KFT eladása - buktatók


Butyka # 2007.02.15. 18:39

Így van Cola!
Ezt mr 1998-2002 között kitalálták.
A veszteséges céget megveszi valaki, természetesen úgy,hogy neki fizetnek. Ezt követően hirtelen elérhetetlen lesz az új tulajdonos, és a cégbíróság kénytelen lesz hivatalból törölni a céget a cégjegyzékből.

Cola # 2007.02.15. 17:23

itt pont arról van szó, hogy eladnak egy veszteséges céget, amely megvételének az a feltétele, hogy az eladók fizetnek valamennyi pénzt a vevőknek... a vevő neve: J. Tot

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.15. 17:20

A vevő a vételárból visszafizeti a megvásárolt kft tartozását? De hiszen a vételárat nem ő kapja, hanem éppenséggel az eladó.
Sok értelme annak sincs, ha azt akartad mondani, hogy ingyen odaadsz egy eladósodott kft-t - a vevő meg magára vállalja a társaság tartozásait. Mert egy részt neked ehhez már mi közöd, másrészt kinek jó ez? Már a hitelezőkön kívül.

ObudaFan # 2007.02.15. 16:26

Akkor nem, kivéve ha mondjuk alulértékelte az apportját, vagy egyéb csalárd tevékenységgel károsította a hitelezőket.

Crotaphytus # 2007.02.15. 08:16

Kedves ObudaFan!
Nagyon köszönöm a gyors választ!
Akkor márcsak az volna a konkrét kérdésem, ha úgy kötjük meg a Kft eladására vonatkozó adásvételi szerződést, hogy a vevő tisztában van a cég tartozásával, a megállapodás szerint azt átvállalja, (a tartozás összege lenne a vételár), és a vételárból visszafizeti az adósságokat. Ha ezt mégsem teszi meg, akkor elővehető-e a régi tulajdonos? Hálás köszönet előre is a tanácsokért!

ObudaFan # 2007.02.14. 19:25

El lehet adni eladósodott céget is. Csak ha a cég helyzetét nem tárod fel a vevő előtt, akkor nyilván hibásan teljesítesz, tehát utólag is vissza lehet követelni a vételár egy részét, vagy kártérítést lehet kérni. Éppen ezért jó írásban tájékoztatni a vevőt, hogy később ezt bizonyítani tudd.
Ha a cég csinál adósságot, akkor a cégvagyonból lehet végrehajtani. Ha az ingatlan nem a cég tulajdona, abból nem. Ha viszont a tag azért vitte ki a cégből az ingatlant, hogy a tartozásnak ne legyen fedezete, akkor már megintcsak végrehajtható az ingatlan.

Crotaphytus # 2007.02.14. 19:04

Sziasztok!
A kérdésem a következő volna. Lehet-e eladni céget, ha tartozása van, illetve milyen következményekkel jár, ha tartozás átvállalással kerül eladásra? (hallok véleményeket pro és kontra, ezért szeretném tudni hiteles forrásból, mi az igazság). A másik kérdés, ha eladásra kerül, és a köv. tulajdonos adósságot csinál rá, elővehetik-e a régi tulajdonost, ha pl. a cég nevén anno szerepelt bármiféle ingatlan adás-vételivel igazoltan, annak ellenére, hogy már nem cég néven, hanem magánszemély nevén van az ingatlan? elvehetik-e tőle ezt az ingatlant a 3Millió Ft bevitt vagyon értékéig? Nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, ezért nem tudom szakszerűen feltenni a kérdést, de remélem érthető mire volnék kiváncsi.. Előre is köszönöm a választ!