Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


BLMM # 2013.06.03. 20:31

A folytatáshoz előfizetés szükséges

Elolvashatja a teljes cikket, sőt, ha regisztrál próbaidőszakunkra, akkor 14 napig ingyen, kötelezettségek nélkül hozzáférhet összes előfizetéses szolgáltatásunkhoz. Itt tájékozódhat arról, milyen előnyökkel jár az Adózóna előfizetés, ingyenes próbaidőszak igényléséhez pedig válasszon alábbi csomagajánlataink közül!

Ha előfizetőnk, lépjen be!
Adózóna.hu
365 napos Adózóna előfizetés

12 990 Ft + áfa
HVG Klub

hattyúdal # 2013.06.03. 19:34

Valaki feltudná tenni a folytatást?
köszönöm!
http://adozona.hu/…_H6IDU7.aspx#rss

hattyúdal # 2013.06.03. 19:31

Valaki feltudná tenni a folytatást?
köszönöm!
http://adozona.hu/…_H6IDU7.aspx#rss

valaki59 # 2013.06.03. 15:39

Kedves Fórumozók!Először írok nektek. Életemben először voltam bizottság előtt márciusban. Nagyon rossz élménnyel jöttem el, őszintén szólva teljesen kikészültem lelkileg .Négy éve küzdök egy gyógyíthatatlan betegséggel, úgy, hogy dolgoztam. Már nem megy, mert napi 16 órán át oxigénen vagyok.Ma megkaptam a papírt C2 össz-szervezeti egészségkárosodás 60% ,rehabilitáció nem javasolt felülvizsgálat 2016 március.Igazából elégedett vagyok és meglepett.Most még bá-ban vagyok,majd utána vehetem igénybe.Annak ellenére,hogy elégedett vagyok ,még mindig nem tudom ez jó-e nekem vagy nem ? Segítsetek!

WWallace # 2013.06.02. 17:57

A 2. fokú döntéssel szemben nincs helye fellebbezésnek, bírósági felülvizsgálatot lehet igénybe venni. A másodfok valószínűleg azért állapított meg 2012.12.05-től magasabb ellátást, mert az orvosszakértői bizottság a szakhatósági állásfoglalásában nem nyilatkozott az egészségi állapot kezdő időpontjára nézve, és így kezdő időpontnak a vizsgálat dátumát vették alapul. Ami viszont azért érthetetlen számomra, mert a másodfoknak az elsőfok döntése jogszabályoknak való megfelelőségét kell vizsgálni. Ebben az esetben azt, hogy 2012.05.18-tól valóban annyi volt-e az egészségkárosodásod, amennyit az elsőfokú hatóság megállapított.

Szóval kellene tudni, hogy az ellátás összegének 2.fokon való megváltoztatása azért következett be, mert változott az egészségi állapotod az 1. és 2. fokú vizsgálat között (nem "szerinted", hanem a szakvélemények szerint!), vagy más oka van esetleg (más referenciaidőszak alapján állapították meg az ellátást, más jövedelem alapján, stb.).

filt # 2013.06.02. 17:17

70karak

Ilyet még nem hallottam. Azért fellebbezés, mert felülbírálja az I. fokot.
Szerintem az I fok. semmis, mivel a II. fok mást állapított meg és ezek alapján visszamenőlegesen járna a magasabb ellátás. Lehet ez ellen is fellebbezni.

mackomisi # 2013.05.31. 15:33

Szél Bernadett az ATV-ben.
http://atv.hu/…eg_embereket

muci58 # 2013.05.31. 12:55

70 karak! Úgy tudom, hogy a felülvizsgálat napjától számitva 6hónapra visszamenőleg állapíthajáűk meg, de nem tudom, a december hogy kerül a "képbe" nekik!?

madyka # 2013.05.31. 07:03

Sziasztok, kérhetek valakit, hogy válaszoljon, ha hallott ilyen esetről?

2006 óta vagyok III. cs. leszázalékolt, múlt évig rokkant nyugdíjat kaptam, majd - mint minden ebbe a csoportba tartozót - átraktak rehabilitációs járadékra, de kapom továbbra is az eddig ellátást. Múlt év júniusában lett volna esedékes a soros felülvizsgálat, de majd egy év késéssel két hete voltam komplex felülvizsgálaton. A komplex felülvizsgálattal kapcsolatban semmi rosszat, kellemetlent nem tudok mondani, mind az orvos, mind a rehabilitációs szakértő kedvesek voltak.
Amit viszont nem értek! Igazából semmit nem mondtak, úgy jöttem el, hogy majd 2-3 hónap múlva kapom meg a határozatot!
Ma kaptam egy levelet a Kormányhivatal Rehabilitációs Szakigazgatási Szervétől, amiben az állt, hogy postafordultával, de max. 8 napon belül küldjem vissza a Nyilatkozat rehabilitációs ellátás folyósításához nyomtatványt kitöltve!
Felhívtam őket telefonon, hogy nem igazán értem, hogy még két hete sincs, hogy komplex felülvizsgálaton voltam, és ott miért nem lehetett ezt a nyilatkozatot aláíratni? A válasz! "Jaj asszonyom, rengeteg a dolgunk, minél előbb küldje vissza!"
Kapott már valaki ilyen levelet felülvizsgálat után? Vagy ez egyáltalán mit jelent, hiszen eddig is rehabilitációs ellátásnak nevezték az ellátást, amit kaptam.

csabesz666 # 2013.05.31. 03:53

Eboli. Ezt hol hallottad? Én D kategóriát kaptam, az össz károsodásra 76%-ot adtak az egyik szememre, teljesen vak vagyok, a másik szememen kb 10% látásmaradvány van. Egyéb betegségem nincsen.Nemtudom, hogy változtat-e valamit az a minősítésemen, hogy a komplex vizsgálat 2012.jan.13.án volt határozatot 2012.05.02. án kaptam. Nemkizárható, hogy a vágóhíd működése, és az új irányelvek, még nem voltak kiforrottak, mint a napjainkba.... :(

BLMM # 2013.05.30. 21:11

Eboli! attól függ kihaz kerülsz pattogós katonatiszthez,vagy egy normálishoz.

kázmér58 # 2013.05.30. 19:03

Lacaca
Én köszönöm

Lacaca # 2013.05.30. 17:00

kázmér58
Köszönöm szépen a választ, és sikeres határozatot kívánok!

Lacaca # 2013.05.30. 17:00

kázmér58
Köszönöm szépen a választ, és sikeres határozatot kívánok!

fagyongy55 # 2013.05.30. 15:39

1953-ban született nők nyugdíja

Molnár László

2013.05.29., 11:45 Frissítve: ma, 08:08 13670

Jogosultak lehetnek-e valamilyen öregségi ellátásra az 1953-ban született, tehát a 60. életévüket az idén betöltő nők, annak ellenére, hogy nyugdíjkorhatáruk a 63. életév és 2012. január 1-jétől megszűnt a korhatár előtti nyugdíjba menetel lehetősége?

Előzetesen áttekintjük az 1953-ban született nőkre vonatkozó 2011. december 31-éig hatályos nyugdíjjogosultsági szabályokat. Ezek szerint az öregségi nyugdíjra jogosító korhatáruk a betöltött 63. életév (2016.).
hirdetés

Előrehozott öregségi nyugdíjat a betöltött 59. életévüktől vehettek igénybe, amennyiben rendelkeztek legalább 37 év szolgálati idővel – ez esetben a nyugdíjat csökkentett összegben állapították meg nekik. Csökkentés nélküli nyugdíjra a legalább 40 év szolgálati idő jogosított. (A nyugdíjat a szolgálati idő és az életkor alapján csökkentették, ha a szolgálati idő miatt csak csökkentett összegű előrehozott nyugdíj volt megállapítható. A csökkentés annak a függvénye, hogy az igénylő a nyugdíjkorhatár előtt hány hónappal kívánt nyugdíjba menni és mennyi hiányzott a szükséges 40 év szolgálati időből. A kiszámításhoz a 40 évhez hiányzó szolgálati időt elosztják 10-el, a hányadost megszorozzák az öregségi nyugdíjra jogosító életkorhoz hiányzó hónapok (de legfeljebb 36 hónap) számával. Ha a 37 év szolgálati idővel rendelkező nő a nyugdíjkorhatár előtt 59 évesen igényelt nyugdíjat, 10,8 százalékkal csökkentett nyugdíjra volt jogosult.)

2012. január 1-jével azonban megszűnt a korhatár alatti nyugdíjazások lehetősége, többek között az előrehozott öregségi nyugdíj intézménye. Ezt követően társadalombiztosítási öregségi nyugdíjra az 1953-ban született nők csak öregségi nyugdíjkorhatáruk betöltésétől (63. életév) válhatnak jogosulttá – kivéve, ha a nők életkortól független nyugdíjkedvezményére (40 év jogosultsági idő esetén) jogosultak.

Ugyanakkor a korhatár előtti öregségi nyugdíjak megszűntetéséről, a korhatár előtti ellátásról és a szolgálati járandóságokról szóló 2011. évi CLXVII. törvény (továbbiakban: Khtv.) a megszerzett jogok elismerését, illetve egyéb átmeneti kedvezményeket biztosított – korhatár előtti ellátás formájában. Ennek keretében az 1953-ban született, 37 év szolgálati időt szerzett nők az irányadó 63 éves nyugdíjkorhatár 2016. évi betöltése előtt korhatár előtti ellátásra szerezhetnek jogosultságot.

2013. évtől azonban csak akkor kaphatják meg az ellátást, ha legalább 37 év szolgálati idővel már 2012. végén rendelkeztek.

A Khtv. 7. § (1) bek. b, pontja értelmében korhatár előtti ellátásra jogosult az az 1953-ban született nő, aki 59. életévét betöltötte és a korhatár előtti ellátás kezdő napjáig, de legkésőbb 2012. december 31-éig legalább 37 év szolgálati időt szerzett, azzal, hogy a korhatár előtti ellátásra e pont alapján való jogosultság szempontjából szolgálati időként kell figyelembe venni a rokkantsági nyugdíj és a baleseti rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát is.

A korhatár előtti ellátás e személyi körben kizárólag a nyugdíjkorhatárt be nem töltött személy részére állapítható meg – témakörünkben a 2016. évi 63. életév betöltéséig.

muci58 # 2013.05.30. 14:31

BLMM! Ez jó hír, reméljük az eredmény is jó lesz!

kázmér58 # 2013.05.30. 12:41

Lacaca
Lesz vélemény nyilvánítás Straszbourgból szerintem hamarosan. Most várom a választ, és utána döntenek kint rólunk. Szerintem mindegyikőnkre ha megnyerem a pert kihatással lesz az ítélet.

BLMM # 2013.05.30. 12:02

Szeretnem tájékoztatni a fórumozókat,hogy nem rég voltam bizottság előtt,most előszór és 1 kedves orvossal találtam szembe magam.Várakozásom során nagyon féltem,mert a másik ajtóból egy doktornő jött ki ls az ugy pattogott min sz... a deszkán.

Lacaca # 2013.05.30. 07:15

Tisztelt Fórumozók! Szeretném megkérdezni, hogy Strasszburgtól várható-e vélemény nyilvánítás a rokkantsági törvény 2012.es változtatásával kapcsolatban. Amennyiben igen, akkor kb. mikorra. Lehet-e egyáltalán jelentősége? Sajnos betegségem miatt el vagyok maradva ebben a témakörben is, és gondolom, hogy nem csak én vagyok egyedül tájékozatlan. A választ előre is köszönöm.

Debra01 # 2013.05.29. 22:12

Megkeresem a teló számot és ki fogom tenni

judit mama # 2013.05.29. 15:43

Kedves Debra!
Ez az összeg amit írtam az teljes ár. Saját fogaim is vannak 17 darab, csak nagyon elvannak kopva és egyik másik töredezett. Kíváncsi vagyok az ajánlatodra küld el e-mailben. Judit mama

judit mama # 2013.05.29. 08:45

Kedves Debra!
Ez az összeg amit írtam az teljes ár. Saját fogaim is vannak 17 darab, csak nagyon elvannak kopva és egyik másik töredezett. Kíváncsi vagyok az ajánlatodra küld el e-mailben. Judit mama

Debra01 # 2013.05.29. 08:26

juditmama. A fogaid megcsináltatására sokkal olcsóbbat tudok ajánlani! össz 60 000,-ből megúszhatod, és jó minőségben.

judit mama # 2013.05.28. 22:48

Köszönöm a választ.
Igaz, hogy a határozatot már megkaptam, de csak augusztus 01-től leszek jogosult a közgyógy igazolványra, de ennek is örülök, mert a havi gyógyszerköltségem közel 30 ezer forint.Április 09-én voltam május 28-án kaptam meg a határozatot és majd csak augusztus 01-el kapom meg az új jövedelmet több, mint 2 hónapig még a régit kapom ez több, mint 10 ezer forint minusz valamint a gyógyszerkiadás. A közgyógy igazolvány megkapása után már látok esélyt arra, hogy a fogaimat is meg tudjam csináltatni valamint a tönkrement gyógycipőm helyett tudok másikat csináltatni még akkor is ha valamennyit fizetnem kell. Még sem annyit, mint enélkül, hiszen utána kérdeztem a fogcsináltatásnak műanyag fogak 26 darab ára több, mint 400ezer forintba kerülne.Az, hogy megkapom a közgyógy igazolványt nagy könnyebbséget fog jelenteni. Szeretném megtudni, hogy igényelhetek-e MÁK-os kártyát ez alapján, mert megkönnyítené az utazásra fordított kiadásaimat ami az orvosokhoz járásnál elég jelentős összeg és ha nem orvoshoz megyek akkor sem kerülne annyiba az utazás.Az utazási kedvezményt nem igen szoktam igénybe venni, mert sokszor elfelejtem kérni vagy lepecsételtetni és visszaküldeni, hogy kifizessék. Előre is köszönöm a választ.

muci58 # 2013.05.28. 06:59

70karak! A nyugdíjfolyosító intézetnél kell érdeklődni, mert már hozzájuk valószínűleg beérkezett az eredmény!(nekünk ezt mondták, és áprilisban volt a felülvizsgálat)Kb:2-3 hónap elteltével oda érkezik!