Banki hitelek


perszepolisz # 2010.10.14. 11:06

Sziasztok!

Vásároltam egy lakást és ezért jelzáloghitelt vettem fel. Mindig megfizetem a kis részletet ám most hozzájutottam egy nagyobb összeghez, amit befizettem arra a számlára,amire a hitelt fizetem. A bankom, most azt állitja, hogy ez előtörlesztés és ezért telefonon azt mondták, hogy majd ujraszámolják a hitelt és értesitenek az uj fizetendőröl. A hitelszerződésben azonban az van, hogy az előtörlesztést 60 nappal a tényleges befizetés előtt kell irásban jelezni, különben az nem előtörlesztés, hanem egyszerű túlfizetés és akkor egy pár hónapig nem kell a hitelrészletemet fizetni. Nyilván ezért is fizettem be ezt a nagyobb összeget, hogy most ne kelljen fizetni egy darabig. Ha viszont újraszámolják a hitelt, ugye leszednek rólam 40.000.-Ft előtörlesztési dijat és a hitelem meg kb. 1000.-ft-tal olcsobb lesz, ami semmire nem jó.
Kérdésem: mit tegyek, hova forduljak, ha beváltják a fenyegetést és tényleg előtörlesztésként kezelik az egyszerű tulfizetésemet?

kadaj01 # 2010.10.06. 11:10

Milyen ötlet? El kell adni(bár nem igazán lesz rá vevő), és venni egy kis panelt. Majd ha az ki van fizetve tovább egy picit nagyobba , aztán ha az ki van fizetve, akkor kellett volna megvenni ami most van. Igaz, ez évtizedek. Ez lett a türelmetlenség vége.

bejácska # 2010.10.06. 10:48

Kedvesek!

Akinek ötlete van,ossza meg velem!

Családommal egy 21M-ért vásárolt ingatlanban lakunk,melyet 17M CHF hitelből és önerőből vásároltunk.Az ismeretes okokból,jelenleg 21M CHF-re rúg a hitelünk…(vic­c…)Szeretnénk tudni,milyen lehetőség volna jelen helyzetből egy kedvezőbbe kerülni.(hitel­kiváltás,inga­tlancsere -egy olcsóbbra nyílván stb)Tanácstalanok vagyunk!Tavasszal született gyermekünk,én gyeden vagyok,bár eddig rendesen fizettünk,de ez egyre nehezebb…,lassan lehetetlen,mert nincs annyi bevételünk.(autónk is CHF hiteles)Köszönettel és tis­ztelettel:
B.

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/32/25149#…

birta # 2010.10.06. 10:28

Segítséget szeretnék kérni euró alapú lakáshitellel kapcsolatban. Megállapodás szerint 6 havi a lakáshitelem kamatperiódusa, a megállapodás szerint 6 havonta mindig küldik az értesítést a következő kamatperiódusról. A hitelt 2009. február óta fizetjük, azóta egyszer, az első kamatperiódus után küldtek tájékoztatót. Azóta egyet sem kaptunk pedig már kettőnek meg kellett volna érkeznie. Nem tudjuk milyen kamatot fizetünk, hogyan változott. Illetve még egy kérdésem lenne, a banknak nem kellene egy kimutatást küldenie mivel euró alapú hitelről van szó, hogy a havi törlesztőrészletet milyen árfolyam alapján számolta ki. Tehát például havona, vagy félévente, hogy ebben és ebben a hónapban 15-én az aktuális árfolyam szerint 1 Ft mennyi euró volt, ezért fizettem én X forint havi törlesztőt. Vagy én honnan tudom meg, hogy a bankom mit számolt az nap árfolymnak és nem-e esetleg átvert. Válaszotok előlre is köszönöm! Bea

nandy # 2010.10.04. 19:53

Ha a keresetedből belátható időn belül nem térül meg a tartozásod, akkor nagy valószínűséggel ugrik az ingatlanod is.

beahargi # 2010.10.04. 11:43

Ha a hitelem felmondják,és van keresetem is meg ház is a nevemen akkor előbb a keresetből vonnak vagy árverezik a házat?

Anikósza # 2010.10.01. 11:56

Tisztelt Fórumozók!
Abban kérek tanácsot, hogy mit lehet tenni akkor, ha egy refinanszírozott hitelnél a pénzintézet hibájából csúszik a folyósítás. Kötelesek-e kompenzálni? Illetve a hibájuk okán felmerülő költséget megtéríteni?
Köszönettel:
Anikó

bela2233 # 2010.10.01. 07:17

Üdvözlök Mindenkit!

Vázolom a problémámat, kérem aki bárminemű válasszal tud szolgálni, segítsen, köszönöm!
Néhány éve felvettem egy 2M-s nagyságrendű szabadfelhasználású lakáshitelt. A pénz nem nekem kellet, hanem a párom szülőjének, illetve a testvérének, mivel ők BAR listán vannak. Az ingatlanon, amelyet a bank leterhelt, már volt egy kölcsön (600e HUF) amelyet a kölcsön felvételekor azonnal ki kellet fizetnem. Ez a párom szülőjének hitele volt. Az ingatlannak három tulajdonosa van, ők voltak a biztosítéknyújtók, ezt közjegyző előtt is hitelesítették. Most az van, hogy nem akarnak fizetni, az egész kölcsön az én nyakamba szakadna. Én nyilván nem akarom kifizetni a kölcsönt, a szerződés szerint pedig ilyen esetben a házat viszi a bank.
Kérdésem: 1, Ha nem fizetem a kölcsönt, avagy felmondom a hitelt, ilyen esetben csak a biztosítéknak nyújtott ingatlant viszi a bank, avagy az én fizetésemet is terhelheti? (BAR listára kerülök én is , ezzel tisztában vagyok, nem ez a gond)
2, A biztosítéknyújtók megfenyegettek, hogy ha nem fizetem ki a hitelt, vagy ha el kell árverezni a házat, feljelentenek csalásért. Sajnos, azon a 600e forinton kívül nem tudok bizonyítani semmit, hová ment a pénz, de hát ők sem.
3, mivel az egyik biztosítéknyújtó a párom, aki már nem lakik az ingatlanban, és nagyon nem is érdekli mi lesz vele, azt ajánlotta, hogy átruházza a tulajdonjogát valamelyik másik tulajdonosnak, hogy ne illethessen minket a csalás gyanúja - hiszen nem nyertünk az ügyletből semmit sem, és ő a tulajdonjogára sem tart igényt. Ez mennyiben segítene?
Nagyon szépen megköszönök minden érdemleges választ!

nandy # 2010.09.30. 14:58

Ha a szerződést közokiratba foglaltátok (pl. közjegyző előtt), akkor nem kerül bíróságra az ügyed, rögtön végrehajtásra adhatják.
A többiről kérdezd a bankot. Nem köteles veled egyezkedni, de egyes bankok megteszik.

beahargi # 2010.09.29. 18:13

Hitel felmondást követően mennyi idő után kerül bíróságra az ügy?Továbbá,ha felmondták a hitelem van még lehetőségem megegyezni a bankkal?Vagy már csak a bíróságon állnak velem szóba?

abené # 2010.09.28. 20:38

de hogyan mikor a bank tulajdona addig amig ki nem fizetem?még a törzslapja sincs nálam csak akkor lesz ha kifizettem, akkor más bank is elviheti nem csak az amelyknél az auto hitelem van?most jelenleg a cibnél van az autohitelünk amit fizetni tudunk, de a raiffeisen banknál nemtudjuk fizetni a személyi kölcsönt, és attol félünk hogy elviszik az autot, mivel semmi más nincs a nevünkön,se ház semmise.

nandy # 2010.09.28. 09:34

Annak ellenére, hogy a lakás tulajdonrésze úgy oszlik meg, ahogy leírtam és az én részem értéke nem éri el az adósság mértékét könnyedén végrehajtható? Ezt azért kérdezem, mert itt olvastam, hogy résztulajdonon nem olyan egyszerű a végrehajtás.

Kbs. azt írta, hogy lefoglalhatják, nem azt, hogy tutira el is megy az árverésen.

nandy # 2010.09.28. 09:32

A hitelre vásárolt autót simán lefoglalhatják és elárverezhetik.

abené # 2010.09.27. 12:38

A segitségét szeretném kérni.sajnos munkanélküli lettem 2 honapja, és mivel a keresetem 150,000ft körül volt, most pedig a munkanélkülim 40,000.2 honapja nemtudtunk feladni 2 hiteltörlesztöt.az edjik 24,000 a másik pedig 48000,-.a kérdésem az lenne hogy mind a két hitel a párom nevén van.az edjik bank már megis küldte, hogy vonni fogják a fizetése 33%át a munkáltatonak.mivel nincs a nevén semmi csak egy auto. amit mai napig fizetünk mivel azt is hitelre vettük, de azt fizetjük is becsületesen, hogy azt a 2 bank aki felfogja mondanmi a hitelszerzödést, mivel tarozunk nekik, le e foglalhatja az autot a tartozás fejébe, vagy ahhoz nem mivel az még a bank tulajdona.nagyon köszönöm segitségét.

Andi68 # 2010.09.26. 18:13
  • A bankszámlámon nincs semmi úgyhogy azt inkasszálhatják.
  • A fizetésem minimálbér, amit kp-ban kapok, de annak elvehetik a 33 vagy 50%-át.
  • A hiteles autómat fel fogja mondani az a bank, akinek rendesen fizetek azért, hogy a másik bank elvihesse??? Ezt nem teljesen értem. Tudok tenni valamit ellene?
  • Annak ellenére, hogy a lakás tulajdonrésze úgy oszlik meg, ahogy leírtam és az én részem értéke nem éri el az adósság mértékét könnyedén végrehajtható? Ezt azért kérdezem, mert itt olvastam, hogy résztulajdonon nem olyan egyszerű a végrehajtás.
  • A céges dolgokat is bevonhatják az én személyi kölcsönöm végrehajtásába?
Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.26. 16:56

Az mindegy, nem is értem, miért kérdezte végrehajtó.
A személyi kölcsönnek te vagy az adósa, természetesen rajtad hajtják be. Az autólízingben kezes vagy, ha a cég nem fizet, azt is rajtad hajtják be.
A végrehajtó mindenre végrehajtást vezet, amire lehet: lefoglalja az autódat (a kölcsönt adó cég fel fogja mondani, és bekacsolódik a végrehajtásba); lefoglalja az ingatlan tulajdoni hányadát; letiltja a fizetésedet, inkasszálja a bankszámládat.

Andi68 # 2010.09.26. 15:16

Kft a cég formája

végrehajtó1 # 2010.09.26. 13:42

milyen vállalkozási forma?

Andi68 # 2010.09.26. 10:48

Kedves Szakértők!

A tanácsotokra lenne szükségem a következő történetben:
2 évvel ezelőtt nekem volt munkahelyem a páromnak nem és elhatároztuk, hogy alapítunk egy céget, aminek a kezdőtőkéjéhez szabad felhasználású személyi kölcsönt vettem fel adóstárs, kezes és fedezet nélkül az 1.számú banktól. A páromnak papíron semmi köze a céghez a tulajdonos én vagyok 60%-ban és az apukám 40%-ban. A cég lízingel egy autót is a 2.számú banktól, ahol szintén én lettem a kezes. Sajnos a dolgok nem úgy alakultak, ahogy elképzeltem, közben a munkahelyem is megszűnt és a sok egyéb hitel mellett ezt a személyi kölcsönt már nem tudtam fizetni. A szerződést felmondták (közel 2 milliót kéne fizetnem) és lassan behajtóhoz kerül az ügy. Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan fogják behajtani tőlem, ugyanis a helyzetem a következő:

  • Tehát van a cég egy lízingelt autóval, aminek a lízingdíja (egyenlőre) fizetve van rendesen, de van APEH tartozása a cégnek, amit inkasszó alá is raktak.
  • Van a nevemen régebbről a 3.számú banktól egy hiteles autó, amit rendesen fizetek.
  • Egy évig nem volt munkahelyem, ez hozzájárult a jelenlegi helyzet kialakulásához, de most ismét dolgozom, ahol minimálbérre vagyok bejelentve.
  • No és itt az ingatlanhelyzetem. A lakás ahol lakom (értéke kb. 12 millió) és egyben a cég székhelye is 10%-ban az enyém, 10%-ban a páromé és 80%-ban a párom nagynénjének a tulajdona, aki szociális gyámság alatt áll és a gyámja a párom édesanyja. A lakásban minden bútor és műszaki cikk a páromé illetve a számítástechnikai eszközök a cég nevén vannak.

Várom válaszaitokat, hogy szerintetek mire teheti rá a behajtó/végrehajtó a kezét. Természetesen elsősorban az érdekel, hogy a lakás és az autó mennyire van veszélyben. Előre is köszönöm a segítséget.

nandy # 2010.09.25. 10:38

Adótartozás esetén nem lehet ingatlant árverezni, ha az adósság nem haladja meg az 500 ezer forintot.
De a banki hitel az nem adótartozás.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.25. 08:13

Az egy fals állítás.

beahargi # 2010.09.25. 04:55

Fél házrészt hogyan árvereznek?Igen én szeretnék valami megoldást találni erre a dologra mert viszonylag már nem sok idő lenne hátra (1év) a hitelből és kb:250ezer ft.Ebben az esetben is elárvereznének egy kb:14milliós ingatlan felét?Mert állítólag mostantól csak az apeh engedélyével lehet ezt tenni.

nandy # 2010.09.24. 08:42

A gyes-ből nem vonhatnak le, de a tulajdonodban lévő fél házrészt végrehajtás alá vonhatják.

Célszerű lenne valami megoldást találni, mert ha vh. alá kerül a tartozás, már jóval többet kell fizetni az eredetileg esedékes összegnél.

beahargi # 2010.09.23. 15:54

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Sajnos lassan úgy néz ki a dolog hogy hiába próbálkozom de nem fogom tudni fizetni a deviza hitelemet.Kérdésem lenne hogy a felmondást követően kb:mennyi időre kerül bíróság elé az ügy.(esetleg lenne annyi időm hogy valami megoldást találjak)Továbbá hogy van egy ház rész amire eltartási szerződést kötöttem,a ház másik részének a fele pedig öröklés útján került a tulajdonomba igy a bank elárverezheti-e.És az utolsó kérdés hogy gyesen vagyok ebből vonhatnak-e.Bár én ettől nem zárkóznék el.Válaszát köszönöm.Tisztelettel.

nandy # 2010.09.23. 14:19

Nem szokatlan eljárás a bankok részéről... sajnos.

Szerintem itt találsz segítséget:

http://bhke.hu/
Banki Hitelkárosultak Egyesülete