Plágium gyanú


Szomorú örökös # 2024.10.25. 04:21

Varga Mate

Nem, a harmonia az más

Amíg a harmóniát összekevered a harmonizálással, addig valljuk be, fura egy zenész lehetsz.
Mondom ezt én, aki szintén zenész, igaz én nem írok dalokat, én csak szimplán muzsikálok! :-D

Varga Mate # 2024.10.25. 02:25

Kedves Gerbera!
Nem, a harmonia az más.

gerbera317 # 2024.10.24. 17:59

És ugyanúgy is van megharmonizálva, mint a plagizált dallam, vagy mégiscsak más?

Varga Mate # 2024.10.24. 17:29

Kovács Béla!
Pont ez a baj, hogy a zenét és szöveget is én írtam, véletlen hogy a dallam majdnem ugyanaz lett. Nyilván ettől még "másolás" de viszont önálló gondolat. Az eredeti rövidebb mondatokból áll, de hosszabb szótagok, az enyén hosszabb mondatok, rövidebb szótagok, és azonos szó sincs, mégis szinte ugyanaz a dallam. Elsőre le sem esett, csak ma ugrott be, hogy "hallottam valahol". Nagyon kínos helyzet.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.10.24. 16:21

A szerzői jogok nem szorulnak "levédetésre", bejelentésre. Azokat a törvény erejénél fogva megilleti a védelem. De ebben a védelemben az úgynevezett kisjogos műveknél (amilyen például egy könnyűzenei szerzemény) pont nincs benne az előadás kizárólagosságának a joga. Azt játssza el őket, aki csak akarja. Igaz, nem a sajátjaként.

Szomorú örökös # 2024.10.24. 14:11

Varga Mate

A dallamon kívül semmi hasonlóság nincs a szövegben
Ha ezért a jogvédelemnél bejelentenek, akkor nem játszhatod többé nyilvánosan sehol azt a dalt se te, se más.
Persze mindez csak akkor következhet be, ha a kérdéses eredeti dal le van-e védve vagy nincs.

Varga Mate # 2024.10.24. 12:20

Írtam egy dalt. A zene és a szöveg nem, viszont az énekdallam hasonlít egy másik előadóéra.véletlen, de feltűnt a hasonlóság. Ez plágium? A mondatok hosszabbak, csak a szótagok rövidsége miatt pont kijön.. De valóban teljesen más a szöveg. Nem tudatosan lett ez a dallam, csak így jön ki. Sokadik meghallgatásra tűnt fel a hasonlóság. A dallamon kívül semmi hasonlóság nincs a szövegben.