Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


jácintka # 2010.11.12. 12:24

Nagynehezen kiadta ,de nem tudom mit keressek ?

Jancsika56 # 2010.11.12. 12:33

Tegnap este volt az rtl-en. Címe házon kívül. Több téma van, pl. hasonlítják ki, hogy jár a 16%-os adóval, levágott karú rokkantót is visszább vesznek a %-ban.

jozsi52 # 2011.01.13. 07:20

rokkant nyugdijas vagyok,emellet eválaltam a postai kézbesitő állást,ez mind rendben volt de megbetegedtem és a munkáltatom csak a ho 15 napjára fizeti az ellátást hivatkozva arra hogy nekem mint rokkant nyugdijasnak nem jár táppénzes ellátás.szeretném az illetékeseket kik ezzel foglalkoznak hogy legyenek olyan szivesek és tájékoztassanak erröl a jogszabájrol előre is köszönetem tisztelettel jozsi52

Bebi17 # 2011.01.18. 08:04

Sziasztok!
15 éve dolgozom egy vállalkozónál alkalmazottként.2009 dec.3-tól 2010 dec.3ig betegállományban voltam,közben elindítottam a leszálékolásomat.A rehab.járadékot itéltek meg nekem,ami ezután lép majd életbe.A kérdésem az lenne,hogy ilyen esetben jár-e nekem valami juttatás a munkahelyemtől?Végkielégítés vagy valami más?Válaszaitokat előre is köszönöm .Bebi17

mokuskerek # 2011.01.24. 15:05

Sziasztok!
Egy hozzáértő segítségét kérném a következőben.
1998 01 01-től vagyok 50%-os leszázalékolt és azóta kapom a rendszeres szociális járadékot, jelenleg 27000 Ft-t. A jelenlegi munkahelyemen 3 éve dolgozom napi 7 órában.
Ma kaptam a nyugdijfolyósitótól egy levelet. Ebben a következő áll. "Tájékoztatjuk azon Tisztelt ügyfeleinket, akik egészségkárosodáson alapuló átmeneti járadékban, rendszeres szociális járadékban részesülnek,hogy 2011 január 1-től - függetlenül a járadék megállapitásának évétől- keresőtevékenység folytatása esetén megszünik a járadékra való jogusáltság, ha a járadékos 6 egymást követő hónapra vonatkozó keresetének , jövedelmének átlaga meghaladja a minimálbér 80%-át."

Ezzel szemben a munkáltatómtól az alábbi tájékoztatást kaptam:
"A Magyar Közlöny 2010 . december 30. napi számában kihirdetett, az egyes kormányrendeleteknek a pénzbeli szociális ellátásokkal összefüggő módositásáról szóló 358/2010, (XII. 30.) Korm. rendelet 17paragrafus (82) bekezdése értelmében a keresőtevékenységre vonatkozó korlát hatályba lépése a korábbi évhez hasonlóan egy évvel ismét elhalasztásra került.

A mósositás értelmében tehát azok a személyek, akiknek a rendszeres szociális járadékra való jogosultságát 2008 január 1. napja előtt állapitották meg, még 2011 évben is a korábban hatlyos szabályok szerint -azaz a jövedelem vizsgálata nélkül- jogosultak maradnak az ellátásukra."

Most melyik az igaz? A Nyugdijfolyósitő által küldött levélben álló vagy a munkáltatóm által kiadott?
Várom a hozzáértő megtisztelő válaszát.
tisztelettel. P. István

Veronika13 # 2011.01.24. 19:21

jozsi52 2011.01.13. 08:20

Nyugdíj mellett nem jár táppénz,azonban az évi egyszeri 15 nap betegszabadság igen!Azt köteles kifizetni a munkáltató,de ha utána beteg leszel,akkor tőle már semmilyen ellátást nem kapsz.

Veronika13 # 2011.01.24. 19:36

neva60 2010.10.28. 23:49

Nem vagy egyedül.Én az I.és II.fok között "gyógyultam" az alapbetegségből 20%-ot.I.fokon még súlyos volt,40%.II.fokon már csak károsodás és 20%.A felsorolásból pedig már ki is maradt.Senki nem kéri számon,hogy miért.Egyébként valóban nem értem,hogy működik.

gattaga # 2011.01.25. 04:16

Bebi17

Vállalkozónál legfeljebb a ki nem vett szabadság téma merülhet fel,nem tudom avval hogyan állsz?
Végkielégítést a munkaszerződésed említi egyáltalán?
Közös megegyezéssel szünt meg a munkaviszony,vagy a vállakozó mondta fel egyoldalúan?
Mióta vagy rehabilitációs járadékon?A szolgálati idődet rendesen elszámolták a NYUFIG-nál?Mennyi időre állapították meg a rehabjáradékot?ÖEK hány %-os.
Bocs a sok kérdésért,de minnél több adatból lehet következtetéseket levonni,és segíteni a sorstársaknak.


By
gattaga

gattaga # 2011.01.25. 05:01

jozsi52

Nem jár táppénz:
• a keresőképtelenségnek arra az időtartamára, amelyre a biztosított átlagkeresetre jogosult, vagy teljes keresetét megkapja. Aki keresetének egy részét kapja meg, annak csak az elmaradt keresete után jár a táppénz,
• a keresőképtelenség azon időtartamára, amely alatt a biztosítás szünetel, munkavégzési kötelezettség hiányában nincs keresetveszteség (fizetés nélküli szabadság),
• a betegszabadság lejártát követő szabadnapra és heti pihenőnapra, ha azt követő munkanapon (munkaszüneti napon) keresőképtelenség már nem áll fenn,
• a gyermekgondozási segély folyósításának idejére, (ide nem értve a gyermekgondozási segély mellett végzett munka alapján járó táppénz),
• előzetes letartóztatás, szabadságvesztés tartamára,
saját jogú nyugdíj folyósításának időtartamára.

Mivel a rokkantsági nyugdíj saját jogú,igy az alkalmazott eljárás törvényes.

Igazoló link:

http://www.oep.hu/…/TAPPENZ.PDF

Remélem sikerült tisztázni a helyzetet,nem szeretem ha valaki csak a saját véleményét írja le és nem támasztja alá megfelelő módon.Elnézést a kései tályékoztatásért.


By
gattaga

gattaga # 2011.01.25. 05:39

mokuskerek

az irányadó nyugdíjkorhatárt még be nem töltött, egészségkárosodáson alapuló saját jogú nyugellátásban és rendszeres szociális ellátásban részesülők keresetkorlátozásának 2011. évi szabályairól az 1997. évi LXXXI. törvény, a 2007. évi LXXXIV. törvény, valamint a 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet vonatkozó rendelkezései alapján

3. Az egészségkárosodott személyek szociális járadékairól szóló 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet alapján megszűnik a 2007. december 31-ét követően megállapított átmeneti járadékra, rendszeres szociális járadékra, valamint a bányász dolgozók egészségkárosodási járadékára való jogosultság, ha a járadékra jogosult keresőtevékenységet folytat és hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegének (2011-ben 78.000 forint) 80 százalékát, azaz 62.400 forintot.

Ez a rendelkezés 2011-ben sem vonatkozik azokra a felsorolt járadékokban részesülőkre, akiknek az ellátását 2008. január 1-jét megelőző időponttól állapították meg. Az érintett személyek esetében az ellátás folyósítása melletti keresetkorlátra vonatkozó fenti szabályt 2010. december 31-e után kellett volna alkalmazni, a 358/2010. (XII. 30.) Korm. rendelet 17. § (2) bekezdése azonban - 2010. december 30-ai hatállyal - úgy módosította a 387/2007. (XII. 23.) Korm. rendelet vonatkozó, 22. § (7) bekezdését, hogy esetükben 2012. január 1-jét megelőzően (azaz 2011. évre) még a 2008. január 1-je előtt érvényes szabályok az irányadók.

Igazoló link:

http://www.onyf.hu/?…

Remélem segítettem.


By
gattaga

kovács1001 # 2011.01.26. 13:59

2011 júniusában 62 éves leszek.1995 óta 67 százalékos rokkant nyugdíjas vagyok.
Kérdésem,ha 2011 februártól folyamatosan megszakítás nélkül dolgozom vonatkozik e még rám a hat hónapos kereset korlát?
Válaszát várva Tisztelettel
Kovács Géza

mokuskerek # 2011.01.26. 17:19

gattaga!
Köszönöm megtisztelő válaszát, valóban sokat segített.

agica20 # 2011.01.26. 17:28

Kedves Veci,Nandy és Mindenki !

A sógornőm már évek óra öregségi nyugdíjas.Miután nagyon alacsony a nyugdíja mindig kellett mellette dolgoznia.
Valahol azt olvastam,hogy ilyen esetben van mód a nyugdíjának felemeltetésére évente egyszer,ha ledolgozza a 365 napot.
Hülyeséget kérdezek? Lehet,hogy csak valamiket összekeverek?Hol olvashattam ezt? Van a nyugdíjtörvénynek olyan §-a ,ami ezzel foglalkozik?

Ha tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni,megköszönném.

Üdvözlettel! Ági

tanki # 2011.01.27. 08:28

Kedves Mindenki!

Fiam születése óta mozgássérült.Soha nem dolgozott./29 éves/ rokkantsági járadékot kap.Neki nem jár nyugdijemelés?!-mert hogy nem kapott.

Köszi a válaszokat tanki

dtida # 2011.01.27. 08:55

tanki: a járadék fix összeg, az idén nem emelkedett (33.330,- Ft).

agica20: ha a nyugdíjas dolgozik, kérheti az előző évek jövedelmei után a nyugdíjemelést, ami a havi átlagkeresetének 0,5 %-a lesz. (az a fontos tehát, hogy jövedelme legyen a tárgyévben, nem kell 365 nap)

tanki # 2011.01.27. 11:12

Kedves Dtida!

Köszi a választ,így már érthető.
Tanki

Veci # 2011.01.27. 11:24

tanki
A járadék nem csak most, hanem már évek óta nem emelkedik, mint dtida is írta. Az évenkénti nyugdíjemelést törvény írja elő, de a járadékok emelésére nincs törvényi kötelezettség.

agica20
A másik topicban írt válaszomat dtida megerősítette. Ott megtalálod a nyomtatvány elérhetőségét.


Üdvözlettel Veci

agica20 # 2011.01.27. 18:48

Kedves Dtida!!!!!!!!!!Kedves Veci !!!!!!4

Nagyon köszönöm nektek !

Ági

spulika # 2011.01.30. 19:05

Tisztel fórumozók!
60%-os mértékű rokkant nyugdíj összege 83450Ft.
A jelenlegi rendelkezés sz. 6 egymást követő hó bruttó keresetének átlaga nem haladhatja meg a folyósítás összegének 2X-ét,ill.a minimálbér összegét.
Melyik feltétel vonatkoztatható rám?
Az első feltételt kell figyelembe vennem vagy a minimálbér összegét?
Köszönet és üdv.

Veci # 2011.01.30. 19:33

spulika
Terád az első vonatkozik, mert a rokkantnyugdíjad magasabb, mint a minimálbér.


Üdvözlettel Veci

spulika # 2011.01.31. 08:45

Kedves Veci!Köszönöm a választ.Mégegy kérdés ha pl.munkát vállalok brutto 120ezerért, akkor ezt csak 6 hónapig végezhetem, majd szünet, majd újból hat hónap?
A lényeg hogy rokkantnyugdíj mellett mindenesetben 6 hónapig lehet munkát vállalni???
Üdv.

Veci # 2011.01.31. 08:59

spulika
Az az összeg belefér. Így nem kell szerintem megszüntetni a munkaviszonyt, a lényeg, hogy az egymást követő 6 havi átlag beleférjen a "keretbe", mert túllépés esetén megszüntetik a rokkantnyugdíj folyósítását.
Már megbocsáss, aki havi 120000 Ft-ért a 85000 Ft-os rokkantnyugdíj mellett dolgozik (60 %-os rokkantként)! Hááát! megértem, ha felülvizsgálatot akarnak! Tudom a jog adta lehetőséggel élnek az érintettek, de egy aktív korú embernek ez a megélhetését, a szolgálati idejét alapozná meg.
Mostmár lehet engem megkövezni!
Azt szoktam javasolni, hogy ilyen példák irritálóak azoknak, akik munkanélküliek, akik hasonló egészségi állapot mellett, aktívan dolgoznak, magasabb adót, járulékot fizetnek a rozoga nyugdíjkasszába, amiből a nyugdíjakat, rokkantnyugdíjakat fizetik (ne írj ki ilyen nagy számokat, mégha csak példaszám lenne is!).
Sok aktív dolgozó ugrálna örömében, ha 85000 Ft lenne a nettója.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2011.01.31. 08:59

Bocs! 83450Ft nettót!


Üdvözlettel Veci

spulika # 2011.01.31. 09:45

Köszönöm!Teljesen egyetértek Önnel!
Fiam nevében kértem tanácsot.Mert Ő erre sem lett volna képes, bármennyire hihetetlen.
Egyébként hiába keres magának és "talál munkahelyeket, ha max.3 hónapot tűrik meg, mert valóban rokkant....(Pszichésen),A reményt mindig meg kell Neki adni hogy legalább 6 hónapot "dolgozhat". Egyenlőre becsülendő, hogy mindig akar dolgozni még annak ellenére is, hogy 1 év alatt 4-5mhelyről küldik el, mert mégsem tudja ellátni, ami nem kellemes egy embernek, még mindig jobb, mint fiatalon otthon tétlenül nézni a falat....vagy cigarettázni,számítógép előtt ülni,azaz semmit tenni...vagy élősködni a barátnőjén, vagy a szülein..
A magas nyugdíjat 2 évre adták a korábbi magas keresete miatt!
Különböző sorsok szituációk vannak.
Mindettől függetlenül egyetértek Önnel
üdv.egy édesanya

Veci # 2011.02.01. 11:16

spulika
Őszintén együttérzek az anyai aggódással és sajnálom a helyzetet. Minden jót kívánok!


Üdvözlettel Veci