Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


ókút # 2011.10.06. 18:43

fjudit!

andersen már meghalt,te még hiszel a mesékben?

fjudit # 2011.10.06. 18:55

Eddig sem hittem:(

keke1 # 2011.10.06. 19:51

Kedves fjudit!

Bizonyára láttad filmen,vagy olvastad az állatfarmot...hasznos olvasmány manapság.

A kollégistáknak is ez volt a kedvencük,én úgy látom most ültetik át a gyakorlatba.

ujpesti # 2011.10.06. 23:32

Egy másik fórumon már megírtam,de hátha innen is eljut az illetékesekhez.
T.miniszterelnök urunk azt nyilatkozta,hogy senkit nem hagynak az út mellett.
Könyörgöm,engem hagyjanak én ugyanis nem arra akarok menni !

szafika # 2011.10.07. 01:09

Ujpesti, nagyon naív vagy, a miniszter úr a végét lehagyta a mondandójának / tudod, ne azt figyeld , amit mond, hanem azt , amit tesz !! / Senkit nem hagynak az árok szélén, legalábbis az integrálódandókat nem , a többit , meg belerúgják az árokba !! Főleg ha pasi vagy, nem elég, ha ledolgoztál , akár 45 évet ! dolgozzál 50-et ! Hisz még nekik valaki ?

astra5 # 2011.10.07. 05:26

Kérdésem? Rokkant nyugdíjas vagyok.2011 December 14. én betöltöm a 60.élet évemet.Mi a teendőm? Köszönettel astra5

szafika # 2011.10.07. 06:00

Astra5, mivel kapcsolatban mi a teendőd ?! Bővebben !

tanárúr # 2011.10.07. 06:11

Kedves Astra5.

Hasonló korú vagyok jó magam is. Rokkantnyugdíjas, VI. FELÜLVIZSGÁLATI IDŐ "Jelenlegi állapota alapján felülvizsgálata nem szükséges" megjegyzéssel. Úgy gondolom hogy sok mindent nem kell tennünk.

tanárúr # 2011.10.07. 11:09

Kedves astra5.
http://www.szmm.gov.hu/main.php?….
Nem látható az átmenet az öregségi nyugdíjra.

ókút # 2011.10.07. 11:52

minden attól függ milyen lesz az új nyugdíjtörvény.
a jelenlegi szabályok szerint,aki betölti a nyugdíj korhatárt nyugdíjasnak számít.ha járadékra küldenek minket akkor,ha nem változnak a nyugdíjszabályok,korbetöltés esetén és ha megvan a szükséges szolgálati idő,szerintem ki lehet iratkozni a járadékból,és nyugdíjba menni.az már csak a számítástól függ.hogy jobban jár-e valaki,vagy rosszabbul.de biztos fenekestől felfordítják az egész rendszert.

buboka # 2011.10.07. 13:32

mari55!

Kösz az infót, de ha interpelláció, akkor hétfőn lesz du. 2 és 4 között. Reménykedem sok sorstársammal együtt, de tartok tőle, hogy csak mellébeszélés lesz konkrét válasz nélkül, bár ne lenne igazam.

ókút # 2011.10.07. 14:00

ma volt nemezbagoly felülvizsgálata?

kiszolgáltatott # 2011.10.07. 14:45
kiszolgáltatott # 2011.10.07. 14:52

"Az már augusztusban látszott, hogy a szimulátor nem vált be: a Magyar Nemzet beszámolója szerint mindössze 1500 felülvizsgálatot tudtak addig lebonyolítani, és csak tízen voltak, akik alkalmasak lettek volna munkavégzésre. Nemcsak a felülvizsgálat volt tehát lassú és drága, az is kiderült, hogy nem az elvárt mennyiségben terelhetők vissza az egészségkárosultak a munkába." Talán belátnak valamit?

ókút # 2011.10.07. 15:01

kedves icike

úgy emlékszem azt kedden kapta az értesítést,és pénteken kell mennie!
de lehet,rosszul emlékszem!

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.10.07. 15:08

Üdv mindenkinek!
Most olvastam a HVG-s cikket, mire a végére értem, az elején megjelent 1 új hír, miszerint: még brutálisabb a költségvetési hiány... Aki korábban olvasta, nézze meg, érdemes.
A cikket olvasva nem tudtam, sírjak-e, vagy nevessek. Mindannyian tudtuk, hogy a szimulátor egy kalap sz@rt fog érni, amellett baromi drága, és még jó néhányat kellett volna venni. Megint az ablakon kidobott milliók. Ennek annyi értelme volt, mint minden betegnek saját széfet a kórházba program. Valaki azon az ötleten is megszedte magát, eladta az elfekvő készletet, a kórházak meg nem tudják, mit csináljanak velük.
A cikk végén nagyon tetszik: ugyanaz a 700-800 ember fogja végezni a felülvizsgálatokat, mint eddig. A legnagyobb baj: UGYANAZ!!! A zöme 70 és a halál közt, tán még olyanok is akadnak, akik személyesen Hippokratésznek tették le az orvosi esküt. Mi a fenéért nem tudnak fiatalítani? Találkozott már valamelyikőtök akár 40-50 közötti felülvizsgáló főorvossal? Tudom, hogy az évek során megszerzett tapasztalat sokat számíthat, de nem mindenki van a toppon 70 felett. Megfáradt, megcsömörlött főorvosok, főorvosnők, akiknek tele van a hócipőjük a munkájukkal. Sokan olyan undorral néznek a betegre, mintha személyes sértés lenne az ottlétünk.
Megint ott tartunk, hogy kapkod a kormány össze-vissza, kijelentenek-visszavonnak, átdolgoznak, fejetlenül megy az ország a csőd felé. Mi meg szívunk, mint a torkosborz...

szafika # 2011.10.07. 15:17

Ani2085, a fiatalok elmentek világgá , nem csodálkozom rajta , mire maradnának itthon ?!

ókút # 2011.10.07. 15:19

jelentkezem,engem 2005-ben százalékoltak le,akkor még két orvos volt a bizottság, két orvosnő volt,az egyik hatvan alatti volt.a másik persze feletti!kiszolgáltatott belinkelte a hvg cikket amiben azt írták abbahagyták a felülvizsgálatokat,mert nem volt értelme.

ókút # 2011.10.07. 15:57

Kedves Icike42!
ha abban reménykedsz,hogy nem löknek minket járadékra
szerintem sajnos tévedsz!ha visszagondolunk 1998-2002
közötti időszakra akkor is hasonlóan viselkedtek.most meg 2/3-dal bírnak.

kiszolgáltatott # 2011.10.07. 16:01

Én is örültem,hogy talán jobb belátásra térnek,ha a híreknek lehet hinni.Még igy is az elmúlt hónapok megaláztatásai,lecsalózásai elégtételt kivánnának,legalább egy bocsánatkérést.

Túlélő # 2011.10.07. 16:10

Jó etét mindenkinek!
Örülnék,ha valóban visszatérne a régi rendszer,DE én már nem hiszek senkinek/majd ha látom/.Azokat,akiket 1-2 éve rángatnak ide-oda,mint engem is,már kikészítettek teljesen.Csütörtökön megyek IIfok ,rehabot nézik állítólag.mert az ítélet szerint viszamenőleg 2009ig 56% vagyok.Fellebezni nem lehet az ítélet ellen,de kiegészítést kértek.Ez van.Még 1 hét gyomorideg,és utána legalább 2 hét,mire kapok határozatot.Nem tudom,hogy ez kinek jó,de a beteg embereknek sokat ártanak vele.Minden nap rettegve nézem a postaládát,és ahogy olvasom nem vagyok ezzel egyedül.Kitartást mindenkinek,és féjdalommentes napokat.

ókút # 2011.10.07. 16:12

Kedves Icike42!

arra gondolok,amit szeptember 30.-án jelentették be,hogy 2012 januárjától a nyugdíjkorhatár alatti rokkantak nem nyugdíjat kapnak a nyugdíjfolyósítótól,hanem az e-alapból járadékot.azt is bejelentették.hogy aki betölti a nyugdíjkorhatárt akkor sem kaphat nyugdíjat.változott valami ehhez képest?

nemezbagoly # 2011.10.07. 16:23

Jó estét mindenkinek!

Bocsánat, hogy nem írtam eddig semmit, de körzeti orvoshoz is menni kellet tegnap eg beutalóért erre a vizsgálatra, meg jegyet venni a vonatra (a megyeszékhelyre) stb.
Köszönöm, hogy számontartjátok a dolgot.:)
Igen, ma voltam, nem m9ndtak semmit, hogy miért, merthogy le van írva a "behívóban" : a jogosultság felülvizsgálata miatt...
Rutin neurológiai vizsgálat volt, pár kérdést tettek fel az állapotommal kapcsolatban. Két ápolónő és egy idősebb főorvosasszony volt a bizottság.
22 munkanapon belül derül ki,hogy mi a helyzet, de ez szükség esetén meghosszabbodhat újabb 22 nappal.

Szeretnék kérdezni Tőletek: olvastam itt valami levélről, amit írni szándékoztok. Miről van pontosan szó?

nemezbagoly # 2011.10.07. 16:27

Kedves Incike42!
Nincsen, mivelhogy kocsim sincs.
(Az előbbi bejegyzésemben a kelett az két té, elnézést, de néha nagyon hibásan gépelek)

nemezbagoly # 2011.10.07. 16:32

Kedves Incike!

Nem is kérdeztek rá, csak arra, hogy van-e jogosítványom. (Az sincs)