Banki hitelek


wers # 2013.08.09. 11:57

akkor elég balfék volt a bank, hogy nem ők írták alá először a saját nyomtatványukat

wers # 2013.08.09. 12:13

miért nem nekem jutott ez eszembe.. ejj

groszfater@gmail.com # 2013.08.09. 12:20

, csak más apróbetűvel.
Ha az apróbetű más lett volna az feltűnik,
az apróbetüs rész tartalma volt más...

wers # 2013.08.09. 12:26

szerintem úgy értette, csak tőle szokatlan módon félreérthetően fogalmazott

Sherlock # 2013.08.09. 13:24

Ha van aki félreérti, akkor félreérthető, a félreérthetőség foka már más kérdés.

csaba83 # 2013.08.18. 14:38

Jó napot.

Az lenne a kérdésem. Hogy a bankom a náluk vezetet fólyoszámlámrom az én tudomásom és engedéjem nélkül le emelte a rajta találhato öszes pénz cimszoval mivel a számlámnak van társ tulajdonosa és anak a fojoszámlája minuszban van ezért a mi közös bank számlánkrol eszt átrakta hogy igy kitugya egyeliteni ez az öszeg 210-ezer volt és nem hagyot egyetlen egy filért sem? Hogy teheti eszt meg hogy bénz nélkül hagya az embert miböl éljek egy honapon át söt a 2-éves kisfiamnak miböl vegye eni?

p.ani # 2013.08.20. 14:08

Tisteletem!
Azt szeretném kérdezni hogy édesapám nem rég elhunyt és a providentnél volt egy kölcsöne.Ezt most ki kell fizetni vagy megszűnik.
Köszönöm a választ!

monalisa1 # 2013.08.20. 15:35

csabi83

Amikor a bankban engedményezted hogy a számládnak társtulajdonosa legyen, valamint nem limiáltad hogy ő mennyi pénzt vehet le a közös számláról havonta, szépen felhalmozott -210 ezer forint tartozást. Mivel az esetleges számlatartozásért egyetemlegesen feleltek, a bank onnan vett le amelyik tulajdonostársnál talált.
A pénzt tőle követelheted.

Bocs de a bank szerződési apróbetűsében mindez le van írva., jó tudom, én sem olvastam el mit is írok alá...

monalisa1 # 2013.08.20. 15:45

p.ani

Bizonyára a hagyatéki tárgyalás valószínűleg még nem volt meg.

Ha az örökség több mint a negatívum akkor a hiteltartozás vállald be és fizesd/rendezd, ha a tartozás több mint az örökség egésze - nem vagy köteles az örökséget felvenni.

----
  • laikus hozzászóló
Dr.Attika # 2013.08.20. 16:09

Az örökség nem olyan mint a fizetés, melyet a pénztárnál fel lehet venni. Visszautasításnak van helye negatívum esetén.

Luigi80 # 2013.08.22. 11:45

Érdeklődnék hogy a páromnak van személyi kölcsöne 2-banknál is de sajnos már nem fogja tudni fizetni a jövőhónaptól. Van 1 lakás a nevén és van 2 gyermeke,illetve vagyok én az élettársa de nem vagyúnk egy lakcimen be jelentve. A kérdésem hogy hogy oldja meg a házát a bankoktól még mielőt bár listás lenne és ezáltal árvereznék a házát? A gyerekek nevére irja lakást és magát haszonélvezőnek ha be tesz akkor a gyerekek örökölhetik az adóságát vagy sem vagy egyáltalán mi lenne a megoldás? Köszönöm a választ előre is.

Luigi80 # 2013.08.22. 11:47

Érdeklődnék hogy a páromnak van személyi kölcsöne 2-banknál is de sajnos már nem fogja tudni fizetni a jövőhónaptól. Van 1 lakás a nevén és van 2 gyermeke,illetve vagyok én az élettársa de nem vagyúnk egy lakcimen be jelentve. A kérdésem hogy hogy oldja meg a házát a bankoktól még mielőt bár listás lenne és ezáltal árvereznék a házát? A gyerekek nevére irja lakást és magát haszonélvezőnek ha be tesz akkor a gyerekek örökölhetik az adóságát vagy sem vagy egyáltalán mi lenne a megoldás? Köszönöm a választ előre is.

Sherlock # 2013.08.22. 12:24

Attól még hogy khr listára kerül, nem automatikusan árvereznek és a procedúra is sokáig tart.

mi lenne a megoldás?

Fizetni, ha a gyerekek nevére íratja, akkor az fedezetelvonó ügylet lesz és a bank ugyanúgy kezdeményezheti az árverezést mintha az ő nevén lenne.

wers # 2013.08.22. 12:28

fel kell venni a bankkal a kapcsolatot, hátha közösen megoldást találnak (pl. csökkenteni a havi törlesztést a futamidő kitolásával)

wers # 2013.08.22. 12:36

és az árverezést jó lenne nem megvárni, nagyok a költségek, és alacsony árat lehet elérni, adja el a házat, azzal jár a legjobban.

onesomebody # 2013.08.25. 13:54

Sziasztok!

Nem éppen hozzászólni szeretnék, hanem segítséget kérni ha van valakinek ötlete kérem ossza meg velem. Volt egy áruvásárlási hitelem és jött egy srác (követelés kezelő) megbeszéltük, hogy pár napon belül kifizetem, ami meg is történt, de egy év múlva már nem őriztem a bizonylatot kidobtam. Kb: 2-3 év múlva követelik tőlem a hitelt de sajnos nem tudom bizonyítani hogy kifizettem. Az-az tudom mert a környékünkön sokan ismerik a srácot állítólag de nem tudom, hogy kik, van egy srác akinek a barátja csak mi nem éppen jó viszonyban vagyunk és nem akar nekem segíteni. Ráadásul tanú is volt velem amikor kifizettem, de mivel Ő a fiam elfogultságra való hivatkozással elküldenek a banknál a fenébe. A legnagyobb gondom pedig, hogy éppen ez miatt vagyok KHR listán, mert lekértem, mivel szerettem volna hitelkeretet igényelni, és ekkor derült ki, hogy bizony rátettek a listára. Azt tudom, hogy én újból nem fogom kifizetni, ha valaki tudja, hogy az ilyen bevételeknél az elszámolásokat, hogyan könyvelik mit csinálnak vele, kérem mondja meg mert ha máshol nem akkor könyvelőnél vagy valahol meg fogom találni.

Minden tanácsot szívesen fogadok!!

Wippu # 2013.08.25. 15:53

1 éve a szüleim nekem ajándékozták a házukat haszonélvezettel (én nem velük élek már pár éve hanem az egyik rokonnál). Az ajándékozást azért szerették volna mert pár éve vettek fel a banktól pénzt és ezt nem tudták rendesen törleszteni sőt egy ideje már nem is fizették ezért már több felszólítást küldött a bank nekik hogy elveszik a házat stb. Így mivel én vagyok a ház tulajdona ezért nem tudtak semmit tenni. Az lenne a kérdésem, hogy ha ez így meg tovább akkor ráterhelhetik-e a házra(ami az enyém a szüleimnek csak haszonélvezeti jog van rajta) a vissza nem fizetett pénzt, és ha nagykorú leszek vagy esetleg utána valamikor nekem kell törlesztenem ezt?

Osi23 # 2013.08.27. 12:44

Jó napot! Van egy bankkártyához tartozó hitelem és tegnap tudtam meg,hogy 330 000 forinttal csökkentették a hitelkeretemet. Kérhetek rá részletfizetést, de csak 2-án kapom meg a családi pótlékot és a gyest. Viszont holnap kell ezt lerendeznem a bankkal. Ha ráutalják 2-án az Államkincstár akkor megteheti a bank,hogy minden szó és levél nélkül levegye a pénzt? Vagy Én még le fogom tudni venni a pénzt? Mert ha nem akkor nem tudom miből fognak enni a gyerekeim.Válaszukat előre is köszönöm.

monalisa1 # 2013.08.27. 13:14

onesomebody

Már pedig amíg az adósságot nem rendezed "a" listáról le nem kerülsz. (Legyen tanúlság, hogy hivatalos iratot, fontosabb számlát, csekkett/befizetési bizonylatot 5 évig saját érdekből tanácsos megőrízni, sőt van hogy azon túl is.)

----
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.08.27. 13:18

Wippu

Szüleid fedezetelvonó ügyletet csínáltak azzal az ajándékozással - semmis, ha rájönnek vissza az egész valamint rá egy jó kis büntetés. (Félő el fogják árverezni a házukat.)

monalisa1 # 2013.08.27. 13:25

Osi23

A bankkal még meg tudsz egyezni abban, hogy az inkasszó még nem érje el a szept. 2-ig számlaegyenleget., neked létkérdés, nekik az egy hónap késedelem nemigazán.

Az októberi cs.p. és a gyes javasolt már ne a számlára érkezzen - tegyél róla -, mert a végrehajtó visz mindent amit a számlán talál...

Osi23 # 2013.08.27. 14:10

Kedves monalisa1! Köszönöm a válaszodat. Ha megmondom nekik, hogy a 4 gyermekem étkezését illetve óvodáját és iskoláját ebből a pénzből fizetem akkor ez meghatja Őket? A férjem fizetése is az Én számlámra érkezik. És az 5-e körül. Ha megkérem Őket abból vonják azt megteszik?

monalisa1 # 2013.08.27. 14:40

Azt hittem új kérdező vagy pedig nem, mert ezek a kérdések már szerepeltek lentebb és KBS 08.05. 14:03-kor érdemben meg is válaszolt.

Tudasd a bankkal: a cs.p. a gyermekek pénze, helyette ajánljad fel a férjed nevén lévő számlát vagyis "használják" azt.

Bocs de 3 hétig nem intéztél semmit?...

Osi23 # 2013.08.27. 14:46

Kaptam 1 hete sms-t, hogy csökkenni fog, akkor bementem a banka és azt mondták akkor jöjjek vissza ha megkaptam mennyi az új hitelkeret és akkor elintézzük a részletfizetést.Ami max 12 hónap lehet. Gondolom 30 ezer körül lesz a részletfizetés havonta, de többet holnap fogok megtudni.Csak aggódom, mert szükségünk lenne arra a csekély összegre is.

monalisa1 # 2013.08.27. 14:57

Értem. Ami a 330e Ft tartozás 12 havi részeletfizetését illeti kamat és költség is rakódik majd rá, tehát több lesz sima havi 30e Ft-nál.

Más. Nem tudom kaptok-e az önkormányzattól un. lakásfenntartási támogatást mely ha jól emlékszem 50e Ft/hó/fő alatt adható., havi pár ezer forint hozzájárulás valamelyik közüzemi számlához.

Ettől külön a MÁK-tól kérhető lakásfűtési támogatás, ez is jövedelemfüggű, évi 6 hónapra segély.