Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


drbjozsef # 2020.11.01. 08:24

raob,

Mondjuk úgy, hogy jóhiszemű joggyakorlás mellett beszélj meg vele egy napot, amikor mindent elvihet, saját költségedre utazz oda, intézd el, de kösd ki azt is, hogy amit most nem tud elvinni, azt legközelebb már csak akkor fogod lehetővé tenni, ha az utazási költségedet megtéríti ELŐRE

Ezen kívül adhatsz még neki egy olyan napot - a 60 nap lejárta után -, amikor a konténert rendeled és kipakolod bele a cuccát, onnan még elviheti ami kell neki.

raob # 2020.11.01. 05:43

senki sem tévedhetetlen....
azért köszönöm ismételten

azért leírom miből is vezettem félre:
182 § (2) * Ha a másik lakásban a kötelezett ingóságait vagy egy részüket nem lehetett elhelyezni, raktárban vagy más alkalmas helyiségben való elhelyezésükről - a kötelezett költségére és veszélyére - a végrehajtást kérő gondoskodik. A végrehajtást kérő az ingóságokat 60 napig köteles tárolni, ezt követően megszünteti az ingóságok további őrzését, és az ingóságok megsemmisítése vagy hulladékként való átadása iránt intézkedik

Na már most az én értelmezésem szerint a 60 napig KÖTELES-ből származtattam a KÖTELEZETT-et....... VOLT helytelenül

drbjozsef # 2020.10.31. 21:23

raob,

Ugye, nem olvastad el egyáltalán?

raob # 2020.10.31. 15:50

köszönöm
bíztam benne talán elkerülte valami a figyelmemet.....
újabb tanulópénz.....
ilyenkor az jut az eszembe a volt bentlakók közül akár többen is olvasgatják ezt a topikot is és mi magunk adunk nekik újabbnál újabb ötleteket......

gerbera317 # 2020.10.31. 08:14

Ahol ezt a 60 napot találtad, ugyanott az is ott van, hogy mindezt a kötelezett költségére és veszélyére.

raob # 2020.10.31. 06:08

Üdv Mindenkinek

Régóta olvasom a fórumot és nagyon sok hasznos információt kaptam innét.
Az alábbiakban kérném a segítséget - ilyennel még nem találkoztam (és nem emlékszem itt olvasottak között sem
):
Végrehajtáson vásárolt ingatlanon belül vagyok. A volt bentlakó nem szállította el a az ingatlan átadásáig ingóságait.
Ugyebár a VHT szerint a bent maradt ingóságait 60 napig vagyok köteles tárolni amit végrehajtó összeírt.

Kérdésem: van-e valami szabály a 60 nap alatt hány alkalommal szállíthatja el az ott hagyott ingóságait, mert a VHT csak a tárolás szót és annak pontos napját határozta meg? Ha le van írva ez valahol akkor - törvényi/jogszabályi/stb - hellyel együtt kérném ha lehet.

Azért ebből lehet egy bizonyos "sportot" is űzni és feljelentéssel is élni az ingóság tulajdonosa által, hogy nem akarom mondjuk most kiadni az ő tulajdonát. Mert elvileg 60 nap 60 alkalom is lehet.

Vagy mondhatom-e azt, hogy előre egyeztetett EGY napon elpakolhatja.
A további alkalmak után mivel nekem költségem keletkezik - pl Zalaegerszegen lakom és az ingatlan Miskolcon van - az alábbi díjakat fizesse meg: utazás költsége, ott eltöltött idő, stb, vagy egy megbízott személy költsége. Ebből mondjuk a megbízott személy költsége a "legstabilabb", mert a saját időt mondjuk nehéz számszerűsíteni - mi alapján és mennyi legyen.

Üdv:
Raob

drbjozsef # 2020.10.30. 16:58

serinus,

Macerás lesz, de ha segítőkész, megoldható. El kell mennie a helyi konzulátusra, ott hitelesíthetik az aláírását.

Vagy adhat valakinek itt meghatalmazást, ha van itt rokona/ismerőse, de ahhoz is ugyanez kell : hogy érvényes legyen ebben az eljárásban a meghatalmazás, ugyanilyen alaki követelménynek kell megfelelnie, vagyis konzulátuson kell felülhitelesíteni a meghatalmazást.

serinus # 2020.10.30. 13:21

Értem, köszönöm. Nem lesz egyszerű :( ... külföldi szomszéd, külföldon is él.....

drbjozsef # 2020.10.30. 13:05

pugnator,

Akkor ezek szerint ez vízszolgáltató függő?

Persze. Nem kötelező behajtani a kintlevőséget, az csak egy jogosultság.
Ha akar, köthet veled szerződést, de a törvény megengedi nekik a fogyasztói hely korlátozását/elzárását, ha ott tartozás áll fent.

Hangfelvétel nem rossz. De jobb lenne, ha adnának neked egy iratot is erről. Az írás mindig jobb.

drbjozsef # 2020.10.30. 13:02

serinus,

Szolgalmi jogot a jogosult beleegyezésével tudsz töröltetni, a polghiv nem fog ebben segíteni.
Beszéld meg a szomszéddal, ha beleegyezik a törlésbe, akkor már csak egy szerződést kell erről készítenetek : a földhivatali eljáráshoz közokirat vagy ügyvédi ellenjegyzett szerződés kell - vagyis közjegyző vagy ügyvéd közreműködése kelleni fog.

pugnator # 2020.10.30. 12:44

Más szolgáltató alatt,másik víz szolgáltatót értettem másik ingatlannál...

pugnator # 2020.10.30. 12:42

Van egy ingatlan amiről szeretném tudni,hogy van e a tulajdonosnak vízdíj tartozása (és ha van,mennyi?).
A végrehajtók,már jelzik mindig,hogy az árverési vevő érdeklődjön a adott terület vízszolgálatatójánál. Érdeklődtem a szolgálatatónal és érdekes, úgy tájékoztattak,hogy mint árverési vevő nem terhel a (volt) tulaj vízdíja,átírják az órát,nem lesz korlátozás...
Ezt elvileg hangfelvételen rögzítették is. Akkor ezek szerint ez vízszolgáltató függő?

Eyébként adatvdelemre hivatkozva nem adhatnak ki infot azt mondták. Más szolgáltató azt mondta,hogy ügyvédnek adhatnak ki csak.

Hogyan tudnám megtudni,hogy van e tetemes tartozása vízre a tulajnak?
Késöbb azzal a tájékozattaással,amiről hangfelvétel készült tudok e kezdeni valamit,ha mégse akarnak vizet szolgáltatni mert az adot ingatlanon van viztartozás?

Köszönöm!

serinus # 2020.10.30. 12:23

Értem köszönöm.

Akkor a helyi önkormányzat törölheti? Náluk kérvényezzem a törlést?

1990- ben ők jegyeztették be ezt a jogot a terület megosztásakor ( értékesíteskor?) , hogy biztosítsák a szomszéd telek vízvételi lehetőségét, melynek gondolom nem volt saját kútja. Azóta van vezetékes víz, a szomszéd is bevezette. A kutat a szomszéd nem használja, a kút eltömödött, használhatatlan.

gerbera317 # 2020.10.30. 12:02

A végrehajtó ezt nem fogja töröltetni.

serinus # 2020.10.30. 11:41

Tisztelettel kérdésem lenne. Végrehajtáson vásárolt ingatlan tulajdoni lapján,- üres telek - szerepel a szomszéd telket illető, az általam vásárolt területet terhelő " Egyéb szolgalmi jog, kúthasználati jog". Ez a jog törölhető a végrehajtó által a többi az ingatlant terhelő jelzálog jogokkal együtt? A bejegyzés 1990- ben kelt, a kutat a szomszéd sosem használta, azóta vezetékes víz van az utcában. Előre is köszönöm a választ.

gerbera317 # 2020.10.30. 09:25

Elméletileg nem tehet ilyet a végrehajtó, de néha mégis megteszi. Végrehajtási kifogással lehet ellene jogorvoslatot kérni. A 15 nappal mire akarsz kilyukadni?

X6C2020 # 2020.10.29. 22:44

Érdeklődnék, Hátha itt tudja valaki kérdésemre a
választ. Megnyertem Liciten egy ingatlant,
az adós, ha a lezárt licit után kifizeti a tartozását
,akkor törölheti még a végrehajtó a megnyert
Licitemet 15 napon belül ?

drbjozsef # 2020.10.28. 18:42

frenky 22,

Így van.

De ha most, időben nem kéred, akkor jövő áprilisban (vagy akármikor) már hiába kéred, el fog hajtani, hogy a jogvesztő határidő lejárt, fordulj bírósághoz. Ha akkor kezdesz el vakarózni, akkor pereskedéssel eltöltitek a 2021-es évet, és legközelebb 2022 májusában lakoltatják ki. Vagy ha még ügyesebben húzza az ügyet, akár 2023 tavaszáig is.

frenky 22 # 2020.10.28. 17:36

Felhívtam a vegrehajtót,aki tájékoztatott arról hogy ha én megegyezem a bent lakóval az ingatlan átadásáról akkor nem kell küldenem birtokbaadási kérelmet.Persze az ott lakó megmondta amikor beszéltünk telefonon hogy nem tud albérletet ilyen gyorsan találni,meg hogy jön a téli időszak,albérletbe a tűzifát se viheti,stb.A végrehajtó azt is említette hogy amennyiben kérem a birtokba adást úgy azt továbbítják a jegyzőnek és ha eltelt 60 nap a bejelentéstől akkor intézkedik a kiürítés iránt.De mivel most jön a moratórium ezért ez leghamarabb április 30.utan lehetséges.Tehát türelmesen ki kell várni ezt az időt.


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.27. 09:19

mindenképp írok majd hogy hogyan folytatódott a történetem.Köszönöm még egyszer a segítséget


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.27. 08:38

@frenky22
Szerintem ne elméleti jogászkodj, hanem kérd a végrehajtót, hogy adja birtokba az ingatlant. A válaszáról majd számolj be itt is!

frenky 22 # 2020.10.26. 23:27

A földhivatal a tulajdonjogot a jogerős árverési jegyzőkönyv alapján jegyzi be (153. § (2) b) pont). Ezzel egyidejűleg a végrehajtó átadja a megvett ingatlant az árverési vevőnek (154. §). Ekkor történik meg a mérőórák leolvasása is. Ha a bentlakó adós nem költözik ki önként, akkor - kérelemre - a végrehajtó teszi ki onnan (154/A § (10) bek.).

na ezt találtam ezen a fórumon,a mi esetünkben ott tartunk hogy a földhivatalnak úgy ahogy nekünk ma küldte a végrehajtó a jogerős jegyzőkönyvet.Tehát elvileg ez után történik az átadás.Ha ez nem jön létre akkor van 15 napom kérvényezni a kiürítést.Most akkor ez így mennyire igaz?


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.26. 22:47

most akkor nekem a birtokba adást is kérvényeznem kell meg a kiürítést is?Vagy most hogy van?ezt az egészet már nem értem


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.26. 22:44

Ha a végrehajtó értesítene levélben az ingatlan átadásáról hogy ekkor meg akkor lesz,odamegyek de nem tudja átadni,mivel nem költözött ki a tulaj,persze idáig ezekből még semmi nem történt meg,na nekem nem onnantól van 15 napom kérvényezni a kiürítést?Mert én már valahol olvastam ilyet is,ugye értitek hogy mit akarok ebből kihozni


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

Grave7 # 2020.10.26. 22:24

@frenky 22: Ha felhívod a végrehajtó figyelmét arra, hogy dátumokkal probléma van és a határidők számítását kéred pontosítani, azzal lehet magad alatt vágod a fát...

2020.10.26. 21:17-kor gerbera317 beidézte neked a Vht. 154/A. § (1) és (10) bekezdését - más számítási mód nem lehetséges.