Sürgős kérdés(ek).


monalisa1 # 2007.10.22. 16:21

De hát valahogy segíteni kell(ene) rajta, hiszen neki is csak ez a tyúkszaros van...

A háziorvos tud a viselt dolgairól? Ő nem kezdeményezheti intézetbe vitelét kivizsgálás- gyógyítás végett? (Elismerést érdemel az aki egy kóros elmeállapotú embert képes szakorvoshoz juttatni.)

Az anyjának is van flúgja az biztos...

balek_a_legnagyobb # 2007.10.24. 13:53

laszlonagy:
akkor, ha nem hallgat a szepszora, feljelenteni.
Nemhiszem , hogy nem buncselekmeny, ha emberunk az ablakban lobalja, valahogy megkell ertetni ezt a rendorseggel.

TiborK # 2007.10.25. 07:22

Üdv!
Kaptam egy komolyabb csekket Dr. Kovács Sebestyéntől BKV tartozás ügyében az előttem már leírt paraméterekkel. Régeben nem kaptam (vettem át) semmilyen felszólítást. Hivatkoznak dátumra és járatra stb.. De mivel bionyítják??? Megkérdőjelezhetem- e a pótdíj mértékét? Kérhetem, hogy igazolja a BKV a büntetést? Ugyanis egyszer sem írtam alá büntetéskor semmit sem.

"Amennyiben az utas a pótdíjat a helyszínen nem rendezi, a jegyellenőr pótdíjfolyamatot kezdeményez. Ennek során megkéri az utastól a pótdíjazáshoz szükséges természetes személyazonosító adatokat (név, anyja neve, születési hely és idő), valamint lakcímét. Ezek alapján adatfelvételi lapot állít ki. A pótdíj összegéről csekket ad át, amelynek átvételét, illetve a személyi adatai közlésének elismerését az utas aláírásával igazolja. Az utas részéről az aláírás megtagadása nem mentesít a pótdíjazás következményei alól." (by BKV)

Lényeg! Alaptalannak tekinthetőek ezek a büntetések? Hogyan mérsékelhető a pótdíj?
1000kösz!

bell2 # 2007.10.25. 08:07

Sziasztok!

Remélem valaki tudna nekem segíteni az lenne a problémám hogy elvesztek a kártyáim(személyi, lakcím, Tb...stb.) és valaki lopást követett el vele persze az én személyimet és lakcímkártyámat használta amikor elkapták a boltban, 2 nap mulva megtalálták a személyimet meg minden kártyámat szépen berakva a kártyatartómba és visszahozták nekem a baj csak az hogy most engem vesznek elő hogy szabálysértést követtem el... na most akkor mi van?
Elölre is köszönöm a segítséget.

monalisa1 # 2007.10.25. 08:59

Amennyiben a személyi igazolvány elvesztését/eltünését nem jelentetted be azonnal (= 24 óra), akkor és ennyiben valóban kiszabható szabálysértési bírság, de nemigen szoksásos - éppen elég a baja az éríntettnek.

Akkor meg milyen szabálysértésről beszélsz?

Ha elveszítjük a szémélyit, bankkártyát stb., önös érdek, hogy mielőbb be legyen jelentve ill. a használat letiltatva, mert bevásárolhatnak vele hitelre (...) és utóbb nehéz a kimagyarázás, talán sehogy se.

balek_a_legnagyobb # 2007.10.25. 09:40

monalisa1, nekem sokszor volt olyan, hogy lehet, hogy elveszett, aztan 2 nap mulva megtalaltam az agy mogott. Az ember csak akkor jelenti be, ha tenyleg nem talalja, es mar megkerdezi a nagyit is, hogy nem e maradt ott.

balageboy # 2007.10.25. 09:54

Sőt, én jelentettem is már be, amint észrevettem, hogy eltűnt, hívtam telefonon a rendőrséget, hogy ilyen esetben mi a teendő, de egy igen kellemetlen (=bunkó) hangú ügyeletes a telefonnál azt mondta, az ilyen eltűnés nem az ő hatáskörük, úgyhogy csinákltassak újat és ennyi, de ők nem foglalkoznak vele . Na hát ennyit a bejelentésről, pontosabban arról, hogy mennyire tudod magad levédeni, ha bármilyen módon visszaélnek vele, mert szerintem kb. sehogy sajna.
Balázs

bell2 # 2007.10.25. 10:12

Az oké hogy be kell jelenteni de nem is vettem észre mert nem kellett használnom csak pár nap mulva vettem észre amikor fogorvoshoz akartam menni, akkor kezdtem el keresni és amikor megkérdeztem hogy mit csináljak azt mondták hogy várjak hátha leadja valaki + kérdezősködjek...stb.
Most akkor engem fognak megbüntetni vagy mi?

monalisa1 # 2007.10.25. 15:04

Nekem még a régi formátomú szem.igazolványom van, és annak "tudnivalók"-ja alatt:

1./ Az igazolvány elvesztését vagy megsemmisülését a lakhely szerint illetékes rendőrkapitányságon haladéktalanul be kell jelenteni. A talált igazolványt a rendőrségnek át kell adni.

Én f. évben kétszer is elhagytam már "a" kistáskámat, és benne minden igazolvány, bankkártya, bobiltelefon, kulcsok stb., szóval ahogy ilyenkor szokásos...

NAGY szerencsém, hogy mindkét esetben a kistáskámat a becsületes megtalálók előbb leadták a lakáson hiánytalanul (!), mintsem én hazaértem volna.

Igyekszik okulni/tanulni az ember.

Kis szerencsétlen2 # 2007.11.08. 18:31
Kis szerencsétlen2 # 2007.11.08. 18:32

A szakértői vélemény alapján, ami ide levan írva a leszázalékolás kezdeményezhető?

monalisa1 # 2007.11.08. 23:41

Szerintem ne tőlünk kérdezz (...), hanem az orvosszakértői véleményben feketén - fehéren benne kell lennie az esetleges leszázalékolásra vonatkozó javaslatnak.

A magam laikusi véleményével: az előzőekbeni különböző urológiai problémák nem hinném hogy megalapoznák a munkaképesség csökkenés megállapítását., szerencsésen megvan mindkét veséd, és művesekezelésre sem kell járnod - a többi mondhatni bagatel...

Egyél rendesen, próbálj magadra szedni némi többletet - erősödj meg egy kicsit.

A mentális és pszichés problémáiddal kapcsolatban balegaboy előzőekben már megírta a javaslatát.

Ayber # 2007.11.15. 09:23

Kérdezni szeretnék:
Arról fantáziáltam tanulmányaim során, hogy ki mennyire féltheti magát ilyen esetben amit alább írok:
Első kérdésem:
Ügyédet meghatalmazó írás okirat?
(Szerintem az.)
Ha meghatalmazáson szerepel rajta a bv-ben csücsülő személy mint megbízó, az ügyvéd mint megbízott és 2 tanú aláírása, de az egyik tanu nem volt ott a helyszínen, azaz nem is létezik és 'helyette' MÉGIS megneveztek egy élő személyt és odakanyarították a nevét, az micsoda, okirat hamisítás vagy hamis tanúzás. A meghatalmazás arra szólt h a megbízó helyett az ügyvéd vehessen át papírokat, iratokat.
Köszönöm a választ és több érvet szeretnék mellette, ellene.
Köszönöm.

tadam # 2007.11.15. 12:45

Ayber! Véleményem szerint az ügyvédi meghatalmazás kőkeményen okirat. Ha az egyik tanu helyett más írja alá az okirathamisítás, ugyanis aláhamisították más aláírását. De! Az ügyvédi meghatalmazás egyébként meg nem tanuköteles.

ObudaFan # 2007.11.15. 18:16

Magánokirat.

annna # 2007.11.15. 18:31

Szép Estét!
Hétfőn megyek a székesfehérvári apehba.Van egyéb tartozásom, amiket rendezni szeretnék, illetve büntetés, talán még részletfizetést is kapok,400ezer forint mindennel együtt,ezek régebbi köztartozások.
Nos ezt még eltudom intézni, de azt már nem tudom,hogyan szüntessem meg úgy a betéti társaságot, hogy ne kelljen még költségeket fizetnem, mert ez már nem fog menni.Nem mintha nem akarnám, csak sajnos nem jött össze ez az egész dolog úgy, ahogyan szeretném.
Azt szeretném megtudni, hogyan lehet úgy felszámoltatni a betéti társaságot, hogy ne kelljen még ügyvédet és könyvelőt is fizetnem , mert sajnos erre már nincsen egy forintom sem.Örülök, ha a részletfizetést elintézem egyáltalán.Ilyenkor van erre valami jogszabály?A cégnek sem bevétele, sem kiadása nincs.És mivel nem vagyok anyagilag valami rózsás helyzetben, valami megoldást kikell találnom erre a problémára.
Köszömöm előre is a segítségüket.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.11.15. 18:33

Sajnos nem fog további költségek nélkül menni.

annna # 2007.11.15. 18:43

Köszönöm, hogy válaszolt. Az ügyvéd a cégbiróság felé mindenképp kell?azt már tudom, hogy én is , mint végelszámoló lehetek a cégemnél, és közleményt tehetek a cégközlönyben, hogy meginditom a végelszámolást.Gondolom kell illetéket megfizetni, és ehhez hasonló dolgok, ezt gondoltam. Csak azért nekem sem mindegy, hogy mi mennyi, mert beszéltem egy ügyvédnővel, aki mindennel együtt 85ezer forintért akarta vállalni az ügyet...én erre feladtam teljesen.

Dr.Attika # 2007.11.15. 19:11

A Gt. 100.§-a szerint ha mind a két tag ( legalább ennyinek lenni kell) rendes felmondással felmondja a társasági jogviszonyt , akkor megszűnik a bt. a Gt.110.§-a tekintettel.Ebben az esetben a végelszámoló bíróság általi kijelöléséig kell a terheket viselni.Persze, ha marad teher, akkor a mögöttes felelősség miatt még keletkezhet fizetni való.

annna # 2007.11.15. 19:28

Mit ajál nekem Dr.Attika ?Inkább ügyvéd?Vagy felmondás?
Köszönöm.

annna # 2007.11.15. 19:28

Ketten vagyunk a bt-ben.

annna # 2007.11.15. 19:32

A felmondást mi magunk is megtehetjük és postázhatjuk a cégbíróságnak, vagy elég csak az egyik tag, illteve ezt a cégbiróságnak ügyvéd által, vagy ügyvéd nélkül kell megtennünk?Az apehba hétfőn egy formanyomtatványt kitöltök , hogy a céget felszámoljuk, illetve egy barátom elintézi a könyveléseket, én meg a törlesztőt.

ObudaFan # 2007.11.15. 19:32

Mindkét tag nem tudja felmondani a szerződést. A későbbi felmondás nem hatályosulhat, mert nincs kihez címezni. Ha meg más nem, a beltag mindenképpen viseli a végelszámolás költségeit.
A legolcsóbb megoldás még mindig, ha a beltag ezt magától megteszi, és a tagok egyszerűsített végelszámolással megszüntetik a társaságot.

annna # 2007.11.15. 19:44

Köszönöm.
Tudom naiv kérdés, de körülbelül mennyi összegre számíthatok, azaz a végelszámolás költségeire?A beltag én vagyok.

ObudaFan # 2007.11.15. 19:53

Egyszerűsített végelszámolással az ügyvédi munkadíjra és a zárómérleg elkészítésének költségére.