Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


BLMM # 2013.06.18. 06:13

Sziasztok Segítséget szeretnék!
Aki most volt először s bizottság előtt és csak
vizsgálatot a szakértői bizottság orvosszakértője,végezte
szakértői bizottság foglalkozási rehabilitációs szakértőjéhez nem kellett menni
i vizsgálatot a szakértői bizottság szociális szakértőjéhez sem.

szerintetek melyik kategóriába sorolják?

(A) 60%- Foglalkoztatási szempontból nem minősül megváltozott munkaképességűnek, foglalkozási rehabilitációja nem indokolt
B1 50-60% Foglalkozási rehabilitáció indokolt és javasolt
B2 50-60 % Foglalkozási rehabilitáció indokolt , de nem javasolt
C1 30-50 % Tartós foglalkozási rehabilitáció indokolt és javasolt
C2 30-50 % Tartós foglalkozási rehabilitáció indokolt, de nem javasolt
D - 30% Csak folyamatos támogatással foglalkoztatható
E - 30% Önellátásra sem, vagy csak segítséggel képes

zentai # 2013.06.18. 05:46

Köszönöm Regina!

Ez nem jó hír A nők 40 éves nyugdíjához még van 2.5 évem és ha csak 4 órában dolgozom akkor ez megduplázódik . Találtam egy jog szabályt amiben ugy értelmezem nincs idő korlát.
Rehabilitációs járadékos

Az irányadó öregségi nyugdíjkorhatárt el nem érő és az Rjtv. 1. § b) pontja szerinti keresőtevékenységet folytató rehabilitációs járadékos (bruttó) keresetének, jövedelmének havi átlaga meghaladja
ba) a rehabilitációs járadék nyugdíj összegének kétszeresét és
bb) a mindenkori kötelező legkisebb munkabér összegét
 három egymást követő hónapra vonatkozóan – a rehabilitációs járadék összege ötven százalékkal csökken.
 Hat egymást követő hónapra vonatkozóan – a rehabilitációs járadék megszüntetésre kerül. (Az ellátás feléledésére azonban nincs mód.)

Regina.h # 2013.06.18. 05:12

Zentai!

Ha 6 órában dolgozol, ugrik a rehab ellátásod!
Csak heti 20 óra megengedett, keresetkorlát nincs.

Rokkantsági kategóriánál viszont időkorlát nincs, keresetkorlát van.

zentai # 2013.06.18. 03:26

Köszönöm Debra !
A Jelenlegi munkahelyem 6 órába vesz vissza A fizetés azonban nem éri el a minimálbért Csak 80 E .
Még nem tudom mennyi lesz az ellátás összege.Azt hittem nincs idő korlát? Ez így elég elgondolkodtató.

Debra01 # 2013.06.17. 22:03

zentai. Dolgozhatsz heti 20 órát. minimál bér 150 %-ig
Ha ezt 3 hónapnál tovább keresed, akkor ugrik az ellátásod. Ha letelt a 3 éved, utána csak a nyílt munkaerő piacon kell helyt állnod. Feltéve, ha nem lesz súlyos állapot rosszabbodásod.

BLMM # 2013.06.17. 20:30

prüsszögi

Akik hatalomra juttatták őket (mindent elhittek nekik, még kezet is csókoltak) most nem a kedvükre cselekednek, nyugodtan megsértődhetne!!!!!ezek után majd gondolkodnak

Tituszka # 2013.06.17. 17:36

Üdvözlet mindenkinek!

Zentai:

c1 kategóriával nem bér, hanem munkaidő megkötéssel dolgozhatsz. Maximum 4 órában.
Nekem is ez a dilemmám....

zentai # 2013.06.17. 16:43

Tisztelt fórumozok!
Szeretném kérni a segítségeteket!
C1 rehabilitációs kategóriába soroltak egy év betegállomány után Milyen feltételekkel vállalhatok munkát? Köszönöm Zsu

ugribugri # 2013.06.17. 15:14

"De mi nem tehetünk semmit,kevesek, vagyunk."

ez meg a dicső magyar birka hozzáállás azért nem jutunk semmire...
erre szoktam mondani azt kapjuk amit megérdemlünk,nem is értem miért sír és panaszkodik ez a birka nép,részemről én is befejeztem ...ezt a probléma megbeszélést....

BLMM # 2013.06.17. 15:01

akkor menjél a T.házbs csapj az asztalra biztos jó hozzá állás és elég is a változásokhoz.

részemről befejezve !!!

Istvan 59 # 2013.06.17. 13:56

Kedves Fórumozók!
Egyszer már feltettem a kérdésem, de senki nem reagált. Hátha most igen.A megváltozott munkaképességemmel kapcsolatos kérelmet 2012-ben adtam be, a komplex vizsgálat 2013. februárjában történt, a határozat is 2013. májusában született. C1 besorolást kaptam, és az ellátás összegét a 2012-es minimálbér alapján állapították meg. Ez helyes így? Amennyiben fellebbezek és a bírósági szakasz -a mostani gyakorlat alapján- ill. az ítélet megszületése akár 2015-ig is elhúzódhat, akkor is a 2012. évi minibálbér lesz az ellátás alapja? Függetlenül attól, hogy közben nőtt a minibálbér és nyugdíjemelés is történt? Nyilván az emelések célja az inflációval történő viszonylagos lépéstartás.Én ebből így kimaradok?

luck-666 # 2013.06.17. 12:48

lehet,hogy valakit érint:

http://adozona.hu/…_2CMWAH.aspx#rss

ugribugri # 2013.06.17. 12:29

a problémáinkat megbeszélhetjük de azt alapvetően a politikusok döntése befolyásolja,tehát az ő szerepük a helyzetünkben nem megkerülhetők....
ezért emeltem a szót a beírásodra, amiben rosszallásodat fejezted ki az ide nem illő hozászolásokkal(főleg a politikával kapcsolatban)....

"De mi nem tehetünk semmit,kevesek, vagyunk."
ilyen hozzáállással biztosan nem,aztán nehogy a politikához is hozzászóljál és megbántsad a döntéshozókat,,,de ha kedvem lesz nyitok egy elfekvő topikot azzal a kikötéssel hogy politikával ne jöjjön senki...

amúgy a problémánkon mi megbeszélni való van a politikai döntések hatásain kívül....ja értem én milyen szarul vagyok(én vagyok a legbetegebb),az én professzorom világhírű,a szomszédom meg ,miért kap valamit is stb...:)

BLMM # 2013.06.17. 11:42

ugribugri!

Sajnos olyan beteg vagyok, hogy lassan menni sem tudok,nem, hogy szállni 49-évesen.De mi nem tehetünk semmit,kevesek, vagyunk.Nem szeretjük a narancsot,akkor menjünk el banánért a nyugati szomszédba Mi rokkantak még ezt sem tehetjük!
Ezért inkább a problémáinkat beszéljük meg akik döntenek a sorsunkról,azokat csak 2014-ben tudjuk leváltani.Remélem sikerül

ugribugri # 2013.06.17. 10:21

BLMM

mielőtt még nagyon elszállnál magadtól(és okos hozzászólásodtól) ,a rólunk szóló döntések elsősorban és legszorosabban politikai döntések ,nem pedig a felebaráti szeretetről és szentmiséről szolnak...

úgyhogy nem véletlen a politika idekeverése hiszen elsősorban ezen döntések határozzák meg sorsunkat...vagy szerinted a templomos barátok és szüzek döntenek a sorsunkról?

BLMM # 2013.06.17. 07:58

úgy néz ki semmi mondandó nincs a témával kapcsolatban.
Eddig is sok olyan hozzászólás volt ami nem ide tartozott .pl: polotizálás

muci58 # 2013.06.17. 06:56

3napja sehol senki?

Óvónéni # 2013.06.16. 19:58

doli!
2013.április.10

napleon # 2013.06.16. 08:23

hello, anyukámnak 36,5 év munkaviszonya van, és elmúlt 3 évben rehabilitációs járadékot kapott, 50%os rokkan, viszont nem rehabilitálható. 60 éves lesz nemsokára, most állapították meg a rokkantsági nyugdíjat számára.
ezek alapján mennyi rokkantsági nyugdíjara lenne jogosult?
jövedelem alapjául a minimálbért veszik, mert ugye csak rehabot kapott eddig
vagy tudnátok adni egy táblázatot, amiből kiszámolható mennyi pénzt kaphatna?
kösz

Gina24 # 2013.06.16. 07:47

Tisztelt Fórumozók !
Nagyon nehéz röviden megfogalmaznom az én leszázalékolási esetem.
2011.09.19-én állapotrosszabbodás címen adtam be az igényemet a helyi Nyugdíjbiztosítási Igazgatósághoz az egyre súlyosbodó gerinc betegségem miatt. ( Három járulékot jelöltem meg. )
2011.október 12. I. fokú OB 35% / gerinc betegség nélkül /
2012.március 1. II. fokú OB 34% / gerinc betegséggel/
Fellebbeztem és kértem a T. Munkaügyi Bíróságot, hogy rendelje el az Iü. Orvosszakértő szakvéleményét.
2012. szeptember 26. Iü. Orvosszakértő helyben hagyta az I. és II. fokú OB-k véleményét, holott én már jeleztem a jobb lábomba sugárzó fájdalmamat. Az RTG leletek szerint sem volt egészséges gerincem, de az Iü. orvosszakértő MR vizsgálat hiányában döntött így. MR- vizsgálat 2013.január 26-án készült , amit rögtön továbbítottam a T. Munkaügyi Bíróságnak.
2013. május 2-án újból Iü. Orvosszakértői vizsgálatra kellett mennem, a T. Orvosszakértő megállapította, hogy csak 2013. januártól számít az állapotrosszabbodásom amikor az MR vizsgálat elkészült.
2013.05.8-án már meg is lett operálva a gerincem.
A MŰTÉT NEVE: STABILIZÁCIÓ AZ ÁGYÉKI GERINCEN( fúzió,rögzítés).
Egyszóval ez a nem beteg gerinc meg van szögecselve, plusz porckorongsérv.
További betegségeim: inguinalis hernioplasztika, méhszáj plasztika és ovárium ciszta műtét, Hashimoto thyreoiditis, Hypertonia, Angina pectoris, Sjögren syndroma, Nyaki gerinc spondylosisa, Lumbalis gerinc-> Műtét.
Sajnos még a leleteimmel sem tudom bebizonyítanom az igazamat.
Következő tárgyalás: 2013. szeptember 3-a, és mivel a Jogi és Perképviseleti Főosztály a keresetem elutasítását kéri, úgy néz ki a pert el fogom veszíteni.
Ügyvédre sajnos nincs pénzem. Várom azok jelentkezését akik esetleg tudnának nekem segíteni, hiszen 2011-óta a gerinc betegségem miatt keresőtevékenységet nem tudtam folytatni.
Köszönettel: Kata

zentai # 2013.06.16. 07:39

Sziasztok !Tisztelt Fórumozok!

Szeretném kérdezni C1 kategóriával milyen feltételek mellett lehet dolgozni ?Köszönöm szépen ha valaki tudna segíteni.

gerhelba # 2013.06.14. 18:48

Több milliós prémiummal jutalmazta a Fővárosi Közgyűlés szerdán a városi cégek vezetőit....
http://www.origo.hu/…vezetoi.html

WWallace # 2013.06.14. 15:39

Kukori55,

az öregségi résznyugdíjhoz legalább 15 év szolgálati idő szükséges. Amennyiben van legalább 10 éve, akkor a hiányzó időt megvásárolhatja a 15 évhez. Ha viszont még 10 éve sincs, akkor nem is vásárolhat.

george2 # 2013.06.14. 15:09

Ápr.elején voltam az inkvizició előtt, ma kaptam meg a határozatot.
Kiváncsi voltam már mit ne mondjak,főleg annak fényében,hogy a fv. en mézes mázos volt a dokinéni-rosszhirű-gondoltam is,hogy coki lesz a dolog....
Megleptek,%,zsé maradt C2 lettem-56%os voltam-jövő év elején megint mehetek,már 8x or.....

belerokkant # 2013.06.14. 11:41

ugribugri!!
1000%-ig igazad van, jómagam is sokakkal összevesztem annak idején (mikor a rendvédelmisekkel, katonákkal, tüzoltokkal) elkezdték, ők szóltak, vigyázat ti következtek rokkik!! igen itt a fórumon sokan igazat adtak a rezsim aljas propagandájának, szóval azt kaptuk amit érdemeltünk, ha akkor kiállunk egyemberként a rendvédelmisek stb. mellett, talán ők is kiállnának mellettünk.