Albérleti szerződés


Tierry # 2010.02.17. 14:02

Akkor ezek szerint a "feketén" kötött írásos szerződésekre is lehet hivatkozni? Azt hittem, ha az feketén van, akkor az semmis.

monalisa1 # 2010.02.17. 14:28

Az hogy fizet-e jövedelemadót vagy sem azzal ne foglalkozz - nem a Te dolgod.

Egy fürdőszobát felújítani nem 3 napos munka, főleg hogy "a" mester felvonul és szétver és elvonul (...) aztán jó ideig színét se látni...

2 hónapra csak nagyon előnytelen összegű albérletet találnátok, a vizsgák előtti cuccolásról nem is beszélve.

Imma... lentebb a többit leírta.

"Mona"
laikus hozzászóló

Immaculata (törölt felhasználó) # 2010.02.17. 14:42

Ha egy adásvételi szerződés után nem fizetnek illetéket és adót, attól az még érvényben van.

MajorDomus # 2010.02.17. 19:08

Nem beszélve arról hogy adózással 25 %-al magasabb dijért laknál itt.
Ha ez megfelelt,mert érdekedben állt,akkor most ne légy- jogvédő.

Tierry # 2010.02.17. 20:53

Sziasztok először is köszönöm a válaszaitokat. Bár úgy látom inkább a főbérlő pártját fogjátok. Nem tudom laktatok-e már albérletben?
Én pusztán azért kérdezem ezeket, mert mi vagyunk hátrányosabb helyzetben.
Jó, hogy egyeseknek még kiadnivaló lakásuk is van, amíg másoknak még saját sincsen.
Szóval így hogy a főbérlő nem akar (tud) várni még kb 2 (vagy kevesebb) hónapot, így inkább a vizsgák előtt költöznénk. Ezt ponthogy mi mondtuk el neki.
Mint lentebb említettem a "felek 1 havi felmondási időben állapodnak meg", tehát ez kölcsönös, és ez nem volt inkorrektség a részünkről. Ennek ellenére nem szeretnénk ha az ügyvéddel való fenyegetőzése valósággá válna. Ezen kívül a fürdőszobát akkor kellene megcsinálnia amikor mi nem lakunk már itt, hiszen a maga hasznára csináltatja meg.
Ezért kérdeztem meg -MajorDomus- hogy van-e nekünk is valami védekezési alapunk és nem jogvédősködni akartam.
Illetve tőletek, akik jobban tudjátok kérdezném megerősítésként, hogy mivel van kölcsönös felmondási idő, ezért ha 1 hónappal a költözés előtt szóltunk, akkor nem kell még a szerződés júl 1.-i lejártáig fizetni?

Üdv!

Tierry # 2010.02.17. 20:54

ja, egyébként nem két hónapra, hanem több évre vennénk ki albit, nekünk csak jó lett volna ha itt maradhattunk volna.

MajorDomus # 2010.02.17. 22:19

Thierry

A fiam most fog államvizsgázni tehát tudom mit jelent egy vizsgaidőszak már 6 éve.
Éppen nem hiányzik egy fürdőszoba felujitás. Néhány évtized mulva a diplomával a zsebedben neked is lesz kiadható lakásod meg saját-is, akkor majd meg tudsz válaszolni arra a kérdésre,hogy egyeseknek miből telik mikor soknak még saját sincs(munkából !!)

Én például 5 évet huztam le albérletben.
Ha lejár a szerződés,akkor automatice megszünik.

Ha korábban akarsz költözni,először is keress másik helyet. Ahol mondjuk kösd le julius 1-től a szállást, de a szerződést olvasd el alaposan.
Május 28-án- add át neki a felmondást junius 30-ra,s közöld,hogy juniusra nem fizetsz,azt tudja be a kaucióba.

Ez jogszerü.

dinnye7 # 2010.02.17. 22:32

van egy picike garzonunk amit albérletbe adunk ki. Egy volt albérlőnk kiköltözött tavaly novemberben.

Ezzel kapcsolatosan egy kaució visszafizetésére kaptunk ügyvédi felszólítást.
Az albérleti szerződésben 90 napos felmondási idő szerepel.
Konkrét mondatban :
"A felek kölcsönösen 90 napi felmondási időt kötnek ki..."

2 hó kauciót kértünk és fizetett le az ottlakó hölgy a szerződés aláírásakor.
Majd 2009. október 5-én telefonon közölte, hogy november 1-től elköltözik.
Beszéltünk a kaucióról és arról, hogy a felmondási időt lelakhatja.
Semmi akadálya nem lett volna de a kaució maradt.. Nyilvánvalóan nem
tetszett neki.
Januárban mikor őszerinte eltelt a 2 hónap 90 nap felhívott hogy
letelt az idő kéri vissza 2 hó kaucióját...
A kaució ezesetben a bérleti díj fentmaradó része ami 90 nap
felmondáshoz kötött, és jogosan nem adtuk vissza.
Nem érti a kaució fogalmát.

Most talált valami ügyvédet aki levélben felszólított minket a
tartozás kifizetésére,(????????) merthogy letelt a 90 nap??? Különben polgári pert akarnak indítani :)
Novemberben már kértem tanácsot és jogos a kaució visszatartás azt már tudom.
Kell vagy célszerű e válaszolni az ügyvéd fizetési felszólító levelére???
Ha igen mit?
Köszönettel: Dinnye

dinnye7 # 2010.02.17. 22:33

Bocsánat, lemaradt az eleje.

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben:

SolnesM # 2010.02.18. 14:55

T. dinnye7 !
Több dolog nem világos .

Így : ha felmondott okt 5 -én akkor a felmondás elvileg jan 5. i-g tart , az kb a 90 nao.
természetesen elmehet előbb is nem rab !
És történt e un. vég elszámolás.
Ott nem csak a kaució szerepel hanem az addigi közüzemi tartozások is.
Elviekben a fenn maradó kettő hónapon lehet vitatkozni, rugalmas ember a felét elengedi, de egy szó sem esik az egyenlegről.

Kell vagy célszerű e válaszolni az ügyvéd fizetési felszólító levelére???
Hát nem árt.
De ha van ellenkövetelés, akkor azt említsd meg !
Ténylegesen mennyit követel ?
Nagy összeg é , hogy megéri ügyvédet és bíróságot igénybe venni ?

MajorDomus # 2010.02.18. 21:26

A hölgy szerződésszegést követett el,ezért a kikötött kaució nem jár vissza. A szerződést felbontani csak irásban lehet 90 nappal az elköltőzés előtt. Ha ez nem történt meg,az egyoldalu sz.szegés.

Vigyázz mit irsz az ügyvédnek. Mindent felhasznál ellened.
Irj egy mondatot.
Tisztelt ü, ur !
Álláspontom szerint a kaucio nem jár vissza. Dátum aláirfás.

Jó ha tudod,aki a pert inditja,az a felperes, s övé a bizonyitási teher.

Ezért ne adj ki semmilyen adatot papirt. -bizonyitson ő.
Szerintem pár tizezer ftért nem fog perelni.

Mekkora összegről van szó ?

dinnye7 # 2010.02.20. 22:36

Jaj köszönöm.
Csak nem találtam vissza.

70.000 Ft a követelés 2 X 35.000 a havi kaució.
A szerződésben a 90. nap felmondási idő szerepelt,
és hogy kifestve adja vissza az albérletet.
Mi a festést nem követeltük, Ő most mégis pert akar a kaució miatt.

Később derült ki,

  • hogy a fürdőben a megrepedt csempe ezt láttuk és említettem neki...

/Nem vádoltam hogy ők törték el, de szólhatott volna (ÁLLAGMEGÓVÁSI kötelezettség!!!) amely szintén a szerződésben van/
miatt átázott az egész fal...ami miatt rettenet nagy kárunk van.
ha Ő perel én vissza fogom az tuti.
Erre van valami lehetőségem, ha a következőkben az átmenetileg ott lakó illetve szakembert a tanúm?
Köszönöm.
dinnye

MajorDomus # 2010.02.21. 00:18

Persze.
De egyszerübb ha ahhoz ragaszkodsz amit ő is aláirt.
A festés fejében tartsd vissza a kauciót. Nincs olyan kicsi lakás amit -ma kifestenek 70.000 -ft-ért.

dinnye7 # 2010.02.21. 19:16

A kauciót azért tartottuk vissza jogosan, mert a szerződésben benne volt a 90 nap felmondási idő.
A festés erre + ban jött volna, ha ahhoz tartanánk magunkat :)
Egyébként felajánlottam neki, hogy egy havit visszakap, de az nem volt neki elég :(
Azért tartunk itt sajnos.

MajorDomus # 2010.02.21. 20:18

Pereljen. Vesziteni fog.

dinnye7 # 2010.02.21. 21:56

Köszi. Írok akkor egy mondatot az ügyvédnek, és meglátjuk.
Köszi mégegyszer.
üdvözlettel D

djemaaelfna # 2010.02.25. 09:11

Sziasztok,

szeptemberben kiadtam a lakásomat bérleti szerződéssel egy havi kaucióval, a bérlőim azonban folyamatosan késve és kevesebbet fizettek a bérleti szerződésben megállapítotthoz képest. Ahogy a szerződésben is rögzítettük felszólítottam őket (szóban +írásban- nem tértivevényes )a tartozás kiegyelítésére vagy a lakás elhagyására, ami azóta sem történt meg. Kérdésem milyen lehetőségem /módom van a bérlőim eltávolítására a lakásomból illetve az elmaradt bérleti díj+ rezsi költségek (kb 320ezer Ft)"bevasalására".
Segítségeteket köszönöm

monalisa1 # 2010.02.25. 17:31

Ha a 30 nap felmondási idő lejárt és még mindig nem távoztak akkor bírtokháborítás miatt eljárást lehet indítani. Ami a pénztartozást illeti fizetési meghagyást kell beadni.

A bíróság heti egy nap "panasznapján" részletesen tájékoztatnak, egyben a szükséges beadványok el is készülnek.

"Lisa"
laikus hozzászóló

MajorDomus # 2010.02.25. 21:19

A másik-topicban már leirtam.

mikemyers13 # 2010.03.02. 04:50

Tisztelt bajtársak!

A párommal nemrég költöztünk össze első albérletünkbe..
Nekünk közel egy év után derült ki, hogy hamis a lakásbérleti szerződésünk( nem adózik a tulaj utánna),s nem tehetünk semmit sem.
A lakcimkártyánk persze ide szól..(kérdem én ott miért nem derült ki?)

Félünk hogy megvonják a lakhatási támogatásunkat ha bejelentik az APEH-oz, ami havi szinten majdnem 10e Ft.Szerintem bármikor szurópróbszerűen felülvizsgálhatják a támogatások jogszerűségét..
akkor meg jön a baj.:(

Van arra lehetőség, hogy rokoni kapcsolatot jelentünk be, s ugy lakunk ott mint ismerős?Létezik ez ma Magyarországon, elvileg jogállam vagyunk:D

Mit tehetünk ebben az esetben?Szivesen maradnánk de visszafelé nem fog senki sem adót fizetni, az biztos..

Köszönöm,

RK

lewho # 2010.03.02. 07:50

Nekünk közel egy év után derült ki, hogy hamis a lakásbérleti szerződésünk( nem adózik a tulaj utánna),s nem tehetünk semmit sem.

Attól még nem "hamis":) Akkor lenne az, ha nem a tulaj írta volna alá, hanem vki alákanyaríotta volna a nevét.

Az az ő dolga, h adózik-e vagy sem, nektek semmi közötök hozzá, nem kell aggódni.

MajorDomus # 2010.03.02. 19:36

A tulaj nem szerződést hamisitott hanem adot csal,ami egy magyar önvédelmi sport.

Neked ehhez semmi közöd,az a tulaj gondja, s ő felel érte,
A támogatás-meg neked jár nem a tulajnak az sem tartozik ide.

énvagyokaz # 2010.03.03. 11:13

Sziasztok!

Ma találtam erre a forumra,segítségeteket szeretném kérni.Édesanyám kiadott egy az ő nevén lévő lakást.A bérlő 20 hónapig lakott ott,rendben fizette a lakbért 55eft/hó,de most jön a csavar amikor elköltözött akkor derült ki,hogyközösköltség hátraléka van 70e ésmár végrehajtás alatt van az ügy,meg is jelentek avégra hajtók.Édesanyám kiborult teljesen,kifizetett mindent.Eltelt aztóta 5hónap és most bírósági végzést kapott,hogy nincs kifizetve a fütés és fizessen 180e ft.A volt bérlőnk nem veszi fel a telefont sem,és már üzentünk is nekihogy vegye fel a kapcsolatot velünk,de erre sem történt semmi.Amikor elköltözött akkor beszélt vele édesanyám megígérte hogy törleszt,de persze azóta sem,utánna még próbálta hívni amikor megjelentek a végrehajtók erre ő azt monta hogy megy az APEH-hoz mert számlát azt nem kapott,ami igaz.Mit tegyünk várom válaszotokat.

énvagyokaz # 2010.03.03. 11:48

Sziasztok!
Az előbbiből kihagytam hogy sajnos édesanyám is fenyegetőzőtt rendőrséggel bírósággal stb stb,Ezt nem abérlő védelmében de temperamentumos egy asszony az biztos.Itt olvastam a fórumon hogy nyilatkozatott kellett volna írani vele hogy tartozik ezt jól értettem??Itt minden szóban történtfélek hogy letagadja,akkor mit csináljunk.
Előre is köszi a válaszokat.

kadaj01 # 2010.03.03. 12:14

Minden bérlő ezzel az apeh-os baromsággal jön? Mi volt a szerződésben?