Gyermekelhelyezés. S.O.S


ObudaFan # 2010.05.25. 20:33

Teresa

Amíg nem fejeződik be a per, addig is kérhetitek, hogy a bíróság ideiglenes intézkedésben rendezze ezt a kérdést. Amíg ez sem történik meg, addig csak az ököljog van.

mitya1973

A bíróság dönthet úgy, hogy az egyik felet feljogosítja arra, hogy a másik fél tulajdoni hányadát annak értékén megváltsa.

1965 # 2010.05.26. 09:34

Kérdésem környezettanulmánnyal kapcsolatos. Fiam élettársi kapcsolat megszűnése után hazaköltözött. (albérletben laktak, volt élettárs egy néhány hetes babával bejelentés nélkül távozott...)
Jelenleg gyermekelhelhelyezési per van folyamatban, a bíróság megkeresésére a gyámügy környezettanulmányt fog végezni, a mi otthonunkban.
Kérdésem, hogy milyen adatokat kérnek, kérhetnek, szükség van-e a nagyszülők jövedelmi adataira, stb...
Köszönöm!

ObudaFan # 2010.05.26. 11:53

Igen, ilyen jellegű adatokat is kérhetnek, bár a lényeg az ingatlan állapota és a bentlakók személyisége.

1965 # 2010.05.26. 12:03

Köszönöm!

ObudaFan # 2010.05.26. 17:09

Nincs mit.

Marcsi8609 # 2010.05.26. 23:47

Olyan problémám van,hogy a 3 éves kisfiamat az apuka kapta meg az elhelyezés során,de nevelése nem megfelelő.Család barátja panaszkodott észrevételeiről,miszerint a kisfiamat az apuka élettársa testileg bántalmazza,kiabál és csúnyán beszél vele.Erre utaló nyomokat az apai nagyszülők is tapasztaltak a fiam estén.Valamint az apuka nem avatkozik közbe.A kisfiamnak felírt gyógyszereket nem váltják ki neki,és a védőnői tanácsadásra is a család barátja viszi el.Alakhatási körülményeik visszataszító,egy minimális alapterületű OSB lapból összeépített alsó épületben élnek 4-en,ahol kosz,rendetlenség van.A kétheti láthatásokkor nem engedi az apa,hogy magamhoz elvigyem a fiamat.Abban kérném a segítségét,hogy hogyan tudnám a fiamat az apa neveléséből hivatalosan elhozni,és a nevelését átvenni?Félek,hogy a fiam veszélyben van az apa családjában!
Válaszát köszönöm!

apalányai # 2010.05.27. 05:44

Sziasztok.
Két hét múlva lesz az első gyermekelhelyezési tárgyalásunk.Az anya már 2hónapja egy anyaotthonban él a kettő kislányommal.
Megvádolt mindennel,hogy magát védje,amelyek egyikét sem tudja igazán bizonyítani,mivel meg sem történtek.
Semmilyen papírja nincs hogy a gyermekeimet magánál tartsa,közös szülői felügyelet alatt vannak,és szülői jogom is van a gyerekeim.
Amióta elmentek megtiltott minden kapcsolatot a lányaimmal,még telefonon sem beszélhettem velük.

Kérdésem.
A tárgyalás napján,akkor fogok találkozni,beszélni anyával,elmegyek vele,vagy követni fogom ahogy a helyzet megköveteli majd,és elhozom a kislányaimat tőle-magamhoz.
Magyarán szólva visszarabolom.

Ezt elvileg meg is tehetem igaz?

Anyaotthonba én nem mehetek be,de az utcán találkozhatok lányaimmal.
Köszönöm,egy aggódó apa.

apalányai # 2010.05.27. 05:50

Marcsi8609

Szia.Apa kapta meg a gyermeket,bírósági döntés alapján?
Megkérdezhetem miért ő kapta,neked miért nem ítélték mi volt az ok nálad?
Ha megszűnt az ok kérheted ismét a megváltoztatást.
András

Marcsi8609 # 2010.05.27. 17:34

Apalányai

Szia!Igen bíróság ítélte neki a fiamat,azért mert az igazságügyi szakértő szerit korlátozó tényezők vannak nálam a gyereknevelésre.Ez az ok a bíróság szerint.Az igazi ok,feltételezésem szerint az,hogy az apai nagypapa az önkormányzatnál elnök,nagy a befolyása,így a gyámügyes dolgokba bele tudott szólni,valamint akkoriban anyagi jobblétük miatt az orvosszakértő,és szerintem a bíró is kapott valamit a zsebébe.Most kiderült egy olyan dolog is,hogy az én vércsoportom 0RH-,az apáé 0RH+,a fiunk ARH+ lett.Ez lehetetlen,mert csak 0-s gyerekünk lehetne.A vérszerinti apa vércsoportja A vagy AB-s.Nem tudom hogyan kell elindítani egy apaságit,az mennyibe kerülne,és utána mit csinálnak a fiammal.Félek,hogy nem hozzám kerülne.Tud ebben valaki segíteni?

apalányai # 2010.05.27. 19:16

Akkor valószínűleg nem is az apa az igazi apa,de erről neked tudnod kéne.
Apasági vizsgálatot lehet kérni de ebbe neki is bele kell egyeznie,ha kiderülne hogy nem a sajátja lehet hogy lemondd róla.

Marcsi8609 # 2010.05.27. 23:42

Hogyan tudnám ezt az ön tudtára hozni?
Tud abban tanácsot adni,hogy a fiam minél hamarabb nálam lehessen?

Marcsi8609 # 2010.05.27. 23:44

Kaptam egy tanácsot,miszerint ha nálam lesz a fiam bemehetünk egy anyaotthonba,ott kevésbé éri sérelem az apa részéről.Hogyan lehetséges ezt megvalósítani?

Marcsi8609 # 2010.05.28. 06:07

Elnézést a helyesírásért,sajnos gyorsan írok.A probléma az,hogy közel 2 héten belül 2 férfi fordult meg az életemben,és nagy a gyanúm,sőt,kezdek biztos lenni abban hogy nem az az apa aki jelenleg "neveli" a fiamat!

ObudaFan # 2010.05.28. 14:11

Te nem indíthatsz apasági vélelem megdöntése iránt pert, csak a gyámhatóságot kérheted, hogy a gyermek részére eseti gondnokot rendeljen ki a perindításra. De ilyen tényállás mellet ez gyakorlatilag kizárt. Ha valós, amit írsz, akkor indíts pert az elhelyezés megváltoztatása iránt.

Marcsi8609 # 2010.05.31. 06:57

Köszönöm szépen a tanácsokat,mindenképp elindítom az elhelyezést ismét.A leírtak valósak!Még egyszer köszönöm!!!

szilvia72 # 2010.05.31. 11:56

Jogi kéréssel keresem meg a fórumot!
A kérésem az alábbi:
Élettársammal 2 éve( gyermekünk születésétől)élünk együtt az én lakásomban. A páromnak volt házasságából egy kiskorú gyermek után fizetünk gyerektartást. Párom volt felesége a kiskorú gyermekével önkormányzati lakásban él. Mostanra olyan nehéz anyagi körülményben sodródott (elvesztette munkahelyét), hogy a gyereket az apánál szeretné elhelyezni, mert nem tudja felnevelni. Én szeretnék az ő problémájukból kimaradni. A kérdésem hogy a bíróság kötelezhet -e engem arra, hogy idefogadjam a gyereket az apjához ( az én lakásomban), ha én ezt nem szeretném. Mi elég sokban segítünk anyagilag és a ruházkodásban, tanszerekben, utazásban is. Nem gondoltam, hogy így hátba támadhatnak.
Előre is köszönöm.

hoppáréka # 2010.05.31. 12:05

szilvia 72

Soha ne kerüljön rá sor, de játszunk el a gondolattal, hogy mi történik akkor, ha egyszer te lépsz be a volt feleség szerepébe, maradsz egyedül és sodródsz nehéz anyagi körülményekbe, te is a gyermekednek szeretnéd a legjobbat, hogy normális élete legyen.
Te miképp vélekednél, hogy ha téged"hátba támadnának".
Az a párod gyermeke, nem a szomszédé, tehát nem idegen.
Elszomorító, hogy így vélekedsz, gondolj bele te is anya vagy!
Tudod ha kell a talicska,kelljen ami benne van,és úgy told.

szilvia72 # 2010.05.31. 12:50

hoppáréka

Igazad van 100%.
De az az anya is milyen, akinek nem kell a gyereke. Az unokája meg ott lakik a nyakán? Az édesapa meg heti 5 órát lenne vele. Hisz velünk sincs többet. Milyen szülei vannak szegény gyereknek?
Én nem adnám oda a gyerekem senkinek, pedig én is lehet, hogy a gyes után nem találok munkát. 30000-40000 Ft-ból neveljem másét, mikor mi sem biztos hogy meg fogunk élni?
Mi a kapcsolat elején tisztáztuk, hogy csak akkor működik a viszonyunk, ha elfogad úgy, hogy én kimaradok a volt családi problémákból, ha én így kellettem, hát tessék.

hoppáréka # 2010.05.31. 13:19

szilvia72

Lefordítva ,rád maradna a gyermek ellátása, nevelése.

Ugye?

szasza266 # 2010.05.31. 13:36

szilvia72!

Te csak magadra gondolsz!

Mi elég sokban segítünk anyagilag és a ruházkodásban, tanszerekben, utazásban is.

Ha ez tényleg így van akkor nem változik semmi csak nálatok fog lakni!És ha a párod úgy döntene kell neki a gyerek és ez miatt elköltözik ha te nem egyezel bele és neveli a gyerekét?te milyen helyzetben lennél?Gondolom hasonlóban!

Melinda19 # 2010.06.01. 19:03

Üdv mindenkinek!
Egy viszonylag érdekes ügyben,ami sajnos nekünk,akik benne élünk maga a káosz.
Szereném a segítséget kérni!
Elözö házasságomból született 13éves lányom, édesanyám szeretné tölem elperelni.
Már 7 éve,életvitelszerüen tartózkodom külföldön.Válásunk után gyermekemet nálam helyezték el, közösmegegyezéssel.
Eleinte amig külföldön dolgoztam édesanyám vállalta a gyermekfelügyeletet,természetesen
vállaltam az anyagi támogatását is,ez egy darabig nem is okozott gondot.
Mikor szóbakerült ,hogy szeretném külföldre vinni és ott nevelni,akkor
édesanyám a gyámhatósághoz fordult és gyermekelhelyezési pert indított.
Mik a nagyszülöi jogok és milyen jogai vannak egy 13 éves lánynak?

gitarka # 2010.06.29. 23:06

Tisztelt Jogász Úr!

Segítséget szeretnék kérni!
Tömören leírom!

Van egy 4 és fél éves lányom!2évig neveltük közösen a pici imád engem ,de az anyukával szétmentünk.. a gyermek nincs a nevemen..

Megegyeztünk,hogy 3hónapig ne menjek..

Majd mentem és a rendőrökkel megverettetett.

Mentem továbra is ,a bölcsibe sem engedtek be,de a pici meglátott és rohant..így a bölcsis dajka beengedett,ezért kivette a bölcsiből..majd feljelentett zaklatásért..bíróságra jártam.elküldtek elmeorvosi szakvéleményezésre,de én Hivatalosan Pszichológiai asszisztens vagyok..minden oké a zaklatást nem bízonyították,majd továbbra is mentem ekkor megveretek az ismerősei korház, orrcsonttörés stb.elkövetők ellen ejtették a vádat..

A pici nincs a nevemen..vártam 2évet és néha néha tartottam az anyával a kapcsolatot,mivel nem akartam megszakítani és az ő kezében van a dolog lényege.
Ok hagyjunk több időt kérte..de én nem szerettem vol ,hogy elfelejtsen a lányom!
de 2évet hagytam..

Most ismét elmentem és már a saját kislányom gyűlöl engem úgy beszél amit betanított az anyja..
félek,hogy hiába is intézek bármit..elveszítem a lányomat!

Sajnos a gyermek lakhely szerinti gyámügy is úgy ismer engem mint a rossz pénzt..
így azt a választ kaptam,hogy nem segítenek mert nem az én gyerekem..mintha ott lettek volna!

Van több levelem amiben elismeri,hogy a közös élettársi kapcsolatból való a gyermek és most azt írja,hogy semmi közöm a picihez és megnevezte a gyerek apját..persze ezt csak bosszantásból teszi..

Bármit teszek nem köt komprumisszumot..

Nem tud semmit felhozni ellenem,mivel fedhetetlen vagyok és most is gyermekek fejlesztésével foglalkozom!

Ezt a gyermeket magának akarta...elzavar rámhívja a rendőröket ha megjelenek a ház előtt,stb..

Nem tudom kihez forduljak..

Bp-en élek dolgozom ők 100km,re,de az itteni gyámügy egy sem tud segíteni ,mivel a gyermek lakhlyeszerinti az illetékes szerv akik nem segítenek!

Mit lehet kezdenem?

Gyerek tartást sem fogad el,semmit sem,pedig vályog házban élnek és se viz se fürdő sem wc nem volt mindent én vezettettem be.stb.patkányok rohangáltak a házban stb..
a szüleimet sem engedi be ,pedig anyámék autót vettek neki stb..

Tehetetlen vagyok!

Köszönöm Válaszát!

Üdvözlettel :Somogyi Zoltán

ObudaFan # 2010.06.30. 10:30

Az első az, hogy az apaságod megállapítása iránt pert indítasz.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.06.30. 10:44

Már ha nincs betöltve az apai státusz.

ildikogeder # 2010.07.11. 14:56

Tisztelt Jogász Úr!

Kérdésem az lenne hogy élettarsámmal külön úton folytatjuk és van egy 2 és fél éves kisfiunk.Azt mondta mindenáron elveszi tőlem a gyermeket.Én albérletben lakom a kisfiuval de heti 2-3 napot engedem hogy elvigye magához.Ő az édesanyjával él saját lakásban a nővére a gyermek keresztanyja és mindent megvesznek a gyereknek.Bejelentett állásom van.Az apa azt mondta jelentkezzek ki onnan ezért bejelentkeztem tartozkodási címen az albérletbe kiderült a kisfiú nem is volt bejelentve az elöző cimünkre ezért bejelentettem ide.Mennyi esélyem van rá hogy nálam maradjon a kisfiam.??Válaszát elöre is köszönöm:Ildikó