Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


B.Trixi # 2021.03.24. 12:28

gerbera317
Idézem, amit ítram, ez nem jó? Árverés helyett végrehajtást kellett volna írnom?
Végrehajtói ügyszám: 164.V.0713/2017/261, miatt lefolytatott árverés ellen panasszal élek és felülvizsgálatot kérek.
Az a tény, hogy megjelent a második szakasz minimálára, alátámaszthatja, hogy 16.00 kor zárták az elsőt?
Ajaj, milyen illetéket kell fizetnem és honnan tudom, hogy mennyi az?

gerbera317 # 2021.03.24. 09:10

Ha a licit előbb zárult, mint az utolsó vételi ajánlat + 5 perc, akkor az ez elleni kifogás alapos. Arra legyen gondod, hogy az a "panasz" végrehajtási kifogás legyen, és formailag is legyen rendben, tehát a jogsértő intézkedést (licitnapló lezárását) követő 15 napon belül érkezzen, és az illeték is legyen megfizetve.

B.Trixi # 2021.03.24. 09:07

papinianus88
Köszönöm a választ. Megnéztem pár lezárult árverést és mindenhol az utolsó licit ideje plusz öt perc volt a tervezett árverés vége és az adott összeg. Ebben az esetben viszont az eredeti 16.00 szerepel, holott 16.03 nak kellett volna lennie. Írásban postai úton panasszal éltem és felülvizsgálatot kértem.

papinianus88 # 2021.03.24. 08:33

Megnéztem az oldalon, és valóban a befejezettnél úgy írja, mintha nem az első szakasz minimálára alapján tartotta volna az aktuális licitet, hanem a második szerint. A licitnaplóban is csupán egy érvényes ajánlat van, ahogyan említetted. Az OTP-n kívül csak másik végrehajtást kérőnek MKB, valamint a társtulajdonosnak lehetett opció a licitálás. Azért a hirdetmény alapján csak a tőkék kb. 19.000 Euro, ill 43 misi forintban. Gondolom úgy kalkuláltak, hogy nem lesz árverező. Amennyiben megtudod ki a nyertes, akkor esetleg egyezkedj velük. Habár vélelmezem, hogy ők fognak megkeresni téged, mit tudnának kezdeni a 2/8-ad tulajdoni hányaddal? Nem érdekük.

B.Trixi # 2021.03.24. 08:23

Bocsánat, a leírás nem volt szándékos, csak még mindig zaklatott vagyok miatta.

B.Trixi # 2021.03.24. 08:21

papinianus88
Bemásoltam:Kérlek nézz rá, ez normális hogy így van fenn még a honlapon az eset? A minimálárként már a második szakaszban megkövetelt összeg van, a licit az első szakaszé és 16.00 óra szerepel zárásként.

Az ingatlan területe 1428 m2, közforgalmi közlekedéstől való távolsága 5 m, a helyben szokásos teleknagyságnak megfelel, vezetékes víz (fúrt-ásott kút), villany és gáz van. A talaj minősége kötött, növényzete elhanyagolt, gazos, kerítés van, anyaga kő és vas. A főépület földszintes, készültségi foka 100 %, alapozás nincs, szigetelés nincs, felvizesedett, falazata vályog és sóskúti mészkő, tetőszerkezete cserép, életkora kb. 80 év, pince nincs, alapterülete kb. 100 m2. Az épület állaga gyenge. Az épület fűtése egyedi gáz konvektorral történik, vezetékes víz, gázellátás és villanyellátás van. A ház láthatóan lakatlan, évek óta elhanyagolt állapotban van.
...
Végrehajtási ügyszám:
164.V.0713/2017/261
Kikiáltási ár:
3 850 000
Minimál ár:
2 695 000
Aktuális licit:
3 465 000
Árverés tervezett vége:
2021-03-21 16:00:00

B.Trixi # 2021.03.23. 13:49

Ennek az értelme: befizet, majd visszakapja ez eddig ugye =0. Értékesítés esetén jut nagyobb összeghez, de ez rizikós, mert mit akarhat a többi tulajdonos?

B.Trixi # 2021.03.23. 13:36

Elképzelhető, hogy az MKB /ő a vh.t kérő/ vásárolta be magát? A rendszer úgy lett beállítva, hogy már engem kizárjon? Igy mi lesz az ingatlanunk értékesítésével? Ő fog nekünk diktálni?

B.Trixi # 2021.03.23. 13:29

Nem ez az első szakasz volt.

papinianus88 # 2021.03.23. 13:27

Sajnos ebből többet így nem látni... simán lehet, hogy valamelyik végrehajtást kérő licitált rá a 3. szakasznál, ha már másnak nem kellett... Esetleg neki érhette meg. Azt nem tudom miért nem fogadta be az ajánlatodat.

B.Trixi # 2021.03.23. 13:24

Álnév Licit Licitdátum
P26JA 3465000 2021.03.21. 15:58:15:703
Találatok: 1 - 1 Összesen: 1
ElőzőKövetkező

papinianus88 # 2021.03.23. 13:19

Igen, ez érdekes. Amennyiben megtekinthető, akkor megnézném.

B.Trixi # 2021.03.23. 13:15

Az az egyetlen darab ajánlat szerepel a licitnaplóban. Semmi más. Ha gondolod idemásolom. Az enyém nem, mivel „időn” túl érkezett.
Nem is értem, több tulajdonoshoz miért vásárolta be magát valaki és ezek nem a tulajdonosok voltak, az biztos!

papinianus88 # 2021.03.23. 13:02

Ebből sokra nem megyünk. Te azt mondod mindent jól csináltál, én meg azt, hogy látatlanban valamit nem... Ha az utolsó órában nem elérhető a rendszer, akkor 1 órával automatikusan meghosszabbodna. Nem lehetséges az, hogy az előző ajánlat összege maradt a rendszerben és azt akartad tartani, de közben az utolsó licitáló ajánlata nyilván már magasabb volt? Nézd meg a licitnaplót. Szerepel ott az ajánlatod? Érvénytelen ajánlat? Érvényes?

B.Trixi # 2021.03.23. 13:00

Mitől volt érvénytelen az ajánlat, amikor előárverezőként elfogadtam az összeget?

B.Trixi # 2021.03.23. 12:59

Nekem nagyon "furcsa" hogy zárás előtt 13 másodperccel érkezik egy ajánlat és egy azonnali reagálást "nem vesz" be a rendszer. Tudok az öt perces hosszabításról. Hidd el bőven belefértem.

papinianus88 # 2021.03.23. 12:57

akkor érvénytelen volt az ajánlatod. Nézd meg a licitnaplót.

B.Trixi # 2021.03.23. 12:52

Tehát a licitálás jó volt!

B.Trixi # 2021.03.23. 12:50

papinianus88
Nem tudtam mit rosszul nyomni, mivel kiírta hogy letelt a licitidő!

papinianus88 # 2021.03.23. 12:42

ott valamit akkor rosszul nyomtál... Amennyiben ajánlat érkezik , automatikusan 5 perccel meghosszabbodik, azaz. 15.59.59 -es ajánlat esetén 16.04.59 és tovább.

B.Trixi # 2021.03.23. 12:35

NAGYON MEGJÁRTAM!
Tisztelt Szakértők!
Kapok e egyáltalán jogi orvoslatot az alábbi esetemre?
Korábban írtam, hogy részese lehetek egy ingatlan árverésnek, mint előárverezőre jogosult. Az árverés 1. szakasza 21.én vasárnap 16.00-ig volt hirdetve. az utolsó egy órában szememet a monitorra tapasztva figyeltem. Az árverési csíkom jobb oldalán működött a másodperceket is mutató óra. 15.59.47-ig semmi nem történt, abban a másodpercben érkezett egy licitálói ajánlat. Azzonnal rákattintottam a licitálok gombra és rögtön jött az oldal, és élhettem a jogommal, miszerint megadom ezt az összeget én is. Gyorsan kattintottam, aztán jött a hidegzuhany, mert a válaszban az érkezett: már nem licitálhatok, letelt a licitálási idő. Ezzel eltűnt a licitálási jogosultságom mindez kb. 16.00.20-kor. Megnéztem a licitnaplót, a licitáló ideje 15.58.15 óra. Nekem, hogy egyáltalán valai licitált, 15.59.47 kor jelent meg, több mint másfél perc! múlva. Összesen kb. 30 mp-et vett igénybe az én munkálkodásom, biztos, hogy 16.00.20 nál legkésőbb megnyomtam azt a bizonyos végső gombot, hisz még összeget sem kellett begépelnem. Tegnap a végrehajtó azt mondta, hogy 16.03-ig volt nyitva a licitnapló. A rendszer nyomonkövethető?

papinianus88 # 2021.03.23. 12:33

Csuklósbusz: De megy. Január óta minimum 10 ilyet aktiváltam hibamentesen. (nem nagy érdem)

Csuklósbusz # 2021.03.23. 12:28

Sztem csak egész egyszerűen nem megy még nekik az új rendszer.

Eleve a folyamatos árverés is el volt cseszve mert el sem tudtam indítani a legalacsonyabb árral. Aztán valahogy meghackelte és elindult, de mégsem jól mert a végén sincs ott az ajánlat.

Mindenesetre köszönöm mindenkinek a hozzászólását és segítségét!

papinianus88 # 2021.03.23. 09:44

Én még mindig azt mondom, hogy a vh nem képes hozzárendelni az ajánlattevőt az EÁR-ban... Amennyiben az Evür-ben megfelelően rögzíti a vevő felhasználó nevét ÉS PONTOSAN rögzíti a folyamatos árverési hirdetmény számát (ezt érdemes kimásolni az EÁR-ból)ÉS az ajánlat összegét, akkor a hirdetmény feltöltése után egy új panel fog felugrani a hirdetménynél, ahol hozzárendelheti az árverezőt (hasonlóan, mint az előárverezési jogosultat), ha elcseszett valamit, akkor nem dobja ki automatikusan a felhasználót és az ajánlatot, akkor rögzíti manuálisan. Ha ezt a hozzárendelést nem csinálta meg, akkor várhatja,hogy megjelenjen az ajánlat (pontosabban a harmadik szakaszban, amennyiben odáig eljut, tutira)

Szóval nem értem a problematikát, nem olyan nehéz. Ha törölné, akkor a folyamatost már nem tudja "visszahozni", az már törlésre került.

De ismétlem „végrehajtó kitűzte az újabb xx árverést és a hirdetmény készítése során rögzítette az ajánlattevő felhasználónevét és az általa tett xx forint összegű ajánlatot a megfelelő rubrikában.

ebből következően az EVÜR-ben beírta az adatokat, az aktiválást megtette, azonban a feltöltés után nem rendelte hozzá a második lépcsőben az EÁR-ban az ajánlattevőt.

Csuklósbusz # 2021.03.23. 09:31

Ez nem kérdés volt, csak bemutattam hol tart az ügy, még mielőtt az lesz hogy csak rugóztatlak titeket fiktív kérdésekkel. Tanulságként sem utolsó vevőknek, hogy hiába aktiváltat valaki, figyelni kell ott-e a licit..

Illetve ha kérdés nincs is, esetleges vélemények jöhetnek hogy ilyenkor jogszerűen törölheti-e a VH az árverést stb?

Mert újabb 3 hónap várakozás esetén tényleg elállok a dologtól.