Nem, nem arra gondoltam. Egyébként eddig nem találkoztam olyan "hülyével", ahogy mondod, de elméletben kíváncsi voltam rá.
KFT eladása - buktatók
Ha van olyan hülye, aki megveszi. És feltéve, hogy nem arról beszélsz, amikor magára az üzletrészre vezetnek végrehajtást.
Ha a cégkivonaton szerepel végrehajtás (APEH), attól még el lehet adni a céget/üzletrészt? Persze leírva, hogy végrehajtás van rajta, vevő tud erről, tájékoztatták a cég anyagi helyzetéről, stb.
A Ctv.-ben/Gt.-ben nem találtam erre utalást.
Ahogy az ügyvéddel és a könyvelővel meg lehet állapodni.
Köszönöm a válaszát! Annyi kérdésem lenne még, hogy ennek milyen anyagi vonzatai lesznek és körülbelül mennyi időbe telik?
Megszüntethető, végelszámolási eljárást kell indítani. Ehhez ügyvéd és könyvelő közreműködésére szükség lesz. A többiről lásd: 2009.02.27. 19:09 .
nos, annyira még nem vagyok a témában... ami előttem is tiszta, hogy egy kb 10 éves kft-ről van szó, amin jóideje nem folyik tevékenység. Egy tulajdonosváltás történt, az új tulajdonos én vagyok. A székhely is megváltozott, az új székhely már bejegyzésre került, a tulajdonosváltás még nem, ugyanis területileg más cégbíróság lett illetékes az ügyben. Tehát cégkivonat még nem áll rendelkezésemre. Ami megvan a papírokból:
- az új alapító okirat, ami szerint én vagyok az alapító, valamint papírra fektetve miszerint 3 millió forint készpénz a törzstőke
- tagjegyzék, miszerint az egyedüli tag én vagyok
- üzletrész átruházási szerződés, a régi tulajdonosról rám
- elfogadói nyilatkozat az ügyvezetői megbízatás elfogadásáról
- lemondó nyilatkozat az előző tulajdonostól
Tehát a kérdés ezek fényében még mindig, hogy ebben az állapotban megszüntethető-e a cég, illetve milyen feltételekkel, és a törzstőke sorsa mi lesz ez esetben... A társaságnak semmiféle tartozása nincs!
Viszont ha még folyamatban van a bejegyzése, akkor még nem vehetted át, mert az előtársaságban nem történhet tagváltozás.
Először ki kell fizetni belőle a cég összes tartozását, majd a maradék a tiéd.
Tisztelt fórumozók!
Körülbelül egy hónappal ezelőtt átvettem egy Kft-t. A cég egyszemélyes Kft, törzstőkéje 3 millió forint, a cégbírósági bejegyzése még folyamatban van. A kérdésem annyi lenne, ha most megszüntetném a céget (ha meg lehet egyáltalán), akkor mi fog történni a törzstőkével?
A törzstőke csorbítása viszont bűncselekmény.
értem. hát ez gond. nekem pénzre lett volna szükségem és nekem nem csak 125 000-embe került az alapitása és a modositássa hanem majdnem 500-ba. azt hitem hogy valamivel többet kaphatnék érte de hát igy semmi értelme eladnom. köszönöm
nemtom hogy pénzt akarsz-e belőle, vagy csak szabadulni akarsz. Vannak ezzel foglalkozó emberek akik cégeket vesznek ilyen-olyan okkal. Azt kell megnézni, hogy van-e vmi értéke a cégnek, nem az alaptőke a lényeg. Piac, reklámérték stb. Bár ha nem működött akkor nincs gondolom. Akkor a cég annyit ér, hogy ne kelljen 125e-t fizetni alapításért, csak 23-at a módosításért. Sztem.
na akkor most kihez forduljak? vagyis amit én kivetem eböl, ha nincs tökém lerakva, akkor nem kérhetek érte majdnem semmit, vagy legfejebb kis összeget. na mindegy, majd megoldom valahogy.
azért köszönöm a tanácsokat
A asaját tőkében nemcsak a jegyzett tőke szerepel, hanem pl. a ki nem vett eredmény is (eredménytartalék jogcímen). Ha negatív a saját tőke, akkor gázosabb a helyzet, de mint emlitettem sok tényezőtől függ (pl. vevőkör, kötelezettségek, banki kölcsönök, stb.). Röviden annyiért tudod eladni, amennyit adnak érte :)
az 3 000 000 volt amikor alapitotam de azt már kivetem. iljenkor mit lehet tenni? nem vagyok eben jártas, ezért kérek tanácsot
Az hogy mennyi az üzletrész értéke sok tényezőtől függ. Minimum a saját tőkeként szereplő összeget kérd érte.
Üdvözlet mindenkinek!
egy kérdésem lenne nekem is. El szeretném adni a Kft.-et. 2006 Iuniusában alapitotam, nem volt rajta tevékenység. Pénz hiány miatt szeretném eladni. ezt hogyan tudnám megteni és menyit kapnák érte? Kereskedelmi a fö tevékenysége.
elöre is köszönöm a válaszukat!
Hogyne... Aki fiktív adásvétellel próbál szabadulni a cégétől, az a könyvelőjével nyilván írásos szerződést kötött, és a jogviszonyt regisztráltatta az APEH-nál...
A könyvelő hozzánemértéséből származó kárt a könyvelőtől kell követelni. A könyvelő regisztrált volt?
Köszönöm Mindenkinek a hasznos infókat! viszont szeretném eloszlatni a félelmeket-gyanakvásokat... Szó sincs itt milliós, meg milliárdos adósságról, pusztán a -szerintem a könyvelő hibájából - nem bejelentett, és nem bevallott járulékokból, iparűzési adókból fakad a tartozás, mindössze 1-200ezer Ft.. viszont a cég megszüntetése is "sokba" kerülne, ezért jött az ötlet, hogy talán el lehetne adni. Még egyszer Köszönöm a tanácsokat!
nagyon helyesen.
Értem.
Az ilyen esetekhez viszont nem adunk tanácsot. :)
Ezekben az esetekben általában azért fizet az "eladó", mert ha a nevén maradna a cég, akkor valamilyen formában mégis felelősségrevonható lenne, akár büntetőjogilag, akár felelősségátvitellel polgári jogilag.
És? Miért fizetne az eladó a felszámolás helyett? A kft tartozásaiért főszabályként amúgy sem felelnek a tagok a magánvagyonukkal.
Jut eszembe, Cola: az általad utalt esetben a vevőnek esze ágában nem volt megfizetni a társaság tartozásait. Itt meg arról beszél ez a jóember. Úgyhogy én továbbra sem értem.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02