Rokkantsági nyugdíj és munkaviszony


maria2014 # 2014.02.25. 08:50

Lányom 32 éves sulyosan mozgásskorlátozott kapja a járadékot és a családipótlékot az lenne a kérdesem hogy hány éves koráig kapja a családi pótlékot?Kőszőnőm a választ

etka2014 # 2014.02.27. 12:27

Következőt kérdezném, nők 40 év jogosultsági idővel mentem öregségi nyugdíjba.Bízom benne valaki tud segíteni.
Lakás kiadásból való jövedelem, után kell adót fizetnem? Mert munkaviszonyt létesítek, van bizonyos kedvezmény legalább is így tudom. Ezért kérdezem, hogy kiadás utáni jövedelemre vonatkozik? vagy nem:
Köszönöm a választ!

Cebeus55 # 2015.01.06. 11:57

Először is boldog új esztendőt minden kedves Fórumozónak! Rég jártam erre!
A következő problémámra szeretnék választ kapni.
Fiam (37 éves) 2013. december 1. napjától ROKKANTSÁGI ELLÁTÁS-ban részesül. Nem rehabilitálható, egészségi állapot mértéke: 30 %, minősítése: D kategóriájú.
2014. 06. 18-ától összeserelő operátorként 6 órás munkát végez a Work Force Kft. által "kihelyezett" cégnél.

KÉRDÉS: ROKKANTSÁGI ELLÁTÁS MELLETTI MUNKAVÉGZÉS ESETÉN RÉSZESÜLHET-E TÁPPÉNZBEN?

Megjegyzés: január 5-én kificamodott a válla, ez legalább 2 hét, és jan. 26-ától pedig 3 hetes "nappali kórházba" van beutalója a Széchenyi fürdőbe.
Előre is köszönöm a választ. Üdv. :)Czédli Bea

marika561 # 2015.04.20. 10:54

T. Cim!
2015. január 31-ig rehabilitációs ellátásban részesültem, február 1-től (új felülvizsgálat) rokkantsági ellátásban részesülök. 2011- március 15-től 4 órás munkakörben dolgozom, mint szociális kisegitő szerződéssel, mindig 3 hónapra hosszabbitottak, most április31-án lejár a szerződésem, április 15-én ortopédiai mütétem volt, szeretném megtudni, hogy meddig jár részemmre táppénz.
Szives és gyors válaszukat előre is köszönöm!

Anita4 # 2015.06.18. 09:54

Tisztelt Jogi Fórum!
A következőt szeretném kérdezni. Cégünknél az egyik munkavállaló rokkantsági ellátásban részesül. Erre vonatkozó jövedelemkorláttal kapcsolatban szeretnék kérdezni.
A rokkantsági ellátást meg kell szüntetni, ha az ellátásban részesülő keresőtevékenységet folytat, és jövedelme 3 egymást követő hónapon keresztül meghaladja a minimálbér 150 százalékát.
Kérdésem lenne, hogy a jövedelem szó alatt mit értünk, bruttó vagy nettó jövedelmet?
A minimálbér 150%-a 2015-ben 152 250 Ft. Tehát ennél többet nem kereshet 3 egymást követő hónapban, de bruttó vagy nettó jövedelme nem lehet e ennél több?
Gyors válaszukat előre is köszönöm!

Grand Marnier # 2015.07.14. 20:26

Tisztelt Szakértők, Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben.
2014 május 7- től 2015. május 7-ig tartós táppénzem voltam súlyos rák betegségem következtében. 18 évig dolgoztam közalkalmazottként Kecskeméten egy közintézményben. Munkáltatómnak jelzetem idén áprilisban, hogy várhatóan nem tudom felvenni még a munkát, mert a nyáron újabb komoly műtét vár rám és az orvosok 75%-ban minősítettek rokkantnak. Kértem, hogy legyen szíves a szükséges igazolást kiadni ahhoz, hogy kérhessem a rokkant nyugdíj folyósítását. (A nyugdíj folyósítónál azt mondták elegendő lesz egy fizetés nélküli szabadságról szóló igazolás ehhez). Nem kaptam meg a kért igazolást, a munkaviszonyom nincs megszüntetve, mert 18 éves szolgálat után nem szeretnék belemenni a közös megegyezésbe (6 havi végkielégítés járnak felmentés esetén). Munkáltatóm levelet írt a bérszámfejtő hivatalnak hogy függesszék fel részemre 2015.július 7-től a bérkifizetést, mivel nem tudok munkába állni egészségi állapotom miatt. Jelenleg tehát semmilyen jövedelmem nincs, se kilépő papírokat nem kaptam, közalkalmazotti státuszban vagyok, az összes szabadságom kivetette velem, a táppénzem teljesen lejárt. Nem tudom, hogy mi tévő legyek? Hogyan tudnám rávenni a munkáltatót a felmentéssel való munkaviszony megszüntetésre? Önhibámon kívül kerültem ebbe a lehetetlen helyzetbe és nincsen semmilyen más jövedelmem, amiből fedezni tudom létfenntartásom költségeit, a gyógyszereket. Nem tudom azt sem, hogy ebben az esetben a munkáltatóm vajon fizeti-e még utánam a TB-t és a járulékokat?

Nagyon megköszönöm az építő jellegű hozzászólásokat.

TM.

Ajani # 2015.10.07. 13:15

Üdvözlet!

A rokkantsági ellátás melletti munkaviszony max összege mindegyik rokkantsági fokra vonatkozik? I-es II-es III-as ra egyaránt?

feco333 # 2016.02.15. 14:33

üdv a párom lassan 2 éve ihol fekszik éber komában E kat kapót és sajnos 25 ezer forintot a jövedelme mert sajnos 1095 napja van mert elölte szült sajnos beteg kis gyereket ugy hogy munkát nem tudót vállalni mert műtétek sorozatát végeztek el ....... kérdésem az hogy hogy lehet az hogy valaki teljesen maga tehetetlen én ápolom ide haza mert kórházból haza hoztam mert sajnos nem kapót meg felelő ápolást. Mi az hogy én kapok 47 ezret havonta ö meg 25 ezret??KIHEZ FORDULJAK MIT TEGYEK HA ILYEN BETEG VAN SZERINTEM NINCS ILYEN SOKK EBBEN AZ ORSZÁGBAN. Nem vagyok autó versenyző nincs pénzünk ki tud segíteni????? köszönöm a választ a segítséget..


Mit és kit keresek ki segít mi a tehendö???? 2 éve hogy párom ihol van éber komába E kat kapót és 25 ezer forint amit neki jár

Ary.i # 2016.02.15. 14:43

Tisztelt fórumozók!
Február 1-től heti 20 órát dolgozhatok. A munkáltatóm módositotta a munkaszerződésemet. Betöltöttem a 45 évet. Hány nap szabadság jár nekem. Előre is köszönöm egy hozzáértő válaszát.