Banki hitelek


Reménysugár1963 # 2010.03.11. 07:54

Szia Monalisa1!

Természetesen az autó hitelét a bankkal rendezné!

Köszönöm!

végrehajtó1 # 2010.03.11. 06:25

már mint az Apeh részéröl

végrehajtó1 # 2010.03.11. 06:24

Reménysugár1963

El kell adni .semmi következménye nincs.

monalisa1 # 2010.03.10. 21:45

Reménysugár1963

Ez is fedezetelvonás, mert aki nyakig egy adósságban az nagy hírtelen nem tüntethet el semmi vagyoni értéket - ezzel tulajdonképpen a hitelezőt károsítja meg.

Vagyis semmi akadálya az eladásnak de a pénzzel be kell sétálni a hitelezőhöz...

"Lisa"
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2010.03.10. 21:39

Barus

Az adósággal teli fiad azzal hogy a fél házát eladta nagy hirtelen fedezetelvonást követett el, ez pedig büncselekmény. Tehát ne csak a végrehajtót félje hanem a rendőrséget is.

És ha már így akkor valószínűleg vizsgálni fogják hogy neked mint vevőnek volt-e pénzed a fél ingatlant megvenni vagy pedig fiktív adásvételi szerződés történt?!

Lehet hogy az APEH is bekapcsolódik a vizsgálódásba...

Nem igaz, hogy az ügylet előtt nem lehetett volna jogász véleményét/javaslatát kikérni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Reménysugár1963 # 2010.03.10. 17:46

Sziasztok!

Az alábbbi kérdésre legyetek szívesek válaszolni:

  • egy barátról van szó, aki egyéni vállalkozó, de a hitelközvetítés most áll, s nem tudta fizetni a kötelező járulékokat. El szeretné adni az autót (már van rá vevő, folyamatban van az adás-vétel)(Banktól leinformáltam, hogy egy év után el lehet adni az autót).
  • ebben az esetben at APEH mit tehet, ha nincs más ingatlana, tulajdona, s már él az adás-vétel?

Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.03.10. 14:44

Fizetési meghagyás. A fele-fele megállapodás bizonyításra szorul, ha vitatja. Ugyanakkor megállapodás nélkül is köteles megtéríteni neked az élettársi vagyonközösség szabályai szerint őt terhelő részt. Ami nem biztos, hogy a fele. Lehet több is, kevesebb is.

Ivy01 # 2010.03.10. 14:34

Üdvözlök Mindenkit!
Kérem tanácsotok várom hozzászólásotok az alábbi problémámra. Adós vagyok, volt párom Adóstársam. Hitel összege 1,2 Mft. Még van belőle 16 hónap havi 50 ezer Ft-al. Megyegyeztünk (szóban), ha elválunk akkor fele-fele arányban fizetünk, vagyis ő havonta adja nekem, mert csak 1 folyószámlát lehetett megadni megbízásra. Hát elváltunk, és nem akar fizetni. Tudom, hogy az Adóstársat ugyanolyan mértékben terhelik a kötelezettségek, mint az Adóst. Mégis hogyan tudnám érvényesíteni, hogy fizessen? Egyenlőre tartalékokon vagyok, de hamarosan nem fog menni egyedül. Ha kifizetem indíthatok Polgári pert ellene? Kell ahoz valami írásbeli nyilatkozat is, hogy őt illeti a fele?

Előre is köszönöm a válaszokat,
Ivy01

Barus # 2010.03.10. 14:14

Kadaj01, nem hazudozok. A hitel összeg 4.5 mft, volt egy éve leadta az autót, 2.4 mft-ra értékelték. A nem fizetés miatt duzzadt 7 mft-ra a hitel.Tehát ezt árverezték el 500 eft-ért.Én is furcsállom.

végrehajtó1 # 2010.03.09. 19:51

az APEH ilyen esetben ráteheti-e a kezét az autójára, mivel más tulajdona nincs?
igen,de meg gondolandó mert a befolyt összegből először a bank lesz kielégítve...

végrehajtó1 # 2010.03.09. 19:49

Barus

A fizetés hány százalékát vonhatják összesen”?

alap esetben 33% de 50%-ig mehet.De ez függ a fizetésétől is hiszen a 28500*4 =114,000ft feletti rész teljesen letíltható.

A saját adóssága megelőzi-e a végrehajtást”?

nem

A ház így védve van-e a végrehajtótól?

nem

Reménysugár1963 # 2010.03.09. 19:39

Ugye ezt nem nekem szántad?

kadaj01 # 2010.03.09. 18:58

7milliós autót nem árvereznek el 500ezer forintért. Nem kell itt hazudozni.

Reménysugár1963 # 2010.03.09. 18:07

Sziasztok!

Egy ismerősömnek szeretnék segítséget kérni!
Barátomnak:

  • van egy két éve hitelre vett -új- autója, amit rendesen fizet.
  • mellette egyéni vállalkozó
  • van APEH tartozása (hitelközvetítő, s ez a piac most áll, s ezért nem tudja havonta törleszteni a járulékokat, stb)
  • el szeretné adni az autót (már van rá vevő, folyamatban van az adás-vétel)(Banktól leinformáltam, hogy egy év után el lehet adni az autót).
  • az APEH ilyen esetben ráteheti-e a kezét az autójára, mivel más tulajdona nincs?

Mi az eljárás ebben az esetben? Mit kellene tennie?

Kérem, legyetek szívesek tanácsot adni!

Köszönöm!

Barus # 2010.03.08. 22:09

Tisztelt Fórumozók!

Három éve a fiam kezese lett barátjának, aki autót vásárolt. Már tavaly kapott a fiam egy felszólítást nem fizetés miatt. Akkor a barát megnyugtatta, hogy mindent rendezett. Kb. két hete egy újabbat, amiben 7 mft tartozás szerepel.Időközben az autót leadta, egy hete 500 eft-ért gyorsan elárverezték.Tehát van 6.5 mft tartozás, állítólag végrehajtóhoz adva. A barátnak se ingatlana, se állandó jövedelme nincs. A fiamnak van egy háza, aminek most a felét eladta édesapjának, az egészre holtig tartó haszonélvezetet téve.Jó fizetése is van.

  1. A ház így védve van-e a végrehajtótól?
  2. A fizetés hány százalékát vonhatják összesen?

Gondoltunk arra, hogy a diákhitel törlesztést abbahagyná,akkor esedékes lenne az egész, úgy tiltanák a fizetéséből.
3 A saját adóssága megelőzi-e a végrehajtást?
A tanácsokat előre is köszönöm.

tmaeae # 2010.03.03. 08:44

Tisztelt Fórumozók!

A következőkben kérnék tanácsot. 2009 decemberében átvállaltam egy autólízinget. A hitelszerződé­semben leírták, hogy 285,95 CHF a havi törlesztő részletem, meg is kaptam erről a fizetési ütemezést, bruttó vételárnak 1930e Ft volt írva (sehol semmi CHF). A hirdetésben 1750e Ft volt írva, mondtam hogy ok még az 1930 belefér, hiszen átvállalásról van szó, gondoltam van rajta árfolyam különbözet.

2 hónap múlva, azaz most jött egy telefon az ügyintézőtől, hogy szánják bánják, de elszámolták, mert a bázis CHF-en kellett volna megállapítaniuk a törlesztőt, és küldik a módosított összegeket, s természetesen a hibájukból következett különbözetet nem kell megfizetnem. Állításuk szerint ez egy-két ezer forinttal lesz majd több, ők megoldják, hogy az eredeti hitelszerződésem második oldalát kiveszik, és beteszik az újat helyette, immár a módosított összeggel. Hátistenem a bankosok is emberek elszámolhatnak valamit, egy-két ezer forint nem vág falhoz. Erre kijön a módosítás miszerint 335,9 CHF a havi részletem. Tehát az autó vételára, kb 2.300Ezer forint volt azon a napon, amit ha tudok, akkor nyilván nem vállalok be.

Kérdésem az lenne, hogy meg lehet-e ezt támadni? Vissza tudom-e adni az autót úgy ahogy van ilyen esetben a lízing cégnek, hiszen az ő hibájuk miatt gondoltam kevesebbnek az autót? Sajnos a legelső hitelszerződésemet szerintem elvette az okmányiroda, azt vissza lehet ilyenkor kérni? Lehet-e valamit tenni? PSZÁF ellenőrzés vagy valami segíthet-e esetleg? Erősen megtévesztés gyanús ez nekem, és az meg milyen már, hogy csak úgy akkor kiveszi a második oldalt és tesz bele egy újat. Nem vagyok rest akár perre vinni a dolgot sem, ha megéri.

Várom válaszotok!

Melinda

sunbaluka # 2010.03.03. 03:42

Üdvözlök Mindenkit. Az lenne a kérdésem hogy most mondja fel a bank személyi kölcsön szerződést nem fizetés miatt. Mennyi időm van a végrehajtó érkezéséig? Illetve ha van 1hiteles auto a nevemen és édesanyám az üzembentartó akkor azt is le tudja foglalni a végrehajtó? Célszerű lenne inkább eladni gyorsan? Választ előre is nagyon köszönöm. Üdv.

madamhooch # 2010.01.29. 11:55

Nagyon szépen köszönöm a választ!

nandy # 2010.01.27. 15:26

Levélben írd meg a banknak a mostani helyzeted, hátha nem adják végrehajtásra az ügyet.
Mindenképpen jelezd a fizetési szándékod, kérj fizetési halasztást, vagy részletfizetést. (Nem biztos, hogy megadják)

madamhooch # 2010.01.27. 13:52

Sziasztok!
Van egy szerintem nagy problémám.Én ugyanis soha nem tartoztam sehová.Tavaly munkanélküli lettem és van egy hitelkártyás adósságom,plusz egy személyi kölcsönöm is régebbről,amiket december vége óta nem tudtam idáig lerendezni.Nem szeretném sokáig húzni,de sajnos így alakult.Most iskolába járok és a hitelek persze nem jelzálogosak,viszont ami biztos,hogy amiért nem tudtam fizetni,arra még rátettek egy szép kamatot(devizaszámla.....).Havi szinten a szem.kölcsön 9000ft,a hitelkártya is kb. ennyi.Ma jött levél,hogy mennyi a tartozásom,de legalább 2-3 hónap,mire kifizetem,csak szerintem akkor megint kések és újra kamat lesz....Nem tudom,ilyen esetben mit tesz egy bank,ráadásul külföldön vagyok(Svédország),innen nem tudom,mit tehetnék.Ha minden jól megy,esetleg húsvétra mehetek haza,bár itt nincs szünet.Interneten pedig nem tudom felvenni a kapcsolatot a bankkal(csakhogy tisztán lássak).Köszi a válaszokat előre is!Remélem,nem húzódik már sokáig.

nandy # 2010.01.27. 12:03

Betty:

Ha lízingelitek a lakást, akkor nem viheti el a vh. De ha hitelre vettétek, akkor igen.

monalisa1 # 2010.01.26. 17:26

Lentebb végrehajtó1 érdemben megválaszolt a kérdésre, vagyis "a" végrehajtó kivár és majdan foglal majd keresetből, esetleges tulajdonból - hosszú az életút.

Adósok börtöne Mo.-on már régen nincs.

bettycikee # 2010.01.26. 08:59

Köszönöm a hozzászólásokat.Jöhet a végrehajtó, de mit visz?semmink sincs, egy ház ami más banknál van lízingre ennyi, se rokon se senkink nincs, ugy h.jöhet a végrehajtó, a kérdés, hogy mit csinálnak, börtön?vagy mi?BAR lista? akkor hajrá.

Köszönöm a válaszokat

monalisa1 # 2010.01.24. 15:36

bettycikee

A nemfizetés sokba- nagyon sokba kerülhet mert kamatok és költségek csapódnak hozzá, és nem egy esetben beindul egy adósságpsirál...

Tehát bizonyos esetben bölcsebb csendben maradni és fizetni a részleteket a néhai autó után, mintsem a lizingből még visszalévő tartozást egyösszegben lepektálni a pénzintézetnek - különben megy a végrehajtó.

"Mona"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2010.01.24. 14:25

Később megpróbálja végrehajtani a tartozást.
Hogy hogyan ?Erről bővebben olvashat a topicokban:)