Úgy van. Megszorításokkal, de úgy van.
MOKK FMH meghagyás
De mire fel ez a nagy felzúdulás? Ha nem jogos a követelés, ellentmondasz a fizetési meghagyásnak, majd pedig szépen megnyered a pert, és nem kell fizetned semmit. Ha viszont jogos a 6700 Ft, nos, azt időben, járulékok és költségek nélkül is és megfizethetetted volna.
Az eladáskor nem volt tartozásom, kivéve az utolsó részszámlát. Fél évvel később egy emailt kaptam ami egy számlázó felületre mutatott amihez már régesrég nem volt hozzáférésem. Akkor nem küzdöttem meg velük, én is tudom hogy ez a része nem nyerhető.
Azzal van a bajom, hogy a tőke tartozás 13 szorosát követelik kevesebb mint 2 év után és ez itt olyan természetes.
„a tőke tartozás 13 szorosát követelik”
A tőketartozást követelik most is. A többi az érvényesítés költsége: közjegyző + ügyvéd. Ha ezek nem volnának, ugyanúgy nem fizetnél továbbra sem, mint amikor még úgy követelték, hogy ezek nem voltak. És ha ezek ellenére most sem mfizetsz, a végrehajtásban a végrehajtó már 110-120e Ft megfizetésére fog felszólítani,
Jó, kérlek engedj meg egy utolsó kérdést: Te benyújtanád-e az ellentmondást azzal az indokkal hogy aránytalanul magas az ügyvédi díj? Tekintsünk el attól hogy te soha sem jutnál el idáig.
Ha most ezt ügyvédtől kérdeznéd, ő erre azt felelné, hogy: 'Nem. Harmincezer lesz.' Én ingyen azt mondom, hogy nem.
Tamasi
„A számlát (6700Ft) egy ingatlan eladása (2022-ben) után 6 hónappal kaptam és egy 14 hónappal korábbi időszakra vonatkozott, amit korábban nem számláztak ki......Az eladáskor nem volt tartozásom, kivéve az utolsó részszámlát. Fél évvel később egy emailt kaptam ami egy számlázó felületre mutatott amihez már régesrég nem volt hozzáférésem.”
Tehát mégis volt az ingatlan eladásakor tartozásod, ugyanis kétszer is leírtad, volt egy résszámlád, amit nem számláztak ki valamiért. Meglett volna az a lehetőséged is a kakaskodás helyett, hogy bemégy és kinyomtatják neked a kérdéses számlát a szolgáltatónál.
„Te benyújtanád-e az ellentmondást azzal az indokkal hogy aránytalanul magas az ügyvédi díj?”
Ahogy olvashattad már korábban:
„Kovács_Béla_Sándor 2024.11.24. 08:08
Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás tárgya.”
Ellentmondani pedig csak akkor érdemes egy FMH-nak, ha az nem jogos, de egyértelműen a fő követelést elismered, tehát azzal kapcsolatban nincs okod ellentmondani. Főleg hogy ha kifizetted volna egyből azt a 6700 Ft-ot - nem is értem, miből gondoltad, hogy megúszhatod - akkor most nem tartanál itt. Csak azért, mert szerinted a kérdéses ügyvéd drágán dolgozik, az max. könnyet csal a nevetéstől a levél címzettjének a szemébe, hogy mennyire naív vagy, de többet nem fogsz vele elérni. Elutasítják és még magasabb lesz a fizetendő összeg a végrehajtáskor. Biztos, hogy megéri ez neked?
Tamasi,
Ingatlan eladásnál a mérőórákat is át kell írni az új tulajdonos nevére. Ilyenkor elszámolsz a szolgáltatóval, kifizeted az adott óraállásig a hátralékodat, aztán onnantól ketyeg az óra az új tulajdonosnak.
Van ilyen elszámolásod? Valaminek kell lennie, ha sikerült átírni az órát az új tulaj nevére.
Benne van, hogy elszámoltatok, kifizettél mindent? Mert azzal esetleg lehet keresnivalód, mert ha a szolgáltató kiállított neked egy ilyet, aztán mégis fél évvel később kap észbe, hogy nini itt még maradt valami, akkor azért arra jogosan lehet hivatkozni, hogy kenje a hajára.
Köszönöm a válaszokat.
A követelés kezelő nem tud fizetési meghagyást indítani a közjegyzőnél?
Olyan komplex az ügy hogy ügyvédre van szükség? Nem azért kell mert
gyakorlatilag nincs felső limitje a munkadíjnak, amit be lehet hajtani?
Ha én bizonyítom egy számláról hogy az jogtalan, de a bizonyítás fél napomba kerül
és fölkérek egy ügyvédet is akkor küldhetek fizetési meghagyást a szolgáltatónak?
„A követelés kezelő nem tud fizetési meghagyást indítani a közjegyzőnél?”
Úgy tűnik? Nem pont ez történt?
„Olyan komplex az ügy hogy ügyvédre van szükség?”
Van, akinek igen.
„Nem azért kell mert gyakorlatilag nincs felső limitje a munkadíjnak, amit be lehet hajtani?”
Azért van, kétmilliárd forint ügyvédi díjat eséllyel támadnál meg te is bíróságon.
Ugyanakkor hatvanezer forint nem sok ügyvédi költségre. Az, hogy a tőkeköveteléshez képest ez aránytalanul sok, az csak pech.
„Ha én bizonyítom egy számláról hogy az jogtalan, de a bizonyítás fél napomba kerül
és fölkérek egy ügyvédet is akkor küldhetek fizetési meghagyást a szolgáltatónak?”
Anélkül is küldhetsz. Akár ma is. Hiszen nem tilos az.
Tamasi
„Olyan komplex az ügy hogy ügyvédre van szükség?”
Dehogy! Ha az elején kifizetted volna simán azt a 6700 ft-ot, akkor most nem kellene ügyvédet keresned az ellentmondáshoz, a bizonyításhoz. :-)
„küldhetek fizetési meghagyást a szolgáltatónak?”
Nem. Ő küldött neked fmh-t. Mondj ellent, a perben bizonyítsd be az igazadat, és ugyanott jelentsd be a kár- és sérelemigényedet.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02