Banki hitelek


Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.10. 17:53

Ha nem fizetnénk tovább, akkor annyi, hogy elárverezi a bank, és kész?
Nem annyi. Levonják az árverésen befolyt bevételt (ami még csak nem is azonos a vételárral, hanem kisebb), a maradékkal pedig tartoztok tovább.

Katty85 # 2012.09.11. 09:54

Sejtettem, hogy nem lehet ilyen egyszerű. De azt hogy tudják behajtani? A fizetésből is letilthatják?

wers # 2012.09.11. 10:36

Katty85, ezzel minden devizahites így járt. CHF-ben nem tartozol duplájával, csak ha átszámolod napi árfolyamon forintra.
Ez a lakáselőtakarékossági fixált izé meg a nagy átvérés kategória, mindenkit lebeszélek róla.
Az ember felveszi a hitelt, és beállítja költségként a fix törlesztést, aztán eltelik az 53 hónap, és jön a hidegzuhany. Inkább legyen kezdettől kicsit magasabb a törlesztés, de minden hónapban csökkenjen az alaptőke.

Katty85 # 2012.09.11. 16:34

Az a baj ezek szerint, hogy a politikusoknak is van részvény tulajdona a bankokban, ezt hozta az Orbán kormány, magyaráztak de ők is csak a saját hasznukat nézik. Valamit kellene nekünk magyaroknak tenni ezek ellen.

Sherlock # 2012.09.11. 17:12

Igen, mikor odatartották a fegyvert a tarkódhoz hogy vedd fel a hitelt, akkor nem szabadott volna aláírni.

zoltan.kse # 2012.09.12. 20:06

Tisztelt Fórumozók!
Szeretném megkérdezni, mennyire áll vissza 5 év után a havi törlesztő részletem?
"Összetett" szabad felhasználású jelzálog hitelt vettem fel CHF-ben, 2007 novemberében, 4.5 millió Ft.
A biztosítást /amit 10 évig fizetek/, egyben fogják levonni a tőkéből.Jelenleg 42 ezer forintot fizetek.+;-;árfolyamtól függően.Most fogom aláírni a rögzített árfolyamot.
Sajnos azt nem mondták /nem kérdeztem/ mennyi lesz 5 év után a részletem.
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.13. 06:12

Biztos, hogy ez egy jogi kérdés?

zoltan.kse # 2012.09.13. 06:16

Igaza van, nem.
De itt nagyon sok ember jobban tájékozódott.
Azért köszönöm.

Katty85 # 2012.09.13. 07:32

Kedves Sherlock!
A hozzászólásból ítélve valószínűleg nem hogy nem tapasztaltál hasonlót, de még csak közelről sem láttál ilyet, ezért nem tudsz együttérezni azokkal, akik sajnos ilyen helyzetbe kerültek, megérteni meg pláne nem tudod őket.
Nem tartom buta embernek magam, de a hitelfelvételnél senki sem lehet elég okos, és körültekintő. Persze a mai tudásommal és tapasztalatommal semmiképpen nem ilyen konstrukciót választottam volna. Szerettem volna ötleteket kapni, hogy lehet ebből a legjobban kijönni.
Köszönöm a hozzászólásokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.13. 12:25

Együttérzünk, megértjük. Azt nem értjük, hogy amikor valaki saját rossz döntése miatt bajba kerül, akkor miért másokat hibáztat. Nem felnőtthöz illő magatartás.

Az ifjú kolléga mindössze erre kívánt célozni.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.13. 12:26

(Az implicit zsidózásról nem is beszélve.)

Bubu1978 # 2012.09.13. 14:04

Tisztelt Szakértők!

Gyakorlati tapasztalat kellene amennyiben rendelkeztek ilyennel.
Történetünk dióhéjban:

Adott két hitelkártyatartozásunk, melyek összege 2 millió forint. A bank lassan szerződést bont velünk. Természetesen próbáltunk velük részletfizetési megállapodást kötni, de ezt elutasították. Amennyit tudtunk, fizettünk és ezután is fizetni kívánunk. Úgy tűnik egy fél éven belül a rendelkezésünkre fog állni ez az összeg, tehát ki tudjuk nullázni a tartozásunkat, de a bank munkatársai már most a bírósággal fenyegetnek. A kérdés az lenne hogy ilyen esetekben mennyi az átfutási idő, és a bírósággal lehet-e egyezkedni részletfizetés tekintetében, mert emelett van egy lakáshitellet terhelt házunk is, melyet rendesen, elmaradás nélkül fizetünk, nem szeretnénk ha esetleg egy az ingatlanra pluszban bejegyzett jelzálogjog miatt azt is felmondanák. Mik a gyakorlati tapasztalatok, ha fizetgetünk minimálisan amennyit bírunk, megoldható lesz a helyzetünk vajon a lakásunk elúszása nélkül? Bíróság mérlegeli ilyenkor hogy a feleségem gyeden van és csak jövőre fog újra munkába állni? Előre is köszönöm a gyakorlati tanácsokat, és kérem ne azok írjanak akik azt mondják hogy hogyan lehettünk ekkora barmok, mert nem ismerik a történetet teljesen, illetve így utólag most már mi is másképpen csinálnánk, ha tehetnénk. Sürgős lenne.

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.14. 15:07

Valamit nem értek. A hitelkártya konstrukcióknak lényegi eleme, hogy folyamatosan tartozhatsz a hitelkeret erejéig. Persze, általában azt is kikötik, hogy havonta ki kell egyenlítened a kamatokat, vagy történnie kell egy minimális befizetésnek. Általában ez utóbbi is csak egy kisebb hányada a hitelkeretnek, ráadásul meg lehet csinálni, hogy a határidőre befizetsz, másnap pedig leveszed a kamatok kiegyenlítése után maradt összeget.

Hogy lehet egy ilyen konstrukcióval odáig jutni, hogy a bank felmondja a szerződést, ha - ahogyan állítod - rendszeresen törlesztetek?

Egyébként ilyen tényállás mellett perbe bocsátkozni a lehető legrosszabb ötlet, vetekszik a konnektorba pisiléssel.

Bubu1978 # 2012.09.14. 15:30

Akkor picit átfogalmazom, mára a hitelkeret ki van teljesen használva, és jelenleg a minimum törlesztések okoznak problémát, abból gyűlt fel 3 hónapos tartozás. Erre kértünk részletfizetlst amit nem adtak meg.

krisz37 # 2012.09.14. 19:55

Üdv! Szeretném megtudni, hogy ha folyószámla hitel és hitelkártya törlesztés van azon a bankszámlán amire a munkanélküli segély érkezik, akkor a bank levonhatja az elmaradt tartozást. 35000 Ft-ból 7000-ret hagyott a számlán a bank. Megteheti ezt vagy lehet utólag valamit tenni. (Ennyi a havi összes jövedelem!)

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.15. 07:07

Te magad adtál neki megbízást a levonásra, amikor a szerződéseket kötötted vele.

Gelu0401 # 2012.09.19. 09:14

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi témában szeretném a segítségüket kérni. Egy adott bankhoz beadtunk egy személyi kölcsön igénylési kérelmet a kért dokumentumokkal (munkáltatói, bankszámlakivonat, közüzemi stb.) együtt. Most 3 hét után felhívtak, hogy szeretnék bekérni még pluszba egy másik banknál felvett lakáshitelünknek a komplett szerződését, anélkül nem bírálják el a személyi kölcsön kérelmünket. A dolgot azért nem értem, mert a hiteladatainkkal (törlesztőrészlet, hitel összege stb.) tisztában vannak a KHR-ből, bankszámlakivonatból szerzett információk után.
Kérdésem, hogy tényleg elkérhetik a másik bank szerződését, vagy csak azért kell nekik, hogy megnézhesség, hogy a konkurens bank milyen szerződéseket köt? Én kiadhatom egyáltalán a lakáshiteles bankunk szerződését egy másik banknak? Nem sértek vele üzelti titkot vagy ilyesmit?
Bocsánat az esetlen kérdésekért, de még sosem találkoztam ilyen szituációval.
Segítségüket előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.19. 16:38

Gondolod, hogy ilyen eszközökre van szükségük, ha meg akarják ismerni egymás szerződéseit?

Gelu0401 # 2012.09.19. 18:47

Nem, nem feltétlenül gondolom, hogy ezért kell, csak nem értem, hogy miért akarnak egy hatvanegynéhány oldalas szerződést olvasgatni. De nem is ez a fő problémám, nem ez volt a problémám lényege, hogy miért kell nekik, hanem hogy elkérhetik-e egyáltalán, vagy én oda adhatom-e egyáltalán.
De akkor mindegy.
Köszönöm!

bigdady # 2012.09.19. 19:37

ha akarsz hitelt odaadod.

silent79 # 2012.09.21. 14:17

Üdvözlök mindenkit.

Egy kérdéssel fordulnék a hozzáértőkhöz.

Volt egy lakásom a feleségemmel közösen amin volt hitel. Elváltunk és 2011 áprilisában azaz közel másfél éve szerződést módosítottunk és lekerültem a hitelszerződésről mint adóstárs.
Most szeretnék venni egy ingatlant amit le is foglalóztam de hitelbírálatkor kiderült hogy a KHR-böl az elmúlt másfél évben nem törölte a bank a hitelbejegyzésem és emiatt elutasítottak, aminek köszönhetően esélyessé vált hogy bukom a foglalót ami egy szemmel is jól látható összeg.
Mit tehetek ilyenkor? A PSZAF-es panasz mellett élhetek bármilyen kártérítési igénnyel a pénzintézet mulasztása miatt? Vagy ezt a másfél milliós buktát le kell nyelnem? Ezt természetesen nem szeretném és ezért fordultam Önökhöz.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv: M.

mjbt # 2012.09.23. 15:22

Tisztelt hozzáértők!

Édesanyám halála után a banknál lejelentettem, hogy elhunyt. Miközben a részleteket fizettem én tovább átadták egy behajtó cégnek akik most 17 ezer forint kezelési költséget követelnek!! Ez mind a hagyatékátadó végzés előtt volt! Joga van a banknak átadni a hagyatékátadó végzés előtt egy elhunyt hitelét??? Én jóhiszeműen kifizettem miközben nem is biztos, hogy én lettem volna az örökös.

Válaszukat előre is köszönöm: M

Sherlock # 2012.09.23. 15:47

A hagyatékátadó végzés csak formaság, nem ott dől el hogy ki lesz az örökös. Ha nem te lennél az örökös, akkor meg mint hagyatéki hitelező kérhetnéd a kifizetett lóvét az örököstől.

katalin083 # 2012.09.23. 18:58

Tisztelt Fórumozók,

A kérdésem a következő: Ha a hitelemet kifizettem 2 éve,és most szabálytalanságot találtam a papírok esetén ugyanúgy benyújthatom-e a panaszomat a PSZÁF felé,vagy esetleg van elévülési ideje az ilyen ügyeknek?
Köszönöm a válaszokat!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.09.24. 13:22

Van elévülés, de még belül vagy. Azt azonban tudni kell, hogy a PSZÁF semmiféle követelést nem ítél meg neked, ilyen hatásköre nincs.