Végrehajtó jogtalansága


osztap # 2024.07.31. 06:37

nikilauda1974,

Olvasgasd az elévülés szabályait, különösen a Ptk. 6:25. §-t és a hírközlési törvény 143. § (2)-t.

amely zsarolásnak is minősíthető
Nem. Az jogtalan HASZONszerzés. A behajtással felmerülő költségek megtérítése nem haszonszerzés. Felejtsd el a büntetős vonalat, ez polgári ügy.

Ha még mindig úgy gondolod, hogy igazad van, várj a fizetési meghagyásra, és mondj ellent neki. Majd a bíró eldönti, kell-e fizetned. Ha kell, akkor viszont nem fog 96 ezerben megállni a dolog, hanem több százezer lesz. Szóval, alaposan mérd fel az esélyeidet.

GVH? Mire fel?

papinianus88 # 2024.07.31. 06:32

nikilauda: A GVH-val mit szeretnél? Fúziókontrollt, vagy gazdasági erőfölénnyel visszaélést tapasztaltál? :D :D Arra várhatsz... nem fogod érteni, hogy miért nincs értelme.
Laudát kedveltem, ezért nagyjából leírom:

Az Intrum Zrt. követel tőled, gondolom azzal egyetértesz, hogy tartozol, de az istenért sem akarsz teljesíteni, inkább az összegszerűséggel kötözködsz. Ugyan, ha valaki nem szerződésszerűen teljesít, azért csak illendő noszogatni, ha kötelemből fakadó kötelezettségeit nem teljesíti. Ez nem zaklatás, hanem felhívja a figyelmed. És ezért 2 lehetőséged van. Vagy teljesítesz a részére/megállapodtok egy fix összegben, így valamennyit elenged, vagy nem fizetsz semmit és akkor fizetési meghagyásos eljárásban FMH-t fogsz kapni. Ott már valóban a közjegyző költsége miatt már magasabb lesz a követelés mértéke, és azt te viseled. Nos ott tudod ELŐSZÖR ÉRDEMBEN vitatni a követelés összegét, jogalapját, esetleg az elévülésre hivatkozást stb. Ha 15 napon belül a kézbesítéstől ellentmondással élsz, akkor perré alakul. És akkor ott elfog dőlni mennyire is van igazad. Ha ott is bambulni fogsz és esetleg a GVH "döntésére" vársz, akkor szépen kiosztják a jogerős FMH alapján az illetékes végrehajtónak és még több költség fog majd a jövőben terhelni.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.07.31. 06:17

:) Ne ijesztgesd. Az ilyen követelések gyakran elévültek. Hogy mit akar a versenyhivatallal, azt viszont én nem értem.

drbjozsef # 2024.07.31. 05:03

Hű de sokat fogsz te fizetni a végén...

Kovács_Béla_Sándor # 2024.07.30. 19:56

Nagyon nem érted te ezt.
Ne csinálj semmit. Egyelőre.

nikilauda1974 # 2024.07.30. 19:40

Ezúton szeretnék segítséget kérni egy bonyolult ügy kapcsán, amely az Intrum Zrt. és a Yettel Magyarország Zrt. között fennálló követelés rendezéséhez kapcsolódik.

Az ügy részletei a következők:

Előzmények: A Yettel Magyarország Zrt.-vel (korábbi nevén Telenor) kapcsolatosan felmerült vitás követelés rendezése érdekében az Intrum Zrt. eljárást indított ellenem. Az eredeti követelés összegét vitatom, mivel jogtalannak tartom azt, és ezzel kapcsolatban már panaszt nyújtottam be a Gazdasági Versenyhivatalhoz, amely jelenleg is vizsgálja az ügyet.

Intrum Zrt. fellépése: Az Intrum Zrt. többszöri felszólítást küldött, amelyekben azonnali fizetést követelnek. Az utolsó felszólító levelükben azzal fenyegetőznek, hogy ha 8 napon belül nem fizetem meg a vitatott összeget, a követelés összegét 96 ezer forintra emelik, és a perköltséget is rám terhelik.

Jogi aggályok:
Jogos követelés vitatása: A követelés jogosságát a Gazdasági Versenyhivatal még vizsgálja. Az Intrum Zrt. azonban nem várja meg a vizsgálat eredményét, és továbbra is követeli a fizetést.
Fenyegető levél: Az utolsó felszólító levelük ellentmondásos, értelmezhetetlen és zagyva. Az ügyvédi díj rám terhelése és a követelés összegének megemelése fenyegetésnek tűnik, amely zsarolásnak is minősíthető.
Perköltségek: Az Intrum Zrt. által követelt ügyvédi díj és perköltség rám terhelése indokolatlan és jogilag megalapozatlan, mivel a követelés jogossága még nem lett megállapítva.

Kérésem:

Szeretném kérni, hogy vizsgálja meg az ügyemet, és segítsen abban, hogy jogi úton hogyan tudom megvédeni magam az Intrum Zrt. jogtalan követelésével szemben. Különösen érdekelne, hogy:

Milyen jogi lépéseket tehetek annak érdekében, hogy megakadályozzam a fenyegető lépések végrehajtását?
Hogyan tudom bizonyítani a zsarolás tényét és az ezzel kapcsolatos jogi aggályokat?
Milyen lehetőségeim vannak a Gazdasági Versenyhivatal vizsgálatának befejezéséig történő védelmemre?

Válaszát és segítségét előre is köszönöm.

gerbera317 # 2024.07.29. 14:37

@leticia
Júniusban volt a csőtörés, és júliusban már folyik a végrehajtás? Hány évet és hány parsecet ugrottál át gondolatban az ok és okozat közötti téridő kontinuumban? És hogy egy földhözragadt kérdés is legyen: Miért a végrehajtót hibáztatod?

papinianus88 # 2024.07.29. 13:53

De kik mondták? Végrehajtást kérő? Közjegyző? Végrehajtó? Csak azért kérdezem, ha új címet nem jelentettél be a szolgáltatónak, akkor honnan tudná? Azt remélem tudod, hogy a postás húzza be a tértivevényre, amikor visszaküldik, hogy "elköltözött" vagy "nem kereste"... Elég nagy a differencia a kettő között. Nyugodtan írjál egy összeszedettebb tényállás légyszíves, releváns adatokkal, mindig jelöld meg, hogy kiről beszélsz, mert legalább 4 személyről beszéltél (új tulaj, vizes, végrehajtó, ügyvéd stb.)

Leticia99 # 2024.07.29. 13:30

Nem, nem kaptam róla semmiféle értesítőt előtte, amikor ezt is szóva tettük, azt mondtak ok az eladott ingatlan címére küldtek ki levelet, amely nem lett átvéve, mi nem tudtunk róla, mert a “kedves” ottlakó elfelejtett szólni.
És igen át lett iratva a vizeseknel a nevére, a vizes ügyintéző hölgy mondta, hogy igen látja is, elismeri a hibát, viszont nem tud vele mit kezdeni.

papinianus88 # 2024.07.29. 09:42

De miért a végrehajtó jogtalansága a topik címe?! A végrehajtónak kiosztásra került a végrehajtást kérő kérelme alapján a végrehajtható okirat, mint közokirat. A végrehajtónak nem lehetősége, hanem kötelessége a végrehajtást foganatosítani. Ha minden adós/vélt adós jelezné a végrehajtónak, hogy nem tartozik, nem ő az adós és ez megakasztaná a végrehajtást, akkor nem igazán lenne mit csinálni a végrehajtónak. Azonban inkább először tisztázd a tényállást. Például józsi kérdéseire, vagy arra, hogy kaptál-e esetleg/véletlenül fizetési meghagyásos eljárásban FMH-t közjegyzőtől, amire nem reagáltál semmit....? Mert a végrehajtás nem úgy indul a közhiedelemmel ellentétben, hogy valaki kitalálja, hogy valakitől követel és lepacsizik a végrehajtóval és átadja az ügyet. (Jó önkormányzattal megállapodhat szerződésben a végrehajtó stb., de vegyük a főszabályt)

drbjozsef # 2024.07.29. 09:23

Leticia99,

Májusban eladtad az ingatlant, és első dolgod volt, hogy megszüntesd a közüzemi szerződéseidet? Bejelentetted az eladás tényét azonnal a vízműveknek? Nem vagy már szerződésben velük?

Leticia99 # 2024.07.29. 08:40

Sziasztok! Rettentően elkeseredettek vagyunk, kérlek segítsetek ilyen ügyben kihez lehet fordulni és milyen lehetőségeink vannak. Adott egy ingatlan mely májusban el lett adva, át lett iratva az új tulajdonos nevére. Júniusban volt egy csőtörés mely ~500 forintos kárt okozott a haznal, ezt az új tulaj hivatalosan is elismerte, hogy övé a felelősség, de kifizetni nem fizette ki. Emiatt a végrehajtó tőlünk( azaz a régi tulajtól) vonta le az összeget, mivel tőle nem tudják, mert nincs ennyi pénze. Hiába reklamáltunk már minden létező helyen ahol tudtunk (vizeseknel, vegrehajtonal, új tulajnál, ügyvédnél) senki nem tesz semmit, azt mondják szerezzük vissza mi a pénzt akar pereskedéssel. Kérdem én, hogy mi akiknek valójában semmi köze ehhez valójában nekünk kell elszenvedni ezt az anyagi kárt? És nekünk kell ennyi energiát belefektetni? És így is az lesz hogy ő jár jól aki ott lakik benne és “nem tudja kifizetni”?
Köszönöm ha bárki tud bármi használható megoldást ajánlani!