Banki hitelek


Rexor # 2011.07.28. 07:53

Kedves Smokedoc,

Azt gondolom, Te sem gondolod komolyan, hogy a bankok előre látták, hogy hitelválság lesz, és előre dörzsölték a tenyerüket, hogy milyen jó lesz bedönteni a sok kölcsönfelvevőt. Bármilyen hihetetlen a bankoknak baromira nem jó, ha az adós nem tud fizetni. A hitelválságot senki nem látta előre, hogy ekkora baj lesz azt főleg nem.

smokedoc # 2011.07.28. 08:15

Ebben meg én nem vagyok biztos!
mert akkor ez hozzánemértésről tanuskodik.
r-go átvertek a hozzáértésük hitelességével?
megkérdőjelezhető a PSZAF től kapott jogosultság-engedély alapja?

Hibáztak,ismerjék el, vállalják a felellősséget! ennyi.
de sunnyogva jogi kibúvókat keresnek és a szerződés jogi védelme mögé bújnak a kormány meg aszisztál benne mert fél az EU mumustól.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 08:16

Istenem.... A bankok hibáztak, vállalják a felelősséget...
Az adós persze nem hibázott, neki nem kell vállalnia a felelősséget.

smokedoc # 2011.07.28. 08:19

50-50

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.28. 08:23

A bank azt csinálta, ami a dolga: kölcsönt nyújtott, olyan feltételekkel, hogy nyereséggel kapja vissza a pénzt. Ezért nemigen lehet hibáztatni.
Ami az adósokat illeti... Ahogy nagy példaképem mondta: "az állam nem lehet felnőtt polgárainak a gyámja".
(Egyébként nekem is van svájci frank alapú kölcsönöm, és nekem sem esik jól, hogy megnőtt a törlesztőrészlet.)

Kacsa1111 # 2011.07.28. 08:28

Kedves smokedoc,

Ebben meg én nem vagyok biztos!
a kormány meg aszisztál benne mert fél az EU mumustól.

tippelek: paranoia?
kezelteted már?

utólag összeesküvés elméleteket gyártani végülis könnyebb, mint előre gondolkodni...

és ahogy Rexor mondta: a bankok rohadt sokat buktak/buknak ezen a válságon...nem érdekük, hogy az adós bedöntése.


Kacsa11

smokedoc # 2011.07.28. 08:32

Egyszerűen ez a banki hitelezés nem lett jól átgondolva az elején a bankok részéről.
Jó higyjük el, hogy a bankok egymást is átverik.
Kicsit most sajnálom Őket.
De mit csinálnál, ha becsődölne az ország és a frank 400 ft -ot érne?
hol a határ?
Rossz a szeződés.
Ez nem a hitelfelvevő 100% os felelőssége
És ha emiatt utcára kerül egy 3 gyerekes család öngyilkos lesz 3-4 nyugdíjas, és az emberek elszegényedve nem fogyasztanak semmit ami begenerálja a munkanélküliséget, na az kinek lesz a felelőssége?
Akinél a pénz van!
És ki az?
Rossz a struktúra, rosszak a hozzá aszisztáló törvények.
Vagyis nem rossz csak nem 100% -os Olyan 80% nál abbahagyták a tervezését, mint mindennek ami körbevesz minket manapság. maradok a véleményemnél, és keresem a megoldást,nem csak magam miatt. Mert talán én is kinyögöm. Hanem a fent említett rétegek miatt, akik a barátaim, szomszédjaim, kollegáim, a közértes a sarkon. stb.