Hogy pontosítsunk.
A gyámhivatalnak a bírói végzést vagy saját határozatát kell végrehajtania.
Persze mindig azt mondják a gyermek érdekében, ezért ez szubjektív és helyenként eltérő lehet.
De alapjában véve a határozat vagy végzés szövegéhez kell tartaniuk magukat. Ezért:
1. Ha azt írja, hogy a gyermek óvodája, iskolája szerinti szünet, akkor a nevelési tervben maghatározott szerint. Ezt az intézménynek minden év októberéig el kell készíteni és leadni a fenntartónak. Ebben lehet továbbképzés az óvónőnek, stb lehet kétnapos és akkor már az apának is jár egy nap. Lehet síszünet, kis mértékben eltérhet az OM rendelettől ami annyit tesz, hogy egy-két nappal TÖBB lehet. Rövidebb nem.
Persze lehetnek extrém esetek pl, bombariadó miatt ezt a napot le kell tanulni, stb. De akkor ezt a kapcsolattartást pótolni kell.
2. Ha nincs meghatározva csak iskolai szünet, tehát nincs benne, hogy a gyermek iskolája GYERMEK mindenkori óvodája, stb. akkor az OM rendelet szerint lehet eljárni.
Ha tervezni akartok az OM rendelet minden év végén jelenik meg a következő tanévre.
Véleményem szerint fentiek miatt jobb ragaszkodni a gyermek iskolája szerinti szöveghez, mert az mindig több.
Továbbá a nevelési tervben előfordul, hogy akképp adják meg a szüneteket, hogy pl dec22-január 2. Ami ugye eltér az OM rendelettől mert az pl. most ha jól emlékszem a téli szünetre december 30-ig írta, mivel a következő napok hétvégére estek. Persze ők is leírják, hogy az első tanítási nap 2-a. De a gyámhivatalos rosszindulata alapján nyugodtan számolhatja akképp, hogy a szünet csak 30-ig tart, tehát az addig eltelt napokat kell felezni. Levonva a karácsony két napját. Így ez esetben az iskolai szünet hosszabb volt mint az OM rendeletben írt szünet.