Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


bimall # 2012.02.08. 10:03

Tisztelt szakértő.

35 éves vagyok.Eddig aktívan dolgoztam fizikai munkát.Van egy 14mm-es spina biffida oculta betegségem.Ahoz még társult egy 2 réses gerincsérv,melyet megoperáltak,bár még mindig van gyöki tünetem.Igy kontrol MR-re kell mennem.Érdeklődnék,hogy érdemes-e megindítani a leszázalékolást vagy Sem

Válaszát előre is köszönöm.

Feredey # 2012.02.09. 08:10

Tisztelt Fórumozók!

Abban kérném segítségüket, hogy megtudjam édesanyámat le lehet e százalékoltatni avagy nem. Paranoiás skizofréniával kezelik jelenleg a klinikán, ám még munkaviszonyban van - táppénzen. Valamint azt is szeretném megtudni, hogy milyen esetben jár neki végkielégítés ugyanis nem tudom, hogy ha munkaalkalmasságin alkalmatlannak találják a fent leírtak alapján (ami elég esélyes) akkor jár e neki, és milyen felmondást kell neki aláírnia? 32 éve dolgozik köztisztviselőként és jelenleg abban a korban jár ahol már nehezen találna új állást, főleg betegen. Valamint az öregségi nyugdíjkorhatár is bő 10 évre van...
Az is érdekelne továbbá hogyha ilyen betegségben szenved valaki szoktak e gyámot fogadni hozzá, vagy lehet e, és ennek milyen lehetőségei vannak? Hogyan kell elindulni ezen az úton? (már ha lehetséges)
Kérem aki tud segítsen eme kérdésekben.
Válaszaikat előre is köszönöm!
Feredey

amazon2 # 2012.02.14. 07:54

Tisztelt Szakértő!

02.20-án töltöm a 62 évemet.
1984 -től élek MO.-on.
Romániába dolgoztam 13 év+ pár napot.
Ha jól olvasom 2011.novemberétől 59 évesen mehetnek Romániába nyugdíjba a nők, ill. erről nem tudtam, ismerősöktől hallom,hogy kérhetem visszamenőleg a 3 évre a nyugdíjat?
A Mo.-i nyugdíjbiztosítónál elindítottam az ügyet, azt nem tudom, hogy a román hatóságoktól nekem kell-e kérnem?

köszönettel válaszukat

drkety@gmail.com # 2012.02.16. 10:31

Tisztelt Szerkesztő!
2001-óta vagyok rokkant nyugdíjas. 2008-2011-évig, 3 év határozott idejű szerződést kötöttem a NAV-val (közigazgatás). Gyesen lévő kismamát helyettesítettem, természetesen a Nyugdíjfolyósító engedélyével. Mivel nehezen tudok járni. 2 havonta szúrják a gerincemet, így vittek és hoztak a munkahelyemre.
A szerződésem 2011.november 26-án lejárt, hosszabbítani nem tudtak. November 30-án megkaptam a Nyugdíjfolyósító levelét, melyben közölték velem 2011.december 1-től megszüntetik a rokkant nyugdíjamat, mert a szabályzatban leírt nettó jövedelmet, túl léptem kb: 3.000.-Ft-tal. A NYUFI havi 104.000.-Ft nettó bérig engedélyezte a munkavégzést a rendkívüli helyzetemre való tekintettel, én 89.000.-Ft nettót kaptam kézhez. Megjegyzem a munkaügyi osztályon már egy-két hónappal kellett volna szólni, hogy tovább nem dolgozhatok, nem tették, én viszont ott hibáztam, hogy nem követtem nyomon a kifizetéseket.
Az első fok döntését meg fellebbezhettem 15 napon belül, ami meg is történt. Közben átutalta a nyugdíjfolyósító a decemberi rokkant nyugdíj összegét a számlámra. Még decemberben kaptam egy levelet, hogy megindult a másodfokú közigazgatási eljárás ügyemben.
2012.januárban ismét megkaptam a nyugdíjat. Eközben kaptam egy levelet, hogy jelentkezhetek újbóli felülvizsgálatra, vagy maradhatok járadékos. Jelentkeztem felülvizsgálatra.
Január 31-én megérkezett a másodfokú eljárás határozata, melyben úgy döntöttek, elutasítják fellebbezésem és helyt adnak az elsőfokú határozatban leírt döntésnek.
A hideg zuhany ezután érkezett, mikor ismételten kaptam kettő levelet a NYUFI-tól, melyben mellékeltek egy-egy csekket. felhívták figyelmem, hogy jogtalanul vettem fel a decemberi és januári nyugdíjamat, mert ők jogerős határozatban felmondták 2011.december 1-vel a rokkant nyugdíjamat.
Kérem szíveskedjenek nekem választ adni, ha egy határozatba bele írják megfellebbezhetem, majd ezt követően még értesítenek is a másodfokú eljárás megindításáról, melynek a döntése 2012. január végén született meg, ami jóvá hagyta az első fok által hozott határozatot, ebben az esetben mikortól jogerős ez a döntés. Én, a józan paraszt eszemmel, úgy gondolom, mikor a másodfokú eljárás le zajlik akkortól. Nem gyógyultam meg, még betegebb lettem (orvosi igazolások bizonyítják) mint voltam, de ez persze senkit nem érdekel.
Tisztelettel kérem válaszoljanak nekem fenti irományomra.

rozsam # 2012.02.22. 09:05

Én azt szeretném pontosan meg tudni, hogy az idén mennyi járulékot kell fizetnem pontosan?
1996 óta II. csoportba tartozó rokkant vagyok.Az állapotom végleges. 21 éve egyéni vállalkozó vagyok, ami azért szükséges, mert nem tudnék máshol másnál dolgozni, és 10100 ft-al kezdtem. Emelnem hajolnom nem szabad, és nem is tudok.Ezt csaka saját boltomban tudtam meg csinálni.
Eddig azt az 5100 ft-ot ki tudtam fizetni.Most lett 51000 ft a nyugdíjam. Ha 58000ft járulékot kell fizetnem, akkor sajnos vissza kell adnom a vállalkozásom,mert jó ha havi 20-30000 ft hasznom volt.De valami kiegészítő muszáj.
Kérem, ha valaki tudja a pontos választ, segítsen!
Köszönöm!

csoli66 # 2012.02.24. 21:34

Tisztel szakértő!

2007 óta vagyok rokkantnyugdíjas(Mozgásszervi betegségből kifolyólag). A nyugdíj mellett egyéni vállalkozó voltam 2011 december végéig.Sajnos az új jogszabályok miatt egyenlőre szüneteltetem a vállalkozásom mert ezt a járulékterhet nem tudom kitermelni a szerény vállalkozásomból.
A szüneteltetés alatt ha jól tudom semmiféle járulékot nem kell fizetnem.
Ugyanakkor most azt hallottam,hogy mégis csak kell a havi 6.400ft-ot fizetni(Egészségbiztosítási adó).Mivel nem vagyok nyugdíjas hanem csak rokkantsági ellátáson lévő személy.Az ingyenes orvosi ellátásra pedig akkor leszek jogosult ha ezt a pénzt befizetem EZ IGAZ???
A választ előre is köszönöm.

zsuzska1954 # 2012.03.19. 12:46

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő lenne:Rokkant ellátásban részesülök és 4 órában dolgozom mellette.Sajnos beteg lettem,de nem tudom jár-e részemre táppénz.Mivel már nem nyugdij hanem ellátás a megnevezés szeretném megtudni,hogy mennyi ideg jár.
Válaszát előre is köszönöm

zsuzska1954 # 2012.03.19. 12:47

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem a következő lenne:Rokkant ellátásban részesülök és 4 órában dolgozom mellette.Sajnos beteg lettem,de nem tudom jár-e részemre táppénz.Mivel már nem nyugdij hanem ellátás a megnevezés szeretném megtudni,hogy mennyi ideg jár.
Válaszát előre is köszönöm

gzsuzsi # 2012.04.09. 09:30

Tisztelt szakértő!
Kérdésem az lenne,hogy mivel 67%-os rokkant vagyok 2004 óta,58 éves leszek májusban.Engem már véglegesítettek,kérdésem az,hogy dolgozhatok -e a rokkant nyugdíj mellett 4 órában,és mennyit szabad keresnem,hogy el ne vegyék a rokkantságit.A nyugdíjam 58.165 Ft
Nagyon megköszönöm a válaszát!

szafika # 2012.04.22. 07:38

...

kiszebi # 2012.04.25. 17:04

Tisztelt Szakértő!

Édesapám hétfőn kórházba került stroke tünetekkel. Megállapították, hogy agylágyulása van. 57,5 éves. Az agya 15 évvel öregebb, mint kellene. Az agyában nagy területen haltak el agysejtek, a magas vérnyomás és stresszes élet, valamint öröklött gének miatt. Beszéde nehezen érthető, a szavak nem mindig jutnak eszébe, jobb keze zsibbad, nem tudja használni rendeltetésszerűen, és valószínűleg nem is fog soha normálisan működni. 38 ledolgozott éve van.
Ön tapasztalatából adódóan lát e arra esélyt, hogy leszázalékolják? Milyen orvosi szakvélemény szükséges a leszázalékoláshoz? Félő, hogy ha esetleg visszavezetik a munka világába nem fogja bírni, sem fizikailag ,sem lelkileg és még rosszabb lesz az állapota, megnő na kockázata egy esetleges újabb agyvérzésnek.

Előre is köszönöm segítő válaszát!

gjanosz # 2012.04.27. 20:22

kiszebi !

Kérdezd a wwww.versenykepesseg.eu honlapon a Bernáth Júliát. A honlap az övé és ott az e-mail címe is.
És szakértő!!!

Itt is tájékozódhatsz: a Rokkntsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék fórumon. (bal oldalt -
  • >)

Üdv. gjanosz

szafika # 2012.04.28. 10:51

Bakker ! Gjanosz !
Melyik a szép kezed ?! A jobbik bal ? V a balabbik jobb ?!

szafika # 2012.04.28. 10:54

Olyan vagy , mint a fiam ! / nem megsértődni ! /

gjanosz # 2012.04.28. 16:32

Kedves szafika !

Hú elírtam,a harag meg á dehogy. Köszönöm,hogy szóltál.
Akkor még egyszer:

kiszebi !

Kérdezd a wwww.versenykepesseg.eu honlapon a
Bernáth Júliát.
A honlap az övé és ott az e-mail címe is.
És szakértő !!!

Itt is tájékozódhatsz:Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék fórumon.

Jobbra található ->>>

Üdv. gjanosz

bariba # 2012.05.03. 08:03

Tisztelt Szakértők!

Következő segítségre lenne szükségem: 1992-2009-ig 67%-os rokkantsági nyugdíjat kapott anyukám. 2009-2011-ig rendes munkaviszonyt folytatott, mert a nyugdíjat megvonták. 2007. januártól 2008. decemberig Bt. beltagként nyug.járulékot fizetett. 2012. januárjában rosszindulatú daganatos megbetegedést állapítottak meg, műtötték is, ami valószínű, hogy hosszabb kezelést vesz igénybe. Kérdésem: 1992 előtt 12 év 130 nap szolg.ideje volt,mennyi szolgálati időt állapítanak meg neki, július 29-én lesz 55 éves?

Válaszokat előre is köszönöm!

szafika # 2012.05.06. 03:41

Bariba !
Minden évben egy alkalommal ingyen le lehet kérni a szolgálatiidő megállapítást a nyd intézettől a K01-es nyomtatványon , próbáld meg , ők minden adat birtokába vannak amiből pontosan kiszámíthaó .

oz-oz # 2012.05.06. 18:50

gjanosz!

Melyik a szép kezed? Eggyel kevesebb w elegendő...:-)

csoli66!

Nem vagyok szakértő, rokkantsági ellátásban részesülőnek mindenképpen ingyenes orvosi ellátás jár.

gzsuzsi!

Nem vagyok szakértő, rokkantnyugdíj már nincs, rokkantsági ellátás összegétől függetlenül minimálbér 150%-ig három havi átlagban lehet keresni.

55evelin # 2012.05.06. 19:05

Hova lettek a hozzászólások?
Miért tünt el minden.

szafika # 2012.05.07. 01:30

Ha mindenféle régi megállapodás alapján járt az ingyen betegellátás más nemzetek tagjainak ,akkor ez még él, v már megváltozott az is ? és nemcsak nekünk kell fizetni ezután ? hanem nekik sincs ingyen orvosi ellátás ?

bariba # 2012.05.07. 07:15

szafika

Köszönöm szépen! Megpróbálom!

airlady # 2013.06.16. 16:13

Tisztelt Szakértő!

Szeretném kérni a segítségét.
Öcsémet régebben kezelték pszichiátrián, közismertebb nevén a Lipótban. Mostanra eljutott arra a szintre, hogy depressziós, fél az emberektől, zárkózott, dührohamai vannak, és tör-zúz a lakásban...stb. 24 éves, 5 osztállyal rendelkezik, és eddig nem volt munkaviszonya sehol sem. Ha leszázalékoltatná magát, így sikerülne? Mármint, hogy nem volt még munkaviszonya?

Nagyon köszönöm a segítséget!

gkrisztian # 2013.12.01. 16:05

Üdvözlöm!
Egy olyan kérdéssel fordulnék Önhöz:
Volt 2 agydaganatom 2010 és 2012 ben. A második már rosszindulatú volt. Ekkor beadtam a kérvényt leszázalékolásra, amit meg is kaptam. 80% ra vettek, amire 33330 Ft-ot kapok, mivel nem volt elég bedolgozott időm. Ez sajnos nem emelkedik mivel fixen megálapitott összeg. Kérdésem az lenne, hogy kérhetek e még esetleg valamilyen támogatást e-mellé az összeg mellé, vagy ennyivel kell betudnom az életem 26 évesen?

mamika49 # 2014.01.22. 10:15

Tisztelt Jogi Fórum!

Évtizedek óta működő, EVÁS adózó Kft. résztulajdonos ügyvezetőjeként, a rokkant nyugdíjjal kapcsolatos illeték és adó fizetési szabályok változása miatt, szociális hozzájárulási adó fizetésére köteleztek a korábbi, nyugdíjasként élvezett lehetőségekkel szemben.
2012. január 1. i nappal a munkáltatói jogokat – taggyűlési határozattal- a kft másik résztulajdonosa vette át. Egyúttal megbízást kaptam az ügyvezetői feladatok havi 40 órában történő elvégzésére.
Kérdésem: figyelembe vehető ez a tény a járulék, ill. adófizetési kötelezettség kiszámításánál, vagy mindentől (árbevétel, végzett munka stb.) függetlenül az adott időszakban érvényes garantált bérminimumra vonatkozó irányadó 8 órás munkaviszony a számítás alapja.

Az irányadó nyugdíjkorhatárt 2013-ban töltöttem be.

Segítségüket előre is köszönöm!

WWallace # 2014.01.22. 20:32

Kedves mamika49,

mindenek előtt: ha betöltötted az öregségi nyugdíjkorhatárt, akkor miért nem kérted már az öregségi nyugdíj megállapítását (vagy a rokkantsági ellátás azonos összegben öregségi nyugdíjként való folyósítását)?