Banki hitelek


nandy # 2009.10.14. 14:17

Hát nem tudom, lehet-e még valamit tenni.
Az elévülés nem azt jelenti, hogy nem követelhető, hanem hogy nem lehet bírósági úton behajtani. De az önkéntes fizetés nincs kizárva, te pedig - sajna - pontosan ezt tetted.

Kár, hogy nem előbb kérdeztél, mert akkor azt tudtuk volna mondani, hogy nagy valószínűséggel elévült (a végrehajtáshoz való jog), így ne fizess. De most már...

monalisa1 # 2009.10.14. 15:36

A pénzintézettől kérni kell egy igazolást miszerint a tartozás időközben maradéktalanul rendezve lett - nehogy utólag egy másik ügyintéző esetleg másként "lássa" a dolgot...

Györgyi1982 # 2009.10.14. 16:21

Már kiállították az igazolást arról, hogy rendezve lett a tartozás. Azt nem tudom, hogy ki lehet-e kérni a papírokat, mert mi van akkor, ha az értesítő leveleket másnak (a férjemmel egyező nevű férfi) vette át? Szívesen megnézném, hogy hová, milyen címre szóltak azok a levelek! Akkor azokat nem lehet kézbesítettnek tekinteni, ha más címre küldik, és ott egy azonos nevű átveszi!? Ez így szabályos? - Gondolom nem. Azt nem tudja valaki, hogy van-e értesítési kötelezettsége a banknak, vagy a bank által megbízott behajtó cégnek? Dolgoztam közigazgatásban, ott is meg volt a menete, hogy miként, milyen határidőkkel kell értesíteni az ügyfeleket. Elképzelhető, hogy megtehetik, hogy éveken keresztül nem értesítik az ügyfelet? A behajtó cégnél azt is állították, hogy nem találták a címünket (közben költöztünk 3-szor.(Kekkh-nél át lett jelentve a lakcím) Érdekes 2001-ben meg megtalált a levél?
Mert ha azt nézzük, akkor 2001-ben jött az utolsó (és egyben első) levél hozzám, amit én, vagy bármely családtagom vett át.

Köszi

Kacsa1111 # 2009.10.16. 16:07

Kedves Györgyi1982,

ha tényleg tartoztál, és kifizetted, akkor már nem sok mindent tudsz csinálni.
maximum az összegen rugózhatsz, hogy tényleg ennyi gyűlt-e fel a hosszú évek alatt...


Kacsa11

Cartier17 # 2009.11.06. 19:01

Sziasztok!
Tanácsra lenne szükségem.

Van két autom mondjuk amire a bank szerint fennmarado hátralék 2.000.000 illetve 4.000.000
Mi van akkor ha a banknak nem fizetem ezt vagy azt(csak az egyik esetet "dobnám" vissza).

akkor gondolom az autót eladják x összegért és a fennmaradó részt követelik a 2 vagy 4 miliós autóból..ez eddig tiszta sor gondolom..

De az apeh is belép a képbe és gondolom megnézik a múltamat hogy miből van nekem pénzem miből tudtam fizetni a havi csekkeket stb...
Ha nem tudok semmit felmutatni, tehát nincs bejelentet munkám stb...akkor mire számíthatok egy vagyonosodási vizsgálat végeként?

Köszönöm ha tudtok válaszolni nekem az orphelines17@yahoo.com-ra

végrehajtó1 # 2009.11.06. 19:21

Írd meg még 20helyre...

Ilona73 # 2009.11.11. 10:47

Tisztelt Szakértők!

A segítségetekre lenne szükségem! A történetem lényege: Édesanyám halála előtt megvásároltam a testvérem örökrészét, (Anyukánk lakásának a felét). A testvérem ezek után megkérte Anyukánkat, hogy vegyen fel neki egy hitelt, ami megtörtént. Anyukánk haláláig nem volt gond ezzel. A hagyatéki tárgyaláson miután az örökrész kifizetéséről volt ugyan szerződésünk és a teljesítésről is megvannak a papírjaim, de a földhivatalnál bejelentve nem lett, a Testvérem "lemondott az én javamra" az örökölt lakás ráeső részéről. A hitelt is elismerte, hogy az Ő tartozása. De miután a nevén semmilyen ingatlan nincs, (még az autója is az élettársa nevén van) mégis belekeveredtem ebbe a hitelbe, mint a jelzálog alapját képező lakás tulajdonosa. Sajnos a törlesztőrészleteket nem fizetik. A banktól aranyos telefonhívásokat, SMS-eket, leveleket én kapok. A legutóbbi levélben az szerepelt, hogy a tartozást fizessem ki 8 napon belül, vagy a bank követelheti a hitel teljes kifizetését, és érvényesítheti követeléseit, ja, és ha már be lett fizetve a tartozás, akkor tekintsem semmisnek a levelet. A testvérem, ha felhívom, mindig azt mondja, hogy már befizették. Berohantam a bankba, de ott gyakorlatilag nem foglalkoznak velem azzal a kifogással, hogy semmi közöm a számlához. Nem az én nevemen van, tehát semmi közöm hozzá. Hogy van ez, hogy felszólítás az jár, tájékoztatás a törlesztőrészletek befizetéséről az nem??? Egyébként is rengeteg tartozást halmoztak fel a testvéremék nekem, amikbe már kezdek belefulladni és ezek mellett tényleg nem tudok még hitelt is törleszteni. Szóval hogyan szabadulhatnék ebből a nyomorult helyzetbő? Attól a hiteltől, amihez soha semmi közöm nem volt? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Ilona73 # 2009.11.11. 10:48

Tisztelt Szakértők!

A segítségetekre lenne szükségem! A történetem lényege: Édesanyám halála előtt megvásároltam a testvérem örökrészét, (Anyukánk lakásának a felét). A testvérem ezek után megkérte Anyukánkat, hogy vegyen fel neki egy hitelt, ami megtörtént. Anyukánk haláláig nem volt gond ezzel. A hagyatéki tárgyaláson miután az örökrész kifizetéséről volt ugyan szerződésünk és a teljesítésről is megvannak a papírjaim, de a földhivatalnál bejelentve nem lett, a Testvérem "lemondott az én javamra" az örökölt lakás ráeső részéről. A hitelt is elismerte, hogy az Ő tartozása. De miután a nevén semmilyen ingatlan nincs, (még az autója is az élettársa nevén van) mégis belekeveredtem ebbe a hitelbe, mint a jelzálog alapját képező lakás tulajdonosa. Sajnos a törlesztőrészleteket nem fizetik. A banktól aranyos telefonhívásokat, SMS-eket, leveleket én kapok. A legutóbbi levélben az szerepelt, hogy a tartozást fizessem ki 8 napon belül, vagy a bank követelheti a hitel teljes kifizetését, és érvényesítheti követeléseit, ja, és ha már be lett fizetve a tartozás, akkor tekintsem semmisnek a levelet. A testvérem, ha felhívom, mindig azt mondja, hogy már befizették. Berohantam a bankba, de ott gyakorlatilag nem foglalkoznak velem azzal a kifogással, hogy semmi közöm a számlához. Nem az én nevemen van, tehát semmi közöm hozzá. Hogy van ez, hogy felszólítás az jár, tájékoztatás a törlesztőrészletek befizetéséről az nem??? Egyébként is rengeteg tartozást halmoztak fel a testvéremék nekem, amikbe már kezdek belefulladni és ezek mellett tényleg nem tudok még hitelt is törleszteni. Szóval hogyan szabadulhatnék ebből a nyomorult helyzetbő? Attól a hiteltől, amihez soha semmi közöm nem volt? Előre is köszönöm a segítségeteket!

kadaj01 # 2009.11.11. 12:11

Ha anyukád a saját nevére vette fel a hitelt a saját ingatlanjára jelzálogként, és az ingatlant most te örökölted, akkor a hitelt is te öröklöd, hiába adta oda a pénzt a testvérednek, és hiába van erről papírod, a felvett pénzel bárki azt csinál amit akar.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.11. 12:17

Az indoklásod téves, de a konklúzió helyes. Ilyen is van.

Ilona73 # 2009.11.11. 13:35

Tisztelt Szakértők!

Elnézéseteket kérem, amiért visszakérdezek, de sajnos nem vagyok jogi ügyekben járatos és nem értem a válaszotokat. A testvérem a banknál is vállalta a hitel visszafizetését, így az ominózus hitelszámla az Ő nevén van, tehát valóban nincs hozzá sok közöm. Azt mondják, pont ezért nem kaphatok felvilágosítást. Engem csak akkor értesítenek, ha valami nincs befizetve. De mégis honnan tudhatom, hogy hol tartanak a befizetéssel, ha nem kaphatok tájékoztatást ezzel kapcsolatban??? Vagy üljek ölbe tett kézzel és várjam, hogy elárverezik a lakást akár a tudtom nélkül??? Mit tegyek??? Legyetek szívesek segítsetek!

nandy # 2009.11.12. 10:15

Te nem vagy sem kezes, sem adóstárs ezek szerint. "Csak" az általad birtokolt ingatlan a hitel fedezete.

Annak azért utána kellene járni, hogy vajon az egész ingatlanra jegyezték be a jelzálogot, vagy csak az ingatlan egy részére?

Ilona73 # 2009.11.12. 16:57

Köszönöm szépen a tanácsot! Utánajárok.

sunbaluka # 2009.11.21. 16:28

Tisztelt Fórumozók!
Elég nagy bajban vagyok! Belekerültem 1 hitelcsapdába amiből csak 1 kiút van ha bedől az összes hitelem és hagyok veszni mindent. 140ezer a fizetésem a feleségem gyede 82ezer+26e családi.Ezt szinte 1az1ben megy a bankoknak. Azért vettem fel ujabb hiteleket hogy tudjam törleszteni a többit. De bedőlni készül a kártyavár. A kérdés az: van a nevemen 1 lakás amiben édesanyám él haszonélvezettel. Ha nem jelzálogosak a hitelek akkor is elárverezhetik a lakás a feje felül? Kerülhetek börtönbe a hitelek miatt? Van a nevemen 2 autó 1lizinges 1 hiteles azokat is viszi a behajtó? A lakásból is mindent elvihet? Mi van akkor ha a anyukám lakását átiratom Őrá. A lakáson nincs jelzálog nem fedezet semmire! Légyszives adjatok tanácsot mit tegyek. Előre is nagyon köszönöm!

végrehajtó1 # 2009.11.21. 16:38

van a nevemen 1 lakás amiben édesanyám él haszonélvezettel. Ha nem jelzálogosak a hitelek akkor is elárverezhetik a lakás a feje felül?

Igen de a mama marad benne haszonélvezettel

Kerülhetek börtönbe a hitelek miatt?

nem

Van a nevemen 2 autó 1lizinges 1 hiteles azokat is viszi a behajtó?

Csak a hitelest

A lakásból is mindent elvihet?

Ami a tied vagy közös vagyon azt igen.Kivéve a vh alol mentesítetteket

Mi van akkor ha a anyukám lakását átiratom Őrá

Ha közeli hozzátartozónak ajándékozod akkor az ingyenességet és a roszhiszemüséget vélelmezni kell.
Javaslom ne a közeli hozzátartozónak.(ptk)

sunbaluka # 2009.11.21. 16:44

Mi van akkor ha a feleségemtől elválok és mindenről lemondok a javára abiróságon. Akkor is vihetnek mindent? a hitelek csak az én nevemen vannak a feleségem nem kezes sehol sem. Az ő gyedéből is vonhatnak? Mennyit? És ha most iratom át a lakást amig még nincs se felszólitás se végrehajtás akkor is rosszhiszemü? Köszönöm!

végrehajtó1 # 2009.11.21. 16:50

A válás jó ötlet.Csak gyorsan...

Az ő gyedéből is vonhatnak? Mennyit?

Gyedből nem vonhatnak.De ő ha elvált nem felel a te tartozásodért ha elötte nem volt adóstárs.

És ha most iratom át a lakást amig még nincs se felszólitás se végrehajtás akkor is rosszhiszemü?

Én inkább nem közelihozzátartozót javaslok...

De így még akkor ott marad a fizetésed...

sunbaluka # 2009.11.21. 16:53

Na alakul a dolog. A fizetésem 140 ezer abból csak a felét vihetik ugye. Mitől függ a levonás mértéke? Kb12misi az össz tartozás? Akkor lehet hogy 25évig vonják?

sunbaluka # 2009.11.21. 16:57

Ja és ha elválunk akkor fizetek gyerektartást azt a behajtáson kivül vonják vagy azon kivül. Tehát 140-40(Tartás) -50%? Vagy hogyan?

végrehajtó1 # 2009.11.21. 17:02

VÉGREHAJTÁS MUNKABÉRRE ÉS EGYÉB JÁRANDÓSÁGRA

58. § (1) Ha az adós a végrehajtó helyszíni eljárása alkalmával, illetőleg a végrehajtható okirat postai kézbesítésétől számított 15 napon belül nem fizette meg a tartozását, a végrehajtó az adós munkabérét [7. § (1) bek.] letiltja, és ilyen módon lefoglalja.Pénzkövetelés végrehajtásának szabályai|3Munkabérbol végrehajtói letiltása követelésnek|3Letiltása (végrehajtói) követelésnek munkabérbol|3
(2) A letiltásban a végrehajtó felhívja az adós munkáltatóját [24. § (2) bek.], hogy az adós munkabéréből a letiltásban feltüntetett összeget vonja le, és - a felhívásnak megfelelően - fizesse ki a végrehajtást kérőnek, illetőleg kivételesen utalja át a végrehajtói letéti vagy más számlára.
(3) A végrehajtó a letiltást megküldi a munkáltatónak és a feleknek.
(4) A tartásdíj behajtására irányuló letiltást az (1) bekezdésben említett határnap, illetőleg határidő letelte után 3 napon belül ki kell bocsátani.
59. § A munkabérre vezetett végrehajtás hatálya újabb letiltás nélkül kiterjed arra a munkabérre is, amelyet az adós - a munkáltató megváltozása esetén - az új munkáltatótól kap.
60. § (1) A végrehajtó a munkáltatónál - szükség esetén a 33. § alkalmazásával - a helyszínen is ellenőrizheti, hogy a munkabérre vezetett végrehajtás szabályait a munkáltató megtartja-e.120
(2) A munkáltató az (1) bekezdés szerinti eljárás során köteles biztosítani a végrehajtó részére a munkahely területére vagy az ügyintézés helyszínére történő belépést és a munkáltatónak az adósra vonatkozó személyi nyilvántartásába, valamint az adós munkabérére, és a letiltás foganatosítására vonatkozó iratokba történő betekintést.
A levonás közös szabályailevonás közös szabályai (végrehajtás munkabérre és egyéb járandóságra)|3
61. § (1) A végrehajtás során a munkabérből történő levonásnál azt az összeget kell alapul venni, amely a munkabért terhelő, abból a külön jogszabály szerint levonással teljesítendő adónak (adóelőlegnek), egészségbiztosítási és nyugdíjjáruléknak, magánnyugdíj-pénztári tagdíjnak, továbbá egyéb járuléknak a levonása után fennmarad.Levonás munkabérbol|3Munkabérbol történo levonás szabályai|3121
(2) Az (1) bekezdés szerint csökkentett összegből - e törvényben foglalt részletes szabályok szerint - általában legfeljebb 33%-ot, kivételesen legfeljebb 50%-ot lehet levonni.
62. § (1) A 61. § szerinti levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj [27. § a) pont] legalacsonyabb összegének. Ez a mentesség nem áll fenn a gyermektartásdíj és a szüléssel járó költség (a továbbiakban: gyermektartásdíj) végrehajtása esetén.
(2) Ha az adós több munkáltatótól kap munkabért, az (1) bekezdés szerinti mentesség őt abból a munkabérből illeti meg, amelyet elsőként tiltottak le.
(3) Ha az adós ugyanattól a munkáltatótól egyidejűleg több jogcímen kap munkabért, ezeket az (1) bekezdés szerinti mentesség szempontjából összevontan kell figyelembe venni.
63. § A 61. § szerinti levonás után fennmaradó összegből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely meghaladja az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét.
Levonási sorrendlevonási sorrend (végrehajtás munkabérre és egyéb járandóságra)|3
64. § (1) Az adóssal szemben fennálló több követelést a munkabérből a 165. §-ban megállapított sorrendben, a 164-167. §-nak megfelelően kell levonni.122
(2) A 165. § ugyanazon pontja alá eső több követelés egymás közötti sorrendjét aszerint kell megállapítani, hogy az egyes követelésekre vonatkozó letiltások (a levonás alapjául szolgáló okiratok) közül melyik érkezett előbb a munkáltatóhoz.
(3) A bíróság a (2) bekezdéstől eltérően elrendelheti, hogy a 165. § a)-e) pontjai közül ugyanazon pont alá eső több követelést arányosan kell kielégíteni.
Levonás a munkavállalói munkabérbőllevonás a munkavállalói munkabérből (végrehajtás munkabérre és egyéb járandóságra)|3
65. § (1) A munkaviszony alapján kapott munkabérből (a továbbiakban: munkavállalói munkabér) legfeljebb 33%-ot lehet levonni.Tartásdíj levonása munkabérbol illetve egyéb járandóságból|3
(2) A levonás a munkavállalói munkabérnek legfeljebb 50%-áig terjedhet az alábbi követelések fejében:

  1. tartásdíj (14. §),
  2. az adóssal szemben fennálló munkavállalói munkabér követelés,
  3. jogalap nélkül felvett munkavállalói munkabér és társadalombiztosítási ellátás.

(3) Több letiltás esetén a levonás a munkavállalói munkabérnek legfeljebb 50%-áig terjedhet.
(4) E § alkalmazása során a munkavállalói munkabérhez tartoznak a következő összegek is:

  1. a munkáltató által a munkavállaló részére a betegszabadságának idejére kifizetett összeg,
  2. a végkielégítés,
  3. a jutalom.

66. § A 65. § a következő járandóságok letiltása esetén is irányadó:

  1. a közszolgálati és a közalkalmazotti jogviszony, továbbá a szolgálati viszony alapján járó illetmény,
  2. a szövetkezeti tagot a munkaviszony jellegű jogviszony alapján megillető munkadíj,
  3. az alkotó- és munkaközösségi tag jövedelme,
  4. a tudományos továbbképzési ösztöndíjasnak a munkabér jellegű ösztöndíja,
  5. bármely személynek a munkájából eredő olyan díjazása, juttatása, követelése, amelyet valamely szervtől vagy személytől rendszeresen, időszakonként visszatérően kap.

Levonás a nyugdíjból

Azt hogy menni ideig vonják azt nem lehet tudni.Függ attól is hogy mennyit fogsz keresni.

végrehajtó1 # 2009.11.21. 17:06

Ja és ha elválunk akkor fizetek gyerektartást azt a behajtáson kivül vonják vagy azon kivül. Tehát 140–40(Tartás) –50%? Vagy hogyan?

Nem tudom hány gyermek van.
De a gyerektartást birói letíltással kérje a z ex nejed.Így nem kell végrehajtó és gyorsabb.Ha három gyerek van akkor a max 50% -t lehet tiltani.

sunbaluka # 2009.11.21. 17:13

2 gyerek van de csak 1 közös! Köszönöm a teljeskörü tájékoztatást. Most ha jól értelmeztem akkor ha a gyerektartási levonás előbb ér be a munkahelyre mint a hitelek miatti levonás akkor csak a fennmaradó összegböl lehet levonni az 50%ot? Mondhatom azt hogy 40 legyen a tartásdij? Tehát 140-40a gyerektartás akkor csak a 100 felét vihetik el? Bocsánat hogy ennyit kérdezek de egyáltalán nem mindegy! KÖSZÖNÖM!

végrehajtó1 # 2009.11.21. 17:19

Most ha jól értelmeztem akkor ha a gyerektartási levonás előbb ér be a munkahelyre mint a hitelek miatti levonás akkor csak a fennmaradó összegböl lehet levonni az 50%ot?

Ha elöbb "ér be" mint a hitelek miatti tart. akkor a a maradékot viheti a bank majd 50%-ig.

Mondhatom azt hogy 40 legyen a tartásdij?

Te nem a de a nejed igen ha a bíróság is elfogadja.

Tehát 140–40a gyerektartás akkor csak a 100 felét vihetik el?

Nem! A nettó 140.000-nek a 50%-a lehet maximum a gyerektari és a banki letíltás.Azaz 70.000.

sunbaluka # 2009.11.21. 17:29

akkor a behajtó csak 30at tud behajtani havonta? +elviszi az értékes tárgyakat a lakásból? be kell engednem?

sunbaluka # 2009.11.21. 17:41

Hányszor jöhet a végrehajtó? Többször is tiszteletét teheti ha több bankkal voltam kapcsoltban? Köszönöm.