Bernadett,
Először is, remélem, autóba sem ülsz a lányoddal, mert sokkal nagyobb esélye van, hogy meghaltok, mint a repülőn. A közös séta pedig még az autónál is veszélyesebb. Nézd meg a táblázatokat itt:
https://etsc.eu/…al-overview/
Ettől függetlenül, szerintem úgy nem lehet megcsinálni, ahogy szeretnéd, azaz ha adott időpontig (amíg meg nem jöttök) meghalnál, akkor x és y örököljön, utána meg a lányod. Ez az utóörökös-nevezés tilalma, Ptk. 7:28. §.
Ami működhet, az a helyettes örökös nevezése, Ptk. 7:27. §, azaz a végrendeletbe azt írod, hogy a lányod az örökösöd, de ha ő kiesne (pl. meghalna), akkor x meg y az örökösöd. Ha Te meg a lányod egyszerre halnátok meg balesetben, akkor mind a ketten kiestek, Ptk. 7:4. § (1), tehát nem lenne azon sem vita, hogy Ti ketten egymás között örököltök-e.
További előny, hogy az ilyen végrendeletet nem kell minden közös útnál újraírnod. Ehhez viszont érdemes keresned ügyvédet/közjegyzőt, nem pedig otthon barkácsolni, és a Végrendeletek Országos Nyilvántartásába bevezetni. Akkor biztosan nem veszik el, a hagyatéki eljárásban a közjegyző hivatalból lekéri.