Albérleti szerződés


alberletigond # 2010.03.03. 12:49

Kedves Fórumozók!

Szeretnék tanácsot kérni!Kiadtuk a lakásunkat tavaly májusban egy srácnak,aki elég problémás volt,nem fizetett időben,kutyát vitt a lakásba és minden előzetes egyeztetés nélkül teleszögelte a lakás minden pontját.(a leglehetetlenebb helyeken,és a bútorainkba is)
Idén januárban úgy alakult az életünk,hogy kénytelenek voltunk ebbe a lakásba költözni.Természetesen szóltuk az albérlőnek január elején,hogy felmondanánk a szerződést(határozott idejű szerződés,de mindkét oldalról felmondható 30 napos felmondási idővel).Ezt ő tudomásul vette és mondta hogy költözik.
Innentől bonyolódik a történet,ő nem adott vissza 1 kulcsot,eztán nem vette fel a telefont,majd közölte hogy nincs is meg a kulcs,cseréltessünk zárat.
Eztán jelentkezett hogy elszámoljunk,amiből egy hatalmas vita és fenyegetőzés keletkezett.A párom jelezte neki,hogy a kaució(100 ezer Ft) pont takarja azokat a dolgokat amit ki kell miatta fizetnünk,és ezt ha akarja akkor tételesen is be tudjuk mutatni.(fennmaradó rezsi,zárcsere,festés)
Erre ő fenyegetőzni kezdett,hogy mi elloptuk a pénzét,jobb ha nem is találkozunk.Hiába mondtuk hogy mi így is sokat tűrtünk tőle,ő állítja hogy mindig időben fizetett és minden rendben volt.Tegyük hozzá,hogy volt olyan bútor amit összetört,és a költözésnél elvitte még a konnektorok belsejét is...

Most úgy állunk hogy ő apeh-kal fenyegetőzik,hogy feljelent minket hogy nem adózunk ezután,ami ugye vicces mert az adóbevallás máj 20. ha jól tudom,szóval egyelőre nincs mit bejelenteni.

Mit érdemes tenni az ügyben?Hagyjuk hadd fenyegetőzzön?Szerintünk jogos a kaució visszatartása,de szeretném ezt egy szakértőtől is hallani.

köszönettel

h.

MajorDomus # 2010.03.03. 21:09

Albigond
A te eseted egyszerübb. Válts ki egy adószámot ez bérbeadásnál kötelező. Májusban bevallod,legfeljebb azért birságolnak meg,mert nem a tevékenység megkezdésekor váltottad ki. De ez csak az elllenőrzéskor derűl ki,ha addig befizeted az adót nagy baj nem lesz.

Tartsd vissza a kauciot nyugodtan,mert jogos. Ha megvan az adoszámod,nyugodtan röhögjél a szemébe,hogy kispofám oda mész ahová -tetszik.

MajorDomus # 2010.03.03. 21:19

én(nem)vagyok az

Anyu a saját csapdájába esett.
Albérletet ugy lehet kiadni lásd előbb hogy adószám majd bevallás.
Az albérlőnek nem kell számlát adni mert anyu nem vállalkozó,de adószáma mielőbb legyen s vallja be.

A továbbiakban az a kérdés kinek a nevén volt a fütésszámla.
Ha az albérlőén akkor nincs gond a Főtáv a fogyasztón veri le.

Ha anyu nevén vannak a számlák,akkor az bukott űgy. Veszteség.

A közös költség nem kérdéses,azzal csak a tulajdonos tartozhat,az albérlőnek semmi köze hozzá.

Az a kérdés m i van a szerződésben ? Ugye nem akarod azt m ondani hogy szerződés sincs- ?

Ha benne van hogy minden rezsit ő fizet,akkor minden hátrahagyott rezsit perelhetsz rajta. M.országon nem lehet eltünni,az okmányiroda 3.500- ft ellenében kiadja a cimét ha végrehajtásról van szó.

alberletigond # 2010.03.04. 07:29

Köszönöm szépen,adószámunk van is,csak nem adtunk róla semmi számlát,de be tudjuk vallani majd gond nélkül.
A bosszantó az,hogy elképesztő stílusban tolvajnak titulál minket,és fenyegetőzik smsben,miközben kicsit átgondolhatná,hogy ő mennyire volt korrekt.

énvagyokaz # 2010.03.04. 09:04

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat.
Nincs anyumnak száma,és az ő nevéreszólnak a számlák.
Szerződés az van amiben levan írva hogy a rezsit a bérlő fizeti és a tisztázatlan kérdések jogi útra terelhetőek.Én nem vagyok biztosbenne hogy ezt jól csinálta-e az anyukám de most nagy gondban van.Azóta van egy másik bérlője.Szerintetek mivel eltelt azóta 5 hónap sikeresen lehet behajtani a pénzt az előző bérlőn?Ha elkezdene fizetgetni részletekben akkor is perelhetné anyukám??Úgy tudom hogy nincs bejelentkezve a mostani lakhelyére.Sajnos anya nagyon elvan keseredve mindennap hívogatja szegénykém,hátha felveszik a telefont üzeneteket is hagyogat ami nem finom stilusu ezt saját fülemmel hallottam,mondtam neki hogy ez így nemjó dehát beszélhetek én neki.
Várom válaszokat.Köszi

MajorDomus # 2010.03.04. 21:59

A követelés nem évült el,pereljetek. Először fizetési meghagyás.

kisbalazs # 2010.03.09. 19:55

sziasztok!

a következő a szitu: 5 évig laktam egy albérletben sokadmagammal. volt szerződés még az első lakóval, aki kb 1 év után elköltözött. új szerződés nem született, az én nevem nem szerepelt az említett szerződésen, semmire nem vállaltam írásos garanciát.

kb 1 éve elköltöztem, mert árulni kezdték a lakást. lakótársaim jelentős összegű rezsivel tartoztak mikor elmentek, amit én nem tudtam helyettük kifiztetni. a főbérlő egyedül az én elérhetőségeimet tudja, a többi bérlőjét még csak nem is ismerte. most engem zaklat, hogy fizessek. tekintve hogy nem volt szerződésem és nem ismerek el tartozást, a főbérlő milyen lépéseket tehet ellenem?

köszönöm!

MajorDomus # 2010.03.09. 20:57

Semmilyet.
Ha nincs szerződésed,nincs közöttetek jogviszony.

kisbalazs # 2010.03.09. 21:27

köszönöm a választ!

mikemyers13 # 2010.03.10. 22:01

Tisztelt Forumtagok!

Közel másfél éve költöztünk be párommal első közös albérletünkbe.
Könnyen, egyszerűen intéztünk mindent,kaptunk szerződést,kulcsokat,stb.2 tanu volt jelen.

Egy kedves(nek látszó), ostrák-magyar kettős állampolgár nénike a tulaj.Aláírtuk a szerződést, határozatlan időre.
Eleinte nem gondoltuk volna, hogy nem vagyunk bejelentve az Apehnél, csak most derült ki.
Anno kaptunk Lakásfenntartási támogatást, de most ez lejárt.

A kérdésem az, hogy mi a legracionálisabb döntés ilyenkor?

Származhat-e bármilyen kárunk abból,ha csak most jelenti ezt be, és utánna hosszabítjuk meg/kérelmezzük a LF támogatást erre az évre is.
Végül is, ez nem a mi hibánk, az ő hanyagságának következménye.

Havonta utaljuk az albérleti dijat, a rezsi az én nevemen van,
A lakcimkártyánk ide szol,mint állnadó lakhely.

Ha csak májusban jelent be minket az Apeh-ez, ők visszamenőleg indíthatnak-e nyomozást?
Félünk, jó lenne az a pár ezer forint plusz, mivel csak én dolgozom a párom tanul.

Köszönöm a figyelmet, és hogy végigolvasták.

Tisztelettel

Krisztián

MajorDomus # 2010.03.10. 22:29

Minek csinálsz-magadnak problémákat ha nincs?

Olvasd vissza a topicot legalább a 3-ik vagy aki ugyanezt a kérdést teszi fel.

A Te lakhatási támogatásodnak semmi köze nincs ahhoz hogy a házi csoroszlya fizet-e adót a bérleti dijadból.

Az legyen az ő gondja. Te arra ügyelj hogy pontosan fizess.legyen m indenről számlád-vagy bizonylatod, az ő adózásához neked semmi közöd, forditva is igaz, az apeh nem téged csöszöget emiatt.

hunfrakk # 2010.03.11. 19:51

mit szóltok ehhez a bérleti szerződéses kérdéshez?

http://www.gyakorikerdesek.hu/…esek__717538

MajorDomus # 2010.03.11. 21:43

Semmit.
A szerződést be ,kell tartani. Ha 90 nap akkor annyi.

tata # 2010.03.12. 17:32

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi levelet szeretném ismertetni:

"Értesítelek Benneteket, hogy a bérleti szerződés 10. pontja alapján az albérletet február 28-ától kezdve 2 hónap felmondási időszak leteltével 2010. április 30-ával felmondom.
A 10-es pont így szól:
"a felek határozatlan időre szóló szerződést bármikor írásban felmondhatják. A felmondás a hónap utolsó napjára szólhat azzal, hogy a felmondási idő nem lehet kevesebb 60 napnál. Dátum: 2010.02.22."

Az albérlők megköszönték, hogy időben szóltam. De március 10-én bejelentették, hogy április 30 előtt (március 15-ével) kiköltöznek és azt is közölték hogy az áprilisi bérleti díjat és a rezsit nem fogják kifizetni.

Jogosan tehetik meg? Adhatok nekik majd fizetési meghagyást?

Válaszukat előre is köszömöm

Tata

hunfrakk # 2010.03.12. 18:03

a bérleti díj jár a felmondási idő végéig
tehát ápr.30-ig
*
rezsiköltséget időarányosan kell fizetniük
itt a használat tényleges ideje az irányadó

MajorDomus # 2010.03.12. 23:11

A szerződés az albérlőre is vonatkozik.

Zoltanuss # 2010.03.13. 18:19

T. alberletigond !

Most úgy állunk hogy ő apeh-kal fenyegetőzik,hogy feljelent minket hogy nem adózunk ezután,ami ugye vicces mert az adóbevallás máj 20. ha jól tudom,szóval egyelőre nincs mit bejelenteni.

Hát május 20-ig nem bejelenteni kell, hanem a jövedelmet bevallani.

Bejelenteni gyakorlatilag a tevékenység megkezdése előtt kell.
És negyedévente előleget kell fizetni !

macskás # 2010.03.18. 16:05

Segítséget szeretnék kérmi!
Bérbe kellett adnom a lakásomat. Már van adószámom, számlakönyvem.
A kérdéseim a következők lennének.:
Tudom, hogy át kell íratni a számlákat a bérlők nevére, mert máskülönben azok után is adót kell fizetnem, de mi van, ha nem történik meg egy hónap alatt, és mondjuk még egy számla az én nevemre jön?
Nincs jövedelemhatárhoz kötve, hogy negyedévente kell befizetnem az adót, vagy évente?
És csak érdeklődésképpen,( mivel van olyan ismerősöm, aki szintén kiadja a lakásást, és lehülyézett, hogy adószánot kértem), mi a "büntetése" az APEH-nél, ha kiderül, valaki "feketén" adja ki a lakását?
Nagyon köszönöm előre is:Cic

hunfrakk # 2010.03.18. 16:43
  • rendkívüli, azonnali hatályú, indokolást tartalmazó írásbeli felmondásról szóló levelet kell írni bérlőnek azzal, hogy ha X hó Y napjáig nem teljesít, megszünik a szerződés
  • fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelem benyújtása területileg illetékes bírósághoz

(költségeit a "vesztes" fél állja)

MajorDomus # 2010.03.18. 21:54

Mindezt tv. Ajánlottan

moli1m # 2010.03.27. 12:10

Tisztelt fórumozók!
Segítségeteket szeretném kérni Rendkívüli felmondás ügyben.
Bérlőm többszöri halogatás után sem fizetett. Határozatlan időre szóló szerződésében nem fizetés esetén 15 nap rendkívüli felmondási idő szerepel.Aláírta azt is, hogy tovább nem vagyok köteles őrizni a tulajdonát képező holmikat.
Ez március 28-át jelent.Ma felkerestem: Könyörgés, ígéret, fenyegetés volt a reakció.Még azt is kitalálta, hogy kötelességem neki másik albérletet keresni.
Kérdésem:- Ha esetleg nem költözik ki 28-án kipakolhatom-e az utcára a holmiját?Ha nem is jelenik meg,esetleges személyes iratait kidobjam,leadjam a rendőrségre?
Lehet, hogy csak 29-én pakolhatom ki?

Előre is köszönöm a választ: Lilla

moli1m # 2010.03.27. 14:51

Tisztelt fórumozók!

Mint látjátok, igen sürgős lenne a válasz.
Azt azonban elfelejtettem írni, hogy a szerződésben úgy szerepel, hogy: minden külön értesítés nélkül életbe lép a rendkívüli felmondás nemfizetés esetén.
Viszont most látom csak, hogy lemaradt a hónap, nap megjelölése erről a szerződési megjegyzésről.Viszont a 4.pontban meghatároztuk a díj esedékességének napját.
Ez utalhat rá, ugye?

Köszi:Lilla

Gabi13 # 2010.03.27. 16:40

Én kivételesen bérlő vagyok. A cégem bérleti szerződést kötött egy családi házra tavaly októberben, két havi kaukció megfizetésével. A tulajdonos (most már tudom, hogy az egyik) a szuterénben kialakított lakrészben lakik. A problémák novemberben kezdődtek, kiderült, hogy elromlott a fűtést biztosító kazán, emiatt 2 hétig a nappaliban laktunk, mert az ott lévő kandallóval tudtunk fűteni. Kölcsön adtam neki az új kazán megvásárlására és fűtésszerelőt is én hívtam a saját költségemen. Január hónaptól fizetési nehézségeim támadtak (a szokásos magyaros körbetartozás tipikus esete,engem sem fizettek ki), hálából kikapcsolta a fűtést (azt kamuzta, hogy elromlott a kazán és nincs pénze javíttatni). Annak a tulajdonosnak, akivel szerződésem volt, folyamatosan fizettem, ahogy pénzhez jutottam. Januárban megjelent egy újabb tulajdonos, aki a kocsinkat is kizárta a területről, éjjelente lakást bontott, berúgott és őrjöngött. Márciusban odáig fajult a helyzet, hogy rendőrséget kellet hívnom, mert a 10 éves lányomat is fenyegette. A következő reggel a szemközti szomszédot lőtte meg gázpisztollyal, amikor is kiderült, hogy ez nem egyedi eset, már többször jártak ebben a házban a rendőrök, az előző bérlőt is fegyverrel kergette. A rendőrség tanácsára még aznap éjjel elköltöztünk. A kérdésem a következő: köteles vagyok-e megfizetni a bérbeadó követelését, aki úgy gondolja, hogy a kialakult helyzetért őt semmi felelősség nem terheli, vagy a káromat levonhatom. Eltitkolta, hogy milyen tulajdonostársa van (be sem költözünk, ha ezt tudom), illetve télen fűtés nélküli házban laktunk. Még egy apróság, az átadott pénzről nem kaptam átvételi elismervényt, így elszámolni sem tudom a cégben.

nandy # 2010.03.27. 18:03

Lilla: először felszólítanám írásban a bérlőt (tértivevénnyel) a fizetésre, hogy később legyen nyoma...

De ha továbbra sem fizet, elég nehéz lesz kirakni, hacsak ki nem cselezed, pl. a távollétében lecseréled a zárat.

nandy # 2010.03.27. 18:06

Gabi:

Szerintem nem vagy köteles semmit fizetni.