Munkaviszony megszűntetése


rezecs # 2009.12.11. 14:29

Sziasztok,

2002.12.01-től vagyok alkalmazásban egy cégnél(6 órás munka, minimálbérrel).2005 óta GYES-en vagyok a két kisfiammal, most lesz 3 éves a kisebbik, tehát letelik a GYES-em is.
A cégnél jelenleg nincsen olyan munkakör ahova "beférnék" és az az igazság, hogy nem is szeretnék ide visszamenni dolgozni(korábbi konfliktus miatt).

Jövő hét elején fogok velük egyeztetni, de kicsit tartok attól, hogy kihasználják a tudatlanságomat és próbálnak ezt-azt elslisszantani.Mi van akkor, ha nem tudnak munkát biztosítani?

Gondoltam a közös megállapodásos munkaviszony megszüntetésre, mire figyeljek? Rendes felmondás esetén mi illetne meg? (és azt hogyan érjem el, hogy ők rugjanak ki? ;) )

Köszönöm, rezecs

_Wasp_ # 2009.12.10. 13:26

Nem baj, ha inkább e-mailban írnék?

Ha beleegyezik, inkább a fórumon válaszolnék (több okból) jó lenne úgy?

Ok. Csak nem tudom, hogy az érintettek nem olvassák-e. A felszólítást el lett neki küldve, de mivel az irodából is kizárták (nem fizetett) még mindig nem vette át a levelet.
Teljesen mindegy hogy átvette-e, ha ugyanis bizonyítani lehet a levél feladását, az ellenérdekű fél nem hivatkozhat eredményesen saját felróható magatartására a bíróság előtt.

Kiborító ez a hosszú várakozás.
Az Ügyvédet sem akarom zavarni, mert sok a munkája.

Az ügyvéd munkája az Ön ügye (azért van fizetve). Tessék szerintem nyugodtan zavarni az ügyvédet, mégpedig haladéktalanul, ugyanis a munkaügyi perekben van néhány nagyon szigorú határidő.

Az elmaradt bér fizetési megállapodást aláírta. Abban szerepelt, hogy ha a határidőben nem kapom meg a pénzt érvénybe lép a rendkivüli felmondás. A rendkivüli felmondást átvette. Azóta nem tudom elérni, mert nem veszi fel a telefont.
A rendkivüli felmondást, hogy támadhatná meg? Ír rá valamit? Már több mint egy hónapja volt és én hivatalosan nem kaptam semmi levelet.
Sajnos rengeteg embernek tartozik, nem csak velem csinálta ezt.

A rendkívüli felmondást bíróság előtt lehet megtámadni azzal az indokkal, hogy a felmondás okaként megjelölt tények nem valósak, vagy nem okszerűek. (és néhány más okból)

A rendkívüli felmondás mindig kényes kérdés, nagyon sok helyen el lehet rontani. Remélem az ügyvéd csinálta meg, máskülönben - ha megtámadják - lehetnek vele problémák.

Az sem biztos, ha bíróság előtt meg lesz nyerve az ügy, akkor könnyen befut majd a pénz, de legalább a bérgarancia alap jelent némi fedezetet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.12.10. 13:25

Nem baj, ha inkább e-mailban írnék?

Ha beleegyezik, inkább a fórumon válaszolnék (több okból) jó lenne úgy?

Ok. Csak nem tudom, hogy az érintettek nem olvassák-e. A felszólítást el lett neki küldve, de mivel az irodából is kizárták (nem fizetett) még mindig nem vette át a levelet.
Teljesen mindegy hogy átvette-e, ha ugyanis bizonyítani lehet a levél feladását, az ellenérdekű fél nem hivatkozhat eredményesen saját felróható magatartására a bíróság előtt.

Kiborító ez a hosszú várakozás.
Az Ügyvédet sem akarom zavarni, mert sok a munkája.

Az ügyvéd munkája az Ön ügye (azért van fizetve). Tessék szerintem nyugodtan zavarni az ügyvédet, mégpedig haladéktalanul, ugyanis a munkaügyi perekben van néhány nagyon szigorú határidő.

Az elmaradt bér fizetési megállapodást aláírta. Abban szerepelt, hogy ha a határidőben nem kapom meg a pénzt érvénybe lép a rendkivüli felmondás. A rendkivüli felmondást átvette. Azóta nem tudom elérni, mert nem veszi fel a telefont.
A rendkivüli felmondást, hogy támadhatná meg? Ír rá valamit? Már több mint egy hónapja volt és én hivatalosan nem kaptam semmi levelet.
Sajnos rengeteg embernek tartozik, nem csak velem csinálta ezt.

A rendkívüli felmondást bíróság előtt lehet megtámadni azzal az indokkal, hogy a felmondás okaként megjelölt tények nem valósak, vagy nem okszerűek. (és néhány más okból)

A rendkívüli felmondás mindig kényes kérdés, nagyon sok helyen el lehet rontani. Remélem az ügyvéd csinálta meg, máskülönben - ha megtámadják - lehetnek vele problémák.

Az sem biztos, ha bíróság előtt meg lesz nyerve az ügy, akkor könnyen befut majd a pénz, de legalább a bérgarancia alap jelent némi fedezetet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.12.10. 13:25

Nem baj, ha inkább e-mailban írnék?

Ha beleegyezik, inkább a fórumon válaszolnék (több okból) jó lenne úgy?

Ok. Csak nem tudom, hogy az érintettek nem olvassák-e. A felszólítást el lett neki küldve, de mivel az irodából is kizárták (nem fizetett) még mindig nem vette át a levelet.
Teljesen mindegy hogy átvette-e, ha ugyanis bizonyítani lehet a levél feladását, az ellenérdekű fél nem hivatkozhat eredményesen saját felróható magatartására a bíróság előtt.

Kiborító ez a hosszú várakozás.
Az Ügyvédet sem akarom zavarni, mert sok a munkája.

Az ügyvéd munkája az Ön ügye (azért van fizetve). Tessék szerintem nyugodtan zavarni az ügyvédet, mégpedig haladéktalanul, ugyanis a munkaügyi perekben van néhány nagyon szigorú határidő.

Az elmaradt bér fizetési megállapodást aláírta. Abban szerepelt, hogy ha a határidőben nem kapom meg a pénzt érvénybe lép a rendkivüli felmondás. A rendkivüli felmondást átvette. Azóta nem tudom elérni, mert nem veszi fel a telefont.
A rendkivüli felmondást, hogy támadhatná meg? Ír rá valamit? Már több mint egy hónapja volt és én hivatalosan nem kaptam semmi levelet.
Sajnos rengeteg embernek tartozik, nem csak velem csinálta ezt.

A rendkívüli felmondást bíróság előtt lehet megtámadni azzal az indokkal, hogy a felmondás okaként megjelölt tények nem valósak, vagy nem okszerűek. (és néhány más okból)

A rendkívüli felmondás mindig kényes kérdés, nagyon sok helyen el lehet rontani. Remélem az ügyvéd csinálta meg, máskülönben - ha megtámadják - lehetnek vele problémák.

Az sem biztos, ha bíróság előtt meg lesz nyerve az ügy, akkor könnyen befut majd a pénz, de legalább a bérgarancia alap jelent némi fedezetet.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

eva84 # 2009.12.10. 13:12

Üdvözlöm!

8 hónapos terhes vagyok, nem találtam munkát a terhesség miatt, munkanélküli járadékot 1 hónapot kaphatok.A születendő gyermek apjának egyik családtagja felajánlotta,hogy ahol ő irodavezető egy call centerben ott dolgozhatom,de nem jelentenek be. Elfogadtam mert szükség volt a pénzre. 2 hónapot dolgoztam, közben sajnos más okok miatt megromlott a viszony köztem és az apa családja között.Korházba is kerültem, a korházi tartózkodásom most is tart, és ez a cég közölte csak akkor kaphatom a fizetésem ha saját magam bemegyek érte, egy ápoló segítségével bementem dec.4-én, sajnos csak a fizetésem kis részét kaptam meg. Mostmár nem tudok kimenni a korházból és meghatalmazással sem akarják odaadni senkinek a fizetésem, nem nagy összegről van szó 22000ft-ról.
Ma beszéltem az irodavezető hölggyel és közölte nincs fizetés csak 15-én (akinek munkaszerződése van annak minden hó 10. ig van írva a fizetési határidő, de senki nem kapja meg soha pontosan)
Hogyan tudom Érvényesíteni érdekeimet a céggel szemben, sajnos íratokkal nem tudom igazolni, hogy ott dolgoztam,csak nekik van jelenléti ívűk amit soha nem írtam alá, viszont a kollegák tudják igazolni, hogy ott dolgoztam.

_Wasp_ # 2009.12.10. 12:48

A munkaügyi per előtt fel kell szólítani nem? Vagy rögtön perelni kell?
célszerű írásban felszólítani a teljesítésre, de gondolom ezt már megtetted.

Mindig azt hajtogatta, hogy Neki nagyon jó ügyvédje van, előfordulhat, hogy megnyeri a pert?
minden előfordulhat. A neten nemigen lehet tippelni a perek kimenetelére - nem utolsósorban azért, mert a kérdezők a saját javukra szeretnek tényeket ferdíteni.

Volt munkaszerződés, átvette a rendkívüli felmondást
jut eszembe, a rendkívüli felmondásodat nem támadta meg?

és a fizetési megállapodást az elmaradt munkabérről…
a "megállapodást" nem átvenni kell, hanem elfogadni! Van belőle példányod, amit aláírt?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Zöldszemű lány # 2009.12.10. 12:21

A munkaügyi per előtt fel kell szólítani nem? Vagy rögtön perelni kell?
Mindig azt hajtogatta, hogy Neki nagyon jó ügyvédje van, előfordulhat, hogy megnyeri a pert?
Volt munkaszerződés, átvette a rendkívüli felmondást és a fizetési megállapodást az elmaradt munkabérről...
Van esélye, hogy mindezek ellenére megnyeri?
Nem csak Én vagyok így, hanem az elöttem lévő hölggyel is ezt csinálta, de ő a másik cégnél volt bejelentve.

_Wasp_ # 2009.12.10. 11:41

Csak ez az egy mód van? Mert ez nagyon hosszadalmas

lehet itt ott feljelentést tenni, felszólító leveleket küldözgetni, stb, de a végrehajtható okirat (ítélet) a "végrehajtható" ami nagy előny.

Amúgy lehet kártérítés kérni ez miatt, hogy nem tudok miatta munkába állni?

persze.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Zöldszemű lány # 2009.12.10. 11:37

Csak ez az egy mód van? Mert ez nagyon hosszadalmas!
Amúgy lehet kártérítés kérni ez miatt, hogy nem tudok miatta munkába állni?

_Wasp_ # 2009.12.10. 11:31

munkaügyi per -> végrehajtás.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Zöldszemű lány # 2009.12.10. 11:30

Üdvözletem!

Ismét tanácsot szeretnék kérni. November elején kénytelen voltam rendkívüli felmondással felmondani a munkáltatómnál munkabér nemfizetés miatt. Azóta többször kértem mind a papírjaimat, mind pedig az elmaradt fizetésem, de már világossá vált, hogy önszántából nem adja egyiket sem. Már írtam panaszlevelet az APEH-nek, OEP-nek és a munkavédelmiseknek, de még mindig semmi. Amig a papírok nincsenek nem kaphatok álláskereső járadékot sem és elhelyezekedni sem tudok. Hogy lehetne még esetleg meggyorsítani?
Fizetési felszólítás már lett küldve Neki, de mivel az irodát sem fizette, nem lehet könnyen elérni őt, vagy át sem vesszi a leveleket.
Várok további tanácsot, hogyan lehet legalább a papírjaimhoz gyorsabban hozzájuttnom!
Köszönöm előre is a válaszokat!

morci75 # 2009.12.10. 10:50

_Wasp_

Köszönöm válaszod.

_Wasp_ # 2009.12.10. 09:49


Eszteriusz

Tisztelt Jogászok!
Kérdéssel fordulok hozzátok.
Munkaviszony folytonosság pontosan mit jelent? A hétvégi napok is bele számítanak? A problémám a következő, munkaviszonyom egy pénteki nappal szűnik meg és az új munkahelyen csak a rá következő hét hétfőén tudok kezdeni. A két hétvégi nappal megszakad a folyamatos munkaviszonyom vagy ez nem számít? Ha számít akkor mi a következménye? Az eddig ledolgozott 7 év folyamatos munkaviszonyom érvénytelen lesz? Én már sok verziót hallottam erről és mindenki mást mond.
Segítségeteket előre is köszönöm.

nem igazán értem a kérdést, mert inkább az kéne tudni, hogy mit akarsz elérni, és nem egy jogi fogalomba belegyömöszölni a helyzeted, aminek esetleg a szándékodhoz semmi köze (ez tipikus, ha laikus a törvénykönyvet olvasgatva egy neki tetsző tényállást talál)

Tehát pl. folyamatosan leszel biztosítva TB oldalról, de pl. a végkielégítés, és felmondási idő oldaláról nulláról indulsz.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.12.10. 09:45

fedex

hali!
nekem olyan problémám van hogy, ez év december 1-vel a munkahelyemről engem és 9 munkatársamat elküldtek. Ez még nem is volna olyan nagy probléma, csak a novemberi fizetést nem adják ide és ráadásul a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papirokat sem, és így munkanélküli segélyt sem tudom kérelmezni.
Állításuk szerint még állományban vagyunk., de ugye én még ettől nem fogok jól lakni.
Kérdésem az lenne hogy én mit tudok lépni a fizetésem és a papírok megszerzésének ügyében?

felmondást kézhez kaptad már egyáltalán???

Ha nem, akkor addig járj be dolgozni, amíg kézhez nem kapod. Ha kézhezkaptad, akkor jogaid érvényesítésére (ha a másik fél önkéntesen nem hajlandó teljesíteni) bírósági utat vehetsz igénybe, ahol nem csak a papírjaid kiadására, és a perköltségre, de minden károd vonatkozásában keresetet adhatsz be.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.12.10. 09:42

morci75#e-mail 2009.12.09. 19:07

Wasp köszönöm a gyors választ. Szerinted munkaviszony helyreállítása során, polgári perben -ez alapján- mennyire áll meg az „okirat hamisítás“, ha a határozat aláírásának időpontjában, az aláíró (aki egyébként közszereplő) bizonyítottan hosszabb, külföldi látogatáson tartózkodott?
Szinte biztos, hogy visszadátumozás történt, de a bíróság ezt a tényt hogy kezeli?

Ez okirathamisításnak tűnik, de - a per ismerete nélkül - lehet, hogy azt kéne inkább megfontolni, hogy ennek az okiratnak (amit nyilván az ellenérdekű fél állított ki és próbál bizonyítékként felhasználni) a hitelességét kellene alkalmas pillanatban megtámadni, és a büntetőfeljelentést ettől független kérdésként kellene kezelni.

Egyébként feltétlen javaslom az ügyvéddel való konzultációt, ezek nem olyan kérdések, amit interneten keresztül meg lehetne válaszolni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Aqua # 2009.12.10. 00:26

Köszönöm nandy!
A munkaszerződés szabályos...ha szabályosnak mondható, hogy br. 71500 a bejelentett bér szakirányú végzettséggel.
A jelenléti ív is szabályosan lett kitöltve a szezonboltban, mivel nem tartalmaz(hat)ta a túlórákat, nincs róla írásos dokumentum, így azokat ki sem fizették.
Az éves boltban talán egyszer írtam alá jelenléti ívet, a többit gondolom valaki más...ez ha jól tudom, közokirat hamisításnak számít. Itt sem lett elszámolva túlóra. Az októberi munkabérjegyzékemet még mindig nem kaptam meg, az átutalt bérből+cafeteriából ítélve most sem számolták el rendesen a munkámat.
Tanúk...aki még ott dolgozik, félti a munkahelyét, aki már nem, inkább kimarad belőle...ez a legnehezebb.

További fejlemény: A felmondási időmet dolgozom, mivel ma megkaptam a faxolt rendes felmondást dec. 7-től, amit kipótoltam azzal, hogy kérem a ténylegesen ledolgozott munkám utáni bérem kifizetését.

A felmondás indoklása, hogy az egység tartósan veszteséges, és nincs lehetőség a veszteség felszámolására. Ebben csak az az érdekes, hogy különböző helyeken hirdetve egész éves munkára keresnek munkatársakat.

További kérdésem: A lakóhelyem és a munkahely egy megyében van, de más városokban, a cég központja másik megyében. Hol kell bírósághoz fordulnom? Mikortól számít a 30 (?) nap...a felmondási idő kezdetétől, vagy az átvétel napjától?

Nagyon várom a hozzászólásokat, véleményeket, jól jön minden segítség!

fedex # 2009.12.09. 20:14

hali!
nekem olyan problémám van hogy, ez év december 1-vel a munkahelyemről engem és 9 munkatársamat elküldtek. Ez még nem is volna olyan nagy probléma, csak a novemberi fizetést nem adják ide és ráadásul a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papirokat sem, és így munkanélküli segélyt sem tudom kérelmezni.
Állításuk szerint még állományban vagyunk., de ugye én még ettől nem fogok jól lakni.
Kérdésem az lenne hogy én mit tudok lépni a fizetésem és a papírok megszerzésének ügyében?

fedex # 2009.12.09. 20:06

hali!
nekem olyan problémám van hogy, ez év december 1-vel a munkahelyemről engem és 9 munkatársamat elküldtek. Ez még nem is volna olyan nagy probléma, csak a novemberi fizetést nem adják ide és ráadásul a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papirokat sem, és így munkanélküli segélyt sem tudom kérelmezni.
Állításuk szerint még állományban vagyunk., de ugye én még ettől nem fogok jól lakni.
Kérdésem az lenne hogy én mit tudok lépni a fizetésem és a papírok megszerzésének ügyében?

fedex # 2009.12.09. 20:05

hali!
nekem olyan problémám van hogy, ez év december 1-vel a munkahelyemről engem és 9 munkatársamat elküldtek. Ez még nem is volna olyan nagy probléma, csak a novemberi fizetést nem adják ide és ráadásul a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos papirokat sem, és így munkanélküli segélyt sem tudom kérelmezni.
Állításuk szerint még állományban vagyunk., de ugye én még ettől nem fogok jól lakni.
Kérdésem az lenne hogy én mit tudok lépni a fizetésem és a papírok megszerzésének ügyében?

morci75 # 2009.12.09. 18:07

Wasp köszönöm a gyors választ. Szerinted munkaviszony helyreállítása során, polgári perben -ez alapján- mennyire áll meg az "okirat hamisítás", ha a határozat aláírásának időpontjában, az aláíró (aki egyébként közszereplő) bizonyítottan hosszabb, külföldi látogatáson tartózkodott?

Szinte biztos, hogy visszadátumozás történt, de a bíróság ezt a tényt hogy kezeli?

_Wasp_ # 2009.12.09. 17:31

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem munkaviszony megszüntetésével kapcsolatban:

1. Munkaviszonyt megszűntető határozat okiratnak minősül-e? (Ha nem, akkor mi a „jogállása“ a határozatnak?)

a jogállás vonatkozást nem értem, de naná hogy okirat. Minden okirat ugyanis, amit leírtak valahova.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

_Wasp_ # 2009.12.09. 17:30

Wasp, gyors vagy…köszi :)
igazán nincs mit :)

Mi van, ha redkívüli felmondással rúgnak ki? ugyanúgy jár a bentmaradt szabadság+ a felmondási idő?
a szabadságot ki kell adni, vagy ki kell fizetni (ez a rendkívüli felmondástól független), de sem felmondási idő, sem végkielégítés nem fog neked járni, és még egyéb terheid is lehetnek. Ezt semmiképpen nem javaslom.

„Öröm és boldogság. Picit pontosabban az van, amit a közös megállapodásos munkaviszony megszüntetésbe közös akarattal belefoglaltatok. Magyarán: amit ki tudsz alkudni.”
Persze, velük kialkudni bámit is… :) előzőekben jeleztem, hogy szuper a viszonyunk :)

  • Vagy te mondasz fel (ekkor nincs végkielégítés, és a felmondási időt teljes egészében le kell dolgoznod, hacsak el nem engednek)
  • Vagy ők mondanak fel rendes felmondással: végkielégítés, stb jár neked
  • Vagy megállapodtok a közös megegyezéses megszüntetésről
  • Vagy valaki rendkívüli felmondással él. (ez feltehetőleg kiesik, ha lenne rá okod, azzal kezdted volna szerintem, te meg ne adj rá nekik okot, annál az általad beadott rendes felmondás is sokkal jobb)

_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

morci75 # 2009.12.09. 17:25

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem munkaviszony megszüntetésével kapcsolatban:

1. Munkaviszonyt megszűntető határozat okiratnak minősül-e? (Ha nem, akkor mi a "jogállása" a határozatnak?)

rezecs # 2009.12.09. 17:23

A lényeg, hogy ide nem szeretnék visszamenni dolgozni!!! Viszont felmondani sem szeretnék, mert akkor eleshetek pár juttatástól, amit akkor kapnék, ha a cég mond fel nekem.
Miktől is?

...magamat idézve ;) miktől is eshetek el?

Köszi!

rezecs # 2009.12.09. 17:20

Wasp, gyors vagy...köszi :)

Mi van, ha redkívüli felmondással rúgnak ki? ugyanúgy jár a bentmaradt szabadság+ a felmondási idő?

Öröm és boldogság. Picit pontosabban az van, amit a közös megállapodásos munkaviszony megszüntetésbe közös akarattal belefoglaltatok. Magyarán: amit ki tudsz alkudni.

Persze, velük kialkudni bámit is... :) előzőekben jeleztem, hogy szuper a viszonyunk :)