Ingatlanügyek


drbjozsef # 2019.09.04. 17:17

Szil14,

Milyen okból? Hátha nincs is rá szükség. Mi a konkrét probléma, hogy így nem jó?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.09.04. 14:42

Társasházzá kéne alakítani.

Szil14 # 2019.09.04. 14:13

Kedves Fórumozók,

Kérdésem az alábbi.
Van egy ingatlan, amely a valóságban 2 különálló lakással rendelkezik, a tulajdoni lapon ezt a tényt azonban nem látom. Lehetséges ezt feljegyeztetni a tulajdoni lapra, hogy két lakásos az ingatlan?

Előre is köszönöm a válaszokat!

drbjozsef # 2019.08.29. 10:35

Ugyanaz : megmondja a gugli.

Oldalhatáron álló beépítés esetén min. 1,80 méter magasságban lévő max. 0,4nm méretű ablaka nézhet a szomszéd telkére.

victor crowley # 2019.08.29. 08:19

A határba épitett ház szomszédra néző ablakkal mi a halyzet?

drbjozsef # 2019.08.28. 16:34

victor crowley,

Az eresz legalább 2 m magasságban és legfeljebb 0,5 m-re nyúlhat át a szomszéd telekre, de a csapadékvizet a saját telekre kell visszavezetni.

victor crowley # 2019.08.28. 14:36

Kovács Béla Sándor
Úgy gondolod,ha szabálytalanság történt,akkor simcs semmi esélyem bármi féle intézkedésre?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.28. 14:14

És gondolod, hogy el tudod bontatni a ki tudja, hány éve készült tetőt?

victor crowley # 2019.08.28. 14:04

Ha oldalhatáron álló a beépítési mód akkor nem is volt más választása a szomszédnak.
Az építmény tervezése során bizonyára figyelembe vették az építési előírásokat.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd

Erre válaszolva:
Miért nem is volt választása a szomszédnak?
De nem is ez volt amire választ vártam.
A mai jogszabályok meg engedik a határba építést.
Az én udvaromba átlógó tetőszerkezet, ezek szerint bármekkora lehet?
Most ne az épitési előirásokat nézzük,hogy azt figyelembe vették,mert lehet hiba történt a kivitelezés során.
Mennyi lehet maximum a határból átlógó tető az én udvaromba?
Mert itt elég nagy.

lajcsó # 2019.08.28. 12:50

Ha oldalhatáron álló a beépítési mód akkor nem is volt más választása a szomszédnak.
Az építmény tervezése során bizonyára figyelembe vették az építési előírásokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.28. 12:00

Annyira a határra építette? Miért nem reklamáltál, amikor az alapot kitűzték? Kicsit könnyebb lett volna korrigálni, mint most.

victor crowley # 2019.08.28. 11:56

Üdvözletem!
A kérdésem az lenne.
A szomszédom a határba épitette a házat.
A tetőből mennyi lóghat át az én udvaromra?
Gondolok itt arra,hogy a faltol a csatornáig lévő rész hány cm lehet maximum?
Köszönöm válaszát!

aprilismajus # 2019.08.18. 13:58

Lehet, hogy a csoporttársak kijavítanak, de hátha mégse, ha ismeretlen tettes ellen tesz feljelentést, akkor nem kell félni a hamis vádtól, mely visszaüthet Önre, s elmondhatja a feljelentésben, hogy milyen rossz a szomszéddal a viszony, egyáltalán nem biztonságos a hely.

Tibikiraly # 2019.08.18. 13:01

Tiszteletem!

Van egy nyaralónk, és egy problémás szomszéd aki terjeszkedni akar - először meg akarta venni a nyaralónkat (nem adtuk el), most ahogy kimentünk valaki betört, és ellopta a bejárati ajtónkat, ablakokat leakasztotta... Persze szomszéd megjelenik, röhög... majd megint felajánlja, hogy megveszi: "Adja el nekem ezt a kutyaólat, mielőtt valaki széthordja tűzifának!"

Na ez kiverte a biztosítékot, és úgy sejtem nála vannak az ellopott nyílászáróim - van értelme feljelentést tennem a rendőrségen, ki fognak menni hozzá házkutatásra?
Másik szomszédnak a kerítése tűnt el, de a rendőrség nem csinált semmit, lezárták "ismeretlen tettessel" a nyomozást.
Másik szomszédhoz szemetet hordott át valaki, szintén semmi, közölték vele, hogy indíthat polgári pert, ha tudja bizonyítani...

Szóval mi a gyakorlat az ilyen helyzetekre? Lehet tenni valamit, hogy a kedves szomszéd télen ne tüzelje el a nyaralómat?

Immaculata # 2019.08.14. 23:35

2017. - 0. év
2018. - 1. év
2019. december 31. - 2. év

földijó # 2019.08.14. 21:46

Kedves Szakertok, hozzaertok

2017.augusztusaban 14M ert vasarolt lakohazamat szeretnem ertekesiteni ezev, tehat 2019 szeptembereben 32M-ert. Nem tiszta szamomra hogy ez hany evnek szamit, mekkora szja fizetesi kotelezettsegem lesz. Erdemes-e 2020 januarban ertekesitenem inkabb, vagy 2020 augusztusatol szamit csak 3evnek?
Koszonom a segitseget

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.08. 11:10

Keressen meg egy ügyvédet. Akkora katyvaszt hoztak össze, hogy ezt a Fórumon, grátisz senki meg nem oldja.

Kriszti 999 # 2019.08.08. 10:41

Tisztelt Fórumozók!

A párom kb 10 évvel ezelőtt felvett egy családnak hitelt, amiből egy ingatlan lett vásárolva. 5 millió Ft-ról beszélünk, ennyit vett fel, és ennyi is a tartozás a mai napig. A párom nevén van a ház és a hitel. Sajnos ez a család időközben nem mindig fizetett, így BÁR listára került. Tavaly óta próbálja ez a család eladni a házat, de amennyit kérnek érte, annyi hitelt eddig senki nem kapott. Szerintem becsapnak minket, mert amint kérjük, hogy legyen az ár korrektebb, azonnal kitalálnak valamit. Még nekik áll feljebb! Összeházasodtunk a párommal idén, és azt szeretném tudni, hogy nekem mennyi közöm van ehhez az ingatlanhoz? Tehát ha akarok beköltözhetek? Kilakoltathatom őket? Mit tehetek? A férjem sajnos túl türelmes, pedig mi is lakás vásárlás előtt állnánk...de amíg ő aktív BÁR-os, szóba sem állnak velünk! Pontot szeretnék tenni az ügy végére! Mit tehetek?

Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.06. 12:55

A szívességi lakáshasználó legfeljebb az utolsó kettőbe tartozhat bele - ha hozzátartozó. (Az élettárs hozzátartozó.)

SOMARENKO # 2019.08.06. 12:29

Kedves Fórumozók! mit gondoltok erről az esetről?

Egyik ismerősöm, barátom "szívességi lakásfelhasználóként" lakott nálam éveken keresztül, állandó bejelentett lakcíme is az én címemre szólt. Sajnálatos módon, ismerősöm a napokban elhunyt. Az egyik biztosító társaságnál van érvényben lévő "OTTHON BIZTOSÍTÁSUNK" és miután beadtuk a kárigényünket, arról tájékoztattak (idézem) :

" ...Tájékoztatjuk, hogy az Allianz Otthonbiztosítás Plusz szerződési feltétele alapján biztosított:

A jelen feltételek alapján létrejött szerződésben biztosított az a személy, aki a biztosított vagyontárgy megóvásában érdekelt és

szerződő által a kötvényben pontos címmel (helyrajzi számmal) megjelölt ingatlan
· tulajdonosa és tulajdonostársa(i),

· bérlője és bérlőtársa(i),

· haszonélvezője

az a) pontban megjelölt biztosítottal a kockázatviselés helyén állandó jelleggel közös háztartásban élő hozzátartozó, valamint
az a) pontban megjelölt biztosítottnak a kockázatviselési helyen állandó jelleggel ott lakó, de vele közös háztartásban nem élő közeli hozzátartozója...."
Kérdésem az lenne, hogy a szívességi lakásfelhasználó, esetleg nem-e az albérletek, vagy haszonélvezeti jogok valamelyik alternatívája? van esetleg valami "jogi kapaszkodó", ami szerint érvényesíthetem az igényemet a biztosító felé?

Válaszotokat várom köszönettel:

Petya

hobbyhippy # 2019.08.02. 17:55

Vannak jogszabályok arra, hogy ki vásárolhat pl. erdőt, termőföldet.

Világos, hogy ugyanakkor mint tulajdont kiskorú is örökölhet ilyent.

A jogszabály akkor kizárólag a vásárlásra vonatkozna?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.02. 16:15

Úgy érted, lesz-e művelési kötelezettsége? Lesz. De az sose jelenti, hogy neki magának kell szántani, vetni.

hobbyhippy # 2019.08.02. 15:40

Ezek szerint nem feltétel szerinted, hogy valaki helyette a szakszerű kezeléshez szükséges tudással, abban garantáltan besegítsen.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.08.02. 15:36

Miért ne? (Földműves nyilván nem lehet.)

hobbyhippy # 2019.08.02. 14:54

Kiskorú részére vásorolható-e termőföld vagy erdő, mezőgazdasági terület?