Rokkantnyugdíj


Edmond56 # 2009.09.24. 05:49

Kati!

Ha az igénybejelentést 2009. augusztus 31-ét követően nyújtják be, vagy a rokkantsági nyugdíj felülvizsgálatára irányuló eljárás 2009. augusztus 31-ét követően indul, ezzel a lehetőséggel már csak az irányadó nyugdíjkorhatárt 5 éven belül elérő személyek élhetnek.

Sajnos engem is érint ez a változás,ugyanis eőreláthatólag novemberben leszek felülvizsgálva.1956-os vagyok!

Én viszont arra lennék kíváncsi,hány éves kortól veszik az embert véglegesen rokkantnak ha az állapotában javulás nem várható?

hkati2 # 2009.09.24. 06:33

Edmond!
Én 2009.03.09-én voltam felülvizsgálaton,az akkor érvényes jogszabályok alapján kénne elbírálni az ügyemet!Mint azt Te is írod a törvény csak az újonnan beadott esetekre vonatkozik.Szóval az én problémám itt van,akkor 10 év ,és 62 éves kor volt!Abba pedig elvileg bele kellett volna tartoznom.De változatlanul nem értem,hogy lehet olyan törvény ,mely szerint az özvegy ,csak rokkantságon alapuló özvegyi nyugdíjra jogosult,és a saját joga nem számít!!!!!!Szerintem ez hátrányos megkülönböztetés!Ha élne a férjem akkor lehetnék rehabos,de mivel meghalt ,így én csak özvegyit kaphatok!És sajnos egyre többen leszünk ilyen helyzetben!!!!Hiszen szép lassan hívják vissza a rokkantakat.De azt senki ,nem kérdi mit fog enni a gyereketek?Miből fogtok megélni?Mi lesz ha eléritek a sajátjogúnyugdíj korhatárt és nem lesz meg évetek?Szóval nekem ez nagyon furcsa jogi helyzett.

Veci # 2009.09.24. 07:12

Hajóskapitány!
Sajnos a rokkantnyugdíj marad, összegszerűen nem változik az öregségi nyugdíjkorhatár elérésekor (neked ez már 63 év lesz a 2010-től hatályos módosítás alapján). Sajnos számodra nem lesz elérhető a csökkentett előrehozott nyugdíj sem, mivel nincs hozzá meg a szolgálati feltétel (min. 37 év az 59. szülinapodig). A rokkantsággaj kapcsolatos kedvezménnnyel sem (feltéve, hogy eddig a rokkantság III. csoportba tartozott, vagyis 67 % munkaképességcsökkenés volt mind). De erre vonatkozóan kérdezd meg a Nyugdíjbiztosítót, vagy neked is ajánlom, hogy tedd fel a kérdésed a kormányzati oldalon.

Az alábbiakban tájékozódhatsz a témáról, ahol a nyugdíjkorhatárra vonatkozó módosítás lényegét megtalálod.
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója az előrehozott, illetve a csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjról
http://www.onyf.hu/index.php?…

Ki jogosult csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra?

Csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra az említett személyi kör akkor jogosult, ha legalább 37 év szolgálati időt szerzett, és megfelel az előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultsághoz szükséges egyéb feltételeknek.

Fontos, hogy a megállapított csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj összege nem változik, ha a nyugdíjas betölti a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt.

Milyen szolgálati idő kedvezmények illetik meg a kérelmezőt az előrehozott öregségi nyugdíjjogosultság elbírálása során?

Az alkalmazható kedvezmények kizárólag az előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultsághoz szükséges szolgálati idő hiánya esetén játszanak szerepet, a ténylegesen megszerzett (a nyugdíj összegére is kiható) szolgálati idő növelését nem teszik lehetővé.

A kedvezmények, vagyis a jogosultság szempontjából elismerhető szolgálati idő két csoportba sorolható:
a rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának tartama,
a korkedvezmény címén figyelemben vehető kedvezmények.

Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

Edmond56 # 2009.09.24. 07:34

Kati!

Maximálisan igazat adok Neked.Márciusban még a felülvizsgálatod során meg kellett volna kérdezniük,hogy végül is mi akarsz lenni? Rokkant nyugdíjas,vagy a rehabilitációt választod?
Már amennyire én meg tudom itélni,az esetedben emberi mulasztás történt,amit orvosolni lehet és kell!!!

Ami pedig kicsi Hazánk Jogszabályait illeti,az olyan mintha nem is emberi sorsok alakításáról szólna....

Veci # 2009.09.24. 07:37

Hajóskapitány!
Figyelmedbe ajánlom az alábbiakat is:
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a rehabilitációs járadékról
http://www.onyf.hu/index.php?…

Ki nem jogosult rehabilitációs járadékra?

Rehabilitációs járadékra nem jogosult az, aki
öregségi nyugdíjban, előrehozott öregségi nyugdíjban, csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjban, korkedvezményes nyugdíjban, rokkantsági nyugdíjban, öregségi járadékban, munkaképtelenségi járadékban, özvegyi járadékban, növelt összegű öregségi, munkaképtelenségi és özvegyi járadékban, korbetöltés címén járó özvegyi nyugdíjban, rokkantság címén járó özvegyi nyugdíjban,

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója az özvegyi nyugdíjról
http://www.onyf.hu/index.php?…

Mikor szűnik meg az özvegyi nyugdíjra való jogosultság?

Az özvegyi nyugdíj megszűnik, ha az özvegy a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító életkor betöltése előtt házasságot köt, illetőleg bejegyzett élettársi kapcsolatot létesít.

A rokkantság címén megállapított özvegyi nyugdíjra jogosultság akkor szűnik meg, ha az özvegy már nem rokkant.
Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

Veci # 2009.09.24. 08:31

Kati!

Egyébként miből gondolod, hogy több lenne a rehabilitációs járadék? Erre végeztél számítást. Az egyik, korábban 100 %-os rokkant fiatalember ismerősömet (16 évvel ezelőtt súlyos rákot diagnosztizáltak nála) az utóbbi ORSZI vizsgálat alkalmával 52%-ra és rehabilitációs járadékra jogosultnak minősítették. Neki lényegesen kevesebb lett a folyósított összeg. Nézz ennek is utána.
Sajnos még mindig úgy érzem, hogy téged érint a nyugdíjkorhatár módosítás és te 2011.12.31-én még nem 10 éven belül leszel. Remélhetőleg megnyugtító választ kapsz, ha írsz az Mo.hu kormányzati oldalra.

Edmond56
Ez nem kérdezés tárgya, az ORSZI hoz egy orvosi szakvéleményt, hogy a III. csoportba tartozó egészségkárosodott személy rehabilitálható vagy nem. A rehabilitáció orvosi vagy szociális, a vizsgálatkor állapítják meg. És nem kérdezik, hogy az egészségkárosodott mit szeretne. Ha nem ért egyet a határozattal, akkor van fellebbezési lehetőség, 15 napon belül.
Ezeket tanulmányoztam, amikor ORSZI elé ment a férjem. Javasolom nektek is
/www.orszi.hu/index.php?ID=76

http://www.orszi.hu/…anosresz.pdf?…

http://www.orszi.hu/index.php?…
Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

Edmond56 # 2009.09.24. 09:35

Veci!

Értelek én Téged,de a Törvény az alábbiak szerint rendelkezik:
2007.december 31.-én rokkantsági nyugdijban részesülő személy kérelmére az esedékes felülvizsgálat során rokkantsági nyugdijat kell megálapitani akkor is,ha egyébként megfelel a rehabilitációs járadékra megálapitott feltételeknek és 2011.december 31-ig az öregségi nyugdijkorhatárt 10 éven (most már 5 éven) belül eléri.

Hát,én nem is tudom a gyakorlatban hogy működik ez? Nekik kell e megkérdezni,hogy mi akarok lenni,vagy nekem kell kérni,hogy a feltételeknek való megfelelés esetén rokkant nyugdijas legyek?
Az utóbbi változat szerintem nagyon kétséges...
13 éve vagyok rokkant nyugdíjas,többször felülvizsgáltak már,de ott az "egyszemélyes" bizottság előtt csak kérdésre szabad válaszolni! Vagy netán csak nekem van ilyen kellemetlen tapasztalatom?

Veci # 2009.09.24. 10:13

Edmond56
Abban igazad van, hogy a "bizottság" előtt nem a beteg kérdez. Reméljük megmnyugtató választ kaphattok Katival, ha írtok hivatalos helyre. Ha lesz valami válaszotok, írjátok meg légyszíves. Megpróbálom itt mégegyszer értelmezni:

Átmeneti rendelkezések szerint, annak az egészségkárosodást szenvedett személynek, aki 2011. december 31-éig a rá irányadó nyugdíjkorhatárt 10 éven belül eléri, és a rehabilitációs járadékra megállapított jogosultsági feltételeknek megfelel,
2007. december 31-ét követően benyújtott igénybejelentés esetén, valamint
2007. december 31-én rokkantsági nyugdíjban részesülő személy esedékes felülvizsgálata során

kérelmére rokkantsági nyugdíjat kell megállapítani.
Nekem az irányadó nyugdíjkorhatár megfogalmazás miatt vannak kétségeim.


Üdvözlettel Veci

Edmond56 # 2009.09.24. 11:49

Veci!

Sajnos nekem nincs okom hivatalos fórumhoz fordulni az alábbiak miatt:

Novemberben lesz várhatóan a soros felülvizsgálatom,aminek kimenetele értelemszerűen kétséges.
Mint biztos a Nickemből megfejtetted 1956-os évjárat vagyok,tehát 64,5 éves koromban érem el az öregségi nyugdijjogosultságot.
Tőlem nem fogják megkérdezni mi is akarok lenni a jövőben,illetve nem kérhetem,hogy hagyjanak meg rokkant nyugdijasnak,mert akit 2009.augusztus 31 után vizsgálnak felül,annak az a bizonyos 10 év már csak 5 év.

Az viszont továbbra is nyitott kérdés előttem,hogy ha a bizottság úgy itéli meg,hogy az állapotom már soha többé nem fog javulni "fiatal korom" ellenére sem,vehetnek e végleges rokkant nyugdijasnak?
Vagy netán mindenképpen rehabilitálhatónak nyilvánítanak és a közgazdász diplomám mellet átképeznek pl. kosárfonónak?
(Bocs. hogy jópofáskodónak tűnök,de én már semmin sem lepödnék meg.)
Van 12 betegségem. (végtaghossz különbség,csontdagadan,csont izomrendszer és kötőszövet betegség,csipőizület károsodás,mentális viselkedészavar,epilepszia,magas vérnyomás,agyi érbetegség,idült vérellátási zavar okozta szívbetegség,stb.
Szóval nem tétlenkedtem a betegségek gyüjtése terén,mégis az orvosi szakvélemény ezeket a betegségeket felszínesen említ,ugynakkor nyomatékosan ki tér arra,hogy hiányzik 1 fogam. (ez nem vicc!!!)

Veci # 2009.09.24. 11:56

Edmond56
Nagyon sajnálom, hogy ennyi betegség ért téged és nem érzed magad biztonságban az ellátást illetően. Nagyon beszigorítottak és ez szerintem a sok "pénzért" megvett rokkantnyugdíjak miatt. Őszintén kívánok neked a jövőben nyugodtabb életet, s az ORSZI eredményének számodra elfogadható kimenetelét.


Üdvözlettel Veci

Edmond56 # 2009.09.24. 12:37

Veci!

Nagyon szépen köszönöm!
Kedves Tőled! :)

jácintka # 2009.09.27. 15:01

Kedves Edmond56.

ORSZI- vel kapcsolatos megjegyzésed és észrevételed,
nem egyedi!
Sokan tapasztaltuk , hogyan is bánnak a beteg emberekkel.
Szimulánsnak titulálják a beteg embereket, a szakorvosok szakvéleményeit semmibe vesznik.
A leirt betegségek csak akkor betegségek , ha ők ott látják.
Inkontinenciába szenvedőnek azt írták a véleményecskéjükbe " inkontinenzia nem látható "Vagyis a beteg éppen ne sz&rta össze magát , vagy nem p@silte le a lábait.
A vérnyomás mérés náluk két három pumpálás és máris röpül a 140 /90.
Vagyis jó.
Lehet valakinek olyan magasvérnyomása mint a Börzsöny legmagasabb pontja.
Akkor sem fognak megállapítani magas vérnyomást.
Még ha mérnek neadj véletlenül 190 /100 , akkor csak ott virit ,de mint diagnózis elfelejtődik./ nekem ezt mérték de diagnózisban nem szerepel/

Gondolom ezután különösebb képzelőerő , hogy miként és kik is végzik ezt a vizsgálatnak egyáltalán nem mondható valamit.
Nagyon kell ügyelni arra , hogy valóban minden orvosi szakvéleményt rögzitettek.
Voltrá példa , hogy 16 db orvosi lelet nem szerepelt valakinek a ORSZI szakvéleményében.
Ugyan ennél a személynél szintén 16 -18 nál pedig eltérő diagnózist irtak be.

Nincs egy szervezet aki az ORSZI-t felülbirálná.
Sajnos a Munkaügyi biróság is ORSZI szakértőket vesz igénybe.
Egymásnak nemfognak ellentmondani.

zsuzsa 56 # 2009.10.12. 12:28

Kedves Fórumozók!
Férjem (1954-es)lassan egy éve teljesen magatehetetlen végstádiumban lévö tüdö és gerincvelö rákos beteg
Ma kaptam meg hogy 82%-os egészségkárosodással rokkant nyugdijazzák
Én nem értek egyet a 82%-os mértékkel
10napon belül vissza kell küldeni hogy igényt tartunk a rokkant nyugdijaztatásra
Szeretném megkérdezni hogy ezután is meg lehet fellebezni és hol? Egyáltalán érdemes?
Vajon ki kapja meg a 99%-ot ha egy haldokló Ember nem??

Üdv:Zsuzsa

Veci # 2009.10.12. 12:50

Kedves Zsuzsa!

Ti döntötök a fellebbezésről, az egy lehetőség, de szerintem maradna továbbra is az I. rokkansági csoportba. A számításnál ugyanazzal a módszerrel számolnak a 99 %-os rokkantnál is, mint a 82 %-nál. Meg kellene gondolni, hogy az a tortúra megéri-e. Javaslom, hogy a fellebbezésről beszéljetek a háziorvossal, hogy ő mit javasol. Sokaknak még mindig a régi vizsgálatokról van ismeretük. Korábban munkaképességcsökkenést vizsgáltak, 2008-tól össz-szervezeti egészségkárosodást.

Ajánlom az alábbiakat elolvasni, hátha jobban átlátjátok az egészet:

Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság tájékoztatója a rokkantsági nyugdíjról
http://www.onyf.hu/index.php?…

Mit jelent az, hogy valaki I., II. vagy III. csoportba tartozó rokkant?

A III. rokkantsági csoportba tartozik az, akinek egészségkárosodása 50-79 százalékos mértékű.

A II. rokkantsági csoportba tartozik az, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó mértékű, de mások gondozására nem szorul.

Az I. rokkantsági csoportba az tartozik, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó mértékű, és mások gondozására szorul.

Kívánok sok erőt az ápoláshoz. Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

zsuzsa 56 # 2009.10.13. 21:00

Kedves Veci!
Jól értettem hogy az I-es csoportba tartozók mind 77%-ot kapnak (már akinek megvan munkaviszonya)plusz még 5 vagy 10%-ot a ledolgozott időtől függöen?
Még egy kérdésem lenne
Az OEP bekérte a Férjem Tb kiskönyvét a munkáltatójától mivel az nem kifizetö hely
A vissza küldéskor eltünt a könyv (a munkáltatónál még átvették de most nem találják)
Most kérik tölünk a leszázalékoláshoz
A munkakönyv vajon elég lesz?
A munkáltató megigérte hogy intézi az ügyet Remélem nem lesz ebből gond
Veci!Köszönöm a biztatást!
Üdvözöllek én is: Zsuzsa

Veci # 2009.10.14. 09:13

Kedves Zsuzsa!
Az I. rokkantsági csoportba az tartozik, akinek egészségkárosodása 79 százalékot meghaladó mértékű, és mások gondozására szorul.”” Az 5-10 %-ot nem értem.

Szerintem a kitöltött igénylőlappal minden, a szolgálati időt igazoló dokumentumot, igazolást is küldjetek be. Arról nem tudok, hogy a Tb kiskönyvet is be kell küldeni, de a munkáltató sürgősen lépjen a dologban. Ti pedig határidőn belül sürgősen juttassátok el a Nyugdíjbiztosítónak az igénybejelentőt és a dokumentumokat.

Egyébként amikor ORSZI elé ment a férjed és a határozatot kiküldték, azon nézd meg a szolgálati idő elismerés rajta van. Már csak az azóta lévő munkaviszonyt kell még feltűntetni, valamint a munkaviszony megszűntetését igazoló papírt. Ha az még nincs meg akkor is küld be a papírokat és utána elküldöd.

Szerintem hivatalból 15 napon belül küldenek egy hiánypótlást kérő levelet (az ORSZI vizsgálat előtt is küldtek nektek?). Ha valami hiányzik, azt megírják, ha nem, akkor nulla hiánypótlás lesz.

DE kérdezd meg a Nyugdíjbiztosítót, hogy mit küldjél be az igénybenyújtással. Hívd fel azt az ügyintézőt, akinek a neve a határozaton van. Azt szoktam én is felhívni és segítőkész mindig.
Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

västra # 2009.10.18. 08:26

Sziasztok!
Kérdésem az lenne hogyha az édesapámat leszázékolták stroke után 40%ra ami elég nevetséges mert nem mozog az eggyik oldala na de mindegy nem a magyar rendszer hibájára akarok kitérni. Èn külföldön élek és édesapám szeretne hozzám költözni mivel ebböl a pénzböl nem tud megélni és jobb szeretne mellettem élni. Kérdésem az lnne hogy akkor is jogosult a rokkantnyugdijra ha egy másik országba költözik?
Válaszokat elöre is köszönöm . Västra


Kitartás!!!

Veci # 2009.10.26. 20:55

Véleményem szerint isgen.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2009.10.26. 21:15

Tisztelt Falken!
E-mailon írt leveledre itt válaszolok, mivel nem tudtam elküldeni.
Sajnálom, hogy ebbe a helyzetbe jutottál, de 2008-tól megszigorították az ORSZI vizsgálatokat, mivel a munka világába kell az embereket visszavezetni. Túl sok a nyugdíjas, rokkantnyugdíjas és egyre kevesebb a dolgozók száma, akinek a levonásaiból mindezt fizetni tudják. Max. annyit tudnék javasolni, hogy a fellebbezést fontold meg. Az az igazság, hogy a sok "pénzért" megvett rokkantnyugdíjasok miatt azok kerülnek hátrányba, akiknek az egászségromlásuk indokolttá tenné.
Figyelmedbe ajánlom az ORSZI vezetőjének nyilatkozatát, ami sajnos téged nem vígasztal, de ez a helyzet, amit látsz majd a videón:
http://atv.hu/…ve_lesz.html
Üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

mlne # 2010.01.05. 14:42

2006 decemberében rosszindulatú végbél daganattal (végleges sztomával)67%-os rokkantnyugdíjas lettem.2009 decemberében a felülvizsgálaton ezt 40%-ra vissza vették,holott az állapotomban nem történt javulás.A rokkantsági és baleseti rokkantsági nyugdíj szabályainak változása 2007. évi LXXXIV. törvény alapján:a 2007 előtti 67% most 50-79%, nem értem akkor ez nálam hogyan lett 40%.Fellebbeztem, mire számíthatok II.fokon?

mlne # 2010.01.05. 14:49

2006 decemberében végleges sztomával 67%-os rokkantnyugdíjas lettem.2009 decemberében a felülvizsgálaton ezt vissza vették 40%ra-Állapotomban javulás nem történt,illetve 2007-ben volt még egy epe műtét.Fellebbeztem,mire számíthatok? Érthetetlen számomra, hogy mitől javult az egészségem ilyen mértékben?1955-ben születtem, van 33 év munkaviszonyom
A rokkantsági és baleseti rokkantsági nyugdíj szabályainak változása 2007. évi LXXXIV. törvény alapján:a 2007 előtti 67% most 50-79%nak felel meg.Akkor nálam mit számoltak?

Veci # 2010.01.05. 15:29

mlne
Fellebbezés II. fokon lehet, hogy sikerül elérned a rokkantasági fokozatot. Ha ott sem sikerül elég %-ot elérni, akkor a Munakügyi Bíróságon lehet fellebbezni. Próbálj minél több orvosi lelettel, szakvéleménnyel bizonyítani az egészségi állapotodat. Kérjed a háziorvosod, szakorvosod, akár pszichológus segítségét, én csak biztatni tudlak. Nem lehet itt megmondani milyen eredményt várhatsz, de az esélyt megadtad magadnak, a fellebbezéssel. Valószínűleg orvosilag jobb állapotnak itélte a helyzeted az I. fokú vizsgálat. A fiatal szomszédom 100 %-os munkaképességcsökkenéssel volt rokkantnyugdíjas, 16 éve rák betegségben, hol jobban, hol rosszabb állapotban van. Őt 52 %-os rehabilitációs járadékra javasolták.
Talán válaszolnak itt a fórumon olyanok, akik hasonló helyzetben vannak, mint te. Szurkolok neked.
Kívánok jó egészséget, üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.01.05. 15:33

mlne
Fellebbezés II. fokon lehet, hogy sikerül elérned a rokkantasági fokozatot. Ha ott sem sikerül elég %-ot elérni, akkor a Munakügyi Bíróságon lehet fellebbezni. Próbálj minél több orvosi lelettel, szakvéleménnyel bizonyítani az egészségi állapotodat. Kérjed a háziorvosod, szakorvosod, akár pszichológus segítségét, én csak biztatni tudlak. Nem lehet itt megmondani milyen eredményt várhatsz, de az esélyt megadtad magadnak, a fellebbezéssel. Valószínűleg orvosilag jobb állapotnak itélte a helyzeted az I. fokú vizsgálat. A fiatal szomszédom 100 %-os munkaképességcsökkenéssel volt rokkantnyugdíjas, 16 éve rák betegségben, hol jobban, hol rosszabb állapotban van. Őt 52 %-os rehabilitációs járadékra javasolták.
Talán válaszolnak itt a fórumon olyanok, akik hasonló helyzetben vannak, mint te. Szurkolok neked.
Kívánok jó egészséget, üdvözöllek Veci


Üdvözlettel Veci

eMaria # 2010.01.05. 15:35

Bonyolódnak a szabályok???

2009.03.10-től egyebek mellett gerincstab. műtét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok. Időközben – mert más betegségeim is vannak – rokk.ny. iránti igényt adtam be,amely igényt elutasítottak az ORSZSZi biz. vél. alapján.

Fellebbezést követően is 45% OEK, amellyel RSZJ-re jogosult lehetek…, de nekem van mukaviszonyom,igaz a mai napig keresőképtelen vagyok. Még nem járt le az 1 év.

Most a h.o és a felülv.főo. szerint nekem nem jár már táppénz,mert nem lettem rokkant..Ki akarnak írni tp.ről, mert szerintük a járadékot, az rszj-t kapom majd… Hát igen, ha kérném…

Az 1 év tp.lehetőséggel szeretnék inkább élni, azonban állításuk szerint, ha járadékra jogosult vagyok nem kaphatok tp-t valamilyen „rendelet“ szerint, amit nem nevesítenek.
Én ilyet nem tudok,nem találok. Ismerőseimsem, de hivtalosan is érdeklődtem ,mások – szakemberek – sem értik…

Nem élnék a járadék lehetőségével, mert ez csak lehetőség,mert dolgoznék, ha tudnék, de akkor meg a jövedelmem meghaladná a jogosultsági határt.
Ugyanakkor nem vagyok munkaképes még több más betegség miatt sem, ezért szeretném a tp. időt – 1 év – kihasználni, amire betegségeim, állapotom miatt úgy érzem jogom lenne.
Nem kényszeríthetnek arra az orvosok -esélyt sem adva a továbbiakra – hogy a munkaviszonyomat megzüntessem,mert nem tudok helytállni…(sőt közlekedni, ülni,állni,.....)

Kérem valaki leírná mit tegyek – azon túl, hogy ismét elmegyek holnap után a h.o. beutalójával -mert újból elküld a keresőképesség elbírálása miatt – az orszszi-hoz.

55–56. éves vagyok és az orszszi szerint –2009. dec. – „részegészkáro­sodásmozgásszer­vi károsodásai miatt 20(húsz)%, pulmonológiai eltérés miatt 20(húsz)%, pszichés eltérései miatt 10(tíz)%, egyéb – számottevő egészségkároodást nem okozó – megbetegségei miatt 5(öt)%. ÖEK-a hivalatos kombinációs táblázat alapján – az I.fokú bizottság véleményével egyetértésben 45(negyvenöt)%“

Ezt sem értem, mert ez a vélemény 2009. dec. -ben készült és,ha összeadom a „20 + 20+ 10 + 5 %-ot=55% a "részegészség­károsodás“, amit feltételezek, hogy a az ÖEK ebből áll össze…, de a példa nem ezt mutatja.

Valaki segítene, szerinte hogyan vannak ezek a szabályok?


2009.03.10-t?l egyebek mellett gerincstab. m?tét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok.
Id?közben - mert más betegségeim is vannak - rokk

eMaria # 2010.01.05. 15:35

Bonyolódnak a szabályok???

2009.03.10-től egyebek mellett gerincstab. műtét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok. Időközben – mert más betegségeim is vannak – rokk.ny. iránti igényt adtam be,amely igényt elutasítottak az ORSZSZi biz. vél. alapján.

Fellebbezést követően is 45% OEK, amellyel RSZJ-re jogosult lehetek…, de nekem van mukaviszonyom,igaz a mai napig keresőképtelen vagyok. Még nem járt le az 1 év.

Most a h.o és a felülv.főo. szerint nekem nem jár már táppénz,mert nem lettem rokkant..Ki akarnak írni tp.ről, mert szerintük a járadékot, az rszj-t kapom majd… Hát igen, ha kérném…

Az 1 év tp.lehetőséggel szeretnék inkább élni, azonban állításuk szerint, ha járadékra jogosult vagyok nem kaphatok tp-t valamilyen „rendelet“ szerint, amit nem nevesítenek.
Én ilyet nem tudok,nem találok. Ismerőseimsem, de hivtalosan is érdeklődtem ,mások – szakemberek – sem értik…

Nem élnék a járadék lehetőségével, mert ez csak lehetőség,mert dolgoznék, ha tudnék, de akkor meg a jövedelmem meghaladná a jogosultsági határt.
Ugyanakkor nem vagyok munkaképes még több más betegség miatt sem, ezért szeretném a tp. időt – 1 év – kihasználni, amire betegségeim, állapotom miatt úgy érzem jogom lenne.
Nem kényszeríthetnek arra az orvosok -esélyt sem adva a továbbiakra – hogy a munkaviszonyomat megzüntessem,mert nem tudok helytállni…(sőt közlekedni, ülni,állni,.....)

Kérem valaki leírná mit tegyek – azon túl, hogy ismét elmegyek holnap után a h.o. beutalójával -mert újból elküld a keresőképesség elbírálása miatt – az orszszi-hoz.

55–56. éves vagyok és az orszszi szerint –2009. dec. – „részegészkáro­sodásmozgásszer­vi károsodásai miatt 20(húsz)%, pulmonológiai eltérés miatt 20(húsz)%, pszichés eltérései miatt 10(tíz)%, egyéb – számottevő egészségkároodást nem okozó – megbetegségei miatt 5(öt)%. ÖEK-a hivalatos kombinációs táblázat alapján – az I.fokú bizottság véleményével egyetértésben 45(negyvenöt)%“

Ezt sem értem, mert ez a vélemény 2009. dec. -ben készült és,ha összeadom a „20 + 20+ 10 + 5 %-ot=55% a "részegészség­károsodás“, amit feltételezek, hogy a az ÖEK ebből áll össze…, de a példa nem ezt mutatja.

Valaki segítene, szerinte hogyan vannak ezek a szabályok?


2009.03.10-t?l egyebek mellett gerincstab. m?tét és több más betegségek miatt táppénzen vagyok.
Id?közben - mert más betegségeim is vannak - rokk