Rokkantnyugdíj


n.veronika12 # 2011.06.09. 10:13

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődnék, milyen tapasztalatok vannak a munkaügyi bíróság előtti felülvizsgálat során?
Édesanyámnak 2011. márciusában kellett menni felülvizsgálatra. I. fokú bizottság a korábbi 67,5 %-ot visszaminősítette, Győrben, II. fokon szintén 40 %-ot kapott. A határozat még nem érkezett meg, de a NYUFIG-tól kapott határozat szerint rokkant nyugdíját június elejétől megvonták.
Kérdezem érdemes-e fellebbezni az illetékes munkaügyi bírósághoz, vagy ők is helyben hagyják a nyugdíj-igazgatóság határozatát? mi a tapasztalat a munkaügyi bíróságok vonatkozásában? A jelenlegi munkaerőpiaci álláslehetőségek egyikét sem tudja betölteni, mert vagy nincs megfelelő iskolai végzettsége, vagy betegségei folytán nem tudja elvégezni a munkát.

mami3 # 2011.06.10. 17:28

Szép jó estét!

27 éves korom óta vagyok rokkant nyugdíjas! Előszőr III.-as csoportba, majd 1992-ben állapotrosszabbodás miatt át tettek II.-es csoportos véglegesített rokkantnyugdíjassá! Kérdésem: mire számíthatok az új nyugdíj tőrvény alapján? Most 55 éves vagyok! Várom válaszukat!

Köszönettel: Rácz Sándorné

monos # 2011.06.14. 12:37

Tisztelt Fórumozók!

Segítségüket szeretném kérni az alábbi esetben.
Egy ismerősöm 42 évesen rokkantnyugdíjas lett, nyugdíja nem fedezi kiadásait és nincsen rokona, barátja, aki segítené őt anyagilag. Szeretne életjáradéki szerződést kötni lakóingatlana fejében. Több pénzügyi intézményt kerestünk meg, akik vállalnak életjáradékot, de sajnos mindenhol elutasítottak, mondván, hogy nem érte el a nyugdíjkorhatárt. Sőt! Van olyan magán cég, aki deklaráltan csak 70. életév betöltésétől vállal járadék szolgáltatást.
Mit tud tenni egy 40 év feletti rokkantnyugdíjas, aki személyes gondoskodást nem igényel és szeretne saját lakásában élete hátralévő éveiben adósságok és tartozás nélkül élni? Aki nem szeretné, hogy lakását elárverezzék? Aki nem ingyen kérne segítséget, aki felajánlaná lakóingatlanát?
Ennyire kockázatos rokkantnyugdíjassal életjáradéki szerződést kötni? Nem térül meg a "befektetés".
Kérem, ha tud valaki segíteni információkkal, segítsen.
Köszönöm

Karesz42 # 2011.08.24. 11:35

Tisztelt Monalisa1!
Arra szeretnék választ kapni,hogy feleségemnek I.fokon elvették a járadékát(50%) volt eddig.Megfellebeztük,II.fokon jóváhagyták az I.fok döntését.Most kaptunk egy levelet,hogy fizessen vissza 108.000Ft jogtalanul felvett járadékot.Miért?Ha fellebeztünk,nem jár tovább a járadék az I.fok határozata után?
Munkaügyi Bírósághoz akartunk fordulni,de időközben körházba került(epilepszia),1 hétkezelés után hazaengedték.1 nap múlva ismét bekerült,mert összeszedett valami fertőzést,és nem tudott lábra állni több mint 1 hétig.Időközben kicsúszott a fellebezési időből.Mit tehetünk?
Köszönjük a választ.
Üdv:Karesz

skorpió13 # 2011.08.24. 14:39
Georgina2 # 2011.08.24. 17:35

Karesz 42!

Nem vagyok Jogász de én is megfordultam a
Bíróságon.Igazságügyi szakértőt kértem a Rokkantság megállapításához.Fellebbeztem a II.fokú bizottság döntése miatt .Az Igazságügyi szakértő is jóvá hagyta a II.fok döntését ,így a Bíróság is.

A 108 000 Ft járadék az akkor megállapított rokkantság mértékének megfelelő összegű járandóság.Nem kérhetik vissza.Meg kell fellebbezni.Jóvá hagyhatja a Bíróság az I.fok és II.fokú bizottság döntését ,de nem kérhetik vissza a pénzt.Igazságügyi szakértőt kell kérni.

atus71 # 2011.08.25. 17:44

2010 szeptemberébem 60 százalékos rokkantságot kaptam, most lesz a soros felülvizsgálatom, volt valaki hasonló helyzetben, 39 éves vagyok ,a mostani beutalóm szerint munkaképtelen.Van olyan akinek a soros lépést egy évre adták meg, kérem irjon.

Petike2003 # 2011.12.27. 08:15

Kedves Szakértők!
Apukám porckorongsérvvel 1 éve táppénzen van, a háziorvosa elindította a leszázalékolását, de azt nem tudja!!!, hogy ezután is betegállományban tarthatja-e őt (azt mondta neki ma reggel, hogy mi nézzünk utána!!!!).
Tudnak nekünk erre válaszolni?
Előre is nagyon köszönjük!
Üdv
Julcsi

gjanosz # 2011.12.27. 09:53

Petike2003 !

A "Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék"
fórumon kérdezd meg.

gattaga # 2011.12.27. 11:10

Petike2003

A táppénz időtartama egy év lehet.Utánna ugynevezett passzív táppénz folyósítása lehetséges.
A passzív táppénz jövőre megszünik mint fogalom.
A háziorvosnak ezt tudnia kell!!!!


By
gattaga

Petike2003 # 2011.12.27. 16:01

Kedves gattaga és gianosz!
Köszönjük szépen!

Böbe83 # 2012.01.01. 16:13

Tisztelt Szakértők!

Édesapám 2004-ben elhunyt rokkantnyugdíjasként. 2005-től édesanyám is rokkantnyugdíjas lett. (Idén 56 éves lesz). Édesapám után kap özvegyi nyugdíjat. Azt szeretném tudni, ezt el fogja e veszíteni?
Előre is köszönöm!

ojoco # 2012.01.28. 05:47

Tisztelt Jogi Fórum.

Arra lennék kíváncsi hogy az 1995-en Igazság Ügyi orvos szakértői vélemény alapján 50%-os rokkantnak nyílvánítottak amit Bírósági végzés megerősített.Most ujra kell menni orvosi vizsgálatra,elvehetik e az 50%-ot?
Tisztelettel.ojoco

migabi # 2012.02.20. 09:40

Üdv!
Édesanyám 56 éves 2011 februárjában volt I fokú bizotságnál,és ott elvették tőle a 67% aztán fellebbezés után júliusban a II fok visszaadta 2014 júliusig!Most ugye kérnie kell a felülvizsgálatát!
De akkor ugye nem fogja az I fok felülbírálni a II fok 2014 júliusig érvényes határozatát?
Köszönöm.

gjanosz # 2012.02.21. 18:50

Migabi !

Az Édesanyádnak valószínű rehabilitásciós járadékot állapítottak meg 2014-ig.Akkor kell majd felülvizsgálatra mennie.Addig nincs teendője,majd 2014-ben július előtt néhány hónappal érdeklődnie
a Nyufig-nál.Ha,netán előbb kell mennie,arról úgyis küldenek majd levelet.Addig is nyugta lehet és talán változik valamit a rendszer pozitív irányban.

Üdv.: gjanosz

Másenka # 2012.02.21. 20:26

migabi!
Az édesanyádnak igenis van teendője, ha kapott levelet, akkor kérnie kell a felülvizsgálatát március 31-ig. (Amennyiben úgy szól a levél.)
Ha nem kéri, akkor május 1-től megszüntethetik az ellátást.

migabi # 2012.02.23. 11:26

Üdv!
Igen kérnie kell a felülvizsgálatot,csak arra gondoltam,hogy egy érvényes II fokú határozatot nincs joga felülbírálni egy alacsonyabb rendű szervnek!Bár ebben az országban.....!
Ja és nem rehabilitációs járadékos,hanem rokkantnyugdíjas!
Köszönöm!

gjanosz # 2012.02.23. 20:23

Migabi !

Akkor kapott "jelentkezési lapot".Ekkor mindenképpen adja postára vagy vigye be.
A törvény meg ilyen sajnos.

Veci # 2012.02.24. 17:45

migabi
Bocsi, hogy beszólok, de mindenképp küldje vissza a jelentkezést, mivel 2012.01.01-től így szól a hatályos törvény.


Üdvözlettel Veci

migabi # 2012.02.24. 18:31

Köszönöm a válaszokat és bocs,hogy ha nem volt érthető a kérdés!Tehát tudom,hogy kérnie kell a felülvizsgálatát!!!!!
A kérdésem:FELÜLBÍRÁLHATJA-E AZ ELSŐ FOKÚ ORVOSSZAKÉRTŐI BIZOTSÁG A MÁSODFOKÚ ORVOSSZAKÉRTŐI BIZOTSÁG ÉRVÉNYES HATÁROZATÁT????

Veci # 2012.02.24. 18:43

migabi
Feltételezem, hogy a igazságosak lesznek, de ma már nem kell nagy fantázia, hogy olyan is felülbírálásra kerüljön, ami evidens. Kívánom, hogy a jogos eredményt kapjátok.


Üdvözlettel Veci

migabi # 2012.02.25. 10:44

Hát nem lettem sokkal okosabb,de azért köszönöm!Ez a legnagyobb baj ebben az országban,hogy még az sem biztos amiről az embernek hivatalos papírja van!Hogyan is várhatunk előrelépést mikor ezt látják a külföldiek is?A kedves vezetőink gondolnak egyet és egy tollvonással tesznek tönkre családokat és kergetnek embereket öngyilkosságba,míg ők semmi áldozatra nem hajlandók!Talán ha ők is áldoznának már valamit akkor könnyebben vennék az emberek a "megszorításaikat"!
Üdv:migabi.

katineni54@freemail.hu # 2012.03.03. 17:31

1952év január 3-án születtem férfikén. Magán vállalkozóként 45-év munkaviszonyom van.Milyen nyugdíjba tudnék elmenni.

bzsu69 # 2012.03.10. 21:12

Migami! Én ugyanebben a cipőben járok, tavaly ősszel volt egy másodfokú határozatom hogy rehabilitáció nélkül nem vagyok alkalmas a régi munkakröm elvégzésére.
Most márc 9-én voltam újból első fokon, mert mire megkérvényezem az ellátást addigra már nem volt érvényes (január 1-től) Én is kiváncsi vagyok hogy egy másodfokot felülbirálhat-e 3 hónap múlva egy első fok. Most nem hivtak be a rahab. irodába. Azzal nyugtatom magam, mert azóta semmi nem változott. Te kaptál már választ? Felülbirálták, vagy ugyanannyi maradt?

Teabee # 2012.03.12. 16:01

Jó egészséget!

Én ma voltam soroson. Változást annyiben tapasztaltam, hogy emberségesebb volt a légkör.

A vizsgálat és pár mondat után , közölték hogy hazamehetek. Semmi mást.

Eddig 54% egészségkárosodásom volt, azóta semmi sem változott az állapotomban.

Nem tudom jó-e hogy hazamehettem, mert voltak akit átvezényeltek egy másik hekyiségbe avizsgálat után.

Borzalmas hogy nem mondanak semmit, hetekig lehet idegeskedni.