Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


akhilleusz48 # 2020.10.09. 07:22

haner

"2020.07.01 -től elvileg a V.h. meg kellett volna kezdje beindítani a kilakoltatást vagy nem?"

60 napot kaptak még a bentlakók.(ebbe kár jobban bele menni) de a lényeg,hogy szeptember 2-től kezdték az értesítőket kiküldeni.én ezalatt folyamatos kontaktban voltam velük.bementem.írtam levelet.stb.
(elöl voltam,elég gyorsan sorra kerültem.szeptember 8-án küldték ki az értesítöket egy hónapot adnak még ilyenkor,ezért a kilakoltatás a mai napon fog megtörténni...VÉGRE!!!)

én a helyedben bemennék még ma a vh-ba ,hátha beleférsz és nem kell várnod még fél évet.

gerbera317 # 2020.10.08. 08:31

Nem. Az idegen jelzálog jogosultját a végrehajtó felhívja az eljárásba történő bekapcsolódásra, ha pedig az nem kapcsolódik be, erre a végrehajtó egy kerek és értelmes mondatban utal az ingatlan jellemző tulajdonságainak felsorolásánál.
Láttál te már értelmes gondolatokat magyarul leírva? Például Jókai Mór, Mikszáth Kálmán, Móricz Zsigmond, vagy akár Kertész Imre műveiben. Csak hogy a költőket ne is említsem. Szerinted értelmes az a mondat, hogy "az ingatlan tehermentes joggal terhelten kerül árverésre"? Segítek: nem. A mondat felépítéséből ki lehet találni, hogy egy olyan mezőinformáció került bele a mondatba, ami mondattanilag nem egészen illeszkedik a kész szövegkörnyezetbe. De a jelentése így is egyértelmű: az ingatlan tehermentesen kerül árverésre. Egyébként még mindig megkérdezheted a végrehajtót; az ilyesmire még telefonon is adnak választ.

szaboria1 # 2020.10.08. 08:19

gerbera317
Nem lehet, hogy több bejegyzett jelzálog van az ingatlanon? Olyan cégé is amire a végrehajtó nincs megbízva

gerbera317 # 2020.10.08. 06:42

@Haner
2020.07.01 -től elvileg a V.h. meg kellett volna kezdje beindítani a kilakoltatást vagy nem?
A végrehajtó már arra sem emlékszik, hogy te egyáltalán a világon vagy, az akta pedig nem kiabál az iratpolcon, hogy "hahó-hahó". Ha most szólsz a végrehajtónak, talán még talál a fennmaradt 1 hónapra időpontot neked.

gerbera317 # 2020.10.08. 06:39

@szaboria1
Két dolgot jelent: 1) azt, hogy az ingatlan tehermentes. Továbbá 2), hogy a végrehajtó nem olvassa el a saját jegyzőkönyvét.

szaboria1 # 2020.10.08. 06:02

Mit jelent az árverési jegyzőkönyvbe az a mondat, hogy az ingatlan tehermentes joggal terhelten kerül árverésre?

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.08. 05:20

2020.07.01 -től elvileg a V.h. meg kellett volna kezdje beindítani a kilakoltatást vagy nem?

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.08. 04:54

Határidőn belül, személyesen meg jelenve, írásban kértem a v.h. -t. Be is fogadta. Az átadást nem jelölte ki, mert mire letelik a 2 hónap úgy is belecsúszunk a téli tilalomba.

akhilleusz48 # 2020.10.07. 22:55

Haner

több,mint egy éve benne vannak?

amikor a végrehajtónál megcsinálták a jegyzőkönyvet akkor nem kérted,hogy foglalják bele a kilakoltatást?mert ha akkor kéred már valamikor mostanában történhetne meg a birtokba adás.a bent lakó szavára sajnos nem lehet adni.amikor megbeszéltétek a kiköltözés időpontját,el kellett volna menni együtt a végrehajtóhoz és ezt lepapírozni.Te vissza vonod a kilakoltatást(ha anno kérted ) és ö pedig kiköltözik a megbeszélt időpontban...igaz még erre se lehet mérget inni.nekem volt,hogy a megbeszélt a vh-nál aláírt időpont után 2 héttel ment el.

használati díjat én ügyvéden keresztül kértem,küldtem (ő tudja,hogy kell)fel kell szólítani ez a menete.azt is megnézem,hogy a környéken mennyiért mennek az albérletek.úgy mondom a használati dijat.amikor a nevemre került attól a hónaptól kértem.így visszamenőleg lesz az igény és biróság válogatja elfogadja-e vagy nem.

gerbera317 # 2020.10.07. 19:07

Amikor nem kaptam meg az ingatlant
Na és mikor "nem kaptad meg az ingatlant"? Az árverést követően mikor kérted az átadást? (Ha ugyan kérted.)

alsovonal # 2020.10.07. 19:06

2020.10.07. 08:52

OFF Eszem megáll. Molnár F. Árpád és bagázsának videóiba gyakran belefutok. Azt már megtudtam, hogy minden devizás szerződés érvénytelen, orgazda az árverési vevő, Don Corleone a végrehajtó, no meg Magyarország nem is létezik hivatalosan. Kár volt bezárni Lipótot, ez a sok őrült dezinformálja a népesség egy részét, nem hogy live videókba, az utcára se valók. ZÁRTOSZTÁLY.

...

2016-os becsértékközlés “megújításának” mi a menete? Jelenleg csak egy szünetelő végrehajtásom van, de ha úgy alakulna nem az utolsó pillanatookban szeretném kérni új becsérték megállapítását.

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.07. 18:13

Amikor nem kaptam meg az ingatlant írásban jeleztem ezt a Vh.-nak. Aztán tél aztán rendkívüli helyzet.

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.07. 17:48

Igen! Minden jogszerűen van! A moratorium miatt és a tél miatt húzódott el.

Wagner úr # 2020.10.07. 17:17

Haner
Kérted időben a kilakoltatást?

Haner (törölt felhasználó) # 2020.10.07. 16:52

Üdv Mindenkinek! Vásároltam árveréses lakóingatlant. Már több mint egy éve benne vannak az előző tulajok. Úgy volt, hogy maguktól elmennek de ez eddig nem sikerült. Használati díjat milyen formában kérjek? Visszamenőlegesen igényt tarthatok rá? Mi a törvényes? Mekkora összeget kérhetek? Gondolom ajánlott levélben kellene kérni. Köszönöm segítségeteket!

gerbera317 # 2020.10.07. 15:42

Mert te is ismered az előzményt?

akhilleusz48 # 2020.10.07. 12:09

a birtokba adás ismét nem történt meg, mivel a cetli még kint volt az ajtón

gerbera317 # 2020.10.07. 10:09

Bocs, hogy ilyet kérdezek, de az a karanténos tilalmi lap hogy-hogy csak akkor került fel az ajtóra, miután felhangzott a "Ferenc, te jössz"? Addig hol volt? Netán engedély nélkül eltávolították? Mert az büntetőeljárást von maga után. Vagy hamisítottak egyet? Mert akkor pláne.
Azt még jegyezzük meg, hogy szerencse, hogy a hatósági oldalon mindenkin maszk volt, mert így csak a hangos röhögés lett volna feltűnő.

akhilleusz48 # 2020.10.07. 06:52

mikor az árverési vevőt "orgazdának" nevezik és a kilakoltatás meghiúsul a karantén miatt

https://www.facebook.com/watch/live/?…

Wagner úr # 2020.10.06. 20:01

Okés, világos, köszi.

gerbera317 # 2020.10.06. 18:19

ennek megfelelően lett megállapítva a kikiáltási ár, aztán úgy is maradt.
Nem. Fél ingatlant többnyire lakottan árvereznek, tekintettel a bent marad(hat)ó nem adós tulajdonostársra. Egész ingatlant ugyanakkor - többnyire - beköltözhetően. A lakóingatlannak pedig mindig két becsértéke van: beköltözhető vs. lakott. Például egy - az adó- és értékbizonyítvány szerint - húszmilliós ingatlant lakottan (például haszonélvezővel) 14 millióért kiáltanak ki. Értelemszerű, hogy fél ingatlant 7 millióért, lakottan. De ha ugyanezt később 1/1 beköltözhetően hirdetik meg, akkor 20 millió a kikiáltási ár. Úgyhogy nem "marad úgy".

Wagner úr # 2020.10.06. 13:55

Nekem úgy rémlik, hogy volt már ez árverezve, de csak a fele, valószínűleg annak idején ennek megfelelően lett megállapítva a kikiáltási ár, aztán úgy is maradt.

drbjozsef # 2020.10.06. 13:01

(A végrehajtót köti az adó- és értékbizonyítvány, de az egészen bizonyos, hogy az nem feltétlenül tudományos módszerekkel születik. Konkrétan hagyatéki ügyben az önkormányzat telefonált, hogy ugyan saccoljuk már meg mennyit ér az ingatlan, és mit ad isten pont az szerepelt az értékbizonyítványban. Igen, hasraütésre ment. De, benne volt a fellebbezés lehetősége is, ha valakinek nem tetszene. Szóval igen, aki érdekelt, és a feltételek fennállnak, vitathatja azt az értéket.)

gerbera317 # 2020.10.06. 11:02

én úgy tudtam, hogy...
Semmi sem úgy van. A becsérték tekintetében a végrehajtót köti az adó- és értékbizonyítvány, és ha az érintetteket nem izgatja a dolog, akkor akár 15 évvel ezelőtti becsérték lesz a kikiáltási ár. És a minimálár megállapítása sem hasra ütéssel megy, hanem a Vht. 147. § (2)-(5)szerinti feltételrendszer alkalmazásával történik. Azt, hogy az egyszerű júzernek ebből csak annyi jön le, hogy "egyszer ennyi a minimálár, egyszer meg annyi, tehát biztosan hasra ütéssel működk", elhiszem. Mindenki látott már kiscicát benézni a tükör mögé. Sokáig ugyanez miatt keringett a Nap is - az egyébként lapos - Föld körül, de aztán jöttek emberek, akik helyükre tették a dolgokat. És a kiscica is felfogja idővel, hogy az csak egy tükör. Bizony, lépést kell tartani a tudomány vívmányaival.

Robiiot # 2020.10.06. 10:54

akhilleusz48:

A becsértéket az illetékes Önkormányzat adócsoportja határozza meg, őket kéri fel a végrehajtó.