Sürgős kérdés(ek).


Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.25. 16:45

Ahogyan Mohos doktor mondja: a büntető eljárás akár pénzbüntetéssel is zárulhat, de ha a parancsnoknak rossz napja van, akkor el is bocsáthatják a szolgálatból. (Vagy hogy mondják ezt fegyvereséknél.)

sienet # 2008.06.26. 09:27

Tisztelt Kovács Béla Sándor!!!

Információt szeretnék kérni van e elévülési ideje a a hamis érettségi bizonyitványnak amit a fiam 1997-ben vásárolt

Sienet

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.26. 09:53

A bűncselekmények elévülnek. Adott esetben - ha közokirathamisitásról van szó - az elévülés a felhasználástól kezdődik, az ideje pedig szerintem 3 év.

almaata # 2008.06.26. 10:47

a füves cigis srác hacsak nem derül ki hogy továbbadta a cuccot valszeg kap egy megrovást oszt jónapot. saját példa, még a "fiuk" kormányzása idején ez volt a gyakorlat.

lajoska32 # 2008.06.26. 12:01

Hamis a baba.Katonáéknál kell érettségi,akinek nincs röpül,ha már volt egy minek mellé még egy?Régebben valahol Pesten elvégezhették gyorstalpalón kb 3 hó alatt,meg vannak esti iskolák.Sose késő.De azt hiszem 2003-ig be kellett mutatni az érettségit-erről így lecsúszott.

Milan24 # 2008.06.26. 20:41

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, ami nagyon sürgős mer igen ideges vagyok. Törtét az, hogy késeket akartunk eladni, persze lopott, nagy értékű kések! Amikor a pénzről lett volna szó rendessen lekapcsoltak, letepertek minket a rendőrök! Namost feljelentés alapján 400ezerre jelentettek fel, hogy annyi a kár,és arról írtuk alá a jegyzőkönyvet is vagy mit! De most variál a sértett, hogy ez sokkal több!!! Mindenki bevalott mindent, a kihallgatáson nem volt semmi gond és haza is engedtek! Nagyon félek attól, hogy a végkifejlet az lesz, hogy lecsuknak minket! Mi a maximum amire számíthatunk??? Nagyon sürgős lenne. A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Főlökött # 2008.07.02. 15:27

Tisztelettel

IÜ. szakértői vélemény, a mérvadó, mely szakértőt a nyomozó hatóság von be az eljárásba. Szakértő általi véleményt elénk terjeszti a hatóság, majd azt el lehet fogadni, vagy nem ( nyilatkozatunk alapján ). Ha nem, majd egy másik szakértő megerősíti, vagy cáfolja.

A sértetti állítás így módosulhat, sőt lehet, hogy nem is annyi, amennyi a károkozás.

--------------------
  • Lökött
Goodwitch # 2008.07.02. 16:16

Milan24!

Az idegesség jogos. Lehet hűvös a vége. Keress ügyvédet, ő majd tájékoztat, hogy mi várható. Ennél többet nem lehet mondani, a teljes ügy ismerete nélkül. Pl. azt sem írtad, mi a vád, van-e csoportos elkövetés. Ki lopott, ki adott el és kit kaptak el.

Ja, és kést nem csak ajándékozni nem szabad, lopott kést eladni sem. Mindkettő rossz ómen a jövőre nézve!

GW


Goodwitch

lollipop # 2008.07.02. 21:00

Kedves Fórumozók!

A következő eset történt velem. Kaptam egy 100 euros papírpénzt (borravaló). Ez még tavaly történt és már nem emlékszem, hogy kitől. Most, hogy romlani kezdett az euro árfolyama, gondoltam elviszem beváltom. A pénztáros legnagyobb meglepetésemre hamisgyanúsnak találta és bevonta. Jegyzőkönyvet vett fel és tájékoztatott, hogy be kell küldenie az MNB-nek.
Kérdésem a következő: ha bebizonyosodik, hogy hamis a bankjegy, számíthatok-e bármilyen rendőrségi eljárásra személyem ellen vagy egyéb dologra (pl. házkutatás)? :(((
Nagyon szépen köszönöm a segítséget...

lollipop # 2008.07.02. 21:01

Kedves Fórumozók!

A következő eset történt velem. Kaptam egy 100 euros papírpénzt (borravaló). Ez még tavaly történt és már nem emlékszem, hogy kitől. Most, hogy romlani kezdett az euro árfolyama, gondoltam elviszem beváltom. A pénztáros legnagyobb meglepetésemre hamisgyanúsnak találta és bevonta. Jegyzőkönyvet vett fel és tájékoztatott, hogy be kell küldenie az MNB-nek.
Kérdésem a következő: ha bebizonyosodik, hogy hamis a bankjegy, számíthatok-e bármilyen rendőrségi eljárásra személyem ellen vagy egyéb dologra (pl. házkutatás)? :(((
Nagyon szépen köszönöm a segítséget...

lollipop # 2008.07.02. 21:02

Kedves Fórumozók!

A következő eset történt velem. Kaptam egy 100 euros papírpénzt (borravaló). Ez még tavaly történt és már nem emlékszem, hogy kitől. Most, hogy romlani kezdett az euro árfolyama, gondoltam elviszem beváltom. A pénztáros legnagyobb meglepetésemre hamisgyanúsnak találta és bevonta. Jegyzőkönyvet vett fel és tájékoztatott, hogy be kell küldenie az MNB-nek.
Kérdésem a következő: ha bebizonyosodik, hogy hamis a bankjegy, számíthatok-e bármilyen rendőrségi eljárásra személyem ellen vagy egyéb dologra (pl. házkutatás)? :(((
Nagyon szépen köszönöm a segítséget...

monalisa1 # 2008.07.02. 22:27

Amennyiben bebizonyosodik ama papírosról, hogy hamis pénz - a rendőrség komolyan veszi a dolgot: berendelnek majd kihalhatásra. (Azt hogy mi lesz a további lépésük innen megmondani nem lehet.)

Te úgy kaptad (...), vagyis már nem tudod kitől-, mikor- és miért is, és maradj ennél.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.02. 22:27

Az akkor összesen már 300 euró. :))

monalisa1 # 2008.07.02. 22:29

Száz az Béla, csak a devizaárfolyam ide-oda.

lollipop # 2008.07.02. 23:00

Nagyon köszönöm a segítéget és elnézést önmagam ismtétléséért. :S

zozo73 # 2008.07.03. 10:42

Sziasztok!
Van egy autónk, amit a tulajdonos eladott valakinek, aki nem íratta át a nevére. Mi megvettük ettől a valakitől,de mi sem írattuk még át.A rendőrök megállítottak,kiderült, hogy az autót kivonták a forgalomból! Mi erről nem kaptunk semmilyen papírt, hiszen az a valaki akitől vettük nem adhatta le az adásvételit mert ugye még ő sem íratta a nevére az autót! Szabálysértési eljárás indult ellenem, szerintetek mire számíthatok?
Köszönöm a választ!

atttillla # 2008.07.09. 15:17

Tisztelt Fórumozók!

2 8 napon túll gyógyuló súlyos testi sértésem után (az elsőre megrovást kaptam , a másodikat pedig -ami 2007-4-13.-án történt- elnapolták azzal az indokkal hogy az orvosszakértő válaszára várnak az esetleges maradandóság kérdéséről) történt velem 2 hete hogy disco után egy szabadtéri fürdőre mentem unokatestvéremmel és az egyik haverommal fürödtünk és egy kocsival a tóhoz jöt egy férfi (állitolag biztonsági őr) pisztollyal kiszált és fenyegetett bennünket hogy ne hangoskodjunk takarodjunk onnan klönben megöl közelebb mentünk hozzá és előkaptt valami fém tárgyat a másik kezével és el kezdett engem püfölni a bal vállamon (felső karomon) 4 cm mély izmot érő sebet okozott a csipőmön talált el és a kezemet ami hatására eltört az ujjam el tudtam lökni magamtol amire ő elesett bár nem hiszem hogy ebből szerezte volna sérülését de nem lehetetlen mert valami 8 naon belül gyógyulo sérüéseket szerzett a fején és a kocsiján valami 500 ezer forintos kár keletkezett amit biztos nem mi okoztunk. Baleseti;rendőrség;és azt vesszük észre társaimmal hogy minket akanak az előállitoba tenni. FURCSA Közlik velünk a nyomozók: sulyostesti sértés, garázdaság, ingatlan sértés és rongálás vádjával hallgat ki minket gyanusitottként és akkor megdöbbenek hogy is van ez? Meséli a nyomozó hogy bementünk a férfi tanyájára betörni az ablakon és rajtakapott minket a tulajdonos ezért összevertük őt és autóját baseball ütővel! És hogy elég hihető hisz ellenem folyik eljárás ilyen ügyben! Házkutatá
  • > semmi baseball ütő!! Ujjlenyomatvétel.

Na most a kérdésem amiért ellőktem magamtol és elesett felelősségre vonhatnak e a sérülése miatt?
A kocsián történt kár miatt bizonyiték hiányában felelőségre vonhatnak e és hogy egyáltalán mire számithatok ha a felfüggesztettemet megkapom szeptemberben(az elnapolt tárgyaláson) és ebből az ügyől kifolyólag ránk bizonyitanak OK nélkül bármit is?????

Válaszaitokat előre is Nagyon köszönöm!!!!

cseppatengerben # 2008.07.10. 07:35

Sziasztok Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Beidéztek tanúnak egy ügyben (lopott terméket vásároltam egy aukciós oldalon). A terméket tavaly év végén a rendőrség lefoglalta a lakásomban és azt mondták, hogy ha ott helyben tanúvallomást teszek, akkor a későbbiekben semmi dolgom sem lesz ez ügyben. Erre fel kaptam 2 hete egy ajánlott levelet, beidéztek tanúvallomást tenni. Namármost nekem se időm, se pénzem, se kedvem sincs elutazni a lakóhelyemtől 130 km-re lévő Bíróságra. Munkahelyem van, szabadságom ki van számolva, és nem akarok sem buszjegyre, sem a méregdrága benzinre költeni. Elég volt nekem, hogy buktam 30e Ft-t a lefoglalt termék miatt.

Mit tudok tenni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.: csepp

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.10. 08:06

Nem sokat. Kérheted, hogy a lakóhelyed szerinti bíróság hallgasson meg mint megkeresett bíróság. De egyszer sem biztos, hogy helyt is adnak a kérelmednek. A tanúskodással járó költségeidet egyébként megtéritik.

Egyjogász # 2008.07.10. 08:11

A tanúkénti megjelenési kötelezettség alapvetően nem kívánságműsor, ill. kedv kérdése, a törvény szerint akit megidéztek, köteles az őt megidéző bíróság, ügyész, illetőleg nyomozó hatóság előtt megjelenni.

Ha a tanú idézés ellenére nem jelenik meg, és ezt előzetesen, mihelyt az akadály a tudomására jut, haladéktalanul, vagy ha ez már nem lehetséges, az akadály megszűnése után nyomban, alapos okkal nem igazolja a tanú rendőrség általi elővezetése rendelhető el, vagy rendbírsággal sújtható.

Mivel a tanúvallomás megtétele a Munka Törvénykönyve szerinti állampolgári kötelezettség, ezen időtartamra mentesülsz a munkavégzési kötelezettség alól, erre nem kell szabadságot kivenni. A megjelenésről a bíróság igazolást állít ki.

A tanú kérelmére a megjelenésével felmerült költséget a külön jogszabályban meghatározott mértékben az eljáró bíróság, ügyész vagy nyomozó hatóság megállapítja, és megtéríti. Erre a tanút az idézésben, valamint a kihallgatásának befejezésekor figyelmeztetni kell.

A bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság engedélyezheti, hogy a tanú a szóbeli kihallgatása helyett írásban tegyen vallomást. Az írásbeli tanúvallomás megtétele nem zárja ki, hogy utóbb a tanút, ha ez szükséges, a kihallgatása céljából a bíróság, az ügyész, illetőleg a nyomozó hatóság megidézze.

cseppatengerben # 2008.07.10. 08:29

Köszönöm a villámgyors válaszokat! Ezek alapján tényleg nem sok mindent tehetek. Csak az az érdekes, hogy én egyszer már írásban, a lefoglalás napján, tettem tanúvallomást az intézkedő nyomozónál. Ennél többet ott sem fogok tudni mondani.

Traffic # 2008.07.11. 14:04

T. cseppatengerben!

Nem is azért idézett a Bíróság, mert abban bíznak, hogy többet tudsz azóta. :)
A rendőrnek igaza volt, a nyomozási szakban neked már nem kellett náluk megjelenned. A bírósági tárgyaláson azonban -a szóbeliség elve alapján- köteles minden kihallgatott személy megjelenni és vallomást tenni.
Ha nagyjából elmondod, amire emlékszel, illetve elmondod, hogy fenntartod a rendőrnek elmondottakat, akkor minden rendben lesz.

Nasirius # 2008.07.15. 15:18

Gyakorló Jogászok!

Érdekelne-e valakit, egy új állapotú (tavaly novemberi vétel), tavaszi frissítésű hvg-oracos kapcsos Btk. illetve Be. kommentár. Az új áruk 39.000 Ft a kiadónál. Én a két kommentárt (összesen 5 kötet) 25.000-25.000 Ft-ért - akár együtt, akár külön-külön is - eladnám.

Akit érdekel, jelentkezzen e-mailben.

nasirius@gmail.com

Nasirius

Wildies # 2008.07.15. 16:06

Tiszteletem mindenkinek, egy súlyos problémával fordulnék a szakértőkhöz.Rövi­den vázolom mi is történt.

Immáron már egy éve(2007.07.hó) jött egy vevő a gépjárművemre ami hivatalosan édesanyám tulajdonát képezi(magyarul az ő nevén van) a mai napig.akkor a vevővel előzetes gépjárművásárlási szándéknyilat­kozatot irtunk(röviden az volt benne h akkor 100.000Ft-ot fizetve majd havi részletekbe törleszti a fennmaradó összeget melynek lejárta után átiratja, és minden jogi+anyagi felelősség őt terheli e szerződés megkötésétől, + kölcsönadási szerződést kötöttünk erre az időszakra).Ezt kisebb nagyobb késésekkel teljesítette(csak az 1.hónapban írtunk papírt a kifizetésről , ez utána elmaradt a maradék x hónapban.), viszont azt mondta h a biztosítást ne fizessem be , majd ő elintézi köt rá másikat és a mostanival nem kell semmit csinálnom a bátyja intéz mindent, biztosítónál dolgozik.eltelt 3negyedév, a kapott csekkek nem lettek fizetve mire jött egy felszólításerre kérdőre vontam: azt mondta sorry nem kötött rá semmit, találkozzunk, rendezzük.Ezzel le lett zárva és január-február környéki találkozásunkkor megírtuk úgy az adásvételit hogy ő kitöltötte a vevő rovatot , a tényleges összeggel, aláírta, +1tanú a részéről, majd közölte h a megjegyzés rovatba irjam amiket gondolok(átvette megtekintett állapotban, tud a hibáiról, minden anyagi és jogi felelősség az övé a kölcsönadástól- ezt mondtam neki akkor h ezt irom bele) majd idén ismételten jött az 1. negyedév, +egy felszólítás h fizessük be mert megszünik.Hívtam, e-mailt irtam nem értem utol cirka 1,5–2hónapig ujabb papir, biztositás megszünt + meglepetésünkre édesanyám B10-es besorolása elúszott.Ez nekünk anyagi veszteség, dijkalkulátorral számolva ez több mint 200.000Ft a legolcsóbb biztositónál nézve,ezért még beleírtam a megjegyzésbe h fizessen 2 részletben emiatt 100–100.000Ft.ot és utána megkapja a papírokat és átirathatja(az átiratásról még annyit hogy ő kérte a részlet lejártakor h mi lenne ha később iratná át mert nincs rá most pénze, belementem.)A szer­ződés miatt hivtam, irtam neki e-mailt, voltam náluk, csöngettem nem egyszer semmi válasz, erre bedobtam a postaládájukba.Erre feljelentette édesanyám a rendőrségen okirathamisitásért plusz perbe akar fogni.Mit lehet ilyenkor tenni?Jogos-e, ez tényleg okirathamisitás-e?Válaszukat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.15. 16:11

Tényleg.