Sürgős kérdés(ek).


monalisa1 # 2008.01.21. 09:56

Kérdezd meg tőle miről van priusza, mert többféle okból is lehet az.

imresandor # 2008.01.21. 10:23

Lopás (felfüggesztett 6 hónap) elvileg.
De biztos csak akkor lehetek amikor én látom a papírt.
Ezek szerint egy gyilkos az megbízható társ egy cégben?
Hát ilyen céget nem alapítok :) Jó híre lenne :)
Szóval a lényeg az hogy itt nem a törvénytisztelő állampolgárokat védik hanem a bűnözőket... hogyha letöltötte a büntetését akkor ő ujra tiszta ember? Hát nekem nem és szerintem senkinek. A lényeg hogy erről jogom lenne tudni.

ObudaFan # 2008.01.21. 16:40

HA erkölcsit nem kérsz, sehogy.

Kis szerencsétlen2 # 2008.01.25. 18:45

http://index.hu/…/eszt250108/

Azért érdekes, észtországban a fentiekért pénzbüntit osztogatnak, és nem közmunkát meg egyebet...
Pedig Keletebre vannak! :)

moby # 2008.01.25. 21:37

Te sehogy nem kérhetsz "hivatalos állásfoglalást". Azt neki kell kérnie. Még akkor is, ha munkáltató lennél, csak annyit írhatnál elő, hogy nálad alkalmazási feltétel a tiszta erkölcsi. De kérnie akkor is neki kellene, te nem kérhetnéd. Amúgy ha ennyire nem bízol benne (emberileg), akkor miért akarsz vele társulni? Ha ilyen csúnyaságokat el tudsz képzelni róla, akkor már szinte mindegy, csinált-e ilyet vagy nem, mert elképzelhetőnek tartod róla. Amúgy meg azért válik egy idő után az elítélt büntetlen előéletűvé, hogy tudjon új életet kezdeni. Gondolj bele, ha egész életére elkísérné az egykori bűne, akkor senki sem alkalmazná, és nem lenne más választása, mint tovább bűnözni. Mi magunk kényszerítenénk arra, hogy örökre bűnöző maradjon.

boszorka@ # 2008.01.26. 11:36

Tisztelt Cím!!
A barátom büntetett előéletű,3 hónapja szabadult .
Állitolag egy idö után lehet kérni tiszta erkölcsi bizonyitványt.Mikor és hogyan? köszi Boszi


boszi

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.26. 11:44

Röviden: amikor már nem lesz büntetett előéletű.
Hosszabban: attól függ miért, és mennyi szabadságvesztést kapott.

  • gondatlan vétség miatt kiszabott szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján;
  • szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével;
  • szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével;
  • szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, határozott tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését, illetőleg végrehajthatóságának megszűnését követő tíz év elteltével.

A bíróság ennél korábban is mentesítheti a szándékos bűncselekmény miatt végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltet, kérelemre, ha erre érdemes, és a szabadságvesztés kiállásától, illetőleg végrehajthatósága megszűnésétől számítva a fent írt idő fele már eltelt.

boszorka@ # 2008.01.28. 15:01

Köszi a választ!!

6hónapot kapott ,közokirat hamisitásért,Tehát akkor 3 év múlva?


boszi

Kovács_Béla_Sándor # 2008.01.28. 15:27

Igen, és másfél múlva kérhet bírósági mentesítést.

marko poloo # 2008.01.28. 15:31

Jó napot kívánok mindenkinek!

Lenne egy pár olyan kérdésem,hogy ha valaki ellen bűntető eljárást inditottak (lopás bcs. miatt), de az ügyben csak az ügyészség járt e,l és csak megrovást kaptam akkor az kizáró ok lehet a tűzoltóság kötelékébe? Ezzel Büntetett előéletünek számítok? Az erkölcsi bizonyítványomban ez viszont nem szerepel,Ilyenkor mi az erősebb?

boszorka@ # 2008.01.28. 15:51

köszi! kbs


boszi

Kontár # 2008.01.28. 15:59

Szervusztok!
Ismerősöm rablás áldozata lett a következőképp. Természetgyógyászkodik, bejelentkeztek hozzá mint érdeklődők és amikor az ingatlanában voltak, akkor elkezdték ütlegelni és miközben az egyik lefogta, a másik a lakásban kutakodott, kézpénzt vittek el.

Azért nem mer feljelentést tenni, mert nem ad számlát a szolgáltatásáról, és fél, hogy ráküldik az apehet a rendőrök a nyomozás során.

Jogos a félelme, vagy ezt a büntetőeljárásban nem vizsgálják?


...a kontár

ObudaFan # 2008.01.28. 16:24

Nem szokták.

Kontár # 2008.01.28. 16:53

Köszi, máris megnyugtatom.


...a kontár

boszy2424 # 2008.01.30. 11:35

szia!

olyan kérdésem lenne hogy aki súlyos testi sértést okozott és a rendőrség már le zárta a nyomozást és meg állapitotta hogy a súlyos testi sértésnél ő követte el a büncselekményt és tovább adta az ügyézségnek milyen büntetésre lehet számitani?(még nem volt büntetve az illető de egyszer már volt egy könnyü testi sértése amiért csak pénz birságot kapot.)az az erkölcsijébe sem került bele.köszi boszy2424

Ivy01 # 2008.01.30. 11:57

Üdvözlök Mindenkit!
Másodszorra is megkaptam felszólító levelét egy ügyvéd nőnek, hogy tudassa velem, 3 évvel ezelőtt elmúlasztottam egy BKV bliccelésből szánt büntetés befizetését. Az összeg mára 17 ezer néhány százra rúgott. Amennyiben nem fizetem be úgy mehetünk a bíróságra.

1 problémám van: soha nem büntettek meg a BKV járművén. Felhívtam őket, hogy adják meg a személyi számom, vagy vmely iratomnak az azonosítóját, mert ilyen alapon én is bediktálhatom a szomszédot!
Hát ilyet nem tudtak mondani.

Mit tegyek? Most tényleg menjek bíróságra a BKV-val szembe?

Várom segítő válaszotok, válaszukat!
Üdvözlettel:

Ivy

Kontár # 2008.01.30. 14:06

boszy2424: ismerősöm maradandó fogyatékosságot okozó súlyos testi követett el, próbára bocsátás alatt.
2 hónap előzetes, majd később a tárgyaláson felfüggesztett börtönbüntetést kapott.


...a kontár

Kontár # 2008.01.30. 14:07

Ivy01:
Nekem az elhagyott/ellopott igazolványommal visszaéltek a BKV-nál. Hosszas levelezés után elismerték hogy nem én voltam.

Nem tudják érdemileg bizonyítani, hogy Te voltál.
ig. száma?
aláírásod?

bukták


...a kontár

Konenn # 2008.01.31. 15:37

Jó napot. Az egyik ismerösöm aki büntetetlen elöéletü, 7200ft értékben lopot, ezért kapot 1 év probaidöre bocsátást. A probaidöre bocsátás utáná két hétre nyitott ablakon bement egy ismerösével egy kisboltba, ahol egy játékgépet is felfeszive, a rogálási káral együtt elvittek 30.000ft kézpénz meg 10.000ft árut. Az lenne a kérdésem hogy mit kaphat ezért hogy probára bocsátás allat csinálta. Elöre is köszönöm!

ObudaFan # 2008.01.31. 16:34

Akkor azt a 7200-at nyilván valamilyen bűncselekménnyé minősítő körülmény (dolog elleni erőszak, magánlakásba behatolva, zsebtolvajlással, stb.) követte el, mert egyébként a szabálysértési értékhatár alatt van.

Hát a kettő együtt már lehet egy felfüggesztett szabadságvesztés + pénzmellékbüntetés.

Kis szerencsétlen2 # 2008.02.07. 17:41

http://bunmegelozes.easyhosting.hu/…arbeszed.doc

eddig a 4. oldal feléig olvastam el, de már megéri megmutatni, annyi demagógia van benne :)

Az tetszik, hogy olyan emberségesnek adják elő a dolgot, mintha az embert terápiára küldenék, csak azt nem írják, hogy alapvető emberi méltóságában (már akinek van ilyen) alázzák meg...

Ma az m1-en a nap keltében volt arról, szó, hogy valamelyik megyében egy színész illetve egy sebész orvos - tehát diplmások, utólsóként töltik a közérdekű munkabüntetésüket szabálysértésért mivel ezentúl állítólag szabálysérténél, vagy pnzbírság, vagy leülés vár a szerencsétlenekre. Ha már itt vagyunk, ez csak szabálysértésre igaz, vagy bcs-k esetében is

A másik kérdés:
http://ludasmatyi.wordpress.com/…at-elvettek/

A 8 nap közmunka itt 40 nap sittre váltható át, azaz 40 000 Ft pénzbírság ezek szerint 40 nap börtön, vagy 5 000 Ft dolgozható le 1 nap alatt?

Akkor a 40 nap közmunka = 40*5 200 000 Ft pénzbírsággal?

ObudaFan # 2008.02.07. 19:36

Bűncselekmények esetén eddig sem lehetett pénzbüntetést közérdekű munkára változtatni.

Nem a 8 nap közérdekű munka váltható 40 napi elzárásra. A pénzbírság váltható 5e Ft-jával napi közérdekű munkára, vagy 1-3e Ft-jával napi elzárásra.

ferike30 # 2008.02.08. 13:07

szia!
Érdeklödni szeretnék ,hogy a garázdaság vétség büncselekmény gyanuja miatt kaptam 2 év felfüggesztettet illetve 40000 ft pénzbirságot akkor az szerepelni fog-e az erkölcsi bizonyitványban?

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.08. 14:13

Egy ideig.
De nem a "gyanúja" miatt kaptad. Hanem garázdaságért. Pont.

ferike30 # 2008.02.08. 15:00

köszönöm válaszát !Bár még a mai napig nem értem az ügyünket
még a nyáron történt!
1 másik autos hibájábol történt egy kisebb koccanásos baleset ,
a hölgy ugy szállt ki a kocsijábol hogy telefonba kiabált hogy ütik verik a kopaszok.erre mi is kiszálltunk az öcsémmel a kocsibol hogy mi a helyzet és mekkora kár lett a kocsiban ,vmint megnéztük a fiamat hogy nem sérült e meg.mi nem láttunk kopaszokat de a nö váltig azt kiabálta hogy ütik verik,probáltuk megnyugtatni.kihivtuk a rendöröket és hogy gyorsabban végezzünk magunkra válaltuk a baleset okozását mert a nö nem ismerte be.mellesleg sem okmányok sem jogsi nem volt a nönél.a férje hozta ki a baleset helyszinére,ahol halálosan megfenyegetet a rendörök elött és annyit kérdezett hogy itt is olaszliszka lesz?mire belerugtam a nö kocsijába ,ennyi volt a garázdaság!!!utolag tudtuk meg hogy egy bironöbe botlottunk ,ezért kaptam 2évet és pénzbüntetést ,a testvérem pedig egy év felfüggesztettet ,
Kérdem én milyen világban élünk ahol egy egy bironö hazudhat és ilyen helyzetbe hozhatja a másikat.?
a mi vallomásunkat xerintem el se olvasták mert a nö vallomása alapján lettünk elitélve...
ujság cikk is megjelent miszerint huszonéves kopasz izomtestü egyéneknek lettünk leirva...
csak közlöm hogy 140kgos kövér ember vagyok aki a harmincas éveit tapossa....
erre mi lenne az ön véleménye