Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Debra01 # 2012.12.29. 17:50

Ingyenes utazás? Reginah ezt honnan veszed? Mert az utazásit is elvették, de igazad van, Nem cseszegetek senkit többé. De én sem megyek! Az állapot rosszabodásomat már a tüntetéseknek tudják be.

Amúgy Miskolcon egy sorstársunk egyedült ület le az önkormányzat elé, mert velünk volt szolidáris.

Többé nem kell aggódni a rosszullétek miatt sem.
Mert a négy fal mögött halnak meg az érintettek.
Vagy kötélen, vagy a vízben úszva, vagy valóban égő fáklyaként a Kossuth téren, mert egyre többen jelzik ezt a megoldást is.

Elnézést ha ezen történéseket megelőzni szerettem volna.
Nem fog ártani, ha valaki felvállalja majd a tárgyalásokat is a minisztériummal, mert így azt hiszem, hogy túl sok kedvem nincs hozzá. Minek...minden rendben van itt. Csak én cseszegetem szegény rokkantakat.

szuicid # 2012.12.29. 17:29

Deborának
pedig igaza van!addig míg ők 8-an harcolnak 200.000-ezer Emberért semmi eredményt ne várjatok!
én el hiszem hogy rengeteg Sors társunk nem tud fel menni BP-re de én azt mondom , csak együtt lehet elérni valamit!"lásd" Diákok
komolyan kéne ezzel a problémával foglalkoznunk, hisz mind annyiunk Élete függ ettől


a Beteg ember nem selejtes árú

szuicid # 2012.12.29. 16:43

Matolcsi Nemzetes "elmebetegnek" üzeném:
Ha ő ledolgozott volna 30-évet sírásóként, szakadó esőkben, hó viharban , fagyokban, 35% melegekben
neki hogy állna az egéssége? a piros pötty ott lenne a fenekén?


a Beteg ember nem selejtes árú

vaer # 2012.12.29. 16:35

Matolcsy víziója az egészségről!

Matolcsy és az egészség

A nemzetgazdasági miniszter egy júliusi Heti Válaszban megjelent írásában egészségügyi kutatásokból vezeti le, miért hasznos az általa követett "magyar modell". Matolcsy szerint a "fejlett világban az egészség csak 20 százalékban függ az egészségügytől, másik 20 százalékban a genetikai adottságoktól, miközben az, hogy milyen állapotban és meddig élünk, 60 százalékban attól függ, milyen tudást szereztünk, van-e munkánk, rendelkezünk-e saját otthonnal, tartozunk-e közösségekhez". A miniszter szerint a magyar modell ezért a "munkára és nem újraelosztásra épít, erős államra és nem fogoly államra épül". Hiszen akkor egészségesebb lesz mindenki, ha van munkája.

Igaz-e?

Az ember egészségét négy tényező határozza meg - írta a Természet Világában megjelent cikkében Simon Tamás, a Semmelweis Egyetem Népegészségtani Intézetének tanára 2003-ban. A professzor azt írta, az öröklött hatások 20 százalékban, az egészségügyi ellátás 15 százalékban határozza meg az egészségünket, az életmód pedig 35 százalékban. Az életmód jelenti az egészséges táplálkozástól kezdve a tisztálkodáson át a mozgásig mindent, amelyet az ember maga határoz meg. A maradék 30 százalékot a környezeti hatások adják, vagyis a munka, az otthon és a körülöttünk lévő közösség. Eszerint Matolcsy túlzott, amikor hatvan százalékra tette a környezeti hatások jelentőségét.

szuicid # 2012.12.29. 16:28

Rokkantak= Leprások
a XXI.században

új fogalom született Magyarországon 2011dec.31.-én a Kormány döntött a beteg emberek sorsáról
semmibe véve az alapvető Emberi jogokat olyan intézkedést hozott 1-nap allat ami még a Történelemben nem fordult elő
Magyarországon beteg Ember nincs, megszünt! mindenki egésséges, hogy most ezt hányadik pohár pezsgő uttán döntötték el
nem tudom, de tény, hogy ilyen Embertelen törvény még a Világon nem született a " Keresztény hit vallás" nevében!
leprásokká nyílvánítottak bennünket, mit jelent ez? vége! vége az életünknek, a családunk elhagy minket, a barátaink elfordulnak
tőlünk, az Emberek megvetnek minket, ha próbálsz közeledni valakihez kővel dobálnak!
egyedül maradtunk! nincs pénzünk élelemre,tűzelőre, gyogyszerre, a helyzetünk kilátástalan,a jővőnk megszünt!
ki rekesztett minket a MagyarTársadalom!
pedig 30-35-évet dolgoztunk keményen, ki a szabad ég alatt, ki a bányában, hogy egésségünk ment rá, azért dolgoztunk
hogy ők a " Tisztelt hóhéraink" a meleg iskolában ingyért tanulhassanak, hogy mikor végre eljön az ő idejük, ezt nekünk
meghálálják, Köszönjük meghálálták!!! tönkre tették amúgy is fájdalmas beteg életünket, és hogyan?
Leprásoknak lettünk ki kiáltva , nem kellünk mi márt senkinek! se a családunknak, sem az Eberiségnek!
éljünk meg 25.000-forintból, vagy gyűljünk össze, és menjünk együtt valami eldugott helyre ahol senki nem kíváncsi ránk


a Beteg ember nem selejtes árú

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.29. 16:15

Tiszavirág...

B2 ...nem rehabilitálható.
Így első ránézésre..nem rossz.
De!!!!
Ha ez soros volt, gyanítom hogy régi rokkantnyugdíjasok kerültek ebbe a kategóriába....félpénzért.

tiszavirág69 # 2012.12.29. 16:11

Regina!
Ez csak a sorosak statisztikája.
Bocs, de mi a régiekben vagyunk illetékesek, így az újakat nem számoltam.
Még meg akarom csinálni (arra vannak adatok régiónként)
hogy milyen kategóriából hová sorolták át.
Ott is hasonlóak az arányok, már folyamatban van :)
Végzettség szerint nincs adat.

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.29. 15:59

Tiszavirág!

Hónapok óta foglalkoztat a kérdés.
Miért pont ott hajigálják rehabra az embereket ahol amúgy sincs munka?
És miért jobban azokat akiknek nincs a munkaerőpiacon használható végzettsége?
Sőt..., még előképzettsége sem, amire építeni lehetne?

Miféle rehabilitáció fog itten zajlani???

Megyünk tavasszal árkot pucolni????

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.12.29. 15:51

Elég "beszédes" adatok.
Röhej.
Nógrád, Borsod C2-ben messze elmarad Budapesttől.
Tehát a régi rokkantsági nyugdíjnak megfelelő kategóriát erre osztanak legkevésbé.
Talán ami pozitívum az, hogy 50% ÖEK felett nem nagyon tettek rehabra. Illetve csupán 5% -ot. ( én e ritka csoportba tartozok. naná.)

Viszont a 40% alatti megint csak erre a legtöbb.

B1...remek. Éppen ezeken a területeken van a legtöbb munkahely.

Jó lenne még egy részletesebb statisztika is.

Tiszavirág!
Olyat nem tudsz, hogy mennyi volt a soros, illetve új igénylő?
És végzettség szerinti eloszlás?
Hány fizikai munkás van rehabos és hány diplomás???

Érdekes adatokat kapnánk..szerintem.

tiszavirág69 # 2012.12.29. 15:47

Érdemes megnézni milyen nagy a szórás,
Úgy rendeztem, hogy az átlag alatti rész a számunkra kedvezőtlen döntések régiói,
látható ki melyik régióban mire számíthat.

Hangsúlyozzák a rehabilitálhatóságot és furcsán
ott ahol nincs munkahely többeket ítéltetnek rehabra.

A B.pestiekkel kesztyűs kézzel bánnak. talán a tüntetési, tiltakozási hév csillapítása az ok.

tiszavirág69 # 2012.12.29. 15:38

Nagyon sokan kérdezzük, hogy ki milyen régióban volt vizsgálaton és milyen eredmény született.
Megjelent az NRSZH honlapján november 30-ig elvégzett vizsgálatok statisztikája,
ezt bontottam szét régiókra.
EGÉSZSÉGESNEK találtatott ( 40% alattit kapott):
Győr-Moson-Sopron megye………………………4%
Veszprém megye: Heves megye : Zala megye……5%
Somogy megye: Bács-Kiskun megye: Budapest….6%
Fejér megye: Pest megye: Tolna megye…………..8%
Vas megye: Baranya megye……………………….9%
Csongrád: Borsod-Abaúj-Zemplén megye……….10%
ÁTLAG :………………………………………………… 11%
Nógrád: Békés : Szabolcs-Szatmár-Bereg megye….16%
Hajdú-Bihar megye………………………………….22%
Jász-Nagykun-Szolnok megye………………………26%
Komárom-Esztergom megye………………………..28%

REHABILITÁLHATÓ
B1
Fejér megye -6% : Budapest -7% : Pest megye 10 %
Tolna-12% : Somogy és Békés –13%
Komárom 14% ; J-N-Szolnok-15%
Csongrád és Vas megyében- 16%
ÁTLAG : 17%
Borsod és Zala is 17%
Hajdú-B.-ban 18%
Nógrád; Bács-Kiskun.és Győr-Moson-Sopron m.-ben 19%
Heves 21%
Veszprém- 26 % ; Szabolcsban 27%
Baranyában -35%

C1:
Komárom- 2%; Fejér. Hajú-b. Nógrád:-5%
Budapest, Pest megye, Somogy.-6%
Békés, Szolnok. Csongrád-8%
Tolna és Szabolcs-9%
ÁTLAG : 11%
Veszprém-11%,,,Vas-13%,,, Zala-14%
Bács-k. és Győr-m.-16%
Heves - 21%
Borsod - 22%
Baranya -24 %

ROKKANT ELLÁTÁS
B2
Komárom – 22%
Nógrád és Csongrád – 21%
Somogy 20% ,,, Fejér – 19% ,, Pest m.- 18% ,, Hajdú-b. -17%
Békés, Tolna – 16% ,,, Budapest – 15%
ÁTLAG: 14%
Borsod – 14% ,,, Szabolcs – 13% ,,, Veszprém – 12%
J.N.Szolnok, Vas – 11%,,, Heves – 10%
Zala, Bács-k. – 8% ,,, Baranya – 5%
Győr – 3%

C2:
Budapest – 44% ,,, Somogy – 41% ,,, Fejér és Tolna – 40%
Győr és Pest megye – 39% ,,, Bács-k. – 37% ,,, Zala – 36%
Békés – 35% ,,, Veszprém – 34% ,,, Csongrád – 32%
ÁTLAG: 32%
Heves – 29% ,,, Nógrád , Vas – 27% ,,, Borsod – 26%
Hajdú-B. -24% ,,, Komárom-E., és Szabolcs – 23%
J-N-Szolnok – 21%
Baranya – 16%

kiszolgáltatott # 2012.12.29. 14:01

Az előző hsz. első bekezdése idézet a kiküldött 2012 jan-i tájékoztatókból.

kiszolgáltatott # 2012.12.29. 13:58

2012 .jan-2-án minden 57 év feletti,arról kapott tájékoztatást a Nyufigtól,hogy"mindenkinek biztosítjuk a neki járó ellátásokat,emberhez méltó megélhetés lehetőségét...ha Ön 57 életévét dec.30-ig betöltötte,az irányadó öregségi nyugdijkorhatár betöltését követően,amyennyiben azt kéri,az önt megillető rokkantsági ellátást,változatlan összegben öregségi nyugdijként fogják továbbfolyósítani"-írta a NYUFIG

"Miféle kiszámíthatóság az, amikor pont a kiszámíthatóságot ,a szociális biztonságot veszik el az 57 év felettiektől is?! Ez a tájékoztató azt írja,hogy mindenki számára biztosítják az emberhez méltó megélhetés lehetőségét!Milyen megélhetőségi lehetőség az,amikor az 57 év felettinek a tájékoztatóban leírtak ellenére,akik 2012.évben soros felülvizsgálaton voltak ugyanúgy leveszik a pénzét! A rokkantsági nyugdíjuk összege helyett max: fix 41.850,-Ft/fő/hó összegű ellátást kapnak. Tehát alaposan át vannak vágva! Azonkívül azonos életkor szerint rendkívül diszkriminatív az,hogy akit a vak szerencse folytán nem hívnak be már felülvizsgálatra,annak megmarad a volt rokkantsági nyugdíjának az összege, miközben aki peches 57 év feletti,és véletlen folytán még van soros felülvizsgálata,attól meg elveszik a volt rokkantsági nyugdíjának megfelelő összegnek a nagy részét!Holott,meglehet,hogy a soros felülvizsgált sokkal betegebb, mint akit már nem vizsgálnak felül!Mégis az kap sokkal többet,akit nem vizsgálnak felül,mert annak nem veszik le a pénzét,csak annak,akit felülvizsgálnak!Azonos életkorcsoportnál,hogyan lehet ilyen vad diszkriminációt alkalmazni???! Egymás után értesíti ki a NYUFIG az 57 éves felülvizsgáltakat arról,hogy alaposan levették az addigi pénbeli ellátásaik összegét,és max: 41.850.-Ft/fő/hó összeget kaphatnak!Ezt a kárt nem is lehetett látni a 2012.01.01.-től hatályos rokkant-törvény 180 napos jogorvoslati idején belül,hiszen 2012.07.26.-án történt meg a törvénymódosítás.Tehát még védekezni sem tudnak a "védett korú" soros felülvizsgálatra kötelezett 57 év felettiek!?És ez a biztonságos kiszámíthatóság szerinti megélhetés biztosítása, mint amit a 2012.01.01.-i tájékoztatóban ígértek mionden 57 év felettinek?!?!"

szafika # 2012.12.29. 13:52

Így se .

kiszolgáltatott # 2012.12.29. 13:49
tiszavirág69 # 2012.12.29. 13:41

Most itt nem az orvosi minősítés a lényeg szerintem,
hanem az, hogy felelős itt sincs.
A kormány az orvosokra mutogat, az orvosok a törvényt okolják.
Ebben az országban senki nem felelős semmiért, mi a fenét akarunk mi, hogy megmutassuk milyen logikátlan,
a gyakorlatban megvalósíthatatlan és főleg embertelen törvényt hoztak, hiszen már most hárítják a felelősséget pedig még nem is mutogathatnak hátra,
hiszen ugyan abban a ciklusban vagyunk.

vaer # 2012.12.29. 13:35

Kiszolgáltatott!
Nem jeleníthető meg a tartalom.

kiszolgáltatott # 2012.12.29. 13:34

Az 57 év felettiek ezt a tájékoztatót kapták:

http://www.facebook.com/photo.php?…

vaer # 2012.12.29. 13:34

Bocsi tiszavirág69!
Figyelmetlen voltam és én is belinkeltem.

vaer # 2012.12.29. 13:23

Itt találtam meg a kérdést.
http://www.gyakorikerdesek.hu/…ik-birosagon

vaer # 2012.12.29. 13:06

1 láb ha jól emlékszem 36 %
2 láb = 72 % ????
Hogy lehet akkor rehabilitálható? Valami itt nem gömbölyű.

tiszavirág69 # 2012.12.29. 13:05
tiszavirág69 # 2012.12.29. 12:41

"A Magyar Kormányt hol lehet feljelenteni? Melyik Bíróságon?
A kérdező kommentje:

Én olyan ügyben akarok ellene pert indítani mert bizonyítékaim vannak írásban amit kiadtak részemre.21 évig rokkant nyugdíjas voltam (lábaim nincsenek)Januárban rehabilitáltnak vettek az Orvos Szakértők.tehát nem kapom a rokkant nyugdíjamat , mivel azóta nem találok magamnak munkahelyet, mert sehol nem tudnak alkalmazni lábaim hiánya miatt, viszont a havi törlesztéseimet sem de a megélhetésemet is elvette a kormány. Az orvos bizottság kérésemre kiadta írásban hogy a kormány elrendelésére történnek ezek az igazságtalan vélemények részükről. a kormány írásban kiadta azt hogy neki semmi köze ehhez az egészségügyet kell perelnem amiért ilyen szakvéleményt kiadott, a rokkant nyugdíjakhoz sincs köze hogy ki kapja vagy sem ez nem a kormány hatásköre, viszont viszont az egészségügyben valóban nagyok a hibák s nem tudják mit is csinálnak.sajnos ennek az egésznek én vagyok az áldozata mert kilakoltatás előtt állok a tartozásaim miatt, sajnos még felakasztani sem tudom magam, pedig nagyon megutáltatta magát ez a kormány."

Találtam.
Betettem.
Lehet gondolkozni, miért is csinálják az orvosok,ha a kormány mossa kezeit és az orvosokra tolja a felelősséget.

klarissa # 2012.12.29. 12:37

Cuti44! Valószínűleg így lehet. Igy járhatott az az újságíró (aki korábban a parlamentből tudósított), az ellátását az áprilisban megállapítt összegről 42 ezerre csökkentették nyár végén.
Tényleg, mi lehet vele? Saját felgyújtását helyezte kilátásba.
Szerintem őt is meg kéne nyerni egy tiltakozásnak, hátha vannak olyan kapcsolatai, amelyek segítenek meggyőzni a közvéleményt: nagyon kitoltak a betegekkel.
Kíváncsi lennék, mit szólna valaki ahhoz, ha évtizedeken át fizetné a lakásbiztosítását, és egy tűzeset után nem a szerződésben foglaltak szerinti kárösszeget, hanem karácsonyokra egy-egy tábla csokoládét kapna - ameddig a biztosítója úgy látja jónak.
Agyrém, ami a rokkantakkal történik!

megrokkant # 2012.12.29. 11:49

Tegnap az M1-es hiradóba építész mérnők soltészka nyilatkozott. 2013 Január 01-öl 7000fős rehabilitált munka helyek lesznek. Év végéig pedig 30000 fő. Még ha igaz is lenne? Ami nem valószinű! Akkor is ,hol van ahhoz a 200000 emberhez akit 2013 év végéig felül akarnak a komplex marhaságukkal vizsgálni??? De jó volt ez megint neki egy kis hírverésnek.