Banki hitelek


smokedoc # 2011.07.28. 08:35

kedves Kacsa!

nem paranoia
logikus következtetés az emberi alapösztönökből kiindulva. ami egyik részről a túlélési ösztön, és a banki részről a mohóság jellemez.

Kacsa1111 # 2011.07.28. 11:13

Kedves smokedoc,

De mit csinálnál, ha becsődölne az ország és a frank 400 ft -ot érne?

mit is? lássuk csak:
reggel felkelnék f8-8 körül, (mérsékelt) tisztálkodás után 9re bemennék dolgozni. lerendezném a sürgős elintézendőket, elolvasnám a híreket, összeszedném a tennivalóimat, és elkezdenék dolgozni. 12kor ebédelnék, ma például oldalast ettem.
délután tovább folytatnám a munkát. egyszer megint csekkolnám a híreket, napközben pedig többször is felnéznék a jogi fórumra, hogy elbeszélgessek pl. veled. A munkát befejezem, amikor befejezem. Este otthon elszürcsölnék - a nap nehéségétől függően - pár cent jamesont vagy valami jobbat. Tv-t bekapcsolnám, és megnéznék egy filmet, amit valszeg már százszor láttam. újabb (mérsékelt) tisztálkodás, majd lefekvés.
szerintem ezt tenném...


Kacsa11

smokedoc # 2011.07.28. 11:44

1 nem kapnál whiskit a tescoban
2 Nem lenne hová menned dolgozni már.
3 Az utcán tüntetések miatt 6 kor kellene elindulnod, hogy beérj időbe ha beéérsz, de végülis már úgysincs hová menni dolgozni.
4 a tv nézés is necces, max agregátorról, ha van valami dugidieselolajad hozzá (étolajjal nemér mert jövedéki adócsalás)
A mérsékelt tisztálkodással egyetértek, mivel melegvíz sem lesz egy ideig.

Kacsa1111 # 2011.07.28. 12:28

Kedves smokedoc,

  1. whiskyt nem a tescoban veszek.
  2. nem vagyok munkavállaló

a többire egyben reagálnék: te ezeket komolyan gondolod?:)


Kacsa11

smokedoc # 2011.07.28. 12:47

Hát volt már rá példa a történelemben:
Általába 50 évenként nyomni kell a gazdasági rendszernek egy resetet, mert így van kitalálva.
Ez persze fáj a tőkéseknek, akik a hadsereget uralva kiküldik az éhező népre.
Aztán csinálnak vele munkát rendesen a maradéknak!
Nincsenek illúzióim.
Itt meg pláne utcára mennének az emberek.
Hameg a polgárháború eszkalálódik országok között, akkor akkora piacot csinálnak a fegyverkezéssel, amiben el tudják tüntetni azt a sok szemetet amit felhalmoztak.
És igen egy ilyen kis változás ekkora felfordulást tud okozni.
Csődbe megy az elmű mert nem lesz fogyasztójuk
Csődbe megy a kisvállalkozás a hitelek miatt, Multi kivonul, mert anyuci hazarántja.
Kialakul az anarchia, mert nincsen megbízható politikai hatalom jelenleg.
uff ne legyen igazam!
remélem képbe vannak a vezetőink is, bár nem mernék rá fogadni,legfeljebb blöffölni!

Kacsa1111 # 2011.07.28. 13:04

Kedves smokedoc,

Itt meg pláne utcára mennének az emberek.

itt? ki??

Hameg a polgárháború eszkalálódik országok között

polgárháború nem országok között "eszkalálódik"...

Csődbe megy az elmű mert nem lesz fogyasztójuk

miért nem lesz fogyasztójuk?

Multi kivonul, mert anyuci hazarántja.

má' mé' tenne ilyet?

Ez persze fáj a tőkéseknek, akik a hadsereget uralva kiküldik az éhező népre.

kik a tőkések? hogyan uralják a hadsereget(!)?

nézd, ez már az a színvonal, ahová nem szeretnék lesüllyedni, szóval feladtam a veled való küzdelmet...viszont neked ajánlom, hogy ezzel a posztapokaliptikus vízióval inkább írj egy témába vágó forgatókönyvet, és kilincselj hollywoodban...hátha valamelyik producer megfilmesíti!:)))


Kacsa11

Rexor # 2011.07.28. 13:19

Kedves Kacsa,

Csodálom, hogy eddig is bírtad türelemmel :).

Kedves Smokedoc,

Áruld már el, hogy ki az értelmi szerzője ennek a fantasztikus gondolatmenetnek, de egy valami biztos. Ha már whiskeyt sem lehet majd kapni, akkor tényleg közel lesz majd a világvége...