Vevő Jogai - Ingatlan Végrehajtás


focitomi # 2015.09.27. 13:59

Úgy lesz, ügyeském ;)

ildidi # 2015.09.29. 10:01

Ma jött levél a végrehajtótól és azt írta hogy a jegyzői igazolást korán kértem csak október 16 utáni dátummal kérhető és nem tudja átadni a lakást mert onnan számit a 60 nap ezért csak december 17 után lehetne átadni, de mivel moratórium lesz majd csak március 1 után inditható az átadás. Ez létezik? Nektek mit mond a végrehajtótok?

ildidi # 2015.09.29. 10:19

Ja és írta ezt annak ellenére hogy voltam nála szeptember 16-án el sem vette a jegyzői igazolást mert nem kell, megbeszéltük az október 29 -i átadást azt mondta október 16-án postázza a levelet a kiürítésről. Történt azóta valami új törvény amiről nem tudok?

focitomi # 2015.09.29. 19:11

ildidi

Szeptember 20-án erről beszéltünk már, nem vetted komolyan…
Mondtam, hogy saját kézbe kell venni mindenkinek a dolgot…

ildidi # 2015.09.29. 19:29

Tudna valaki ingatlan árverési eljárásokban Budapesten profi ügyvédet ajánlani? Mert ezt már nem hagyom annyiba!

ildidi # 2015.09.29. 19:31

focitomi
Ti ezt már tudtátok?

ius latratus # 2015.09.29. 19:49

Nem hagyod annyiban?
Profi ügyvéd?
Fáziskésés. Jól rágd meg a szó jelentését.
Megmondtuk, vagy megmondtuk?
;)

focitomi # 2015.09.29. 20:04

ildidi

Lapozz vissza…
Törvényes eszközökkel ha van rendszeres jövedelme az adósnak, vagy esetleg vagyontárgya, úgy használati díj követelésed esetleg „bejöhet”… Egynek nem rossz...,erre jó lehet az ügyvéd de elsőre még a közjegyző is.
Lehet így is… ,úgy is…, amúgy is… cselekedni.

Vh-ügyes # 2015.09.30. 04:44

no, de már mikor tomika, mikor...?
(szeretnék légy lenni a falon, mikor bent csücsülsz és várod, hogy az adós - munkától fáradtan - hazaérjen... aztán rendőrségnek magyarázod, hogy nincs ezzel semmi gond...)

Gabo. # 2015.09.30. 06:42

Én nem akarok beleszólni a vitátokba, de picit zavar a dolog.
Nyilván mindenki a saját érdekeit nézi/védi, de nem lehet elítélni 100%-ban sem az adós sem a vevőt.
Én egy olyan házra vettem fel hitelt amibe nem tudok bejutni. A hitelt fizetem, a biztosítási díjat fizetem, vagyonszerzést fizettem, a bentlakók meg 2008! óta semmit. Ekkor vettek fel rá 100k svájci frankot. Azóta nem dolgozik egyik sem(azaz hazudok, mert 2 hónapja elmentek közmunkára). Ez szerinted normális dolog? Vh-ügyestől kérdezem elsősorban. Értem én, hogy véded őket, mert elveid vannak stb., de én ilyenkor ne legyek idegroncs? Azt kell védeni aki nem hajlandó semmit tenni azért, hogy neki jobb legyen? Tudom, hogy nehéz melót találni, de aki akar az azért 7 év alatt biztosan talál. Egy kva petákot nem törlesztettek a hitelükből. Pár hónap múlva már kapták az értesítőket. Két év múlva ment árverésre. 3.-ra vettem meg. Két éve fizetek a semmire.
Szerintem itt egy kicsit sem kell sajnál vagy védeni a szegény hitelfelvevőt. Pláne nem fennhangon elítélni azt, aki megveszi. Szóval légy oly kedves ezt ne itt.
Adj fel hirdetést, hogy te ingyen intézed a szegénysorsú emberek ügyét. Egész biztosan örülni fognak a lehetőségnek és te is tarthatod magad az elveidhez, mert nekik itt sem kell majd semmit fizetniük ahogy azt a bankjuk felé sem tették meg(tisztelet a kivételnek, akit én is sajnálok, de az én esetemben ez nem így van).

Moyoko # 2015.09.30. 08:53

ildidi

Én úgy tudom hogy nem született új törvény, csak gondolom a végrehajtók központilag kaphatak egy olyan utasítást hogy próbálják a téli moratoriumba bele csuztatni a kilakoltatást.

Fordulj bírosághoz, emelj kifogást a végrehajtó ellen hogy nem fogadja el az igazolásod és nem indítja meg a kilakoltatást november elején. Ezt a kifogást a bíroságnak kell írni de a végrehajtónak kell címezni ő adja be a bíróságra. De akkor is bele fogsz csúszni a téli moratoriumba. mert a bíróság november első hetéig biztos nem hoz itéletett.

A gusztustalanság tovább folytatódik, sajnos ez van a bünőzöknek több a joga mint a becsületeseknek.

ildidi # 2015.09.30. 09:10

Moyoko
Már megtettem tavaly is de a bíróság elutasított csak kidobtam 15 000 ft-ot. Akitől én vettem több lakása is van amit csatoltam is, a tulaldoni lapokat de a moratóriumra hivatkozva mégis elutasított a bíróság! Pedig nem vonatkozott rá! Sajnos nincs igazság!

spamrulez # 2015.09.30. 10:41

Gabo.,
VH-ügyessel nekem nincs bajom. az ő álláspontja fix, azon az oldalon áll, ahonnan jön a pénz. nem csak a "szegénysorsú emberek ügyét" intézi, ld.: http://www.jogiforum.hu/forum/41/29923
ha valaki innen is megbízná, biztos a kárörvendést is befejezné.

ius latratus # 2015.09.30. 11:29

Ha ez a sok nagyeszű visszalapozna, akkor látná, hogy én, mint az ördög legjobb barátja, már mikor megmondtam, hogy nem fog menni.
Magatokra vessetek fiúk - lányok, jövőre sem fog sikerülni.
Na, lehet keresni más elfoglaltságot!
:)

spamrulez # 2015.09.30. 12:05

ius latratus,

akkor szólj a haverjaidnak, hogy ezzel ne erőlködjenek:

Varga Mihály: "Megbeszélésre hívtam a bankrendszer képviselőit azt javasolva: tekintsük át együtt, miként fokozható a hitelezési aktivitás."
http://magyaridok.hu/…ploit-28724/

logikus, hogy nem fognak hitelezni a bankok, ha a nem fizető adósokoat nem lehet elhajtani a fedezetbe vont ingatlanokból.

görögös megoldás lesz ebből így...

ildidi # 2015.09.30. 13:29

Mi vevők előbb vagy utóbb megkapjuk a kifizetett ingatlanjainkat! De az ördög és barátai legközelebb már csak a pokolban kapnak újra lakáshitelt! Ebben az életben már itt már soha! Ezt csak egyszer lehetett eljátszani nincs második felvonás!

Gabo. # 2015.09.30. 17:07

Most akkor mi is a legutolsó álláspont? Október 15-től ketyeg a 60 nap? Nekem még nem szólt a végrehajtó semmit...

ildidi # 2015.09.30. 17:21

Gabo
Nekem se szólt volna de elküldtem a jegyzői igazolást mert személyesen nem vette át hogy nem kell csak az újonnan árverés előtt áll lakásokra. Azért biztos ami biztos elküldtem még aznap és írtam pár sort külön is Külön pár sorban hivatkoztam a szóbeli megbeszélésünkre mely szerint október 29-én adja át. Gyanus volt nem adott papírt hogy nála jártam. Gondoltam a szó elszáll az írás megmarad amit nem is gondoltam rosszul! Na erre hivatalból válaszolnia kellett és ebbe írta hogy október 16-tól indul a 60 nap így marad a március 1 utáni időpont. Na akkor mégis kell jegyzői igazolás?

Gabo. # 2015.09.30. 17:23

Nahát ez nagyszerű. Holnap én is beszélek vele. Ha ez igaz, akkor asszonyság ki fog nyírni :)

ildidi # 2015.09.30. 17:37

Gabo
Nem beszélni kell a végrehajtóval ha azt mondja még az idén átadja kérd írásban mert szemrebbenés nélkűl hazudnak!

Gabo. # 2015.09.30. 17:51

Ven erről valami hivatalos közlemény vagy csak az mno-s cikk? Nem találok róla semmit.

ildidi # 2015.09.30. 18:13

Sajnos nem láttam a levelet és csak október 6 után fogom látni a saját szememmel a férjem vette át felolvasta telefonba ennyi jut eszembe amit írtam. De addig remèlem ti többet megtudtok addig is.

spamrulez # 2015.09.30. 19:25

Gabo.,
mno.hu-s cikkben semmi olyan nincs, amiről eddig itt ne lett volna szó. amúgy kikerült egy témába vágó cikk az index-re is ma:

"Lejárt a kilakoltatási moratórium: tízezrek kerülhetnek utcára"
http://index.hu/…hitel_hitel/

Grave7 # 2015.09.30. 22:19

1994. évi LIII. törvény 154/A. §
(11) Az árverési vevő köteles a 138/C. § szerinti igazolást kiállító jegyzőnél - ha a 138/C. § alapján a végrehajtást kérő nem tett bejelentést, akkor az ingatlan fekvése szerint illetékes jegyzőnél - bejelenteni, hogy „az ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztett elő”, amelyről a jegyző 8 napon belül igazolást állít ki. Az igazolást az árverési vevő köteles megküldeni a végrehajtónak.

(12) A végrehajtó az árverési vevő kérelmére - szükség esetén rendőrség közreműködésével - akkor intézkedik az ingatlan kiürítése iránt a 182. § és a 182/A. § megfelelő alkalmazásával, ha a (11) bekezdés szerinti, a jegyző által „igazoltbejelentéstől számított 60 nap eltelt.

2014. évi XL. törvény
42. § (1) A Vht. 303. §-ában meghatározott lakóingatlan-kiürítés foganatosítása - a Vht. 182/A. §-ában foglalt rendelkezések figyelembevételével - „a pénzügyi intézmény és a fogyasztó közötti elszámolás adós részére történő megküldésének” végrehajtó részére történő bejelentését vagy a „(2) vagy a (3) bekezdés szerinti bejelentést” követő harmincadik napon folytatható, a bejelentésre a 41. § (2) bekezdésének szabályait kell alkalmazni.

A lényeget kiemeltem.
A 2015.09.01-én hatályba lépett Vht. módosítás alapján legkorábban ezen a napon lehetett a jegyzőhöz bejelentést tenni ("ingatlan kiürítésére irányuló kérelmet terjesztettem elő"), és a bejelentés tényét (ezzel együtt annak időpontját) igazolja a jegyző.
Ha az igazolt bejelentéstől számított 60 nap eltelik, a végrehajtó intézkedhet az ingatlan kiürítése iránt.
A 2014. évi XL. törvény mint speciális szabály külön feltétel tűz: a végrehajtást kérő elszámolás(/stb.) bejelentésének is meg kell érkeznie a végrehajtóhoz és az ennek érkezésétől számított 30. napon folytatható (általánosságban) az eljárás.

A két határidő persze átfedésben lehet egymással, de deviza alapú ügyeknél 2015.09.15-től kell számítani a 30 napot (bejelentést már jóval korábban meg kellett kapnia a végrehajtónak), forint és "valódi devizás" ügyekben pedig mostanában kaphatja meg a végrehajtó a végrehajtást kérői bejelentést, tehát ott bizonytalan.

Az én értelmezésemben, ha deviza alapú ügyben árverési vevő 2015.09.01-én már kérte a jegyzői igazolást és szerepel ez a dátum, mint bejelentés időpontja, akkor 99% valószínűséggel a végrehajtónak 2015.10.15. után ki kell tűznie egy 2015.11.01 utáni napra az ingatlan kiürítését.

(Álláspontom szerint a 2014. évi XXXVIII. törvény 17. § (3) bekezdésben szereplő „a felek és egyéb érdekeltek által tett nyilatkozatok is hatálytalanok” rész a végrehajtási eljárásban tett nyilatkozatokról szól, míg a jegyzői bejelentés és igazolás nem érinti az eljárást foganatosító hatóságot, ezért arra nem vonatkozik a hatálytalanság. A kilakoltatás kérése és a bejelentés jegyzői igazolása kapcsán persze a 30 nap -a példában 2015.10.15- után meg kell erősíteni, hogy fenntartom a korábban tett kérelmet és beadványt.)

Moyoko # 2015.10.01. 06:20

Grave7, ildidi és a többiek

Az a baj törvény szerint pont bele férne tél előtti átadás de mivel csak pár nap marad a téli moratorium előtt, bármilyen indokkal elhúzhatja a végrehajtó az átadást. Lásd rosszul értelmezi a törvényt (szándékosan), te válaszlépésként végrehajtói kofogással élsz, amít ha bíróság jová is hagy akkor is belecsuztál a téli kilakoltatásba. Ki van ez találva sajnos. De nem ez lesz a jellemző hitegetni fog először hogy küldi az időpontot a kilakoltatásról, ha vársz akkor ugye nem jön, majd azt mondja nem ért még rá vele foglalkozni. Ha türelmetlen vagy és baszogatod minden nap akkor meg hülyeséget kér, hogy fordulj bírósághoz. Ennyi sajnos. Sajnos ezt tuti központilag kapták utasításba. Nem hiszem hogy lehetne ellene tenni, focitomit kell példának venni inditani kell egy párhuzamos pert a bentlakó ellen rosszhíszemű lakásfoglalóként. Mert rosszhíszemű lakásfoglaló esetében nincs téli, és semilyen moratorium.