Banki hitelek


BalZal # 2014.08.11. 13:47

Üdvözlök mindenkit.
Valaki tudna tanácsot adni?A helyzet a következő 2007 áprilisában vásároltam egy autót hitelre amit azóta természetesen kifizettem viszont,a pénzügyi szolgáltatóm azóta megszűnt nevezet Credit Service PÜ. ZRT és nem találok az interneten semmi nyomot hogy ki lehet a jogutódja ez azért lenne fontos számomra vagy is sokak számára mert az új törvény szerint jogosult leszek vissza térítésre.

Ilyenkor van valami felsőbb szerv aki ezeket a dolgokat figyeli vagy kezeli? kihez kell majd fordulnom?Honnan tudhatom meg hogy ki lett a jogutód?

csihu68 # 2014.08.07. 06:27

Tisztelt Fórumozók!
Érvényes részletfizetési megállapodásomat a bank egyoldalúan felmondta, a tartozást eladta egy követeléskezelőnek.A részletfizetést késedelem nélkül szabályszerűen teljesítettem. A bank behajtási osztálya nem tudott válaszokat adni arra, hogy milyen jogalapon adták el, miért nem küldtek írásos engedményezési iratot. Panaszt tettem, de már a behajtó is követeli az összeget rajtam, most akkor kinek fizessek?A segítséget előre is köszönöm.

HLJudit # 2014.08.06. 19:56

Tisztelt fórumozók!Meg lehet-e támadni semmisséggel egy olyan kölcsönszerzödést amelynél az adósminősités során olyan kezest fogadott el a bank,akinek a tiltható jövedelme /33%/.nem érte el messze a havi hiteltörlesztés nagyságát,összes jövedelme is annak duplája volt csupán./ 2007-ben 40000Ft vonható jövedelem 18000FT-nem vonható, 25000Ft/hó törlesztés./Szinte kezdettöl fogva töle tiltanak és megélhetése miatt nem tud többet fizetni.Viszont az eredeti szerzödéshez képest sokkal nagyobb pénzt kell visszafizetnie, mivel nem tud olyan ütemben fizetni. Lehet, hogy nem belsö szabályzatnak megfelelöen jártak el.Mit lehet tenni, hogyan lehet infókhoz jutni?


egyéni vállalkozó

Sherlock # 2014.08.05. 11:25

pimpi22

Vajon mire számíthatok??

Ellentmondhatsz a fizetési meghagyásnak, de az csak időhúzásra jó jelen esetben. Részletfizetést kérhetsz majd a végrehajtótól is, mondjuk az is kb. háromszorosa lesz a harmincezernek. A legolcsóbban akkor jönnél ki, ha akkor fizetnéd ki egyben, mikor még nem adták át végrehajtónak - így megúszod a végrehajtó jutalékát és költségeit.

valitivadar # 2014.08.05. 11:21

Természetesen fizetni szeretnénk,csak nem minegy,hogy mennyit.

valitivadar # 2014.08.05. 11:20

Köszönöm a választ! Felmerült bennem az,hogy a hagyatékátadó végzés jogerőre emelkedéséig a hagyaték tárgyát értékesíteni nem lehet az örökösöknek és ezzel párhuzamosan pl. a bankoknak sem,de lehet,hogy rosszul tudom. A takarékszövetkezetnél akkor nincs értelme reklamálni,hogy milyen jogon adták el a tartozást addíg,amíg a hagyatékátadási procedúra zajlott? Köszönöm a választ előre is!

Sherlock # 2014.08.05. 11:05

Lehetséges-e

Miért ne lenne az?

Mit tehetünk?

Fizethettek vagy nem fizethettek. Utóbbi lesz a drágább.

de nem tartjuk jogosnak

Ezzel az Országgyűléshez kell fordulni.

valitivadar # 2014.08.05. 07:59

Az alábbi ügyben szeretnék tanácsot kérni. Nagymamán elhunyt 2013. januárjában,a hagyatéki végzés 2014.05.hónapban vált jogerőssé. Nagymamámnak a Sajóvölgye Takarékszövetkezetnél volt lejárt tartozása,amelyet nem tudtunk rendezni,mert nem volt jogerős hagyatékátadó végzés és nem álltak szóba velünk. A takarékszövetkezet az adósságot 2013.07 hóban eladta a Banküzlet ZRT.-nek. Az 54 ezer Ft. adósság helyett most 104 ezer ft-ot követlnek tőlünk. Lehetséges-e az,hogy az elhunyt halálát követően addig,míg a hagyatékátadá megy,addig a takarékszövetkezet eladja a tartozást?Mit tehetünk?Szeretnénk kifizetni,de nem tartjuk jogosnak azt,hogy a hagyatéki eljárás befejeztét megelőzően adták el a tartozást.Köszönöm a válaszokat!

pimpi22 # 2014.08.03. 13:51

Tisztelt Fórumozók!
Hitelkárta tartozásom keletkezett ,kértem a bnktól fizetési kedvezményt,majd kértem más konstrukciót ami kedvezőbb,de elutasítottak.Most úgy áll a dolog,hogy a 780.000,- ft tartozásom duplájára emelkedett a késedelmi kamatokkal,hozzá teszem folyamatosan utaltam mindig pénzt 15-30 ezer forintot havonta,amit a mai napig megteszem/30.000/.Most kaptam egy közjegyzöi fizetés meghagyást.Fogalmam sincs mi jön ez után,továbbra is utalok a banknak havi 30.000.-ft-ot,egyösszegben nem tudom kifizetni a tartozást,ingo,ingatlan vagyonom nincs.Vajon mire számíthatok??

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.20. 19:31

Talán el se hiszitek, de láttam pert ilyen, illetve még ennél is abszurdabb tényállással. A felperesnek Provident-kölcsönei voltak, egymás után, úgy, hogy egyik mg le se járt, és már vette is fel a másikat. Ilyenkor természetesen a folyósított új kölcsönből levonták a régiből még fennálló új tartozást. Vagyis változatlan törlesztőrészlet mellett egyre kisebb egyszeri összeghez jutott hozzá.
Egyszer aztán elszámolási vitájuk támadt, az adós valami huszonezres tartozást csak nagy nehezen, végrehajtással fenyegetve egyenlített ki. (Szerinte nem volt megalapozott a követelés.) Ez után a Provident már nem adott neki több kölcsönt.
Volt viszont egy Tesco bevásáslókártyája, ami igazából egy CIB hitelkártya. Más forrás híján ezt használta - de elsődlegesen nem a Tescóban. A havi határnap, ameddig a hitelt vissza kellett volna fizetni, megelőzte a rendszeres jövedelme utalását, így rendre elkésett, ami miatt - amúgy szerződés szerinti - 40-50%-os kamattal terhelték meg. Ez aztán úgy felgyűlt, hogy azt már nem is akarta, nem is tudta kifizetni.
Fogta magát és beperelte a Providentet, a Provident ügyintézőjét, a CIB Bankot, a CIB Bank két alkalmazottját, a CIB Bank engedményesének az ógyvédjét. (Aztán még a - valóban alig-alig értelmezhetetlen - keresetet idézés kibocsátása nélkü elutasító járásbíróságot is.)
A felperes perbe vitt álláspontja szerint az alperesek összefogtak annak érdekében, hogy őt olyan helyzetbe hozzák, hogy kénytelen legyen használni a hitelkártyát; a hitel havi határnapját pedig szándékosan és célzatosan úgy állapították meg, hogy ne legyen képes addig kiegyenlíteni, és ezért a magas kamat révén nagy haszonhoz juttassák a bankot.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.07.20. 10:17

Károly68: szerintem inkább ne erőltesd a témát. Ahogy írtad, megkínáltak vele, éltél a lehetőséggel, elszámítottad magad, ennyi. Erről rajtad kívül senki sem tehet. A bank nem jótékonysági intézmény, a hitelkeretet nem jófejségből emeli. A hitelkeretet meg nem kell a végsőkig felhasználni. Gondolom láttad, hogy még több pénzt használhatsz fel, ennek "megörültél", de nem igazán néztél utána, hogy ez mivel jár. Tanulópénz, ennyi.

Sherlock # 2014.07.20. 09:18

A magyar államot pereld be jogalkotással okozott kárért.

gerbera317 # 2014.07.20. 09:14

ehet-e valahol támadni ezért az OTP-t, hogy ő elcsábított engem adósságba.

Miért nem mindjárt azzal jössz, hogy pisztolyt nyomtak a homlokodhoz, és kényszerítettek?

Károly68 # 2014.07.18. 08:34

Tiszelt szakértők!

Lehet-e kifogásolni az OTP-t azért, mert 2014.02. hó-tól automatikusan jóval magasabb folyószámla A-Hitel keretösszeget (633 000 Ft) állított be nekem? Nem kértem, de megkínáltak vele. Bele estem a csapdába és más tartozásokra és ennivalóra költöttem el. Pár hónap múlva csökkent a fizetésem jelentősen. Most meg visszaállították 455 000 Ft-ra a keretösszeget. Lehet-e valahol támadni ezért az OTP-t, hogy ő elcsábított engem adósságba. A hitelkeretösszeg mindig a végsőkig volt kihasználva, de én nem akartam még jobban eladósodni. Kénytelen voltam újabb 200 000 Ft-os áruhitelkártyát igényelni, de elszámítottam magam. Csak a megélhetésemre költöttem, de csak szerényen. 115 000 Ft nettóból hogyan lehetne kikeveredni az adósság csapdából? Banki folyószámla hitel és más banki áruvásárlási hitel törlesztője együttesen a fizetésem nettó értékét teszi ki most. OTP: személyi kölcsön: forint alapú: 1 140 000 Ft, más áruhitel kártya 3 db: összesen 830 000 Ft. Más bevételem nincs. Fizetésemelés nem lehetséges. közalkalmazott vagyok. Más munkahelyre nem szeretnék elmenni. Forduljak a fogyasztóvédelemhez, hogy az OTP csapdába csalt a hitelkeret megemelésével? Nem is írták, hogy az automatikus hitelkeretösszeg emelést is le lehet tiltani külön szerződéssel!

Sherlock # 2014.07.16. 14:02

Meg; ráadásul ha most emeltek, arról már hónapokkal ezelőtt szóltak.

deaknemaria # 2014.07.16. 13:35

Üdv! Kérdésem annyi lenne, hogy chf lakáshitelem van a cib banknál. Ettől a hónaptól egyoldalú szerződésmódosítással emeltek a kamaton 1%-pontot, ami nekem havi 12 ezer forint. A média attól harsog, hogy jelenleg ez a bankoknak tilos. Felhívtam a bankomat, azt mondták, majd ha lesz államilag olyan döntés visszakapom ezt a pénzt, de addig az emeltet fizetnem kell. Ez jogilag megáll a lábán? Gyeden vagyok itthon a picivel, nagyon nem mindegy az a pénz! Előre is köszönöm: Deákné

robin12 # 2014.07.14. 19:30

Kedves Fórumozók! Köszönöm, hogy segítetek a jogi lehetőségek átgondolásában a személyi hitel átörökítése ügyében. Valóban nagyon bonyolult ez az egész ügy, és az a legnehezebb benne, hogy ezt a hatalmas terhet ránk tudta tenni a férjem, akivel bizonyára megértitek, hogy teljesen megromlott a viszony. A válást már korábban meg kellett volna tennem.
Írtátok, hogy örökléssel, mint negatív örökség, ránk száll mindenképpen, vagy rám, vagy a két fiamra. Hallottam ilyet is, hogy a feleség a fennálló követelés felét örökli - Erről mit tudtok? Ha ez igaz, akkor mi van a másik felével? Remélem, azt nem terhelik rögtön a fiaimra, akik szerencsétlenek még egyikük sem rendelkezik semmilyen saját vagyonnal, egyetlen öreg személyautón kívül.Egyetlen lakásunk van, mint említettem. Előre is köszönök minden hasznos gondolatot és tanácsot.

Anyarigó # 2014.07.13. 16:19

Akkor már csak ki kell jelentkezni...

Sherlock # 2014.07.13. 15:59

Nem szerepel a tulajdoni lapon.

Anyarigó # 2014.07.13. 15:51

Az miként szerepel a tulajdoni lapon?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.13. 15:36

Lehet az közös vagyon úgyis, hogy az egyik házastárs nevén van.

Anyarigó # 2014.07.13. 14:43

Az ügynökeik is jártak nálunk, akik nem kímélve a család egyetlen tagját sem, elmondták, hogy bármelyik családtagon eszközölhető a végrehajtás - azaz elvehető a lakás, ami egyébként nem a férjem nevén van, hanem az én és a két fiam nevén.

Főszabályként igen de ő azt írja a férj nevén nincs tulajdon. Akkor milyen jogcímen követelhetne bármit is a végrehajtó? Maximum ha oda van bejelentve állandó vagy tartózkodási helyre.

Robin12 olvass a sorok között!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.13. 09:30

Azért a feleség főszabályként felel a közös vagyonból ráeső résszel. Ha az adós meghal, akkor természetesen az örökösök is - az örökség erejéig.

Mama2011 # 2014.07.12. 20:03

Senki nem tudja az én kérdésemre a választ? Az elévülésii időt (5 év) 2009. év melyik hónap melyik napjától kell számolni? Az én autóhitelemet 2009. júl 3-án zárta le a bank. Ez még az elévülési időn belül lehet?

robin12 # 2014.07.12. 19:12

Tisztelt fórumozók!
Ki tudna nekem ebben segíteni:

  • Személyi hitel nemtörlesztése esetén ráterhelhető-e a tartozás a családtagokra - feleségre, gyerekekre?

(a részleteket korábban leírtam már)