Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


nemezbagoly # 2011.10.07. 16:39

Nem tudom... olyan bizonytalan minden. Ma még ez van érvényben, holnap meg az.
Viszont meglepődtem, mert nem is voltak sokan a felülvizsgálaton, és elég gyorsan szórtak kifele mindenkit.

nemezbagoly # 2011.10.07. 16:42

Szerintem az itteni önkormányzat keze lehet benne.:)
Mert megpályáztam egy lakást, éshát...nem mennék a részletekbe, elég komoly gondok vannak, de a megyei kormánymegbizott válaszolt a levelemre.
Lehet, ilyen nemes bosszú ez. :)

Ricuska # 2011.10.07. 16:51
nemezbagoly # 2011.10.07. 16:57

Kedves Mari55!

Köszönöm, ezt nem is tudtam.

Incike... most, hogy elolvastam ezt a belinkelt cikket, nem is értem.:)
Azzal együtt, nekem nincs megadva százalékban a rokkantságom mértéke, ha hiszitek, ha nem.
A III. fokon a bíróságon az ítéletben megkaptam a leszázalékolást, az indoklásban meg visszavonták. Na, akkor telefonáltam, hogy javítsák ki. Ezt meg is tették. De százalék továbbra sem szerepel benne.

nemezbagoly # 2011.10.07. 17:14

Kedves Incike!
:)))
Lehet...
De tényleg nincs benne, mondjuk nem lepődöm meg én már ezen, mert mindig furcsa dolgok történnek körülöttem. :)

ókút # 2011.10.07. 17:22

Kedves Icike42!
én botor módon azt gondoltam,miután mindig a nyugdíjfolyósítótól kaptam a nyugdíjat,és papírokon is saját jogon voltam rokkantnyugdíjas,hogy ezt a nyugdíjalapból fizetik.nekem a járadék megnevezéssel az a gondom,hogy ezt szerintem nem fogják emelni,és bármely kormány óhajának megfelelően csökkenthetik,avagy megszüntethetik!

nemezbagoly # 2011.10.07. 17:32

Kedves Incike!

Akkor talán jövő hét után már tudok majd valamit.
Lesz nekem olyan százalék, hogy csak na. :)

nemezbagoly # 2011.10.07. 17:34

Még valami: bocsánat, hogy következetesen Incikének szólítalak. :))
Most vettem csak észre, hogy icike vagy. :)

nemezbagoly # 2011.10.07. 17:46

Kedves Icike!

Igazad lehet.:)))

nemezbagoly # 2011.10.07. 17:58

Kedves Icike!
:) jó, majd hivatkozom:))

Tényleg romlik folyamatosan, most is kórházba akartak dugni, csak elodáztam kicsit a már említett más természetű ügyem miatt.
Majd meglátjuk mi lesz, mindenesetre, ha valami nem úgy alakul, ahogy gondolom, akkor majd rákérdezek erre a cikkre, amit Ricuska linkelt HVG-ből.

nemezbagoly # 2011.10.07. 18:13

Kedves Icike!

nem még nem töltöttem ki.
Kérlek, linkeld be.
Köszönöm előre is.

Túlélő # 2011.10.07. 18:16

Ismét köztetek.
Engem is behívtak soron kívül,azt hittem a rokkantkártya miatt,de nem!Megkérdezték van-e jogosítványommondtam igen.3 hét múlva nem volt.Ezt gyorsan beiktatták soron kívül.Erre volt helyés idő.

Más-írtam megyek bizottság elé.11-re kell ott lennem.Megnéztem a buszmenetrendet,reggel 5-kor megy és fél 8ra ott van,mit csinálok 11ig???huzamosan sem állni,sem ülni,főleg nem merevítőkben,ha leveszem nem tudom egyedül visszarakni.Hab a tortán,visszafelé busz délután 16 óra45,este fél 8ra érek haza.Autóm nincs,nem tudom megoldani máshogy.Napokig nem tudok fent lenni utána.Hihetetlen.

nemezbagoly # 2011.10.07. 18:29

Köszönöm, Icike. Ki is töltöttem.

Kedves Túlélő!

Mentőt nem lehetne igényelned tekintettel a körülményekre?

Túlélő # 2011.10.07. 18:37

Icike42
Köszönöm a segítséget,megpróbálom. Én már elektronikus úton elküldtem a kérdőívet.
Várom én is doctor jelentkezését.

iren55 # 2011.10.07. 19:34

Túlélő! A falumból mi Szolnokra járunk felülvizsgálatra. Itt úgy működik, hogy amikor odaérsz beadod a behívódat és előbb végzel.Volt hogy 8-ra mentem 11 helyett és 10-kor már végeztem is. Mi is csak kocsival tudunk menni, mert csa késő délután van busz hazafelé. Üdv: iren55

Mimóka # 2011.10.07. 20:01

Kedves doctor!

Nagyon várjuk a tájékoztatást,talán nem olyan rossz híreket hallott,hogy nem akar minket éjszakára felzaklatni????????

skorpió13 # 2011.10.07. 21:04

http://hvg.hu/…lulvizsgalat#rss EZT OLVASSÁTOK EL!!!

doctor (törölt felhasználó) # 2011.10.07. 21:09

Szép estét!

Sajnos nem tudok írni, mert vidéken vagyok és telefonról írok. Sajnos nem tudtam elmenni a Meosz gyűlésre, mert közbe jött valami. Jövő héten jelentkezem, ne haragudjanak, hogy nem írtam előbb. Nagyon húzós, peches napom volt, tiszta káosz, még a nem várt vidéki út is be jött. Ezer bocsánat, de mennem kell, ha visszajöttem mesélek, mert lesz mit!

SZÉP ÁLMOKAT, FÁJDALOMMENTES, NYUGODT HÉTVÉGÉT MINDENKINEK!

Sztg55 # 2011.10.08. 02:33
szafika # 2011.10.08. 03:25

Astra5, ha rokkantnyugdíjas vagy ,akkor nem minősítenek át öregségi nyugdíjassá , 100 évesen is rnyd-as leszel, de ez legyen a legkisebb problémád a mai összvisszaságba !

Túlélő # 2011.10.08. 04:11

Szép napot mindenkinek.
icike42! - igen utiköltség papírt már kértem tegnap a háziorvostól.Semmit nem hagyok az utolsó napra,mert előfordul hogy nem tudok felkelni,és akkor intézkedni sem.Hétfőn reggel pedig telefonálok az időpontmódosításért.
doctor! -reméljük nincs baj!

Túlélő # 2011.10.08. 04:26

Elolvastam a hvg-ben a cikket,köszönjük,hogy belinkeltétek- skorpio13 és Sztg55.
Egyik szemem sír a másik nevet.Talán azért mert mi, akik itt vagyunk a fórumon, pont beleestünk ebbe az 1-2évig tartó káoszba.Legalább akik most mennek,nem kell rettegniük.Habár szerintem még senki nem tudja mi lesz a vége.Ezek után nagyon kíváncsian várom a csütörtöki napot.

ujpesti # 2011.10.08. 05:42

alamizsna ?

kiszolgáltatott # 2011.10.08. 06:33

http://hvg.hu/…lulvizsgalat#…
A kommenteket is érdemes elolvasni.Többen most is "csalóznak".
Én is irtam hozzá egyet a rokkantak védelmében(Éva).De mindjárt reagált arra is egy Okos,aki valószínűleg nem ismeri a betegséget.
Mindig elszomorodom az emberi természeten.

horgászapácban (törölt felhasználó) # 2011.10.08. 06:53

Nem igazán értem,hogy minek is kellene örülni.
Én inkább szomorú vagyok.