöm szépen!

pazs # 2011.03.16. 08:53

pöttyöske123: semmi baj, csak így könnyebb válaszolni :)
Szóval: nem, nem teheti meg, hogy nem fizet végkielégítést, ha munkáltatói rendes felmondással szűnik meg a jogviszonyod vagy azért, mert a munkáltatód jogutód nélkül megszűnik. Mondjuk ha hatalmas tartozásai vannak, akkor inkább felszámolás az, nem végelszámolás, aminek az egyik következménye, hogy ha a cég nem is tud fizetni neked végkielégítést, a Bérgarancia Alap megteszi helyette. Egy a fontos: ne írj alá olyan közös megegyezést, amiben nem szerepel a végkielégítésed.
14 év munkaviszony után háromhavi végkielégítés jár neked (15 év után négyhavi...), a felmondási időd 30+25 nap (naptári nap; 15 év után 30+30 nap...), hacsak a munkaszerződésedben ennél hosszabb nem szerepel.

pöttyöske123 # 2011.03.16. 07:53

Kedves Pazs!
Bocsánat a körülményes fogalmazásért. Szóval irodában dolgozom (kft.), napi 8 órát, alkalmazottként (titkárnői beosztásban). Biztos hogy végelszámolás alatt áll a cég, hatalmas tartozásokkal az APEH és más cégek felé is. Érdekelne, hogy megteheti-e a vezetőség, hogy végkielégítés nélkül mondd fel nekem, mivel nem tud fizetni. (Több embert már elküldtek akiknek járna végkielégítés, és nem kapták meg.) 14 évnyi munkaviszony után mennyi végkielégítésre lennék jogosult? (Ebből 2 évet otthon voltam a kislányommal gyeden és gyesen.) Mennyi idő lenne a felmondási időm?
Köszönöm
Pöttyöske

Bné80 # 2011.03.09. 12:25

Üdvözlet Mindenkinek!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Jelenleg Gyes-en vagyok a kislányommal,de sajnos muszáj lesz dolgoznom mert elég rossz anyagi körülmények közé kerültünk.(egyedül a férjem keres, a hatalmas gyes+családi és ebből lakáshitel stb.)
A jelenlegi munkáltatómhoz nem tudok visszamenni dolgozni a kicsi miatt (rossz közlekedés,távolság) és ő sem igazán akarna foglalkoztatni majd,mert vett fel a helyemre egy helybéli lányt.
Ha most gyes alatt közös megegyezéssel megszüntetjük a munkaviszonyomat, akkor a munkáltatómnak ugye ki kell fizetnie a bent maradt szabadságaimat?És ha így van, hogyan számolhatom ki,hogy hány nap és mennyi pénz járna?Azért érdekelne,hogy nehogy átvágjon,mert sajnos én nem vagyok jártas ezekben a dolgokban.2008. augusztusától tp-zen voltam, dec. 23-tól tgyáson,majd gyed és 2010.dec. 23-tól gyes.
Vagy csak akkor lenne köteles kifizetni,ha ő mondana fel?
A környékünkön sajnos nagyon nehéz elhelyezkedni így talán elmennék munkanélkülire (az is több mint a gyes) és hátha onnan előbb találnék munkát és ehhez ugye az kell,hogy közös megegyezéssel váljunk el.
Nagyon megköszönném,ha tudna valaki segíteni.
Üdv

efembe # 2011.03.07. 11:02

Kedves KBS!

Közben megtaláltam, hogy melyik szakasz vonatkozik a bérre átirányítás alatt (83/A (5)).
Köszönöm az eddigi segítségét!

pazs # 2011.03.07. 10:36

Pöttyöske123: fuss neki még egyszer, kérlek. Hol dolgozol most? Otthon vagy helyileg bent a munkahelyeden? Melyik cég van végelszámolás alatt? (Biztos, hogy végelszámolás?) Ott milyen státuszban vagy most?
Nem lehet egyik pillanatról a másikra bezárni a céget és nem, senkit nem lehet akarata ellenére fizetés nélküli szabadságra küldeni. A többire majd a fentiek tisztázása után.

pöttyöske123 # 2011.03.07. 10:28

Kedves Kovács Béla Sándor!
Több kérdésem is lenne, mivel munkahelyem a csőd szélén áll, végelszámolást kért a tulajdonos a cégre. Érdekelne hogy miként mondhatnak fel nekem, ugyanis március 10-én lejár a gyes-em (3 éves lesz a lányom), mellette 8 órában dolgozom jelenleg a régi cégemnél akiktől terhesen mentem el. Most végelszámolás alatt áll a cég, és érdekelne, hogyha felmondanak nekem, akkor mikortól tehetik meg pontosan, es kötelesek-e végkielégítést fizetni ilyen helyzetben is, hogy nincs pénze a cégnek (végelszámolás miatt). 14 éve vagyok a cégnél, mennyi felmondási idő és végkielégítés jár nekem (ha jár)? Ha fizetés nélküli szabadságra akarnak küldeni, köteles vagyok-e elfogadni és beleegyezni, vagy nem? Ha a főnököm úgy dönt hogy egyik napról a másikra bezárja a céget, akkor milyen juttatás illet meg vagy jár-e ilyen esetben bármi kifizetés?
Előre is köszönöm válaszát.
Pöttyöske

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.07. 09:17

Pontosan mit melyik szakasz mond ki?

efembe # 2011.03.07. 09:14

Kedves kbs!
Ezt melyik paragrafus mondja ki?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.05. 08:10

Nem vagy köteles a szerződésedtől eltérő munkakörben dolgozni. (Az átirányítást kivéve.) Pont. A munkáltató viszont köteles a szerződés szerinti munkakörben foglalkoztatni. Pont.
Ha nem tud a szerződés szerinti munkakörben foglalkoztatni, a módosítási ajánlatot pedig nem fogadod el, akkor vagy fizet azért, hogy malmozol egész nap, agy felment a munkavégzés alól, és állásidőt fizet. Amíg nem tud felmondani.

  • Az átirányítás alatt sem csökkenhet a bér - ha nem egyezel bele.
efembe # 2011.03.05. 07:43

Kedves kbs!
Visszavennének más beosztásba, de kevesebb fizetéssel.
Az én fizetésem alapbérből és jutalékból állt, és csak az alapbéremet adnák meg.
Megnéztem a MT-t, hogy az átlagkeresetemnél kevesebbet elvileg nem ajánlhatnának, de észrevettem, hogy ez is csak a gyermek 1 éves koráig jár. Ha már 2 éves elmúlt a gyermek, akkor rám mi vonatkozik?

efembe # 2011.02.21. 14:24

Kedves KBS!
Köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.21. 11:11

Nem vagy köteles a szerződésedtől eltérő munkakörben dolgozni. (Az átirányítást kivéve.) Pont. A munkáltató viszont köteles a szerződés szerinti munkakörben foglalkoztatni. Pont.
Ha nem tud a szerződés szerinti munkakörben foglalkoztatni, a módosítási ajánlatot pedig nem fogadod el, akkor vagy fizet azért, hogy malmozol egész nap, agy felment a munkavégzés alól, és állásidőt fizet. Amíg nem tud felmondani.

C a s a b l a n c a # 2011.02.21. 11:08

Ha nem dolgozol, mit fizetnének??? (Még ha dolgozol se nagyon...)

Közös megegyezést nem szabad aláírni. Mondjanak fel, ha akarnak és fizessék a végkielégítést. GYES alatt egyébként sem lehet felmondani...

efembe # 2011.02.21. 09:26

Kedves KBS!
Az lenne a kérdésem, hogyha már más betöltötte a korábbi munkakörömet (és őt szeretnék továbbra is ebbe a pozícióba), ezért más munkaköröket ajánlanak fel nekem, amik közül egyik sem megfelelő számomra, akkor kötelesek állásidőt fizetni?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 15:40

Nem igaz.

Flandrif # 2011.02.14. 13:41

Megkérdeztem, hogy zajlik a felmondás: közös megegyezéssel bónuszként fizetik ki a végkielégítést + a felmondási időt. Azt mondja az ügyintéző, hogy ha nem mondok föl és közben megszűnik a cég akkor legfeljebb a szabadságaimat fizetik ki. Tartok tőle, hogy így van, és valami furmányos apróbetűs jogszabály miatt elesek ettől a pénztől (IS, a gyeses fórumon már kérdeztem, de nem felelt senki: a gyedemet már elintézték, hogy a minimálbér után kapjam, és nem tudom visszacsinálni, nem tudom, kihez fordulhatnék, merre keresgéljek.) Nehéz okosnak lenni...

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.14. 13:01

Ne.

Flandrif # 2011.02.14. 09:42

Üdv,

GYEd-en vagyok a féléves kisfiammal. A munkahelyem felszámolás alatt áll (gondolom, jogutód nélkül fog megszűnni, bár ki tudja, mert multicég, és a külföldi üzemek természetesen vidáman működnek). A napokban felhívott az egyik ügyintéző, hogy gondoljam meg a felmondást, mert ha megvárom, hogy a cégnél lehúzzák a rolót, kismamaként nem fog járni minden pénz, ami egyébként járna. Azt sajnos nem jegyeztem meg, hogy konkrétan melyiktől esnék el. Hozzátartozik, hogy csoportos felmondás keretében már 2009-ben felmondtak - volna, de betegség és várandósság miatt nem tudtak elküldeni. A törvényeket, jogszabályokat böngészve viszont úgy vettem ki, hogy de igen, akkor is jár az összes juttatás, ha gyeden vagyok épp. Nem tudom, hogy járok jobban, hatodik éve vagyok a cégnél, ennél több pénz nemigen lesz, legfeljebb 1-2 nap szabadság rakódik még hozzá. Nem rúghatnak ki, mert védett vagyok, közös megegyezést én nem írok alá, különben is van papírom még a csoportosból, hogy mi jár elbocsájtás esetén - gondolom, az érvényes most is. Kérdésem: Önök szerint belemenjek a felmondásba vagy ne?
Köszönöm: Tóth Lászlóné

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.11. 09:14

Igen, azt, aki a fizetés nélküli szabadságot utoljára igénybe vette.

murzo # 2011.02.11. 07:51

Tiszteletem, a férjem van GYEd-en a kisebbik fiunkkal, a GYES-t is az ő nevére igényeljük meg. Ha visszamegy dolgozni a felmondási védelem őt illeti meg?

Válaszukat előre is köszönöm!