Banki hitelek


Osi23 # 2013.08.27. 15:06

Semmit nem kapunk, mert 3 ezer ft hiján túllépjük a határt. Se rendszeres gyermekvédelmit, se lakásfenntartásit, és a fűtési támogatást( ezt azért nem mert nem használunk annyi gázt,hogy elérjük a határt). Köszönöm a segítséget,holnap minden kiderül. :(

Osi23 # 2013.08.29. 11:45

Voltam bent a bankban:havi 27000ft-ot kell befizetnem a törlesztésre,viszont 3án addig nem kapom meg a gyest és a családi pótlékot amíg az első részletet nem fizetem be.Vagyis fogalmam sincs hónap közepén miből adok enni a gyerekeimnek e miatt. :(

monalisa1 # 2013.08.29. 12:08

Bocs de neked már attól a naptól kezdve elkezdett ketyegni "a nem tudom miből adok enni a gyerekeknek" félelme, amikor elkezted túlköltekezni a hitelkeretedet.

Szülők, testvérek, rokonok, munkatársak, barátok?...
Nem kell válaszolni, ezt neked kell tudni.
Minden jót, jobbat!

csihu68 # 2013.09.07. 08:58

Tisztelt Fórumozók!

Segítségre volna szükségem: Zalabestnek fizetek havonta 25000 Ft részletet, szóbeli megállapodás a részlefizetés. Ennek ellenére végrehajtással, bírósági perrel, lefoglalással fenyeget. Mi tehetek ebben a helyzetben? Írtam panaszt nekik, választ nem kaptam. hogyan tovább?

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.07. 09:24

Ennek ellenére végrehajtással, bírósági perrel, lefoglalással fenyeget.
Ebben a sorrendben?

csihu68 # 2013.09.07. 09:25

Igen sajnos ebben a sorrendben.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.07. 09:29

Hülyeség.

Dr.Attika # 2013.09.07. 15:08
gerbera317 # 2013.09.08. 08:35

Csihu,

Hány csillióval tartozol, hogy nem elég a havi 27 ezer részlet?
Ki az eredeti hitelező?
Mekkora volt az eredeti törlesztőrészlet, amikor még nem mondták fel a szerződést?
Úgy adtad elő a kérdésedet, hogy még csak azt sem közölted, tartozol-e egyáltalán valakinek.
Szóval?

csihu68 # 2013.09.10. 15:42

Szia választ privátban küldtem.

Lacaca # 2013.09.19. 17:55

Tisztelt Fórumozók! Szeretném megkérdezni hozzáértő fórumtársaktól, hogy az Otp a több, mint 10 éve kifizetett munkáltatói lakáshitelemől kérhet-e utólag számlavezetési díjat. Szerintem a számla kiegyenlítésekor ez megtörtént, csak az iratokat 6 év után kidobtam. Köszönöm a választ előre is!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.09.19. 18:35

Kér?

monalisa1 # 2013.09.19. 19:09

Előforulhat hogy a számla mindmáig nincs lezárva bár a hitel már rég visszafizetve. (Valószínűleg itt egy alvószámláról van szó.)

meszl # 2013.09.22. 19:19

Tisztelt hölgyem, uram!

Személyi hitelfedezeti biztosítással kapcsolatban merült fel egy kérdésem:

Történet röviden:
Néhai édesapám személyi kölcsönéhez csatolva volt egy életbiztosítás (amellyel kapcsolatban nincs semmilyen dokumentum amit édesapám aláírt volna) a haláleset történt 2012 10.20 napján, majd két héttel később az eseményt bejelentettük a bankfiókban a halotti anyakönyvi kivonatot pedig lemásolták. A hagyatéki tárgyalásra pedig 2013 06.06 napján került sor, és aznap jogerőre is emelkedett a hagyatéki végzés amely kimondja hogy az elhunyt édesapám kölcsönét édesanyám örökli. A biztosítónak a kárigényt 2013 06.09 napján jeleztük és rá kb 3 hétre ki is fizették a kölcsön értékét a halálesemény időpontjában aktuális összeggel, de a bank még követel egy nagyobb összeget (kb 85 ezer ft)ez az az összeg ami a halál napjától mostanáig aktuális, mivel hogy a hitel pörgött tovább.

Kérdés: Egy dologgal nem vagyunk tisztában, mivel az alábbiakban megjelölt, a bank által kérésünkre kiadott hitelfedezeti biztosítás leírásból egyértelműen nem derül ki: a banknak lett volna kötelessége jelenteni a kárigényt a biztosító felé a tudomásszerzést követően? vagy a hozzátartozóknak?(ugyanis ha a bank mulasztotta el a bejelentést akkor a követelése teljesen jogszerűtlen)

A bankban kapott általános dokumentum a biztosításról: http://www.cib.hu/…m/fileserver?…

Köszönöm válaszát, tisztelettel: LL

csihu68 # 2013.10.01. 15:00

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni: EOS-nak megy egy bírósági letiltásom alapján a jövedelmem 33%-a, ez még rendben is lenne, de az EOS nem hajlandó legalább 6 havonta elszámolást küldeni a tartozásról, csak akkor ha azt minden esetben írásban kérem. Van erre valami szabály?

rozália1 # 2013.10.01. 21:45

milyen következménnyel jár ha a pénzt amit a kártyámra utalnak mind postai uton kérném?a lényege hogy ami jövedelmem van.szinte mind vonja a bank.egy lakáshitel éa egy személyi kölcsön.mi lenne a lakáshitellel és a személyi kölcsönnel.mit tenne a bank?

gerbera317 # 2013.10.04. 22:42

Miért nem olvasod el a kölcsönszerződéseidet? Egészen biztos, hogy erre is kitérnek.

Helgiusz # 2013.10.05. 09:50

Üdvözletem Segítséget szeretnék kérni, vállalkozói bankszámlám van amin tartozás mutatkozok, a problémám hogy a vállalkozásom már 5 éve nincs vissza lett adva, a bank továbbra is küldi a számlakivonatot mára 531000ft tartozás van, voltam a bankba ahol közölték akkor szűnik meg a azámla ha egy összegbe befizetem, ám 140000ft-ot se tudtam egybe akkor 531000ft ot hogy?? ez ügyben semmit nem lehet tenni?? Hogy nem mondták még fel és adták oda az otp faktoringnak nem értem és én most mit tehetek nem szeretném ha tovább nőne sőtt már ennyit sem szeretnék visszafizetni.
kérem segítségüket.

monalisa1 # 2013.10.05. 10:02

A banknak nem érdeke egy számlát megszüntetni, lásd az 5 évvel ezelőtti 114e Ft-os tartozás mostanra a nemfizetés okán a büntető kamatok stb. miatt 531e Ft-ra hízott. A számlát csak te zárhatod le, azt hogy hogyan azt neked kell tudni. (Valami megoldást találnod kell mert jövőre még több lesz a fizetni való.)

Helgiusz # 2013.10.05. 10:16

Értem, de ezt jogtalannak tartom, akkor akár 3.000.000ft ra is felnőhet a tartozás??És a bank semmit nem csinál? Valamit csak lehet tenni?? Nincs 531e ft-om sajnos.

monalisa1 # 2013.10.05. 11:50

Muszáj lesz bemenni és lezárni a számlát - ez is pénzbe kerül. Előtte néz körül itt a neten un. hitelkalkulátoron keresztül melyik bankban tudnál felvenni "olcsó hitelre" ca. 600e Ft kölcsönt és abból lerendezni az OTP-és tartozást. (Mondjuk nem az OTP ad személyi kölcsönt legkedvezőbb feltételekkel.) Aztán anyagi erőd alapján 24-36 hónap alatt visszafizeted ezt a most felvendő hitelt...

Szóval ne dugd homokba a fejed mert ahogy évről évre növekszik az OTP számlatartozás, előbb-utóbb rád küldik a végrehajtót: árverezhetik az autódat, lakásodat/házadat.

Amúgy amikor évekkel ezelőtt megkötötted a vállalkozói számlát annak x oldalnyi "apróbetűsében" le volt ívra minden tudnivaló ezen számlával kapcsolatban - ha utólag is de olvasd most el.

Helgiusz # 2013.10.06. 17:40

Nézd én nem elbújok a felelősség alól hanem nem értem hogy engedhet meg ilyet a bank, de ügyvédhez is fogok fordulni, mert ide már az kell, nem fogok kölcsönt felvenni hogy 600.000ft.ot befizessek és majd 1.000000ft ot fizessek vissza vagy többet, a másik dolog kismama vagyok és hitelképtelen úgy hogy ez a megoldás ugrott.

hkcs # 2013.10.06. 22:49

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a segítségüket kérni. A helyzet a következő:

A párommal Fundamenta Lakástakarékkal kombinált CHF alapú hitelt vettünk fel 2006-ban. A szerződésekben foglaltak szerint a lakástakarék utolsó részletét ez év márciusában kellett kifizessük, majd ez után következett április, május, június hónapokban a 90 napos kiutalási időszak, majd július 1-15 közt a megtakarítások tényleges kifizetése a bank felé. Mindezek mellett a hitelszerződésbe foglaltaknak megfelelően július 30-ig tartott a türelmi időszak (ameddig tőkét nem, csak kamatot és kezelési költséget fizettünk), mely után az első megváltozott összegű törlesztőrészlet esedékessége augusztus 15-e volt.

Párom a biztonság kedvéért július 16-án telefonon kereste a Fundamenta LTP Zrt-t, hogy megérdeklődje, a megtakarítások rendben átkerültek-e a bankhoz, amikor azt a tájékoztatást kapta az ügyintézőtől, hogy a pénzt nem tudták elutalni, mert a szükséges hitelintézeti igazolásokat nem kapták meg. Másnap párom elment a legközelebbi bankfiókba, ahol mindezt elmondta az ottani ügyintézőnek, aki intézkedett, így a néhány nap után megismételt telefonos Fundamentás érdeklődés során azt az információt kapta, hogy július 18-án beérkezett a hitelintézeti igazolás, és 22-23-án a már vonatkozó technikai számlán volt a pénz.

Mindezek után 08.15-én az első megváltozott összegű törlesztés során a számított törlesztőrészletnél mintegy másfélszer nagyobb összeget vontak le a bankszámlánkról. Párom még aznap megint bement a bankfiókba, ahol az ügyintéző a banki rendszerben nem látott betörlesztést, a központtal folytatott telefonbeszélgetése után pedig azt mondta hogy nem tudták feldolgozni, mert kevés a munkaerő (???)...

Panaszlevelet írtunk, melyre jó egy hónap múltán kaptuk azt a választ, hogy a bank hibát nem vétett, a kifogásolt igazolások május 8-i dátumozással készültek el (hogy szerintük mikor továbbították a Fundamenta felé, arról nem nyilatkoztak), közben augusztus 29-én kaptunk egy levelet a banktól, melyben értesítettek bennünket, hogy a megtakarításunk 08.15-én (!) előtörlesztésre került. Namost, ha aznap előtörlesztésre került, akkor az ugyanazonnapon számított törlesztőrészleten miért nem látszódott, illetve hogy nem látta az ügyintéző mindezt a rendszerben? Valamint jogszerű lehet-e, hogy az előző hó 23-án már technikai számlán lévő pénz el nem számolása miatt nekünk többet kelljen kifizessünk? Az én meglátásom szerint a bank időben elcsúszott, majd visszadátumozott leveleket küldözgetett. Kérdésem az, hogy mit kellene ezek után tennünk, hogy az el nem számolt betörlesztés miatti többletlevonásokat visszakapjuk?

Minden segítő szándékot előre is köszönök!
Üdvözlettel:
Horváth Krisztián

Sherlock # 2013.10.07. 08:50

A bank nem tud levelet visszadátumozni.

bcsilla89 # 2013.10.16. 17:20

Kedves Fórumozók!
A lakáshitellel rendelkezők segítségét szeretném kérni szakdolgozatom elkészítéséhez. A lakáshitelről írok és ehhez készítettem egy kérdőívet, amit a szakdolgozatomban szeretnék felhasználni. Kérem segítség munkámat a kérdőív kitöltésével, ami természetesen név nélkül történik.
Köszönöm! Személyes véleményt is szívesen elfogadok az egyéb megjegyzés rovatban!
ripet.hu/feedback.php?kid=3f68f47dfd5218f054687d07f6585271