Munkaviszony megszűntetése


Otyo # 2010.02.10. 16:50

És akkor ez a munkaáltató részéröl becsapás volt, hogy igy legyen?

pazs # 2010.02.10. 16:52

Nem tudom, hogy egyébként volt-e indoka a rendkívüli felmondásra, ha nem volt (a 'nincs további munka' az csak rendes felmondásra indok), akkor igen, becsapás volt. Mindig gyanús a most azonnal aláírandó papír :(

Otyo # 2010.02.10. 16:53

És akkor lehet tenni ilyenkor valamit még?

pazs # 2010.02.10. 16:56

Sajnos nem nagyon, felnőtt vagy, elolvastad, aláírtad, nem tartottak kést a nyakadhoz. Sajnálom :(

Otyo # 2010.02.10. 16:58

És az eddig fizetségen, még nem fizették ki, arra meddig van nekik idejük.
Köszönöm a segitséget!

martivp # 2010.02.10. 20:20

pazs
Köszönöm a válaszodat.Itt az a probléma, hogy nem tudok bemenni a munkahelyre.../építőipar; festő a szakmám, mindig máshová kell/ett /menni.Akkor is jár az állásidőre a m.bér?Üdv

pazs # 2010.02.11. 08:03

Otyo: az utolsó munkában töltött napon plusz maximum három munkanap, ha jól emlékszem.
Martinvp: akkor oda menj, ahol naponta megmondják, hogy hova kell menned. Ha ez telefonon van, akkor nézd meg a munkaszerződésedben, hogy mi a munkavégzés helye, ha véletlen nincs benne, akkor a cég telephelyére. Igen, az állásidőre jár munkabér.

marley # 2010.02.12. 09:46

Tisztelt Szakértő !

Nem tudom, hogy jó helye irok -e. Holnap jár le a felmondási időm. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha hétfőn bemegyek a munmkaügyi központba, akkor mit kell magammal vinnem.
A gyesem lejárt december közepén, és utána kifizettek.

Válaszát előre is köszönöm.

Klarissza75 # 2010.02.12. 11:13

Szép napot mindenkinek!
Kérdédem a következő lenne.. Én egy nagy Hiperben dolgoztam grafikusként mostmár 6.éve és 2008 02,15-én született kisfiam azóta GYED-en voltam most 2010.02.15-én telik le! A lényeg, hogy megszünt a munkaköröm ezért a cégem felmond(ana), megkért, hogy igényeljem meg a GYESt apuka nevére ez megtörtént, hogy feltudjon mondani!természetesen belementem, hogy eltudjak járni számomra fontos képzésre aminek díjja lenne! Azt igérte, hogy egyösszegben kifizet, most pedig úgytűnik ott tartunk, hogy eláll ettől az ígéretétől!
Kérdésem az lenne, hogy valamilyen módon megoldható-e hogy egyösszegben kifizessen minden járandóságomat február 15.én mert addigra rendelt be elbeszélgetésre?! Mivel a tanfolyam amire készülök Önköltséges és be kellene fizetnem az első részt! Válaszát előre is tisztelettel megköszönöm! ( Most ezen idegeskedek, hogy tudok-e tanulni, illetve fizetni)

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.12. 11:20

Kicsit elkéstél az érdeklődéssel.

Klarissza75 # 2010.02.12. 11:26

Még nem írtam alá semmit , feltéve ha az üzenet nekem szólt :)Ha pedig igen akkor miért késtem el?

pazs # 2010.02.12. 11:36

Mert lemondtál a gyesről (a férjed igényelte meg), így viszont megszűnt a kisfiad három éves koráig fennálló védettséged. Amíg gyest kaptál (volna), addig még akkor sem mondhatott volna fel a munkáltatód, ha megszűnt a munkaköröd... ráadásul pont a munkáltató kérte és te elhitted, hogy ez neked így jó lesz.

Klarissza75 # 2010.02.12. 11:45

Tényleg nagyon köszönöm, hogy ilyen gyorsan és ennyien foglalkoztok velem!! Itt az is próbéma volt, hogy vissza akartam menni dolgozni mivel a Gyes nagyon kevés abból nem élünk meg....ezért is eggyeztem bele! Így most feltud mondani nekem és ki tud fizetni?! Igazából ez lenne a kérdésem, mert szükségem lenne a pénzre hogy a tanfolyamomat (kutyakozmetika :) ) betudjam fizetni! Tényleg még egyszer nagyon köszönöm, hogy foglalkoztok velem!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.12. 11:47

[Sóhajt]

Klarissza75 # 2010.02.12. 11:54

Az persze lemaradt, hogy a kisfiamat nem veszik be bölcsikébe, mert a szociálisan rászorulók gyermekeit helyezik előtérbe! Annak tudatában vagyok, hogy miről mondtam le! MOST AKKOR MI IS A HELYZET? MIRE EZ A NAGY SÓHAJ?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.12. 12:11

Sokra nem mész vele, de a jövőre nézve talán tanulság lesz, ha elmondom, milyen tanácsot kaptál volna, ha előbb kérdezel, és miért.

  • Te igényeld meg a gyest, és jelentsd be a munkáltatónak, hogy megszünteted a fizetés nélküli szabadságot. Ez esetben nem tudja rendes felmondással megszüntetni a munkaviszonyodat.

Választhat: 1. foglalkoztat a munkaszerződésed szerint, és akkor fizetést kapsz. (Megjegyzem, egy-két hónapig ekkor sem kell még dolgoznod a pénzért, mert ki kell adja a szabadságokat előbb.) 2. Nem tud foglalkoztatni, fizeti az állásidőt, tehát pénzt kapsz, és még dolgoznod sem kell. 3. mindenáron meg akar szabadulni tőled, ezért közös megegyezést ajánl, abban viszont jobb feltételeket tudsz kialkudni a rendes felmondásnál, különben nem mész bele.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.12. 12:13

Jut eszembe: tébések, nem lehet azt gyorsan megcsinálni, hogy apuka lemondja a gyest, anyuka meg ugyanazzal a lendülettel megigényli? Amíg nem döntenek róla, addig pedig marad fizetés nélküli szabadságon.

Klarissza75 # 2010.02.12. 12:22

Köszönöm a kedvességed és a gyors választ, a határozat már megjött a kincstártól úgyhogy azt vissza csinálni nem tudom sajnos.. de nem is akartam volna visszamenni mert azt mondta, hogy ilyen olyan okkal ami már megszokott a (legkisebb is számít)cégnél, sajnos kirugat.... voltak már erre példák tudnék mesélni de ez nem ide tartozik! Nagyon köszönöm mégegyszer!Minden jót! Egyébként szuper ez az oldal!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.12. 12:29

A gyest simán vissza lehetne csinálni.
Amúgy egy kicsit hiszékeny vagy, könnyen becsapnak. Nem olyan egyszerű ám rendkívüli felmondásra okot találni. Különösen, ha annak a munkavállalónak nincs is munkavégzési kötelezettsége. Aki nem dolgozik, az nem hibázik.
De te tudod.

hadevau # 2010.02.16. 09:49

Kedves Szakértők, szeretném a segítségeteket kérni. Közel 5 éve olvasom a kérdésekre adott válaszaitokat, de sajnos most én kérnék tanácsot Tőletek.
Tavaly április 1-től a gyes megtartása mellett visszamentem dolgozni. Kiadták a TGYÁS, GYED ideje alatt felgyülemlett szabadságomat, a 2009-es évi szabadságomat, majd szeptembertől állásidőre küldtek. Sajnos a 9 hónapból csak 2 havi munkabért fizettek ki, a többivel a mai napig tartoznak. A bérfizetési jegyzékeket megkaptam, a fizetésemmel kapcsolatban mindig csak azt a választ kaptam, hogy majd küldik. A munkaügyi felügyelőségnél panaszt tettem, az APEH-nél is bejelentettem, a Munkaügyi Bíróságon fizetési meghagyást kértem. Kérdéseim a következők lennének:

  1. a GYES lejártát követő első munkanap be kell-e mennem dolgozni, ha az állásidőre küldő papíron nem szerepel sem egy határozott dátum, hogy meddig szól, sem pedig az, hogy határozatlan időre szól?
  2. a munkáltatói rendes felmondást csak a főnököm adhatja át, vagy a cég ügyvédje is, ha a főnököm aláírása szerepel rajta?
  3. át kell-e vennem a munkáltatói felmondást, ha már a január hónappal együtt 8 havi munkabérrel tartoznak, vagy ezzel az indokkal visszautasíthatom?
  4. mi a helyzet akkor, ha a cégnél kivétel nélkül mindenki kapott fizetést, csak én nem, mert nem voltam benn az irodában? Ebben az esetben hivatkozhatok negatív diszkriminációra?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.02.16. 10:08
  1. Nem.
  2. Igen.
  3. Igen; nem. (Tulajdonképpen megtagadhatod az átvételt, de a joghatások akkor is beállnak.)
  4. Nem. (Ez hülyeség.)

Az elmaradt béredre már rég fizetési meghagyás kibocsátását kellett volna kérned.

hadevau # 2010.02.16. 10:11

Köszönöm kbs.

martivp # 2010.02.17. 19:04
Tisztelt Fórumozók! Szeretnék újból segítséget kérni.Munkáltatóm közös megegyezéssel szeretne felmondani.Már január óta nem tudott munkát adni./ebben az ügyben kaptam már segítséget/ Ma kaptam egy sms-t a munkáltatómtól, hogy átvehetem a papírjaimat, de a dátum febr.4-e.A papírokat csak azért most adják oda, mivel a számítógép elromlott, amit a könyvelő igazolt.Ezeket onnan tudom, mert a kollégáim már átvették a papírokat.A cégnél 2009.03.0
  • től állok alkalmazásban.Az lenne a kérdésem, köteles vagyok-e a közös megegyezést aláírni? És indoklás nélkül mondanának fel.Jogi segítséget helyben, csak pénteken tudnék kérni.Ezért lenne fontos a mielőbbi segítség.
Köszönöm a segítséget.
végrehajtó1 # 2010.02.17. 19:16

A közös megegyezés szóban benne van hogy közösen megegyeznek.Azaz amunkavállaló és a munkáltató.Ha a munkavállaló nem ért vele egyett akkor nem kell aláírnia.Ennek semilyen jogi következménye nincs.Ne a kollégák után menjen hanem gondolja át mi jó magának.

Indokolás nélkül nem lehet felmondani jogszerüen.

evike1980 # 2010.02.17. 21:13

Üdvözlök Minden kedves fórumozót!
A következőkben szeretnék információhoz jutni:
egy támogató szolgálatnál dolgozom, mint vezető. Van egy kolléganőm, akinek jövő héten hétfőn fel fog mondani a munkáltató. Ezt ma közöltem a hölggyel, mert mégiscsak az én emberem.....erre közölte, hogy rendben, de tudjak róla, hogy akkor ő innen kezdve táppénzes állományba vonul...Fel mondhat így a munkáltató? Határozatlan idejű szerződés, 1 hónap felm.idővel. Fontos lenne tudnom, mert kerestem új munkaerőt, de őt csak akkor tudom alkalmazni, ha a régi már nem dolgozik.

Köszönöm előre is a gyors válaszokat!

Éva