Sürgős kérdés(ek).


Sütike0531 # 2008.03.17. 19:04

Elnézést:(
A történet ugy van hogy öcsém elöször is eltulajdonitott egy motort a motor vissza került de visszont 110 ezer ft-os kár kelettkezett benne!!És ezt követöen gondolom a sértett rendőrséghez illettve ügyvédhez fordult és kapta ezt a levelet amiben az áll hogy 8 napon belül fizesen!!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.17. 18:59

Jaj. Más jogcím a pénzbüntetésen kívül számodra nem is létezik? Ki lenne a jogosult?

Sütike0531 # 2008.03.17. 18:56

Onnan hogy a levélben az ált hogy 8 napon belül fizesen be 110 ezer ft-ot!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.17. 18:48

És miből gondolod, hogy ez pénzbüntetés?

Sütike0531 # 2008.03.17. 18:46

Postán kapot egy ügyvéd általi felszolitást hogy 8.napon belül fizesen!! De birósági végzés nincs!De a levélbe azis meg van emlitve amenyiben nincs fizetés birósághoz fordulnak!!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.17. 18:39

Kitől kapott pénzbüntetést a kiskorú testvéred?

Sütike0531 # 2008.03.17. 18:18

Segitséget szeretnék kérni!!!

Kiskorú testvérem pénbüntetést kapott!!
Azt szeretném meg tudni iylenkor kin tudják ezt behajtani ha betudják???

Előre is köszönöm

nandy # 2008.03.17. 14:59

Talán a moderátornak kellene szólni, hogy intézkedjen. A provokátoroknak szinte mindenhol kitiltás a jutalma.

Titokzatos Násztya # 2008.03.17. 13:45

Helló!

Hogy érthető legyen az, hogy a kérdés miből adódik, ezért leírnám a kérdés alapjait.

Van egy provokatív fórumozó, nem ezen a fórumon, hanem egy másik fórumon, aki egyre több másik fórumozóval keveredik vitába, és hát páran szeretnék tudni ki is ő.

Azonban akadt egy olyan fórum olvasó, aki személyesen is ismeri a provokatív fórumozót, tudja a nevét, címét, tudja, hogy hogy néz ki (fényképe nincs róla), szóval a lényegesebb adatokat, és az a kérdése, amit rajtam keresztül tenne fel nektek, hogy a fórumon szabad e megmondania a nevét, és pl a helységet megneveznie ahol lakik.

Illetve jogilag ugyanaz vonatkozna PÜ-re vagy nyilvánosan a fórumra?
Természetesen mindez csak kérdés, feltételes módban.

Breki # 2008.03.12. 08:29

Hi
Kerdesem a kovetkezo lenne:
Telefonos ugyfelszolgalatok eseteben manapsag teljesen bevett szokas hogy rogzitik a beszelgetest. Kerhetem e a folytatott beszelgetesek masolatat, vagy csak ok hasznalhatjak fel ellenem ha esetleg szukseguk lenne ra. Nyilvan itt eppen az ellenkezoje lenne, en tudnam vele bizonyitani az igazamat.
Breki

MolnarEfArpad # 2008.03.05. 10:39

Milyen módon lehet részletes feljelentést tenni az Ügyvédi Kamaránál olyan ügyvéd ellen, aki kirendelt "védőként" vádbeszédet mond a "védence" ellen, mert az ügyet államtitokká nyilvánították, és ezért a nyomozóktól az NBH-ügynökökig és az ügyészeken át a bírókig és "szakértőkig" bezárólag mindenki azt hiszi, hogy bármit megtehet? Olyan jogsértések esetében, mint pl. az, hogy az ügyvéd, aki először találkozik a "védencével", még arra sem hajlandó, hogy egy perces négyszemközti megbeszélést folytasson, hiszen a hamisan vádoló és elmarasztaló határozatot hozott veérügyész előtt álláspontja szerint abszolúte nincs semmi, amit ne lehetne nyíltan megtárgyalni.

Milyen jogorvoslati lehetőségek vannak tehát olyan esetekben az ügyvéd további praxisbeli összes tevékenységeiből való teljesés maradéktalan eliminálására, amikor az ügyvéd sokkal inkább nevezhető vádlónak és ügyésznek - ráadásul a legszélsőségesebb koncepciós pereket idéző stílusban és kifejezőeszközökkel - még a hivatalosan megbízott ügyészhez képest is?

Köszönettel Molnár F. Árpád
http://hirhatter.t35.com
azoknezo@citromail.hu

Traffic # 2008.03.04. 18:48

Kedves KBS!
A járművezetéstől eltiltás mellékbüntetés nem vezetői engedélyhez kötött, azaz azt is el lehet tiltani a vezetéstől, aki nem rendelkezik semmilyen engedéllyel. Az eltiltás időtartama alatt jogosítványt nem szerezhet.

T. H3ll!

Engedély nélküli vezetés szabálysértésért felelősségre fognak vonni, mivel a baleset időpontjában nem rendelkeztél a jármű vezetéséhez szükséges vezetői engedéllyel. Megbüntetnek a baleset okozásáért is.
A büntetés mértéke, az eljárás menete attól függ, hogy szabálysértési vagy bűncselekményi értékre voltál ittas. Ha megtudod az eredményt, jelezd az ittas vezetés topikban és akkor részletesen tájékoztatlak a továbbiakról.
A jogosítványt megszerezheted még, az időbe belefér. Hamarabb meglesz, minthogy eltiltsanak a vezetéstől. Viszont: ha már van vezetői engedélyed és 6 hónapot meghaladó időtartamra tiltanak el, akkor utánképzésre kell menned. Ha még nincs és nem lesz a döntéskor vezetői engedélyed, akkor utánképzésre nem kötelezhetnek. Vigyázni kell azonban arra, hogy ne olyan sok idő teljen el (az eltiltás időtartama hosszú), hogy mindenből újra kelljen vizsgáznod.

boltosgyerek # 2008.03.03. 19:17

Orvosi segítséget kellene kérni. Az alkoholizmus komoly betegség.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.03. 17:50

Vagy úgy...

H3ll # 2008.03.03. 17:46

Igen, azt mondta a biztosúr hogy 1-2 évig biztos hogy nem kell jogosítványon gondolkozni. Már csak 15 óra városi vezetés volt vissza :(

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.03. 13:57

Eltiltás? Annak, akinek nincs jogosítványa?

H3ll # 2008.03.03. 13:16

Sziasztok!

Szombaton balesetünk volt, ittas vezetés, jogosítvány nélkül sikerült belehajtanunk egy villanyoszlopba. Személyi sérülés szerencsére nem történt. Miután a rendőrök megkezdték az intézkedést a központi kapitányságra vittek ott felvették a jegyzőkönyvet és kiengedtek. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

  • Milyen bírságra számíthatok?
  • Mennyi eltiltásra?
  • És mi az eljárás menete?

Válaszokat előre is köszönöm

Főlökött # 2008.03.02. 16:01

Tisztelettel

Ennyi info bírtokában, a válaszom nem. Max részletfizetést kérjünk és letudtuk a dolgot.

Nem vázolom a lehetőségeket, mert hosszadalmas lenne, s mind vélelmezésen alapulna. Én lennék ebben a pozícióban, letudnám a kiszabott büntit és letudva az egész, tovább nincs rá gond.
További eljárás során, akármi is lehetséges, akármilyen költségekkel. Attól függ mit indítványozunk, Bíró mit határoz. Képlékeny a dolog és ennek vastagon ki lennénk téve.

---------------
  • Lökedelem
famo70 # 2008.03.02. 08:33

Sziasztok! Tudna esetleg valaki nekem is segíteni, ugyanis nagy dillemába vagyok. Szeptemberben volt egy balesetem ahol nem adtam meg a jobbkezet. Az első végzés decemberben jött meg ahol is a pénzbírságot 50e forintban állapították meg és három hónapra bevonják a jogosítványomat. Én ez ellen kifogást nyújtottam be és a napokban kaptam meg a következő végzést ahol a vezetéstől való eltiltás időtartamát mérsékelték két hónapra. A kérdésem az lenne, mivel fellebezni nem lehet, érdemes-e tárgyalást kérni az ügyben és ha igen mennyi a perköltség? Megéri-e egyáltalán tárgyalást kérni?

*proxenos* # 2008.02.25. 22:11

Köszönöm a tippeket, igyekszem hasznosan kamatoztatni, egyébként nem vádlott vagyok, csak szivességből pátyolgatom egy ismerős ügyét a nyomozás alatt, csak épp nem szoktam büntetőzni és közel s távol mindenki cégjoggal foglalkozik a környezetemben.

Szóval köszönöm a segítséget.
Üdv, Proxenos

Főlökött # 2008.02.24. 17:26

Tisztelettel

Mona - Más országok - más törvények - szokások. Lopóka ( általad említett-érdemei elismerése képp jobb kezétől megfosztva ), max szívószállal fogyasztja a tejbepapit-rántotthusit ( de azt nehézkesen ) utána :)))))
Érdekes lenne a hőnáhított-ajnározott amcsi törvényeket átvenni, pl. magánterület, magánbirtok védelme tárgyában. Tetszene számomra a betörő barátunk hátsó részében sörétcsoportot elhelyezni, "áldott" tevékenysége során. Itthon büntetik, pedig kitüntetést érdemelne a sértett. De sorolhatnám......

Prox - egyet ne feledjünk, indítványunkra végrehajtott nyomozati cselekményen jelen lehetünk, arról értesítést kell kapnunk, mikor kerül végrehajtásra. Ott további indítványokat-kérdéseket is tehetünk, úgy is, hogy közben nem teszünk vallomást.
Az elutasító határozatot is megpanaszohatjuk, egy lépcsővel feljebb kerül, de nem garantált a végeredmény. Megvizsgálják és ismét elutasítják, vélelmezem.
Nekem is az a véleményem, aktívan vegyünk részt az eljárásban és minden nyilatkozatunk, melyet végiggondolva teszünk, ÍRÁSBAN ( jegyzőkönyvben ) rögzítésre kerüljön,l de csak az, más ne kerüljön bele, ezért olvassuk el, aláírás előtt ( ez a heppem ) !!!! Amiben nem vagyunk biztosak, a válaszban, nem kell reflektálni, annyi nyilatkozat legyen, későbbiekben kívánok erre nyilatkozni, felkészülten, mert felkészületlenül ért a kérdés.

----------------
  • Löki
Krisztián2006 # 2008.02.22. 17:20

T. proxenos!

Kérdésed összetett jellegű, ugyanis jelenleg gyanúsított vagy tehát a nyomozás eredményétől és az eljárás eredményességétől függ, hogy milyen minősített bcs.-ben emelnek vádat. Vagyis nem biztos, hogy az alapján már csak 5 év lesz a kiszabható legsúlyosabb ítélet. Vagy az elévülésre való hivatkozással megszüntetik az eljárást ellened. Amiről te beszélsz az a büntethetőséget kizáró ok- elévülés. Eljárást ettől függetlenül folytathatnak ellened.

Nem sok értelme van bárhová is fordulni, nekem az a meglátásom, hogy addig amíg nem küldi meg a nyomozó hatóság vádemelési javaslattal az ügyészségnek nem nagyon szoktak vele az ügyészségen foglalkozni. A nyomozás befejezését követően számíthatsz arra, hogy alaposabban átnézi egy ügyész az ügyet.

Addig természetesen tehetsz indítványokat és észrevételeket, amelyet javaslok is, hogy tegyél mert így lesz nyoma annak, hogy következetesen tagadsz és tiltakozol.

Ha mégis fordulni akarsz ennek ellenére valakihez akkor a Legfőbb Ügyészség Nyomozás Felügyeleti Főosztályához fordulj. De az esetleges döntésük csak közbenső lehet.

Remélem tudtam segíteni.

*proxenos* # 2008.02.22. 15:47

Kedves Fórumozók!

Ne haragudjatok de 18-án feltettem egy kérdést, esetleg tudna valaki válaszolni?

Köszönöm

monalisa1 # 2008.02.22. 09:37

No ezt én sem tudtam.

Szóval egyes helyeken/országokban "közveszélyes helyszín" esetén van hogy statáriumot hirdetnek ki, oszt mondhatni filléres akármi elszarkulása esetén is minden különösebb tárgyalási huzavona nélkül akár 8-10 év börtönnel sulytható az elkövető - nem semmi. Másfelé meg ellopsz egy tyúkot - max 1.500 Ft piaci érték -, levágják a jobb kézfejedet., egy életre megbélyegezett lettél, már csak azért is mert a közös együtt-étkezések alkalmavál - lévén mindenki kézzel nyúl a nagy tálba -, csakis a jobb (= tiszta) kézzel lehet venni. A bal kéz alapból másra használandó...

Kovács_Béla_Sándor # 2008.02.22. 08:16

mit jelent az hogy ,,Közveszély szinhelyén elkövetett kisértékü lopás.

Hogy 20 ezer forintnál kisebb értékű dolgot loptak el például egy épülettűz vagy árvíz helyszínén.