Egyenlők között hátrányosak? (Vízdíj)


megilyet # 2024.09.15. 05:54

Szokásos, régi építésű társasházi felállás, a lakások nagy részében van mellékmérő, talán három tulajdonso - közk az egyikük én - akik nem találták úgy, hogy a vizóra megéri. (És beletörődtünk, hogy a tul. hányad alapú elszámolás igazságtalan pl. az egyedülélőkkel, vagy azokkal, akik nem használják az ingatlant).

Évek óta az éves elszámolásban szerepel 35 000 Ft. víz és csatornadíj.
Közös költség majdne szó szerint - ez lehet, hogy fontos: 340 Ft / m², vízórásoknak 200 Ft / m².
Mintha ez azt sugallaná, hogy ők részesülnek valamiféle ösztönző(?) kedvezményben.

Én a 140 Ft-os felár miatt +70.000 Ft-ot fizetek egy évben, mert nincs mellékmérőm.
Az összes vízzel kapcsolatos közüzemi kiadása a háznak ugyanakkor 35 000 Ft. És még van két hasonló méretű, rajtam kívül.

Amikor felvetettem a közgyűlésen ezt, akkor kb. lehülyéztek, hogy én hogyhogy nem értem, ennek a két összegnek semmi köze egymáshoz.

Tudom SZMSZ vagy alapító okirat, amit nem találok, de majd adnak..

Elsősorban a kioktatás miatt szeretném tisztázni a helyzetet, abban meggyőződve, hogy ez erkölcstelen és jogszerűtlen is. Sajnos csak a bíróság lenne erre alkalmas. Persze miután rendkívüli közgyűlést hívok össze, és ott is lehülyéznek - vag innen nézve tettetik a hülyét, a közöképviselő talán lusta elszámolni, a többieket meg nem is értem, az egyik azt mondta, hogy ők azért fizetnek kevesebbet, mert a vízórának volt és van költsége. Csak én gondolom rosszul, hogy nem ők fizetnek kevesebbet, hanem mi fizetünk többet? Legtisztábban, közös költségnek nincsenek kategóriái, az annyi, amennyiről döntenek: 200 Ft.
Akiknél nincs vízóra azok terv alapján fizetnek előre, majd tény alapján elszámolnak.

Én szívesen kifizetem az egész ház maradék víz-csatornadíját, hogy ha ebben lenne a vita. De szerencsére nem ez a probléma, hanem éveken át toljuk be a házba a százezreket....