Sürgős kérdés(ek).


Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.10. 08:06

Nem sokat. Kérheted, hogy a lakóhelyed szerinti bíróság hallgasson meg mint megkeresett bíróság. De egyszer sem biztos, hogy helyt is adnak a kérelmednek. A tanúskodással járó költségeidet egyébként megtéritik.

cseppatengerben # 2008.07.10. 07:35

Sziasztok Fórumozók!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. Beidéztek tanúnak egy ügyben (lopott terméket vásároltam egy aukciós oldalon). A terméket tavaly év végén a rendőrség lefoglalta a lakásomban és azt mondták, hogy ha ott helyben tanúvallomást teszek, akkor a későbbiekben semmi dolgom sem lesz ez ügyben. Erre fel kaptam 2 hete egy ajánlott levelet, beidéztek tanúvallomást tenni. Namármost nekem se időm, se pénzem, se kedvem sincs elutazni a lakóhelyemtől 130 km-re lévő Bíróságra. Munkahelyem van, szabadságom ki van számolva, és nem akarok sem buszjegyre, sem a méregdrága benzinre költeni. Elég volt nekem, hogy buktam 30e Ft-t a lefoglalt termék miatt.

Mit tudok tenni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv.: csepp

atttillla # 2008.07.09. 15:17

Tisztelt Fórumozók!

2 8 napon túll gyógyuló súlyos testi sértésem után (az elsőre megrovást kaptam , a másodikat pedig -ami 2007-4-13.-án történt- elnapolták azzal az indokkal hogy az orvosszakértő válaszára várnak az esetleges maradandóság kérdéséről) történt velem 2 hete hogy disco után egy szabadtéri fürdőre mentem unokatestvéremmel és az egyik haverommal fürödtünk és egy kocsival a tóhoz jöt egy férfi (állitolag biztonsági őr) pisztollyal kiszált és fenyegetett bennünket hogy ne hangoskodjunk takarodjunk onnan klönben megöl közelebb mentünk hozzá és előkaptt valami fém tárgyat a másik kezével és el kezdett engem püfölni a bal vállamon (felső karomon) 4 cm mély izmot érő sebet okozott a csipőmön talált el és a kezemet ami hatására eltört az ujjam el tudtam lökni magamtol amire ő elesett bár nem hiszem hogy ebből szerezte volna sérülését de nem lehetetlen mert valami 8 naon belül gyógyulo sérüéseket szerzett a fején és a kocsiján valami 500 ezer forintos kár keletkezett amit biztos nem mi okoztunk. Baleseti;rendőrség;és azt vesszük észre társaimmal hogy minket akanak az előállitoba tenni. FURCSA Közlik velünk a nyomozók: sulyostesti sértés, garázdaság, ingatlan sértés és rongálás vádjával hallgat ki minket gyanusitottként és akkor megdöbbenek hogy is van ez? Meséli a nyomozó hogy bementünk a férfi tanyájára betörni az ablakon és rajtakapott minket a tulajdonos ezért összevertük őt és autóját baseball ütővel! És hogy elég hihető hisz ellenem folyik eljárás ilyen ügyben! Házkutatá
  • > semmi baseball ütő!! Ujjlenyomatvétel.

Na most a kérdésem amiért ellőktem magamtol és elesett felelősségre vonhatnak e a sérülése miatt?
A kocsián történt kár miatt bizonyiték hiányában felelőségre vonhatnak e és hogy egyáltalán mire számithatok ha a felfüggesztettemet megkapom szeptemberben(az elnapolt tárgyaláson) és ebből az ügyől kifolyólag ránk bizonyitanak OK nélkül bármit is?????

Válaszaitokat előre is Nagyon köszönöm!!!!

zozo73 # 2008.07.03. 10:42

Sziasztok!
Van egy autónk, amit a tulajdonos eladott valakinek, aki nem íratta át a nevére. Mi megvettük ettől a valakitől,de mi sem írattuk még át.A rendőrök megállítottak,kiderült, hogy az autót kivonták a forgalomból! Mi erről nem kaptunk semmilyen papírt, hiszen az a valaki akitől vettük nem adhatta le az adásvételit mert ugye még ő sem íratta a nevére az autót! Szabálysértési eljárás indult ellenem, szerintetek mire számíthatok?
Köszönöm a választ!

lollipop # 2008.07.02. 23:00

Nagyon köszönöm a segítéget és elnézést önmagam ismtétléséért. :S

monalisa1 # 2008.07.02. 22:29

Száz az Béla, csak a devizaárfolyam ide-oda.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.02. 22:27

Az akkor összesen már 300 euró. :))

monalisa1 # 2008.07.02. 22:27

Amennyiben bebizonyosodik ama papírosról, hogy hamis pénz - a rendőrség komolyan veszi a dolgot: berendelnek majd kihalhatásra. (Azt hogy mi lesz a további lépésük innen megmondani nem lehet.)

Te úgy kaptad (...), vagyis már nem tudod kitől-, mikor- és miért is, és maradj ennél.

lollipop # 2008.07.02. 21:02

Kedves Fórumozók!

A következő eset történt velem. Kaptam egy 100 euros papírpénzt (borravaló). Ez még tavaly történt és már nem emlékszem, hogy kitől. Most, hogy romlani kezdett az euro árfolyama, gondoltam elviszem beváltom. A pénztáros legnagyobb meglepetésemre hamisgyanúsnak találta és bevonta. Jegyzőkönyvet vett fel és tájékoztatott, hogy be kell küldenie az MNB-nek.
Kérdésem a következő: ha bebizonyosodik, hogy hamis a bankjegy, számíthatok-e bármilyen rendőrségi eljárásra személyem ellen vagy egyéb dologra (pl. házkutatás)? :(((
Nagyon szépen köszönöm a segítséget...

lollipop # 2008.07.02. 21:01

Kedves Fórumozók!

A következő eset történt velem. Kaptam egy 100 euros papírpénzt (borravaló). Ez még tavaly történt és már nem emlékszem, hogy kitől. Most, hogy romlani kezdett az euro árfolyama, gondoltam elviszem beváltom. A pénztáros legnagyobb meglepetésemre hamisgyanúsnak találta és bevonta. Jegyzőkönyvet vett fel és tájékoztatott, hogy be kell küldenie az MNB-nek.
Kérdésem a következő: ha bebizonyosodik, hogy hamis a bankjegy, számíthatok-e bármilyen rendőrségi eljárásra személyem ellen vagy egyéb dologra (pl. házkutatás)? :(((
Nagyon szépen köszönöm a segítséget...

lollipop # 2008.07.02. 21:00

Kedves Fórumozók!

A következő eset történt velem. Kaptam egy 100 euros papírpénzt (borravaló). Ez még tavaly történt és már nem emlékszem, hogy kitől. Most, hogy romlani kezdett az euro árfolyama, gondoltam elviszem beváltom. A pénztáros legnagyobb meglepetésemre hamisgyanúsnak találta és bevonta. Jegyzőkönyvet vett fel és tájékoztatott, hogy be kell küldenie az MNB-nek.
Kérdésem a következő: ha bebizonyosodik, hogy hamis a bankjegy, számíthatok-e bármilyen rendőrségi eljárásra személyem ellen vagy egyéb dologra (pl. házkutatás)? :(((
Nagyon szépen köszönöm a segítséget...

Goodwitch # 2008.07.02. 16:16

Milan24!

Az idegesség jogos. Lehet hűvös a vége. Keress ügyvédet, ő majd tájékoztat, hogy mi várható. Ennél többet nem lehet mondani, a teljes ügy ismerete nélkül. Pl. azt sem írtad, mi a vád, van-e csoportos elkövetés. Ki lopott, ki adott el és kit kaptak el.

Ja, és kést nem csak ajándékozni nem szabad, lopott kést eladni sem. Mindkettő rossz ómen a jövőre nézve!

GW


Goodwitch

Főlökött # 2008.07.02. 15:27

Tisztelettel

IÜ. szakértői vélemény, a mérvadó, mely szakértőt a nyomozó hatóság von be az eljárásba. Szakértő általi véleményt elénk terjeszti a hatóság, majd azt el lehet fogadni, vagy nem ( nyilatkozatunk alapján ). Ha nem, majd egy másik szakértő megerősíti, vagy cáfolja.

A sértetti állítás így módosulhat, sőt lehet, hogy nem is annyi, amennyi a károkozás.

--------------------
  • Lökött
Milan24 # 2008.06.26. 20:41

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, ami nagyon sürgős mer igen ideges vagyok. Törtét az, hogy késeket akartunk eladni, persze lopott, nagy értékű kések! Amikor a pénzről lett volna szó rendessen lekapcsoltak, letepertek minket a rendőrök! Namost feljelentés alapján 400ezerre jelentettek fel, hogy annyi a kár,és arról írtuk alá a jegyzőkönyvet is vagy mit! De most variál a sértett, hogy ez sokkal több!!! Mindenki bevalott mindent, a kihallgatáson nem volt semmi gond és haza is engedtek! Nagyon félek attól, hogy a végkifejlet az lesz, hogy lecsuknak minket! Mi a maximum amire számíthatunk??? Nagyon sürgős lenne. A válaszokat előre is nagyon köszönöm!

lajoska32 # 2008.06.26. 12:01

Hamis a baba.Katonáéknál kell érettségi,akinek nincs röpül,ha már volt egy minek mellé még egy?Régebben valahol Pesten elvégezhették gyorstalpalón kb 3 hó alatt,meg vannak esti iskolák.Sose késő.De azt hiszem 2003-ig be kellett mutatni az érettségit-erről így lecsúszott.

almaata # 2008.06.26. 10:47

a füves cigis srác hacsak nem derül ki hogy továbbadta a cuccot valszeg kap egy megrovást oszt jónapot. saját példa, még a "fiuk" kormányzása idején ez volt a gyakorlat.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.26. 09:53

A bűncselekmények elévülnek. Adott esetben - ha közokirathamisitásról van szó - az elévülés a felhasználástól kezdődik, az ideje pedig szerintem 3 év.

sienet # 2008.06.26. 09:27

Tisztelt Kovács Béla Sándor!!!

Információt szeretnék kérni van e elévülési ideje a a hamis érettségi bizonyitványnak amit a fiam 1997-ben vásárolt

Sienet

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.25. 16:45

Ahogyan Mohos doktor mondja: a büntető eljárás akár pénzbüntetéssel is zárulhat, de ha a parancsnoknak rossz napja van, akkor el is bocsáthatják a szolgálatból. (Vagy hogy mondják ezt fegyvereséknél.)

sienet # 2008.06.25. 16:26

Tisztelt Dr Mohos Gábor!!!

Ebben a munkajogi következményben az a baj,hogy hivatalból feljelentést kell tenni az alakulatnak a Katonai ügyészségre ahol gondolom nem igazán fogják kedvezöen elbirálni a dolgot

Sienet

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.25. 16:18

Sokkal fontosabb kérdés, hogy a munkajogi következménye ellen milyen érvet tud felhozni.

sienet # 2008.06.25. 16:18

Tisztelt Kovács Béla Sándor!!!

A leirásomban a lényeg,hogy lebukott ebben az esetben milyen büntetési tételre számithat?

Sienet

Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.25. 16:09

Látok némi ellentmondást a tényállásban. Nem használta fel - de lebukott vele...

sienet # 2008.06.25. 15:35

Üdvözletem!!!

Segitséget és információt szeretnék kérni egy olyan ügyben a fiam bevitt a munkahelyére egy hamis érettségi bizonyitványt amivel lebukott Honvédségnél dolgozik igazából semmi elönye ebből nem származott mert az előirt iskolai végzettséga amugy is hivatalosan megvolt igazából az iratot nem használta fel tájékoztatna körübelül ez milyen büntetési tétellel jár esetleg meguszhatja pénzbirsággal?1997be vásárolta a bizonyitványt

Köszönettel:Sienet

Sebastian # 2008.06.25. 09:32

Kedves Kovács Béla Sándor!

Köszönöm szépen a választ!