Munkaviszony megszűntetése


martivp # 2010.02.18. 06:23

végrehajtó1
Nem a kollégák után megyek, hanem tőlük tudom, hogy mit akarnak alá íratni.Nekik az áll a felmondásban, amit már leírtam.Elvileg ez szerintem visszadátumozásnak számít.Mert nem volt szó semmilyen felmondásról.Se 4-e, se 16-a semmi.Még csak arra lennék kíváncsi, akkor most arra az időre amíg nem dolgoztunk, mennyi munkabér jár 100% arányban.
Köszönöm a hozzászólásokat.

stbzsu # 2010.02.18. 07:05

Tisztel Válaszadó !
Cégem 2009.12.15-én felszámolásra került. A munkaadó a mai napig tartozik nekem a végkielégítéssel a szabadságmegváltással és a munkabér egy részével. A felszámoló biztos , megkeresésemre azt a választ adta , hogy a mai napi nem kapta meg a cégtől a mérlegadatokat illtve az általa bekért hivatalos papírokat. Kérdésem az lenne, mitől függ az összes bérjellegű juttatás kifizetése a béralapból.

stbzsu # 2010.02.18. 07:05

Tisztel Válaszadó !
Cégem 2009.12.15-én felszámolásra került. A munkaadó a mai napig tartozik nekem a végkielégítéssel a szabadságmegváltással és a munkabér egy részével. A felszámoló biztos , megkeresésemre azt a választ adta , hogy a mai napi nem kapta meg a cégtől a mérlegadatokat illtve az általa bekért hivatalos papírokat. Kérdésem az lenne, mitől függ az összes bérjellegű juttatás kifizetése a béralapból.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.18. 08:10

Bejelentetted már a hitelezői igényedet? Mert a 40 nap már eltelt.

pazs # 2010.02.18. 08:14

evike1980: öngólt lőttél, mert a betegség miatti keresőképtelenség ideje alatt valóban nem lehet rendes felmondással megszüntetni a munkaviszonyt, sőt, (azt hiszem) 15 napot meg nem haladónál a táppénzes napok számáig, 15 napot meghaladónál még a visszatéréstől számított 30 napig is védett a munkavállalód.
Esetleg, ha nem jogos a táppénz, akkor ennek felülvizsgálatát kérhetitek az OEP-nél, és ha szerintük is jogtalan (azaz nem beteg az illető), akkor megállhat egy rendkívüli felmondás, de szerintem ezt nem akarjátok megtenni a munkavállalótokkal, másrészt eléggé időigényes az eljárás.

vitaijani # 2010.02.18. 16:56

Helló. Az lenne a kérdésem hogy ha nem írom alá a szerződésmódosítást akkor a munkaadó felmondhat nekem az én hibámból? (végkielégítés nélkül...)

végrehajtó1 # 2010.02.18. 17:31

A munkaszerződést csaka felek akaratából lehet módosítani.
Ezzel az indokkal jogszerüen nem mondhat fel.Jogtalanul pedig bármit tehet de akkor irány a bíróság.

stbzsu # 2010.02.19. 17:14

Mi az a hitelezői igény és hol kell bejelentenem ?????

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.19. 19:53

HItelezői igény, amit a felszámolás allatt lévő cégtől követelsz, és a felszámolónak kell bejelenteni.

bimbus # 2010.02.20. 06:03

Korábban kérdeztem, hogy az egészségügyi alkalmatlanság miatt a munkáltatóm rendes felmondássalmegszünteti a közalkalmazotti jogviszonyom. A felmentési idő mind a nyolc hónapjára felmentett a munkavégzés alól, ugyanakkor a felmentési idő alatt a bent lévő szabadságomat akarta letöltetni, mert a felmentési idő felére munkára kötelezhetne. Kérdeztem, hogy lehetek-e egyszerre szabadságon és közben tölthetem-e a felmondási időmet?
Pazs válaszolt, hogy igen.
Tévedett. A LB álláspontja szerint, ha a munkáltató úgy rendelkezett a felmondó intézkedésében, hogy felment a felmondási idő teljes tartamára a munkavégzés alól, akkor e döntésével megszünt annak a lehetősége, hogy a munkavállaló szabadságát a felmondási időben kiadja. Ezért a munkavállaló a ki nem adott szabadsá pénzbeni megváltását igényelhetik.(Legf. Bír. Mfv. II. 10.007/2006.)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.20. 06:45

Szerimtem nem pazs tévedett, hanem az LB tanácsa.

bimbus # 2010.02.20. 07:32

Bocs. Nem pazs-t akartam bántani, hanem a bírói gyakorlatot írtam le - gondolom én.
De miért is tévedett az LB Tanácsa?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.20. 07:47

Mert nem bono et equo ítélt; hanem - valószínűleg a munkavállaló rosszul értelmezett védelme érdekében - egy életidegen, rendkívül merev jogértelmezést alkalmazott.

bimbus # 2010.02.20. 08:15

Köszönöm pazs-nak is a válaszokat.

iskolás # 2010.02.23. 13:56

Kedves Fórumozók!
A következőben segítsetek. Kimásoltam a kjt. néhány sorát:
(4) A végkielégítésre való jogosultság feltétele, hogy a közalkalmazott a (6) bekezdésben meghatározott idtartamú
közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezzen. A közalkalmazott végkielégítésre való jogosultságának megállapításánál – az
áthelyezést kivéve – nem lehet beszámítani a korábbi közalkalmazotti jogviszonyban töltött idt.
A kérdés: az 1973-tól mai napig is folyamatos a közalkalmazotti jogviszonyomban 1991. október 24-i dátummal van egy munkaviszony megszűnés, miközben 1991. augusztus 16-tól munkába álltam. Tehát nem áthelyezéssel kerültem új munkahelyemre. Ez azt jelenti, 1973 helyett 1991-től kell számolni, és így nem 8, hanem 6 havi végkielégítésre (+ 4) számíthatok?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.23. 14:02

Igen.

iskolás # 2010.02.23. 14:12

Kedves kbs!
Csak bíztam valamiben... No, de ilyen egyszerű, el kell hinnem, amit olvasok.
Erősíts meg, a +4 hónap tuti (52-es születésű nő vagyok).

iskolás # 2010.02.23. 14:22

Bocsánat, még egy kérdés: a felmentési idő ugye nem rövidül? Ott nem olvastam kitételt.
(2) Ha hosszabb felmentési idben a felek nem állapodnak meg és a kollektív szerzdés sem ír el ilyet, a hatvannapos
felmentési id a közalkalmazotti jogviszonyban töltött

  1. öt év után egy hónappal;
  2. tíz év után két hónappal;
  3. tizenöt év után három hónappal;
  4. húsz év után négy hónappal;
  5. huszonöt év után öt hónappal;
  6. harminc év után hat hónappal

meghosszabbodik. Kollektív szerzdés 8 hónapnál hosszabb felmentési idt nem állapíthat meg.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.23. 14:28

Szerintem felmentési időnél is csak az adott munkáltatónál eltöltött folyamatos jogviszony számít.

iskolás # 2010.02.23. 18:21

Jogos az a munkáltatói kérés, hogy vigyem be a munkakönyvemet? Gondolom, a végkielégítésnél számítható éveimet kívánja ebből összeszedni.

Lyonee # 2010.02.23. 21:03

A felmentési időnél az összes közalkalmazotti jogviszony idejét figyelembe kell venni.
A felmentési időd 8 hónap a 37 év miatt, 4 hónapra kötelesek felmenteni a munkavégzés alól. Emelt összegű végkielégítés illet meg.
Aug. 15-ig a 37 év szolgálati időd is meglesz a felmentési idővel(ha jan. 15 után mondtak fel), így jövőre nyugdíjba is mehetsz. Addig meg a végkielégítéssel eléldegélsz, persze, ha nappali felsőfokú tanulmányokat is folytattál, az még növeli a szolgálati idődet.

hadevau # 2010.02.24. 09:07

Kedves Szakértők, szeretném újból a segítségeteket kérni. A múlt héten lejárt a GYES-em, jelenleg a 30 napos védelmi idő 8. napját töltöm. A munkáltatóm postán fogja kiküldeni a felmondásomat. Azt szeretném megtudni, hogy ha átveszem a levelet, akkor melyik naptól indul a felmondási időm?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.24. 10:34

A védelmi idő lejártától.

Cica88 # 2010.02.24. 20:04

62-éves leszek aug.24-én. 67%-os rokkant nyugdíjas vagyok. Egy rehabilitációs üzemben dolgoztam, 5 éves munkaviszonyom betöltéséhez 1 hónap hiányzott már csak. Munkaadóm közös megegyezéssel megakarta szüntetni minden ott dolgozó munkaviszonyát, mivel fizetésképtelenné vált. Munkabérünk kinem fizetése miatt nem írtuk alá a közös megegyezést.
Tudni szeretném milyen jogaim vannak a munkáltatómmal szemben, mivel aug-ban elérem az öregségi nyugdíjkorhatárt.

tibi73 # 2010.02.25. 07:50

Ez év január 31.-én lejárt határozott idejű szerződésem.Február 1.-én leszámoltam azzal a kis problémával,hogy a tb. kiskönyvem meg az adóigazolásaim,budapesten vannak a cég központjában.Kérdésemre az ügyintéző azt mondta/írásba is adta/5 munkanapon belül kipostázzák papírjaimat.Ez még eddig nem történt meg.A helyi munkaügyi hivatal nem tud mit csinálni,írtam a cégnek tértivevényes ajánlott levelet,kiváncsi vagyok egyáltalán válaszolnak-e?
Mit csináljak,nem tudok elhelyezkedni,még munkanélkülire sem tudnak felvenni...