Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


frenky 22 # 2020.10.26. 21:08

szept.15-én hívott fel a ház tulaja hogy aznap kapta meg az értesítést postán hogy megvették a házát.Tehát innentől volt neki 15 napja hogy fellebbezzen.Szeptember 30 -ig kellett volna,de nem tette meg.Úgy gondolnám hogy még onnan ha volt neki 15 napja kiköltözni ami okt.15 lett volna,de nem történt meg,akkor nekem mint vevőnek okt.15-től 30 -ig kell kérnem a birtokba adást.Ez így nem lehetséges?Mert akkor még van időm,igaz nem sok


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

frenky 22 # 2020.10.26. 20:38

hát ez az ami nekem is elsőnek feltűnt.A dátum.Már én sem értem hogy akkor most mi van?Avégrehajtót holnap felhívom és megkérdezem.Nagyon szépen köszönöm a segítséget.


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.26. 20:32

Áh, októberben nem lehet megállapítani, hogy valami november 1. napján jogerős LETT - ezt talán te is sejted. Október 1-én pedig nem lehetett jogerős, mert az árveréstől (szeptember 9-től) legalább 30 napnak el kell telnie. Egyben ez a kiköltözési határidő is, ha nem volt jogorvoslat. Itt valami nagyon nem kerek...

frenky 22 # 2020.10.26. 20:29

szó szerint így volt írva az árverés 2020.11.01-jén lett jogerős.Félreírta a végrehajtó esetleg?Amikor a jegyzőkönyvet aláírtuk szept.9-én a végrehajtó azt mondta hogy nincs más teendőnk csak megvárni míg postán jön a jegyzőkönyv és onnan fogjuk tudni hogy jogerős lett. Na ez pont ma jött.


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.26. 20:17

Az adós és az adós jogán az ingatlanban lakó személyek az árveréstől számított 30. napig kötelesek az ingatlant ingóságaiktól kiürítve elhagyni, és biztosítani, hogy a végrehajtó átadja azt az árverési vevőnek. Ha az árverés szeptember 9-én volt, akkor ez október 9-re esett.
Ha a kiköltözésre nem került sor, az árverési vevő a kiköltözési határidő lejártát követő 15. napig kérelmezheti az ingatlan birtokba adását. Ha a kiköltözési határidő október 9-re esett, akkor a kérelem előterjesztésére nyitva álló 15 nap már eltelt október 24-én. Ez a késedelem jogvesztő. Egy próbát persze megér, hátha nem veszi észre a végrehajtó az elkésettséget. Egyébként nem biztatlak semmivel.
Az a november 1. neked hogyan jött ki és miből, és hogyhogy múltidőben beszélsz róla?

frenky 22 # 2020.10.26. 19:56

azt kérdezném még hogy ma kaptuk meg a végrehajtótól postai úton a jegyzőkönyvet melyben azt írja hogy az árverés nov.1-jén lett jogerős.Nekem mint árverési vevőnek mi a következő lépés.Laknak az ingatlanban.Fellebbezés nem történt.Szeptember 9-én írtuk alá a jegyzőkönyvet,teljes ár kifizetve.Birtokbaadási kérelmet mindenképp kell írnom mert a végrehajtó erről semmit nem írt.Azt sem írta meg hogy az előző tulajnak meddig kell kiköltöznie.Tud valaki erről valammit?


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.26. 19:42

Ha úgy tetszik, bonyolíthatod, hogy minél hivatalosabbnak tűnjön: Tisztelt Végrehajtó! Alulírott Frenky22 árverési vevő bejelentem, hogy a xxx.V.nnnn/yyyy/mm. számú árverési jegyzőkönyvben rögzített árverésen megvásárolt ilyenolyan helyrajzi szám alatt nyilvántartott ingatlant az adós és az ő jogán ott tartózkodó személyek nem hagyták el az árverést követő harmincadik napig, ezért a törvényes határidőn belül kérem, hogy az ingatlant a Vht. 154/A. § (10) alapján kérem, hogy azt szíveskedjék nekem birtokba adni. Ha így jobban tetszk. De minek?

frenky 22 # 2020.10.26. 19:32

megfogalmazni egyszerűen én is megtudom,csak gondoltam hátha van erre valami hivatalosabb verzió


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

gerbera317 # 2020.10.26. 19:12

Általános iskola, negyedik osztály, de inkább harmadik, fogalmazás óra: Tisztelt Végrehajtó, kérem, hogy az árverésen vásárolt ingatlant adja nekem birtokba.

frenky 22 # 2020.10.26. 15:28

Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemről.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm


Üdv mindenkinek!
Interneten sehol nem találtam mintát birtokbaadási kérelemr?l.Tudna nekem ebben valaki segíteni?Köszönöm

drbjozsef # 2020.10.23. 18:05

Persze, tulajdonképpen, egy próbát megér.

Keress egy bankot, és igényelj CSOK-ot. Ha azt adnak, már nyertél pár forintot. Ha meg jövőre záródik le az eljárás, megpróbálkozhatsz hivatkozni rá, és kérni illetékmentességet.

Sőt, ha ennyi ideje húzódik, akkor inkább a csokot is januárban kérd inkább, ha most járna, jövőre is jár, főleg, ha addig nem záródik le az eljárás.

drbjozsef # 2020.10.23. 18:02

"szabják" - bocsánat.

drbjozsef # 2020.10.23. 18:01

Robilot,

Nem, amíg maga a szerződés (=itt az árverés) nem jogerős, addig nem szablyák ki az illetéket. Főleg, ha nem szereznek róla tudomást. De attól még a kiszabás alapja, illetve napja, a törvény szerinti lesz.

Plusz kamat nincsen, csak ha a fizetési meghagyás (=illetékkiszabás) jogerős lesz, és az után nem fizetsz, onnantól.

De ha azzal fellebbezel (akár 2, 5, vagy 9 év utáni illetékkiszabáskor), hogy de már nem kell illetéket fizetned idén (tehát valamikor 2021-ben vagy utána), akkor megnézik a törvény szerinti szerzés napját, és azt mondják, hogy de hát az 3 éve volt, és akkor még kellett.

Egyébként ha 3 éve fut, akkor már szerintem CSOK-ot sem tudsz igényelni, mert ott 120 napod van asszem a vásárlás után, és az jogvesztő határidő. Szerintem a CSOK törvény nem tér ki árverésre konkrétan, ezért ez is elég kétséges, mit néznének, de szinte biztos vagyok benne, hogy az árverés napját. Még akkor is, ha kifogás/per/fellebbezések miatt 3 éve húzódik : hiszen igényelni, igényelhetted volna, legfeljebb felfüggesztődik a folyósítás a jogerőssé válásig.

Robiiot # 2020.10.23. 15:38

drbjózsef:
Lehet ha még húzzák egy kicsit, akkor elévül az illetékfizetés vagy rámverik a 3év kamatot :)

Robiiot # 2020.10.23. 15:15

drbjozsef:
Azt nem hiszem, mert a B400-at nem küldik be amíg nem lesz jogerős az árverés, és én amúgy 3 éve nyertem az árverést, de a bíróság még mindig bohóckodik vele (felfügesztette).

Egy másiknál a földhivatali bejegyzés után szerzett róla csak tudomást a NAV és küldte az illetékről a papirt.

drbjozsef # 2020.10.23. 11:52

Robiiot,

Szerintem nem.

Az Itv. 3.§ (b) szerint az illeték keletkezésének a napja az árverés napja.

Az pedig általában (bár a Vht.-bna azt hiszem nevesítve nincs) az árverési jegyzőkönyv aláírásának napja. Ez, ha fizetve van, akkor feltételezem már megtörtént.

Az illetékkötelezettség nem kapcsolódik a földhivatali bejegyzéshez.

Robiiot # 2020.10.23. 10:16

Kedves Fórumozók!
Azon gondolkozom, hogy az általam árverésen vásárolt ingatlanra (nincs még a nevemre írva), ami ki van fizetve szeretném igénybe venni a CSOK-ot. Jövőre ugye a CSOK-kal vásárolt ingatlan illetékmentes lesz a reklámok szerint. Tehát azzal, hogy felvenném a fél CSOK-ot,megspórolnám az illetéket. Szerintetek meg lehet csinálni? Mert akkor lehet egy végrehajtási kifogással érdemes lehet az átirtást késleltetni is.

gerbera317 # 2020.10.14. 10:55

Az árverési hirdetmény visszavonásának számtalan oka lehet. Az csak egyfajta ok, hogy okafogyottá válik az árverés megtartása. Ilyenkor nem is kerül sor újabb árverésre.
Ha azért vonják vissza, mert az árverési hirdetményt úgy kell kijavítani, hogy az az EÁR-t is érinti (például nem jó fotót tettek fel az árveréshez), akkor azt csak visszavonással és új hirdetménnyel lehet megvalósítani.

milsz # 2020.10.14. 09:13

Sziasztok,

Sokadjára járok úgy hogy érvényes licitem van egy ingatlanra, de az árverés vége előtt a végrehajtó törli azt.
Lehetőség van árverésen kívüli megegyezésre is? Vagy hirtelen rendezett adósságról lehet csak szó?

gerbera317 # 2020.10.12. 21:29

mennyi ideje van a végrehajtónak
Nincs rá határidő. Arra van határidő, hogy meddig nem küldheti meg.
Van-e bármilyen összefüggés a birtokbaadás és a földhivatali bejegyzés között?
Nincs. Az átadásnak nem feltétele a tulajdonjog bejegyzése. Azonban, az adósnak végrehajtási kifogás jogerős elbírálásától számított 15. napig kell az ingatlant elhagynia, ha ez nem történik meg, a vevő az innen számított 15. napig kérheti az ingatlan kiürítését, amely kérelemről a végrehajtó értesíti a jegyzőt, és az innen számított 60 nap elteltével intézkedhet legkorábban a kiürítés iránt. Tehát legkorábban az elutasítás jogerőre emelkedésétől számított 90 nap elteltével ürítheti ki az ingatlant Ez meg még nem telt el.

tarapara # 2020.10.12. 20:36

Sziasztok!

Az árverésem jogerőre emelkedése kapcsán kérdezném, hogy mennyi ideje van a végrehajtónak a vízjeles jegyzőkönyvet postáznia a földhivatalnak és a vevőnek a vételár befizetésétől. A vételárat a végrehajtónak az adós árverési kifogását jogerősen elutasító bírósági végzést követő felhívására fizettem be, az árverés jogerős. Hasonló határidőre gondolok, mint pl a jegyzői értesítésre a 8 nap.

Másik kérdésem, hogy végrehajtó azt mondta, hogy csak akkor adja birtokba az ingatlant, ha a tulajdoni lapra bejegyeztek, a széljegy nem elég. Várjam ki, amíg a földhivatal bejegyez, akkor is, ha emiatt csúszunk bele a téli moratóriumba. Van-e bármilyen összefüggés a birtokbaadás és a földhivatali bejegyzés között? A vht-ban erről sem találtam semmit.

Segítségeteket előre is köszönöm.

K.Anna_2013 # 2020.10.12. 14:18

Nagyszerű, köszönöm szépen!

gerbera317 # 2020.10.12. 14:09

Lehetséges. Az árverezői csoportot kell felhasználónak regisztrálni az árverési rendszerben, és a regisztrációnál nyilatkozni kell a tulajdonszerzés arányáról is. Ha a csoport valamelyik tagja már regisztrált eár-felhasználó, azt a rendszerből is fel lehet venni, tehát nem kell az adatait újra bepötyögni. A regisztrációs díjat a csoport regisztrálásáért kell fizetni, tehát semmiképpen nem személyenként.

K.Anna_2013 # 2020.10.12. 13:47

Kedves Fórumozók!
Egyelőre nem aktuális, csak bevillant a gondolat, és érdekelne a válasz: lehetséges, hogy 2 ember legyen egyszerre árverési vevő, és - a sikeres vétel után - a tulajdonjogot 50-50%-ban szerezzék meg? Tehát megspórolva az árveréses vétel utáni ajándékozási szerződést és újabb földhivatali bejegyzést.

akhilleusz48 # 2020.10.09. 10:23

megtörtént a birtokba adás. a régi lakó természetesen nem tartózkodott a helyszinen.Kulcs a zárban a kapuban,a ház bejárati ajtaja nyitva volt...nem ért váratlanul ami bent fogadott,rossz hűtő,rongyos kanapé és a lomok mindenütt(1 x se volt eddig üres ingatlan)
rendőrök 10 perc után távoztak. a vh-val felírtuk az óra állásokat és zárat cseréltem.
még várom mi vár rám a vízóra átírásnál,de mindenre fel vagyok készülve.

köszönöm a tanácsokat,(külön köszönet az orákulumnak)sok mindent tanultam és megfogadtam dolgokat...sok sikert a sorstársaimnak.
az itteni "pályafutásom" véget is ért.üdv mindenkinek.